Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zuzana030
22. kvě 2009

w_h
trošku som tu dlhšie nebola, no ale gratulujem a dúfam, že sa držíte v pohodičke, držím vám palčeky a šťastné chvíľky pri pichaní 🙂
pomôže.. 🙂
pekný večer

mounty
23. kvě 2009

ahojte, kedze sa margi pochvalila ze jej odchadzaju krize, tak sa pochvalim, ze nasa ma skoro 7kg a nema este ani 3 mesiace..............ale ja ju nenosim , zamerne, nech si zvyka radsej kukat po nas z vozika. Je uzasne silna a rehabilitaciu uz ukoncujeme, aj ked si myslim ze to nebolo vobec tym cvicenim lebo ja som s nou doma vooobec necvicila a doktorka vzdy: Jeej, aka je silna a huzevnata, vidno ze s nou cvicite 😀 😀

Mame sa fajn, ja stale tuzim po tretom dietatku 😎 ale musim si trochu oddychnut, este furt mam tvrde stehna z pichania..........

majte sa, musim ist,papa

domika9
23. kvě 2009

ahojte tento týžden som si bola po výsledky na hematologii a dopaldla som asi tak že mi potvrdili heterozygotnu mutaciu MTHFR ale s normalnou hladinou homocysteínu - hematologička vravela že aj ked mam normalnu hladinu homocysteínu že aj tak by mi dala heparín (koli 2 potratom ) že aj ked sa v literature uvadza že ked je hladina normalna že heparín netreba ale že ona ma ine skusenosti , nieste niektora rovnaky alebo podobny prípad ? okrem toho mi zistili aj PAI-1 homozygot a slabu pozitivitu APS-anti-anexin V screen

domika9
23. kvě 2009

ale to APS-anti-anexin V screen vraj ešte nebolo ani skumane v suvislosti s potratmi vraj sa to tyka tomboz v dolnych končatinach

vika34
23. kvě 2009

ahojte,som po OPU a doktor mi pre tým kázal vysadiť CLEXAN/na riedenie krvi/,beriem to iba preventívne,kvôli opakovaným potratom.Neviete mi poradiť,kedy ste si to začali pichať?či ešte pred transferom,alebo hned po punkcii.Dakujem

petragalbi
23. kvě 2009

pišem pre ob. soklinu čítam že si prekonala trombozu a berieš dlhodobo warfarin rada by som s tebou pokecala mám ten istý problém ale mam už 1r. zdraveho synčeka idem na 2 ivf ale všetci sú proti kvoli tej tromboze napíš kde si mala trombozu velmi cakam tvoju odpoved

mounty
24. kvě 2009

domika ja mam tu istu diagnozu ale bez tych dodatkov a vidis, dve krasne dietky 🙂 tak hlavu hore a do snazenia. Mne pri druhom dali Fraxiparine od tretieho mesiaca, dovtedy Duphaston a Kyselinu listovu, zrejme to pomohlo..........drz sa

lenka_66
24. kvě 2009

bambukly som len na skok

drzte sa krasne 😉

lenoc ako all inclusive?

lenoc
24. kvě 2009

ahoj babuliatka, na vikend tu mam netik od brata (aspon na volaco je taky brat dobry 😀 ), tak vas zdravim.
Zulocka, neboj, ja som ani predtym doma nerobila takmer nic, tak ak ma pustia, urcite mi ziadne umyvanie okien ani nic podobne nehrozi. Vies, ako sa hovori, mam velke stastie - ja mam na to ludí. Za to tu mojim trom "opatrovatelkam" hackujem decky ako opatrovné.

Leni, all inclusive? 😀 Ale par veci mi tu chyba, aby to mohlo byt uz uplne ultra all inclusive. Jeeej, ze obelix 😀 😀
Bedrove klby bolievaju aj mna, ale co by som chcela, na super molitanovom matraci.... Doma ma to bolelo mozno 2x.... Bolia ta aj lonove kosti? Mna obcas hej, to je potom tiez "sranda", najprv to bolelo tak spredu viackrat, ale raz ma boleli tak zdola, to bolo take zvlastne...
drzim palceky, nech sa oblickova panvicka umudri a uz tolko nerastie. Aj drahy bol s tebou na 3D?

Liuska, parada, skoro 3cm mate. 😵 Varia celkom fajn, esteze som neni prieberciva, akurat polievky chutia vsetky skoro rovnako a hl. jedlo byva vacsinou plat masa s roznymi druhmi stavy.

Margi, Mouty, vase kocandy krasne rastu a priberaju. 😵 😵 😵

Domika, ja mam len MTHFR a homocystein je v norme a picham si od 17t fraxiparne.

vlastne, teraz mi ho uz 4.den pichaju sestricky - do ramena, aby si brusko oddychlo.Z tej prvej do ramena mam hovadsku modrinu. 😖 Niektoresestricky nechapali, ako si mozem pichat do bruska, jedna sa raz dokonca otocila chrbtom, ked mi priniesla inekciu, ze ona sa na to nemoze pozerat. 😀 😀

vika, neviem poradit.

pa.

domika9
24. kvě 2009

lenoc ja som predkaždym tehotenstvom brala vitaminy ale ani raz som sa nedostala do 17tt takže asi aj preto mi ho chce dať ešte pred teh. a aj počas neho ale ešte sa uvidí čo povedia na vysledky v CAR-e

lenoc
24. kvě 2009

Domi, jasne, ked treba, injekcijky mozu a musia byt aj od zaciatku. skor som tym chcela povedat, ze aj ked mas "len" tuto mutaciu a homocystin je v norme, injekcie pomozu.aj ked podla statistik a neviemcoho mthfr nesposobuje potraty a blablaba, je fajn, ze si to aspon niektori lekari nemyslia a snazia sa pomoct nam.
ja som sice injekcie mala az od 17tt, ale dovtedy som sa krmila anopyrinom - tiez by mal trosku riedit krvicku.

bettynka222
24. kvě 2009

ahoj domi, aj aj som MTHFR heterozygot. ja som skor stretla s opacnymi nazormi - ze heparin netreba, co j eblbost, lebo je jasne, ze homocysteiny nam tromboskam pocas tehu stupaju. takze je dobre,z e ta dr, takto riesi. ja budem mat listovku a pocas tehu sa uvidi, ci potrebujem aj injekcie...

margarita
24. kvě 2009

halo halo halooo 😉
chcem takto verejne poprosit vsetky nase tabulkove tehulky, nech mi radsej poslu do IP len kratku spravu, co konkretne teraz beru, lebo info o tt, TP a ine si najdem aj v pase, ale nemam sil hladat to tu spatne v diskusii, dufam, ze to chapete 🙂

inak uz nasu tabulku rozsirili maova, cikyta, lia a lenka_66 : same pokrocile tehulky a maminka cikyta. tesime sa, moc 😉

tak mi to poslite, nech to dame cim skor dokopy, vdakaaaa 🙂

ob.soklina
24. kvě 2009

Ahojte holky krásný večer,

Petragalbi - poslala jsem ti zprávičku, at tady neotravuji románama. 🙂

Holky, ptala jsem se tu na antifospolip. syndrom. Dr. mi znovu dělala testy, ty prní byly negativní a tak mě to zaskočilo, že to dělá znovu. Prý se ten stav může změnit, nevíte co má na to vliv???? Moc moc děkuji za odpověd. Pěkný večer

bettynka222
24. kvě 2009

ob.soklina podla mna ma na to vplyv stres. mne sa teraz pokaslala bunecna imunita a robie tiez testy na antifosfolipidovy. dr. povedal, ze toho bolo proste moc, ale ze ked sa teraz vyhnem stresu, tak sa to vraj napravi... 😎

veselinka
25. kvě 2009

Ahojky holky, jdu vás po delší době pozdravit.
Mabe, skvělý, že Ti to dopadlo dobře, chápu tedy dobře, že sice máš mutaci MTHFR heterozygot, ale není nutná léčba? To samé totiž říkají i mě, doporučili pouze Femibion...proto se ptám
Lenoc - držím vám moc palečky, ať jste brzy doma, ale zase možná takhle je to lepší, že jsi pod stálým dozorem. Jsem zvědavá, kdo tedy nakonec vykoukne, zda kluk nebo holka 😵
Margaritce moc děkuji za práci, kterou si dává s tabulkou
Mounty - léčbu si měla od třetího měsíce až při druhém těhotenství, při prvním nic? Možná, že už si to psala, ale nějak si nevzpomínám...
Emička, Beátka - moc držím palečky 🙂
Ob.sokli....v tomhle neporadím
Jinak zdravím, ostatní těhulky, snažilky, maminky i dětičky, prostě všechny, nerada bych na nikoho zapoměla, tak jsem to shrnula takhle.

ob.soklina
25. kvě 2009

Ahojte,
bettynka děkuji moc moc, no tak doufám, že jsem dostatečně v klidu. 🙂
Holky ještě co se týká píchani do ramene - zeptala jsem se na to přímo hematoložky a ta mi řekla, že v žádném
případě. Že prý to nemá takový účinek. Tak fakt nevím. Každej Dr. říká něco jiného.
tak přeji krásný den a já jdu čekat na MS

tanity
25. kvě 2009

ajoj 🙂

domika ja som "len" mthfr heterozygot, HHcy v norme, ale beriem uz od zameho zaciatku (dokonca uz prekoncepcne) fragmin (injekcie), moja hematologicka ma presne taky isty nazor ako tvoja 😉 takze pichame a pozri, uz budeme zacinat 33tt 😉 vela stastia domika 😵 (inak mam za sebou aj prekonanu trombozu v dolej konctaine 😖)

lenocka drzte sa tam 🙂

vsetkym velke objatie a krasny den xxx

mabe
25. kvě 2009

Veselinko, presne tak. Dr. rikal, ze mam nejmensi mutaci, takze nepotrebuju nic. Nemuze se mnou nic delat. Kazdy 3-4 homozygot muze mit problem se srazlivosti. Na hemosce me delali strasne moc testu z krve a rekl, ze nic nenasli. Tak snad to bude ok. Verim tomu. Musi preci vedet, co delaji. 😒

zulok
25. kvě 2009

prepacte, nestiham nic ine pisat....

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
OD LENOCKY:

Krcok je rivnajky ako naposledy 😀 28mm, ale radsej este zostavam tu do dalsieho UZV, v piatok alebo v pondelok,
no a dnes sme videli pipika 😀 , posielame pusu

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
juuukj..su to ale sikuliacikovia...a teda chlapciatkooo..chichi 😀

veselinka
25. kvě 2009

Mabe - no snad máš pravdu, také si říkám, že oni musí vědět, co dělají. Teď tedy jen brzké // přeju.
Zuloc od Lenoc- nakonec chlapeček? no uvidíme 😉

mounty
25. kvě 2009

veselinka pri prvom tehu sa nevedela este moja diagnoza a bola som rizikova cele tehu, lezala som bez pohnutia skoro tri mesiace a dalsie tri som mohla byt len okolo domu, ale vyplatilo sa 😉

domika9
25. kvě 2009

tanity dakujem zajtra idem do CAR-u tak som zvedava čo povedia tam potom mam volať hematologičke a ked tak mi da heparín

bettynka222
25. kvě 2009

mabe podla mna to je blbost. ja som tiez MTHFR heterozygot a dr. mi povedal, ze 3 mesiace pred tehu budem brat 10 mg listovky a pocas tehu samozrejme tiez. a cele tehu budem pod kontrolou hematologa a v pripade stupajucich homocysteinov pride na rad fragmin. a poznam kopec bab, co su na tom podobne. nenechaj sa takto odbit a radsej si skus phladat ineho hematologa. a ked nic, tak popros aspon obvodneho lekara, nech ti predpise tu listovku. vraj by sa mala jest spolu s B12, lebo tento vitamin ju metabolizuje.

w_h
25. kvě 2009

ahoj holky,
musim vas docist (asi zitra 🙂 )
dneska jsme byli na genetice, pani doktorka mi doporucuje odber plodovky, mam to zvazit, asi jo, ale je to jeste daleko. jinak picham furt, ale temer pokazdy mam modrinu, nebo aspon boulicku a nekdy i svedi, ale jinak v poho. a aby mi nebylo spatne, tak furt jim, a uz mam spek, ze vypadam na treti nebo ctvrtej mesic 😀

lenoc - drz se, segra taky byla nekolikrat v nemocnici, porad ji tvrdlo bricho, jednou ji davali i tokolyzu a ted ceka a kontrakce nikde, pokud do stredy neporodi, tak ji to asi vyvolaji

margi - do tabulky doplnim novy informace co nejdriv, primlouvam se za ´ostatni diagnozy´ a dal budu premyslet

mejte se pekne
🙂

lenka_66
26. kvě 2009

wh , mna tiez nutili ze musim .... .no hematologicka a geneticka ze s mojou diagnozou v ziadnom pripade.tak som si povedala ze ak mam prist o male( lebo riziko je do konca) tak neech odide samo a nie aby som si robila vycitky . na odber plodovky je este cas.najprv budes mat NT merania tam sa ti uz ukaze ako ste na tom.no je to na tebe.

mabe , neviem ak je dr. dobry a veris mu tak skus bez.moj ani dokonca netusil ze nieco take moze byt.

drzim vsetkym palce

mounty
26. kvě 2009

baby nechodte na odber plodovej vody, je to obrovske riziko, az 1 zo sto!!!! sa potrati v dosledku toho ze babru do plodoveho obalu.............

zulok
26. kvě 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 :
BABULKYYY
EMICKINA BEATKA ma uz vyse 900g juchuuuu..sikulaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀
musela som vam to vykecnut..dufam, ze sa EMicka coskoro ukaze..ja sa taaak tesiiiim 😀
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 :

lenka_66
26. kvě 2009

tesiiiim z beatky 😀 😀 😀

lenka_66
26. kvě 2009

je mnoho co amnio prejdu bez problemov.no je aj vela takych co maju zle skusenosti.myslim ze ak sme sa tolko snazili tak musime dat sancu tym drobcekom.no je to rozhodnutie na kazdej zvlast.

Otehotnela som na prvy sup, strasne sme sa tesili a kedze som tesne skoncila v praci, novu som si uz nehladala..Bola som doma ale nijako som sa neobmedzovala v beznych cinnostiach, tehu bolo priam ukazkove, ako mi vravievala doktorka na sono... No vdaka mojej chorobe (reumatoidna artritida, mala som len 25 rokov) a dovtedy uzivanym liekom, doporucili mi amniocentezu (este skor ako som vobec bola tehu)... V septembri sme sa vratili s krasnej dovolenky v Rime, bola som v 18tt, mala som uz termin na Kramaroch.. Vobec som sa nebala, sak riziko je 1%, vraj toneboli a na druhy den pustaju domov...
Bolo nas 5 zien, vsetky vychadzali usmiate, vraj to neboli a ze v pohode, ja som sla posledna, vtedy som videla nasho anjelika poslednykrat na zive... Doktorka pichla ihlou do brucha, strasne ma to bolelo, nieco si hundrali, ani nie 5 minut,hotovo... Druhy den som sla domov...ostala mi velka modrina a zdalo sa mi, ze mi tvrdne brucho..to nic nie je! kym vraj nekrvacam, nie je dovod na paniku..
Za dva tyzdne nas cakalo 3D sono, dozvieme sa pohlavie, ideme k jednemu z naj doktorov v Bratislave, strasne som sa tesila. Isiel so mnou aj hrdy tatino, v cakarni sme sedeli snad celu vecnost, a potom uz budeme vediet, akej farby zacneme kupovat vecicky...Nas prvy anjelik!!!! Poklad, nase babo!
"....ale je tu jeden problem, srdiecko nebije...." najhorsia veta mojho zivota!!! Po licah sa mi zacali kotulat slzy ako hrach, drahy mi silno drzal ruku..vzdy mi pomohol ale teraz nemohol...nezvratna veta so strasnym koncom... Nas anjelik umrel
Ale to najhorsie ma len cakalo.. To bol piatok, doktor ma hned nakazal na sobotu na kramare, vraj v nedelu ma sluzbu a vsetko sa vyriesi
Na prijme na mna cumeli ako keby som prisla z potesenia... Isli sme nekonecnymi chodbami, zakotvili sme na plesnivom oddeleni na ktorom lezalo vela rizikovyh mamiciek (chudiatka, zit par mesiacov v takom humuse..)
Prva vizita, ziadny zaujem, zacali mi pichat vyvolavacky, najprv jednu denne... druha vizita, spominany lekar ma sluzbu, ani o mna nezavadil pohladióm, ked uz mu neslo o 1800 korun za sono... pondelok, dalsie a dalsie vyvolavacky, od piatku som nejedla.. Utorok, lekar co ma znova smenu sa pyta sestricky, este je tu? Na obed uz odpadavam z vysilenia, od hladu, strachu, smutku..z vyvolavaciek ma len prehana, stale sa neotvaram.. Skolabovala som na chodbe, po 5 dnoch bez jedla dakto uznal, ze by bola vhodna aspon viziva do zili..
Dalsie vyvolavacky, stale nic... Nasi stracaju trpezlivost a zhanaju znameho.. Navstevy, pytaju sa ci uz za mnou bol ten znamy doktor, vravim ze nie aj ked on tvrdil, ze ma bol povzbudit. Na druhy den pridew za mnou cudzy doktor, vraj ako sa mam, ze on sa pomylil a bol pozriet uplne inu osobu..
Sama sebe si uz ridne smrdim, na celu chodbu mame jedno wc, bez papiera, vloziek...humus... tepla voda netecie. Ak sa chceme sprchovat, treba si odpustit vodu od rana, aby dovecera dajaka vlazna pritiekla
Okolo mna su same tehotne mamicky, sice musia byt v nemocnici a lezat ale ich babatka ziju! Kazdu hodinu sa z chodby oziva CTG, ten zvuk mi trha srdce! To moje srdiecko tam dole uz nebije a nechce odist do neba.. preplakala som dalsiu noc
Po tyzdni dakto rozhodol, ze uz by teda ozaj mohli so mnou nieco robit.. aplikovali dajaky gel na krcek...nepomaha...
Vezu ma na porodne...lezim na vzdycharni, ziadny ani lekar nevie, ze ma hore noveho cloveka, sak nerodim, nekricim, nevzdycham...mam ukrutne bolesti, vyvolavacky bolia ale neucinkuju! Prve babatko, druhe...narodilo sa ich hadam 15 a vsetko som mala v priamom prenose... Nemali ani tu lutost, ze by ma nechali na izbe samu
Dalsia noc, ponukli mi epiduralku zadarmo, vraj mam narok...
Chyta ma nekonecna zufalost, drahy uz ma plne zuby toho zaobchadzania a vybavil mi prevoz do Heinburgu. Isla som za sestrou a oznamila som jej ze odhcdzam, podpisem reverz! Ocapila sa na mna ze co si to dovolujem.. Vyziadala som si lekara... Ten ma poprosil, nech ostanem, vraj by som nemusela prevoz prezit, ze uz je to moc nahnute. Volala nasa znama a presvedcila nech ostanem, ze ma doktor pravdu...Rano uz zacali konecne konat... Krcok bol stale zavrety, anjelikovi bolo u man dobre aj ked ho lekari zabili...
Na porodnej sale mi doktorka zavjedla cez krcok akysi balonik, nafukla ho a na konci nechali visiet flasuu aby ho pretiahla cez krcok a otvorila ho... Nechali ma tam lezat, samu, zavreli dvere.. Ukrutna bolest mi zvierla cele telo, triaslo ma od zimi, nad hlavou som mala dokoran otvorene okno (bol oktober), marne som kricala o pomoc, zacala som zvracat, nikto nechodil... flasa spadla, takaaaa ulava...od bolesti som nevladala ani plakat.. preco ta epiduralka nefunguje?!?!?!
Odtiekla mi plodova voda, snazila som sa kricat na sestricky ze uz rodim ale dalsiu hodinu som sa len sama zvijala v krcoch.. OOO, konecne niekto prisiel, uz som skutocne rodila...vacsiu bolest som v zibote nezazila... Nastastie to uz slo rychlo...zdravy chlapcek, moj syncek!!!!
Este ma musi doktorka skontrolovat a pripadne docistit, kricim od bolesti.. AKo vas to moze boliet? sak uz sme vam pustili dvojitu davku!!! mam pocit ako by ma pytvali za ziva, konecne dostanem inekciu a uplne ma uspia
Prebrala som sa opat sama, prazdna, bez babatka, konecne mozem plakat! prisla aj ulava, konecne je po tom... Hrobcek mat nebudeme, nedokazala by som chodit za nasim anjelikom na cintorin
Asi po hodine prisla lekarka vybrat epiduralku, "jeeej, sak vam to ide dajako bokom.." hovori asi za vsetko
Na kramaroch lezim dalsie 4 dni, bez akehokolvek zaujmu lekarov, sak ona zmizne..
Lekar, co robil sono, mal sluzbu uz hadam 4. krat, citila som sa ako handra, absolutny nezaujem, spina, hlad, zufalost, neochota, neinformovanost..ani neviem, co ma udrzalo pri zivote...asi iba priatel ktory so mnou prezil 2 tyzdne na nemocnicnej chodbe a po porode mi nosil jedlo.. Uz som ani nevladala plakat
Ked ma konecne pustili, vedela som, ze tam sa uz nikdy nevratim!!! Ani keby som mala umriet pod tou nemocnicou na ceste....
Navrat domov bol tiez smutny, taky prazdny, ale aspon ma uz nikto nebude ponizovat a ignorovat.. cesta bola taka dlha a ticha..ale sla som domov!
Dnes nosim v brusku suredonca nasmu anjelikovi, dava nam na neho pozor a strazi ho z nebicka... Sme v 15tt a zatial je vsetko v poriadku.. Kazdy den sa modlim, nech s nami ostane a nech je zdrave.. No pred kazdym sonom mi zviera srdce a nekonecne sa bojim, co povie lekar.. Ako prve pozera srdieko! Bije!!! den moze ist dalej, verime v krasny november a maleho cloviecika v nasej naruci

Stastne bruska vsetkym zienkam!!!