Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lenusska
13. únor 2009

maova - chce to trening 😉 o take 10tt to budes robit po slepiacky

maova
13. únor 2009

Holky, jak to prosím máte, bolí vás ten vpich ještě potom? Mě ten včerejší bolí ještě teď? A ten vzduch nevadí, když se vytlačí do břicha i s tou tekutinou?

maova
13. únor 2009

lenuss, děkuju, no doufám 🙂 Včera jsem byla teda víc odhodlaná, dneska jsem se najednou bála.

maova
13. únor 2009

margaritko, jsem ráda, že jste s miminkem v pořádku 🙂
A já tipuju první mounty 😀

zrnik1
13. únor 2009

Ahojte,
Maova ja si ten vzduch vzdy vytlacim az uplne, ze tam ostane len ta tekutina 😉 . Doteraz ma to vobec nebolelo, ale teraz ma to boliiii skoro stale. Stale mi picha manzel, ja by som to nezvladla...
Zatial sa mi urobila raz taka hrcka a asi 5krat modrina. Boli ma to len ked picha a chvilu potom.Za 5 minut uz neviem, ze mi nieco pichol. Niekedy mi odtial vyjde trochu tej tekutiny a niekedy krv.
Takze tak...

Moj typ je Margaritka
Zatial je to 2:2 😀

zrnik1
13. únor 2009

Margaritka teba zaujima vyhra, ahaaa, takze takto si sa odhalila.
Baby poradte, co by to mohlo byt, ale ja si myslim, ze v ramci spestrenia si chvil to moze byt aj len zabava...
Teraz sa bojim, ze ti to nebude stacit Margaritka, ked chces nejaku vyhru 😕 😀 😀 😀

maova
13. únor 2009

zrnik, děkuju moc za odpověď. Tak uvidím co ten dnešní vpich, mě to nebolí tak hodinku, ale pak teprve začne a bolí pořád, možná tak, jako kdybych tam měla modřinu, ale nemám. A píchá ti je manžel taky do břicha? Jak to jde, když už roste, pak už přece nemůžu jít nabrat ten špek ne? S tím vzduchem to taky tak zkusím, přišlo mi dneska divný, že mi to tam pak v tom břiše tak zabublalo, jak se tam dostal ten vzduch. V tom letáčku je právě napsáno, že se nemá vytlačovat, tak jsem to neudělala 😉

denisocka
13. únor 2009

ahojte,síce sem teraz nepatrím,ale za krátko sa asi tiež pridám,Aj ja mám MTHFR677 heterozygot, 2x som potratila a ked sa zistila mutacia tak som vdaka B-vitamin.liečbe bez problemov donosila syna,posledne 2mes som bola na Clexanu.ani som nevedela že tu taka tema je,tak sa teším a snažilkám držím palečky

maova
13. únor 2009

Ahoj denisocko, vítám tě tady 🙂

zrnik1
13. únor 2009

Ahoj Denisocka 🙂

Maova aj mne hovorila hematologicka, ze vzduch nevypustat, ale ja to robim a je to lepsie.Zda sa mi divne pichat vzduch. Manzelik mi picha iba do brucha.Pod pupkom asi 5-10 cm. Niekedy, ked najdeme dobre miesto, tak mi tam picha aj viackrat, ale potom ked to aj tam zacne boliet, tak hladame ine miesta.
Myslim, ze so spekmi nemam problem a dlho ani mat nebudem. Stale mam rezervu, ale bojim sa, co bude neskor.Teraz sa to asi dost rozbehne...

lenka_66
13. únor 2009

maova , to ta obdivujem ja sama tiez nepichnem.no chce to len trening.ten vzduch vraj nevadi ale aj tak ho vytlacame .

lenuuska tak 16 posledny den , zajtra 17 🙂

deni , vitaj

margaritka rozmyslas ci sa oplati vyhrat?

lenka_66
13. únor 2009

tak mi pichame tak viac na bok. neviem ale bojim kolo pupku. niekedy ihla ide tazko dnu ako by narazila na nieco.asi tuk 😒

mounty
13. únor 2009

ahojte, tak tu sa stavkuje o nas s margaritkou, super 😎 pripajam sa, pojdeme naraz 😀 😀 a ak by predsa len isla margi, tak jej kupte obrovsku krabicu Dru tyciniek sladkych tusim, tie zboznuje 🙂 papa,

inak nas podnajomnik ma tusim chripku, nie som moc nadsena 😠 😠

lenka_66
13. únor 2009

mounty , tak sa zdekuj do porodnice a vyhnes sa bacilom 😉 .
tiez som pisala ze asi cakas margaritku aby ste sli spolu , no sazka na remizu nie je.

maova
13. únor 2009

zrnik, taky mi doktor říkal, pod tím pupíkem, šikmo dolů, takže píchám asi do stejného místa. Zatím mám jednou na jednou, jednou na druhé straně a dneska to zatím nezačalo ještě ani bolet, tak třeba to bude dobré 🙂

leni, děkuju, uvidím co s tím vzduchem, nějak to zítra zkusím, časem se to snad naučím, jak mi to bude vyhovovat nejvíc 🙂

mounty, tak honem do porodnice, ať nechytneš chřipku 😉 A děkujeme za radu co pro margaritku 😀 Já teda ty tyčinky neznám, ale někdo je snad bude znát 😀 A Margaritka nám snad poradí co pro tebe 😀

Asi jsem holky nevypustila do toho břicha všechno, nevadí to? Jak tam pak byl ten vzduch, tak už mi to přišlo divný a pak jsem si všimla, že tam ještě něco málo zůstalo.
A přítel, tomu by se klepaly ruce ještě víc než mě a navíc pracuje na směny, takže to musím zvládnout sama 🙂 Taky byste to určitě zvládly, kdybyste musely 😉

margarita
13. únor 2009

zrnik, ale ved ja VYHRU dostanem v porodnici tak ci tak 😀
ci uz pojde prva mounty alebo ja, alebo aj naraz...
a ziadnu inu ani sladku motivaciu nepotrebujem, hoci Mounty ma odhalila s tymi Dru trubickami 😉

mao, ja mam az po troch tyzdnoch pichania prvu modrinku, ale baby maju pravdu, to chce cvik. Mne keby to nepichal mm, tak neviem neviem, ci sa do toho bruska odhodlam...obdivujem vsetky, ktore si pichate samy. No ale zase asi je pravda, ze pichate od zaciatku, a ja az od 36tt. Sa mam na co vyhovorit 😀 😀

lenka_66
13. únor 2009

maova , skusala som pol hodiny som len troska pichla a vytiahla nedokazala som to.mala som plno bodky na bruchu nakoniec musela prist mama z druheho konca mesta.drahy bol donuteny okolnostami chcel ist na vianoce k rodicom tak musel.velmi sa bal no povedal si ze urcite neublizi lebo tak by nemohli lekari riskovat.on sa predsa boji o 2 . 😉

poleva
13. únor 2009

lenka 66 ako ti zistili tu diagnozu ? mala si potraty

veselinka
13. únor 2009

Ahoj holky, jdu se na vás jen malinko mrknout a jdu do peřin, chytla jsem nějaký bacil a není mi moc dobře. Jinak já vsázím na mounty.
Denisocka vítej, můžu se zeptat, jaké přesně si brala vitamíny B a kdy a jak, jestli jen do otěhu nebo i pak celé těhotenství? Děkuju, pátrám po všem možném i nemožném 😕 .

emicka1
14. únor 2009

Ahoj holky ani jsem vás nedočetla,brzy doženu,slibuju 😅

Potřebovala by jsem prosím poradit -
když by jsem byla teď hodně naředěná,mohla by mě z toho bolet hlava a může to nějak ublížit miminku? Každé ráno se budím s bolestí hlavy (né moc velkou) a když ležim tak mám pořád plný nos.Vysmrkat to nejde a když,tak jen krev 😠 Nekrvácím a na kontrolu na hematologii jdu ve středu.Ale nějak mám prostě strach.Mrňous se od včerejška vůbec nemele a já už začínám zase panikařit 😠 ☹
Děkuji moc,pa Emča

lenka_66
14. únor 2009

emi , neboj babo je v pohode . nechcem strasit no teraz ide skor o teba.ja som mala tiez bolesti hlavy,krvacanie nos,usta.zmenili mi injekcie a uz som zas ok.ak mozes tak zajdi skor abo zavolaj.dr. mi povedala ze ak aj pri tych daco bude mam prist okamzite a necakat kontrolu.inac oni injekcie znizuju krvny tlak tak aj z toho moze byt bolest. ja som citila taky tlak ako na roztrhnutie.krvacanie z nosa som mala dlho no bolesti hlavy tak 2 posledne tyzdne.

emicka1
14. únor 2009

Leni díky moc,jak tak koukám,tak mám docela to podobné.Bolesti hlavy,spíš takový tlak a mám to asi tak týden dva.Jinak mě hlava tak nějak pobolívá celé těhotenství,ale teď je to takové jiné.I modříny se mi teď víc dělají po injekcích.A já mám k tomu ještě Anopyrin,tak toho mám na ředění hodně 😅 Ten prof.co k němu chodím je tam jen středy,ale v pondělí asi zavolám do Podolí,a poradím se. Ještě jednou díky 😀

emicka1
14. únor 2009

PS: Leni a motala se ti hlava? já jak si sednu nebo lehnu,tak se motám 😒

maova
14. únor 2009

Ahoj holky, mám za sebou druhou injekci 😀 Ruce se mi stejně klepaly, ale jinak to bylo lepší 🙂

veselinko, byla jsi už na té hematologii? Myslím, že jsi psala, že jsi měla jít v pátek? Jak ti to dopadlo? A brzy se teď uzdrav 🙂

emičko, ještě jsem nečetla, co napsala lenka, ale mě od té první injekce bolí hlava skoro pořád, není to nijak strašné, ale bolí, už jsem si začala říkat čím to je? Ale přišlo mi to jako nesmysl, že by to bylo z toho Fraxiparinu?

Už to čtu, co píše Lenka, takže myslíte, že i ta bolest hlavy může být z toho? Já jdu k doktorovi až 26., tak uvidím, jestli to do té doby zmizí. A je pravda, že po první injekci jsem měla pocit motání, teď už ale ne.

emicka1
14. únor 2009

Maova ahoj,no já mám právě injekce 2x denně a ještě ten anopyrin,tak je asi možné,že by jsem mohla být přeředěná.Ale taky o tom moc nevím.V pondělí tam ale zavolám a zeptám se.Líná huba ........ 😀
No vidiš,tak jsi statešná,že si píchneš sama 😀 Já teda do břicha nepíchnu,to se přiznám.To jsem udělala jen jednou,když jsem nevěděla,že to jde i do nohy 😅

maova
14. únor 2009

emičko, tak pak prosím napiš, co ti doktor řekl 🙂
Mě právě doktor řekl, že to mám píchat do břicha, tak to dodržuju, ale bojím se, že až poroste, tak to nepůjde, zase tolik špeku tam nemám, tak teď je to akorát, ale pak nevím nevím.

lenka_66
14. únor 2009

emicka , tak neviem mna predtym hlava nebolela.dr.este vyzvedala ci ta bolest je cely den abo az po pichnuti.zo zaciatku vecer potom cely den.ja som este ku koncu vecer zvracala , nie pravidelne a len 1x vecer.bolo to neake ine zvracanie.stolicu som mala 2x a riedku.(zvracanie a a hnacky ze su velmi ojedinele priznaky ).ked ta bolest hlavy bola strasna a aj som sa bala tak som si davala studeny obklad.ten to stlmil.co ma udivilo modriny som tiez mala ale tie ju nezaujimali.
no ze pichas 2x denne ale nevieme v akej sile mas injekcie a hustotu krvi.
neviem ako u vas no ja idem najprv na krv a az tak s vysledkami k dr.cize prof. si netreba lebo podla mna musi mat vysledok aby vedel co dalej.ak to nemas daleko tak skoc rovno tam aspon krv zoberu.

maova , sikulka 😉

lenka_66
14. únor 2009

... prof.ti netreba...

emicka1
14. únor 2009

Leni mě teda bolí hlava spíš brzy ráno.Ale hlavně se mi ta hlava hrozně motá.A to celý den.Je pravda,že na modřiny se mi vždycky jen podívá a nic neříká. Jinak mám Fragmin 5000m.j. 2x denně a 100mg anopyrinu 1x denně. Na krev jezdím vždycky v úterý a ve středu pro výsledky a k tomu prof.Vím,že mám tu krev víc naředěnou,než má být,ale na to mi oba Dr.řekli,že s mojí diagnozou je to dobře.No tak radši zkusím v pondělí ještě zavolat,a uvidím.U nás totiž tyhle vzorky krve neberou,tak musím do té Prahy 😒 Ale co by člověk neudělal pro mimi,že jo 😵
Maova určitě vám dám vědět. Jinak mě řekli že se můžou injekce píchat i do stehna až po druhém potratu. Takže do té doby jsme taky poctivě píchali do břicha.Ale teď se mi tam udělaly docela boule a modřiny,tak než se to zase zahojí,tak si píchám do stehna.Ale do toho břicha určitě častěji.

zrnik1
14. únor 2009

AK MAS STRACH LEN PRETO, ZE SA BABO NEMELE, TAK KLUD. Moje sa absolutne ani nehne ale ked som ho videla na utz, tak sa na chvilu nezastavilo 😀 .Nechapem, preco to necitim...dokonca dr. ma upozornil, ze teraz kopol, ale ja nic...nic necitim.Cely vecer som v klude, ruky na bruchu a.....nic.