Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

mirip
24. dub 2009

betty podla toho čo ja viem mi robil test na pritilátky na spermie a proti embriu, trombofílie a ešte niečo to žial bola len skratka toho vyšetrenia a ja si ju nepamatám

bendy25
24. dub 2009

Ahojte baby!
Katka28: To nevadi Kati, ze si sa pytala...rada odpoviem 😉 , ak to ma pomoct aj druhym...
A neboj, tie modriny sa mi robili tiez. Casto male, no niekedy velke bambule, az som bola z toho zhrozena a vydesena a pritom ako vravis, som sa tiez nikde nebuchla. A tie bolestive hrcky som mala tiez a potom sa z toho vyklula modrina. Nieje to nic hrozne, no aj napriek tomu som to vravela svojej lekarke, ale nic sa s tym nerobilo, takze z toho vychadzam, ze to bolo OK 😉 A chodila som casto aj na odbery a rozriedenost bola v norme.
A inac Kati, je mi tiez trosku blbe sa ta pytat, ale co sa vlastne stalo, ze ste prisli o babo v 24tt? Mala si tiez problem s tlakom, alebo co? A nebala si sa dalsieho tehotenstva? Ako dlho ste mali pauzu a kedy ste potom zacali snazilkovat? Ja mam trosku strach z dalsieho tehu, no verim, ze teraz uz bude vsetko OK, no najprv musia lekari povolit a to cakanie je hrozne 😠
ALL: Co sa vlastne stalo, ze musela Emicka tak predcasne porodit? Vcera som na nu pomaly cely den myslela a dnes tiez...posielam jej a malickej vela síííllllllllllll...

lenoc
24. dub 2009

Kell, mas super vysledky!!

Capenka, tak to som vobec necakala, drz sa, posielam velkeee pohladenie.

Zulocka, ty si ma tiez riadne prekvapila tou spravou od Emicky. Vobec by som si nepomyslela, ze sa to moze stat napriek injekciam. No mala vlastne kopec stastia, ze na to lekari hned prisli.

Emicka a Beatka, drzte sa, prajem vela sil hlavne mamine, Ami, musis byt silana kvoli amlej, ona je sito velmi silna a chce zit, ked aj sa ma dycha. Modlim sa za vas. cmuk.

Lenusska, chytaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj: Uz som si oplula monitor, tak aby to bolo aj vidno: Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! Tfuj! (neviem, ci mam prskat, alebo "tfujkat", ale asi to je jedno, hlavne aby to posobilo - a aby aj mangel ma dobré "sliny" .)

Janula, neviem, ako je to s tym B6, kolko sa ho moze v tehu priv tromboske. Viem, ze niektore baby mali injekcie B12 v tehu, mne nikto nic take nenaordinoval, ja si len obcas hodim b-komplex.

vitam nove trombokamosky!!

Bettynka, ja som brala Utrogestan od zaciatku az do 19tt a nebol ziaden problem. U mna je to zas opacne s gyndosom a hematologickou - to skor gyndos tlacil do toho, aby som mala anopyrin a neskor, aby mi na hemoske predpisali Fraxiparine. Neviem, ako sa lisia vysledky homocysteinu v tehu alebo netehu, ale niektore hdnoty v ramci krv. obrazu ci koagulacie mavam ine ak otehu a ine ako netehu.

Krpatucka, tak to je prinajmensom divne, ze styria anjelikvoia, ziadna pricina okrem trombosky sa nenasla a nikto to neriesi!!! 😠 😠 😠 No kocky ti odbre poradili.

Majte sa babulky, uz tu pri pocitaci sedim skoro hodinu, tak musim zalahnut. Mam vas vsetky moc rada.

bettynka222
24. dub 2009

jaru jasne ze chapem ako to myslis. ja som prve tri tyzdne mala pocit, ze som ta najneschopnejsia zena na svete, preto ze neviem udrzat ani embryo. vlastne to boli dve embrya za sebou...takze to bol este vacsi des, lebbo ekd sa to stalo dvakrat, tak som mala pocit, ze to uz bude vzdy. a este mi aj dr. povedala, ze embryo sa vraj prestalo vyvijat kvoli mojej psychike???? no ale kedze k potratu nakoniec doslo az tyzden a pol po odsati tej zrazeniny (mne to nerobili kyretou, ale vakuom), tak bolo jasne, ze chyba bola niekde inde.... ha, a ked som po tom kyrete tak strasne plakala, tak som si este vypocula, ze ja nie som vhodny typ na matku.... no ale sranda musi byt, nie? 😀

bettynka222
24. dub 2009

mirip a tebe vysla teda "len" ta trombofilia?

lenocka a co sa tyka tej koagulacie, je mozne, ze by bola v norme teraz a potom nie? na tie homocysteiny sa este dr. opytam. len sa fakt bojim, ze mi povedia ze na riedenie krvi toho nemam dost a potom pocas tehu zase toto. inak pred testami som brala anopyrin - kazala mi dr. a ajtak vysly tie vysledky zle.... 😒

jarulai
24. dub 2009

betty, to čo je za blbosť - že nie si vhodný typ na matku 😨 😠 keby ťa to nezobralo, bola by si divná a "nevhodná", nie? ved práve - anjelikov si predsa lúbila, tak ako my všetky ostatné tých svojich, tak je normálne, že za nimi smútime ☹ ja som si tiež myslela, že som najneschopnejšia na svete - mužík mi na to povedal aby som netrepala, že ved za to nemožem. a má pravdu - nie sme neschopné, to by tých neschopných behalo po svete neúrekom. dnes sa to, žial, stane každej druhej tehulke

bettynka222
24. dub 2009

no, ale ono to chvilku trva, kym si po tom vsetkom uvedomis, ze ty si za to vlastne nemohla... ja som sa citila uplne hrozne, vsetci naokolo tehotneju alebo uz deti maju a ja ich neviem udrzat. ale samozrejme ma to preslo. ale reci od dr. mi teda vobec nepomohli. teraz sa uz na tom len smejem, ale vtedy som z toho bola mimo.
jaru a za kolko si dostala ms? ja teraz neviem, ci ju mam pocitat od kyretu, alebo od potratu...asi od potratu, ze? to si asoi este pockam. po kyrete som krvacala 3 tyzdne a pred nim 2...takze teraz mi ms az tak velmi nechyba 😀 inak dnes je to presne tyzden co nekrvacam 🙂 myslela som, ze to nikdy neskonci... 😝
ale zas ked nebude dlho prichadzat, tak zas sa zas budem bat, ze to nefunguje vo mne tak ako ma 😒

jarulai
24. dub 2009

bety, ja som prvú dostala 7týždnov aj 4dni od zákroku a druhú potom na 36DC - práve mi končí 😵 😵 😵 ja som po zákroku krvácala len 1den a na druhý už len ráno som našla troška krvi.u teba - neviem ani ako by si to mala počítať a či vobec - musíš len čakať, nič iné ti nezostáva 😉 a doki mi povedal, že tých 8týždnov čakania na MS je tak v norme. až potom treba ísť k lekárovi 😉

bettynka222
24. dub 2009

no ved uvidim...teraz sa hlavne tesim, ze konecne nekrvacam. pripadalo mi to fakt nekonecne... hlavne ze kyret robili preto, aby som uz konecne prestala krvacat - dva tyzdne - a potom zo mna isli potoky krvi dalsie tri....hmmmm

jarulai
24. dub 2009

moja, ja už odchádzam domkov, už som tu aj tak hodinu navyše.
uži si pekný víkendík 😉

bettynka222
24. dub 2009

oki, pekny vikend aj tebe. ja budem dohanat zameskane v diplomke...asi ma slahne 😝

lucila83
24. dub 2009

Ahojte! 🙂
Bendy25: uplne chapem,ze mas strach z dalsieho tehu,ja sa strasne bojim,ze sa to zopakuje,ze nepomozu ziadne injekcie a ak by sa to zopakovalo,to by som asi uz nerozchodila.A teraz si ma este vydesila,ze bude problem aj s otehotnenim.Nam to vtedy vyslo na prvy pokus.Ako u vas?To je mozne,ze sa tie protilatky "zobudili" az pocas tehu a dovtedy nic?
Katka28: pozeram,ze mas jedno dieta,bolo to tehu v pohode?Mne sa zda,ze tu nie je vela bab,co s tymi antifosfolipidovymi donosili babo bez problemov.A mala si problem otehotniet?Da sa tomu pomoct?

bendy25
24. dub 2009

Lucila83: Joooj moja, neboj sa, az tak strasne som to teda nemyslela. Ja som napriklad tiez nemala problem s otehotnenim, podarilo sa nam to hned, ale fakt hned po svadbe. Myslela som tym, ze niektore zeny mozu mat s tym problem. Ja sa teraz vsak tiez bojim, ci druhe tehu vyjde hned napoprve 😉 alebo sa budeme musiet veeeeelmi dlhooooo snazit 😉 Ale fakt som ta nechcela vylakat 🙂
Inac, ako dlho uz mate pauzu? A beries na ten antifosfo.syndrom aj nejake lieky? Neboj sa, ja verim, ze ten anopyrin a tie injekcie nam urcite pomozu vynosit nase babatko az do uplneho a stastneho konca 🙂 🙂 🙂

lucila83
24. dub 2009

Bendy,ja som to ale uz pocula viac krat,ze je problem otehotniet,ale na hemato mi doktorka povedala,ze to ani nie,ze problem je skor donosit.Ja beriem len ten anopyrin,kontrolu mam 20-eho maja.Av pondelok ma cakaju vysledky z imunologie,tak sa uz teraz klepem,ze co zasa bude 😒 Ty si tam bola tiez?
Inac sme sa zacali snazit len tento mesiac,ale zjavne to nevyslo,lebo mam prave mrchu,tak som trosku smutna. Este sa ta opytam,ked som potratila,posledne dva tyzdne som citila bolest v slabinach.Myslis,ze to suvisi s nejakou zilou?Inac nemam ziadne problemy,ani krcaky, ani zapal zily......

lucila83
24. dub 2009

Inac ak by som vedela,ze mozem mat taky problem s babom,tak otehotniem uz v osemnastke 😀
A ja trubka,brala som si veselo sedem rokov antikoncepcne tabletky.... 😅

lenka_66
24. dub 2009
lenka_66
24. dub 2009

joooj vratila som sa - mame nove foto z 3d.

lenka_66
25. dub 2009

ticha radost vo mne prebieha - posledny tyzden 2.trimestra.ak este vezmem do uvahy ze podla usg som tyzden vpred tak som vlastne 3.trimester.jupiiiiiiiiiiiii 🙂

bendy25
25. dub 2009

Lucila83: Ahoj! No ved to, ze nasim najvacsim problemom je dietatko vynosit. Keby to bolo take lahke, ako u inych zien, tak uz teraz cakam asi tretie babo 😀
A tie bolesti v slabinach? Tak toto ti fakt neviem poradit...o tom som este nepocula. Ved ani ja som nikdy nemala ani krcove zily, ani ziadne zapaly zil a ta tromboza skratka prisla po tom cisaraku...Na imunologii som zatial nebola, pretoze ma tam ani nik zatial neposlal. Ale na hematologiu idem 15.05. do KE. Dnes som zobrala posledny krat Warfarin a zajtra prechadzam na ten Vessel Due F. Predpokladam, ze po jeho dobrati prejdem tiez na Anopyrin a lekari nam uz potom konecne dovolia snazilkovat 😵
Inac, mne lekari doslovne zakazali brat antikoncepciu, ale ja by som ju aj tak nikdy nebrala, ved naco??? 😉 😉 😉 chceme predsa babo.

lucila83
25. dub 2009

Ahoj.
Bendy,teraz uz aj ja viem,ze antikoncepciu nesmiem,ale take testy ti normalne nerobia,len pecenove a tie boli vzdy ok,takze som netusila,ze mam nieco take.Bezne sa to nerobi,lebo su drahe a kto by im to vsetko zaplatil,ze? Lenka66 asi vie o tom svoje,ako tu citam tie skusenosti s lekarmi. 😉
Kde v KE chodis na hemato?Asi k Hulikovej?Mna poslala na to imuno prave ona,vraj tie protilatky zvyknu suvisiet s imunitou,tak dufam,ze to nie je aj moj pripad. 😅
Takze ty teraz uz nemas ziadne problemy ani bolesti?A necitila si teda ani nic zvlastne pocas tehu?Myslim,kym neprisiel ten cisarsky.

lucila83
25. dub 2009

Bendy,este som sa chcela opytat na tu preeklamsiu - dobre som to napisala? 😀 - ci vies kvoli comu to bolo?Vlastne ani neviem co to presne je a ma to suvislost s tymi poruchami zrazania ci s trombozou?

bendy25
25. dub 2009

Lucila83: Na hematologiu idem k Dr.Benovej, to je nemocnica na Terase, mozno to budes poznat. Sem-tam ma este bolia klby a v chlade mi fialoveju prsty, ale inac je to ok. Zo zaciatku som brala aj Prednison, na utlm zapalu, ale teraz beriem uz iba okrem toho Warfarinu, teda od zajtra Vessel, beriem este Isoptin na tlak a Enelbin na to modranie prstov. Ten Isoptin, ze budem brat, aj ked budem tehotna, vraj sa moze...
No a ked som bola tehu, tak som bola fakt FIT, nic ma nebolelo, dokonca ani tie klby, skratka vsetko bolo super, az naraz tlak vyskocil z jedneho dna na druhy a bolo po vsetkom... 😢
No neviem, ako by som ti to presne napisala, skus pozriet stranku preeklampsia a tam sa vsetko dozvies. Viem iba to, ze mi co mame antifosfolipidovy syndrom, tak u nas sa moze preeklamspia skor vyskytnut, ako u zdravej zeny. My mame vlastne problemy s krvou a aspon ja aj s cievami ☹ A ked je v tehu vysoky tlak, znamena to, ze cievy sa stahuju a babo moze byt zle vyzivovane...alebo sa tam utvori krvna zrazenina a babo prestane rast, lebo ma nedostatok zivin a asi aj kyslika, preto som mala napisane pri biopsii placenty, ze boli zachytene mnohopocetne placentarne infarkty. Vytvorila sa tam asi krvna zrazenina ☹ Neviem, ci som ti to teda spravne vysvetlila...Akoze sama pre seba viem o co ide, ale neviem to tak rozpisat...
Preto si budeme musiet pichat pocas tehu, aby sme mali krv stale riedku a aby nedoslo k tymto zrazeninam...

lenka_66
26. dub 2009

luci,bendy- drzim palce.nechcem nikoho podcenovat ked nepoznam , no bendy mas ( mame) uzasnu hematologicku 🙂 .je to nervak tam sediet ale stoji to zato 😉 .

lenusska
26. dub 2009

lenoc , Lenka_66 tak teraz by v tom bol cert aby som nenasla 2 🙂 ciarky..

Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeemm 😵

capenka
26. dub 2009

ahoj holky dočítám si vás co se tady děje
krpatuska= píšeš 4 andílky,no to je jako já 3 a ted jeden biochemické což se vztřepaloa říká se že zrovna u tohoto je ta špatná spermie takže jsem měla sakra štěstí ,dostala jsem Agolutin a čekám kdy mrška dojede doktor s centra už řekl jak má chlap normospermie tak má tušení že má je genetický poškozené ,já se ani nedočkám právě srdíčka takže ty potraty jsou vždy moc brzo ,štus papírů doma všechno máme vyšetřené takže nástup v úterý na pohovor chce domlouvat PGD,což mi ani nechcem spousta peněz a třeba výsledek žádný snad by vyšlo ale IVF vložit 2-3 embrya a čekat,doma už nám to přestává klapat začínáme kolem toho se dohadovat,

inci
26. dub 2009

ahojte,
mam za sebou dva potraty v druhom trimestri. moj gynekolog ma poslal na hematologiu za doc. dobrotovou do MT. na odbery pojdem az 23.juna. zda sa mi to dost neskoro a ked k tomu este priratam cakanie na vysledky tak prve vysledky dozviem az niekdy v auguste....aj vy ste tolko cakali?
i

lenka_66
26. dub 2009

lenuska tak este jedno tfuuuj na teba.pre istotu 😉

capenka- skus sa spytat na injekcie uz pred prenosom a bo tesne po.my sme mali sice zdrave spermie,no injekcie sme dostali uz 3-4 tt.pichala som si obden a pri potvrdeni srdiecka bolo este slabe mi ich dali na kazdy den.samozrejme to zavisi aj od typu tvojej krvi.drzim palce

inci - moje vysledky boli do mesiaca.je to tazke ale oplati sa radsej pockat , aby si vedela kde je problem a nezazila viac tu hrozu.

zuzana0612
26. dub 2009

Inci, mne povedali pri odbere, že výsledky sú tak po mesiaci, aj to tak bolo.

bendy25
26. dub 2009

Lenka66: tiez chodis ku Benovej? Ja som tam raz uz bola na odber, ale to bolo fakt iba raz. A neviem presne, ktora to je, lebo mi nejaka sestricka, alebo kto to bol zobrala krv a to bolo vsetko a teraz som znova objednana na odber, tak neviem, ci sa s tou lekarkou vobec stretnem, iba viem, ze sa vola Benova a ze je celkom fajn, ale nemam ani ponatia, ktora to je... A to fakt budem musiet cakat tak dlho za vysledkami? 😒 Ja som myslela, ze tak do 2 tyzdnov urcite budu, ale to nevadi, fakt sa oplati asi pockat, aby vsetko bolo OK 🙂

Lenusska: Zelam ti konecneeeee tie // radostne ciarocky 🙂 🙂 🙂

lucila83
26. dub 2009

Ahojte.
Bendy,tiez chodim do novej nemocnice,ale k inej doktorke.Je super.Inac vam musim napisat moj posledny zazitok s tou minulou hematologickou.Tak ta kedmi zistili tie vsetky mutacie,povedala mi,ze mam smolu a aby sme s partnerom porozmyslali,ci sa mame natolko radi,ze zvladneme zit aj bez deti ☹ . No chapete to? Som revala tyzden,kym som nesla k terajsej doktorke a ta to nevidi az tak tragicky. 😀
Inac Bendy,ma tu ten syndrom okrem nas dvoch aj niektora ina baba?Este som nestihla od zaciatku precitat vsetko,tak presne neviem. Halooo baby,dajte vediet.