Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

mirip
9. bře 2009

presne tak lucka ono čas všetko zahojí, aj ked spomienky ostanú, takmer všetky čo tu sme trombofiličky sme tiež potratili...............niektoré v skoršom tt niektoré neskôr....určite ked sa to stane neskôr je to o to bolestivejšie ale my ludia máme jeden dar.........ked nás život zrazí na kolená tak nám dá aj silu sa zodvihnúť pofúkať rany a isť dalej............takže si myslím že časom bude bolesť menšia a dá vám silu začať odznova a babatka sa tiež dočkáte 😉

natasienka
9. bře 2009

Lucka_b - az mi slzy vysli, v 36. tyzdni, co uz clovek ocakava prichod babatka na svet... je mi to velmi luto. Ale nezufaj, snad teraz, kde zistili pricinu a budes sledovana hematologom, tak sa to musi dotiahnut do uspesneho konca. Moja sestra prisla o babatka v druhom mesiaci, cakala dvojicky. A to ma mutaciu Leiden, Faktor V, ta je najzavaznesia...teraz je opat tehotna, je v piatom mesiaci, na injekciach. Pomaly sa do leta pozbieraj z tej straty a uvidis, vsetko dobre dopadne, len mysli pozitivne. Drzim palce.

andys004
9. bře 2009

Lucia_b je to opravdu smutné a je mi to hrozně líto.Krásně to napsala mirip k tomu můžu jen dodat bud silná a nepřestávej věřit.Příště už tuto hnusnou trombofilku porazíš tak jako ostatní holky zde.Přeji hodně štěstí.

maova
9. bře 2009

Lucia, je mi to taky moc líto, co se vám stalo 😢 Holky to napsaly moc hezky a já doufám, že teď, když už víte co je příčinou, tak už se nikdy nic špatného opakovat nebude. Taky přeji hodně štěstí.

lucia_b
10. bře 2009

diavcata, vsetkym vam dakujem za povzbudive slova, len tazko sa vyrovnavam s takou velkou stratou, uz sme s manzelom pobalili vsetky detske vecicky, ktore sme s takou laskou nakupovali, poskladali sme postielku, ktoru stale vidim pri tej svojej, aj ked tam uz nie je a vanicku s prebalovacim pultikom sme museli zaniest do pivnice, lebo mi pri pohlad na ne islo srdce puknut ... Viem, ze cas trosku tu bolest zmierni, ale vieru sme nestratili a tak sa opat pokusime o babatko a ked sa to podari, urcite vam napisem. Lucia

kell
10. bře 2009

Ahoj holky!
Vítám nováčky, ikdyž raději bych, aby nás tu bylo s touhle diagnozou a ztrátami miminek co nejméně. Je mi moc líto, co se vám všem přihodilo! Je to hrozné. Souhlasím s tím co napsala Mirip. Všem vám moc přeju ať vám to příště vyjde, a abysme to už všechny dotáhly do šťastného konce. Když vás tak čtu, tak si říkám, že mě má Bůh asi rád, že když už jsem bohužel musela o tři mimísky přijít, tak aspon hodně brzo, ještě než jsem si stihla zvyknout¨, že jsem vlastně těhu a hlavně, že jsem to i poměrně přežila ve zdraví!!!
Holky budu vám moc držet palečky a těšte se na lepší zítřky! Vím, že je to těžké, já se vzpatovávám pořád! 😉

mabe
10. bře 2009

Ahoj holky, jsem asi jedna z vas. Uz sem tady parkrat byla. Vetsinou jenom nakukuju a sleduju vase pribehy, jak to jde. A mam radost, ze i pres prekazky se dari. Je mi teda lito dalsich prichozich. ☹ Jenom sem se chtela tak mrknou. Konecne jdu 1.4. na hematologii. Na genetice me nasli MTHFR C677T heterozygot a moje gynekolozka to nejak zatim nechtela resit. Pak jsem sla ke sve obvodacce a ta me napsala listek na vysetreni. V jedne nemocnici me nevzali a v druhe jo. Tak jsem zvedava, co me reknou. Vsak vite, co doktor to nazor. 😖

Tak zatim pa

lenka_66
10. bře 2009

mirip velmi krasne si to napisala.
mabe drzim palce

kapp
10. bře 2009

Ahojko bambuľky!

Príbeh Lucky ma dojal, zvlášť pre to, že ja som tesne „pred rozsypaním“ – 38tt... Dlho som váhala, že či vôbec prispieť a zareagovať – ani si nechcem predstaviť bolesť, ktorú musí mamička prežívať, keď jej dieťatko odíde takmer pred finišom. Hneď som pohladkala po brušku moju Dominku, aby sa niečo podobné nestalo aj jej – ale spolieham sa na injekcijky a pomoc Božiu ... Už to nejak dobojujeme ...
Lucka – ešte raz, je mi to veľmi, veľmi ľúto ...

Ja podávam povinné hlásenie z kontrol – včera som v nemocnici absolvovala CTG (pásy) – žiadne kontrakcie, krásne pohyby a UZV prietoky (tiež v porádečku) – Dominka kopala ako taká malá kobylka ... A dnes sme boli na poradni u gyndoša, zavrela som sa (ležanie pomohlo! huráááá) – takže určite vydržíme do sekcie... Už ma aj gyndoško zahlásil na príjme v nemocnici – 18.3. nastupujem, 19.3. ma režú ... Ešte musím v piatok vybaviť internistu, v pondelok anesteziológa a poslednú kontrolu u gyndoška ... Takže sa to kráti aj nám ...

kapp
10. bře 2009

Jeeej a zabudla som – Domča už má 2910g, takže ak UZV neklame, tak to bude v pohode ...

lenka_66
10. bře 2009

kapp 🙂 🙂 🙂 🙂

mounty
10. bře 2009

lucia, zahrnam Ta do nasich kazdodennych modlitieb za mamicky trombofilky a za ich dietky.........bud silna a ver!!!

kapp, veeeeeeeeeeeelmi Ti to prajem, nech uz je Dominika medzi vami, ziva a zdrava........ja sa na tu nasu slecnu neviem vynadivat, je taka malinka a bezbranna a kraaaaaaaaaaasna, nech sa kazdy dozije tohto pocitu a jeho priority zivota sa uplne zmenia..........

lenoc
10. bře 2009

Ahojte kinderka, buduce kinderka aj maminky!

Zuzi, manzel by ma uz teraz najradsej nosil ci vozil na velkom voziku, ani do obchodu gatky kupit ma nechcel pustit 😉, tak ma potom v sobotu zobral do dediny do potravin a aj skrz tie gatky. To bolo radosti! 😀

Mounty, Margaritka, krásne fotečky 😵 😵 😵 , malé sú obe riadne vlasatice. Napíšte nám volačo viaaaaaaaaaaaaaaaaaac o nich, aj o pôrode. mounty, no ty si mala super rýchly pôrod.

tanity, bruško, trošku rastie a chlpatenie sa ustálilo, teda chĺpky sú, ale nepribúda nových.

emička, kell aj kappuška, jeeeeeeeeeeeeeeeej, vidiím samé dobré správy!!! len tak ďalej.
Kell, tak cez leto si pôjdete niekam spolu sami dvaja oddýchnuť a vrátite sa traja.

Capenka, aj ja mám homcysteín v norme, mám len MTHFR (ale tú druhú mutáciu) a beriem anopyrin. V minulom tehotenstve som mala tiež len listovku a neskončilo to dobre. možno nebola tromboška na vine, no teraz to radšej istíme anopyrinom.

no, musím odbehnú´t ne chvíĺu, ale ešte prídem.

kell
10. bře 2009

Lenocka kéž by jsi měla pravdu!!! 😵 😵 😵 Tvému manželovi se ani nedivím, je to od moc hezké, že s o Tebe a mimi tak hezky stará!

kapp perfektní! malá Tě poslouchá na slovo už teď, a to je ještě v bříšku!Jsem ráda, že je vše O.K.

Mounty a Margaritka, taky se na ty vaše dvě malé princezny nemůžu vynadívat, jsou tak slaďounké!!!

Mabe, to je fajn, že jdeš na tu hematolku!

bobjan
10. bře 2009

Ahojte dievčatá.

Sorry, že vám sem leziem. Rada by som sa u vás informovala ohľadom vyšetrenia trombofílií.

Posielajú tam odniekadiaľ, alebo si to žiadate sami? Genetiku máme o.k., ale 3x IVF a nič...

ďakujem 😉

veselinka
10. bře 2009

Ahoj holky, tak jsem dnes byla na hematologii - tak výsledky budou do 3 týdnů. Moc mě dr. nepotěšil. I když byl velice milej, tak mi řekl, vše co už vím, že tu mojí mutaci (MTHFR heterozygot) má spoustu lidí atd.atd. A že stačí hodně listovky a ovoce, zeleniny. Jediné co mě potěšilo je to, že mi "nezakázal" přijít v těhotenství. Ale stejně se netvářil, když jsem mu povídala, že znám holčiny, které si i s mojí mutací musejí píchat nebo brát Anopyrin. Tak nevím, snad ví, co dělá.
Lucia-b - je mi to také moc líto, teď už to musí dobře dopadnout
Mabe - držím palce, ať pořídíš lépe, já jsem byla na hemat. poprvé dnes se stejnou mutací jako Ty a nic nového nevím
Emicka, Kapp, Andys, Lenoc, Lenka 66, Maova a ostatní těhulky, držím vám z celého srdíčka palce
Bobjan - nevím, ale na genetice by Ti přišli i na trombofilní stavy...myslím, že je tam dělají automaticky.

kell
10. bře 2009

Ahoj Bobjan, a jakou genetiku Ti dělali_ Mně třeba dělali genetické vyšetření karyotypu, to znamená, že vyšetřovali, zda nemamám špatný genotyp-třeba jestli mi kousek nějaké genu nechybí nebo naopak nenadbývá! U toho se třeba mutace genu pro trombofilii nezjišťují, alespoň mně ne! Ten genotyp máme oba s manžou taky O.K. Na trombofilii přišli až na hematologii, to je zase jiný druh vyšetření genů!

kell
10. bře 2009

Veselinka, já mám pocit, že to lékaři na Slovensku řeší daleko více! Mně můj gyn řekl, že mi bude stačit listovka v klasických tabletách pro těhule, což je příliš málo - aspoň pro nás! Já mám MTHFR C677T homozygot a ješte GP1a heterozygot a řekl mi, že mi pro začátek bude stačit anopyrin a pak teda zhruba od poloviny píchat inj. ale moc se n ty inj netvářil. Doufám, že vzal v potaz i tu druhou heterozygotní mutaci! To by mě teda asi kleplo, kdyby to zase nevyšlo! Můj hematolog mi předepíše inj kolik budu chtít - je to můj šéf, ale na druhou stranu si zase říkám, ať to nepřeženu! Vrtá mi červíček v hlavě, když jsem byla posledně těhu, tak jsem si hned od počátku píchala a skončilo to mimoděložním. bávala gyn mi ještě hned v začátku, asi tak 4-5tt říkala, že mám tu sliznici hodně nasáklou krví a měla jsem i hematom, tak si říkám, jestli to nebylo zase naředěné až moc, a že ta krev to vajíčko vytlačila do vejcovodu. Když si to tak zpětně vzpomenu, tak tenkrát jsem měla dutinku sice jen 3mm, ale byla úplně v rohu dělohy! Až teď si říkám, že jí to ani nepřipadalo moc divné a ještě mě uklidňovala, že je to O.K: Kdesi jsem četla, že za mimoděložní se považuje i těhotenství v rohu dělohy! Ale co už teď, stejně nic nevyřeším. Je to už za mnou a teď se už můžu jen těšit na léto a doufat, že otěhotním i s tím jedním vejcovodem co nejdřív 😵
Tobě taky přeju ať se Ti to snažení blíží mílovými kroky a ať je všechno v pořádku!!!

lenoc
10. bře 2009

Fialinka, čakaj na IP...

Bendy, neviem, ako je to s atifosfolip. syndromom. 😒

Melisska, super sa na bábo pripravuješ, ešte k tomu treba sexík v správnej chvíli a je to! 😉 6 anjelikov, Bože ☹ ☹ ☹ , no teraz to s podporou liekov na krv už musí výjsť.

Janulcek, ja nemám pri trombofilke žiade príznaky, no musím ťa trošku vyviesť z omylu, že v rodine nevieš o nikom, kto to má. To eviem ani ja o nikom a predsa ju mám a viem, že keď som pre tú moju mutáciu homzygot, znamená to, že to mám po oboch rodičoch. A fakt neviem o nikom z rodiny, kto to má a hlavne, kto s tým má problémy. Nikto okrem mňa to nemá vyšetrené. Aj ja som brala HAK a bez problémov. Myslím, že športovať sa môže, ale ja som športový antitalent.
Skús vyšetrenie na hematológii.

kell, nemyslím si, že by tromboška súvisela s mimomater. tehu, ale zas nie som odborník.
A neboj, že by sa to s injekciami prehalo. Veď ke´d budeš mať injekcie, bdeš predsa mať pravidelne aj odbery a tam sa zistí, ak by si bola príliš nariedená.
Lucka, to je strašné, čo píšeš, mám slzy očiach... neviem, čo ti napísať, musí to byť strašne ale strašne ťažké. mirip to napísala asi najlepšie... No jediná dobrá vec je, že poznáte príčinu a keď nazbierate dosť síl na ďalšie tehotenstvo, budeš mať lieky na to, aby sa to nestalo znovu. čas tú veľkú bolesť otupí, ale nezmizne asi nikdy. Ja som vlani čakala dvojičky- chlapčekov, o ktoré sme v 20tt prišli. To najhoršie je už dávnejšie za mnou a vďaka tomu, že som znova tehotná, to bolí zas o niečo menje, ale často na nich myslím a aj vždy budem, vždy to budú moje deti.

Ahoj mabe, super, že si sa konečne dostala na hemošku, zase krok vpred. 🙂

Kappuska, jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej, super správy, vidno, že si poctivo ležkala a stískala nožičky, keď bolo treba. dúfam, že sa nám tu ešte pred cisáskym ukážeš a hlavne, že hneď, ako to bude možné, sa ozveš Zuločke, aby sme vedeli, že je Dominička už tuuuuuuuuuuuuuuuuu!

Kell, no, je to od neho zlaté, aj keď to občas ide na nervy, potom sa na neho rozčúlim a kričím po ňom, keď ma chce až príliš ochrańovať a o pár minút za ním doleziem s tým, že ja viem, že to nemyslí zle... No našťastie sa snaží tieto moje výbuchy chápať (to sa aj čudujem, ale nič proti) a nikdy sa doteraz na to neurazil.

Veselinka, ja som začala brať anopyrin sama od seba (no, po dohode s gyndošom, že ho v ´dalšom tehu budem brať) a na hematológii som len doktorke oznámila, že ho beriem a ona nenamietala, ale inak tvrdila, že mi stačí len listovka. no a teraz dokonca už začala rozmýšľať, či mi nedá injekcie namiesto anopyrinu. Tak sa to obrátilo a mohlo by to tak byť aj u teba.

Bobjan, vyšetrenie na trombofíliu ti spraví hematológ a k nemu ti treba odporúčanie buď od gyndoša alebo od obovdného.

mabe
10. bře 2009

Ahoj holky, dekuju moc za privitani a drzeni palcu. Jsem rada, ze se to nekam pohlo. Uz se tesim na duben az budu mit vsechny vysetreni za sebou a budeme moc nechat snazenicku zelenou. 🙂 Uz zase potrebuju dalsi krok vpred - dalsi zmenu. Nevadi me, ze to hned nevyjde, ale je to zase posun. 🙂

zulok
10. bře 2009

jeeejda, babulky co to tu citam..Lucka.. muselo to byt prisernee.drz sa.. ☹
ono mi to pride,,,ze co sme tu..tak ani jedna to nema vobec lahke a to tehulkovanie plne strachu... ☹ ale uz to musi vyjssttt..tolko si tu radime ake lieciky papat...ze by sme zjedli aj slona.. keby to pomohlo 😀

KAppuska.. DOminika je kraasne velkaaa a teeeda super, ze si to lezanim tak vylepsila...keby nejdes na cisarsky, mozno by si aj prenasala .chichi
a ozaj.. aj ked si sa prestala otvarat..nech ta nenapadne upratovat a zohynat sa..to ja ked mi dovolili chodit..zacala som upratovat spodnu skrinku..zohla som sa a nevedela vstat.. tak Branko ma ani nevaldal zdvihnut..tak aj vysokozdvizny vozik by bol malo

Kell..teda tu tak rozmyslas..o mutacii a riedeni... krvi v suvislosti s mimomaternicovym tehu... ktovie..ako to je , ale hadam to vplyv nema... dost ma taak predstava zaskocila..ale vies, ze uz ani nie..ono aj ja som vzdy rozmyslala a vymyslala vsemozne teorie.. aby som zistila, preco to tak bolo a vyhla sa tomu.ono to strasne zatazuje cloveka a jeho mysel,..stale len rozmyslat, precos a to teraz stalo .. :(..taaaak ti zelam, aby uz vsetko vyslo a dockala sis a kraasneho babatka..

Janulcek..aj ja som si myslela, ze u ans v rodine to nikto nema a az potom som sa vlastne dozvedela, ze to v rodine mame.. a beho poslednych dvoch mesiacov mi an to zomrel stary ocko... jeho sestra aj manzel ☹

Mellisska, jeejda 6 anjelikov ☹ si neuveritelne silnaa..drzim palce...

zulok
10. bře 2009

Mabe...prepac..teba som zabudla privitat... duben je tu cupiduuup a potom hor sa na snazilkovanieeee... 😀

cikyta
10. bře 2009

Ahojte. Tak dnes som bola na kontrole na hematologii. Presedela som tam celý den s nádejou,aby som si už pichala menej fraxiparínu,alebo vôbec......No bohužial.Výsledky boli strašne zlé a dávky sa mi zvýšili až na 0,8 !
A ešte je na tom najlepšie to,že ked si pichnem fraxík,tak najskôr až za 12 hodín môžem rodiť,aby som sa masívne nerozkrvácala pri pôrode. Tak plánovanie ešte tohto je sila. ☹
Ked som videla dr.tvár aká bola zhrozená z mojich výsledkov,až mi bolo zle. Na inšie nemyslím,len aby sa mi bábo čo najviac hýbalo,nech o nom stále viem,že je OK.

(No nič.Musela som sa vám vyžalovať z dnešného BLBEHO dna 😢 )

cikyta
10. bře 2009

lucia_b
😔 To si neviem ani predstaviť,aký smútok,žial i zlosť ste museli prežiť s mužom.Je to hrozné.
Ale už sa vie príčina a nikdy sa ti to už nestane a želám ti,aby si sa čím skôr dočkala krásneho,zdravého bábätka,alebo hned aj dve naraz. Držkaj sa a držím ti silno silno silno palčeky. 😵

bobjan
11. bře 2009

Ahojte🙂

Kell, ďakujem, neviem, musím v tých papieroch popozerať z genetiky..ale myslím, že ten karyotyp...

A to mám všeobecnej povedať, že chcem doporučenie na hematológiu , vyšetrenie trombofílnych mutácií???

A neviete, bola som aj na imuno v Prahe, tam by to nezistili vtedy??

kell
11. bře 2009

Já vím holky, že to mimoděložním injekceme asi nebylo, alůe fakt bych to potřebovala na něco hodit 😀 😀 😀 😀 😀

Bobjan na imunolce Ti trombofilní mutace určitě nedělali. Zkus nejdřív obvodního gynekologa, jestli Ti to nenapíše a pak bych zašla za všeobecnou, pokud by to nevyšlo u gyn.

Cykitka neboj, trochu víc Tě naředí a všechno dobře dopadne! Budu na Tebe myslet a držet palce!

bobjan
11. bře 2009

Kell díky moc 😉

lenka_66
11. bře 2009

bobjan , mna na hematologiu poslali z centra asistov.reprodukcie

bobjan
11. bře 2009

Lenka, aha...no mne o tom zatiaľ nikde nikto nehovoril.

Kukla som, že chceš krásnu postieľku...kde si takú našla? Tú som ešte nevidela a je fakt super 😉

capenka
11. bře 2009

lenoc •můžu se tě zeptat ten anopyrin jsi brala před těhotenstvím nebo jak jsi hned zjistila že jsi těhu a kolik denně toho jíš díky