Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lia
20. črc 2009

dakujem babulky za odpovede,uz aj rozmyslam nad tym femibionom,aj ked moja hematologicka za to nie je 😒 ,len som chcela vyminut este kyseliny.mam tam este dost,asi 4 krabice 😒 .uvidim,doberiem tuto 5tu krabicku a pojdem kupit femibion teda a som zvedava ci sa mi zlepsia vysledky.
veru,aj mne pomaha sprcha na nohy,je to fajne a pripomenuli ste mi,pojdem si kupit aj elasticky obvaz a ked budem doma,budem obvazovat,aj to pomaha.
ja idem dnes na rehabku,uz sa neviem dockat a poobede mame poradnu.
pekny slnecny dnik prajem vsetkym 😵
a babatkam sa asi nechce ist do toho pekla,ale buduci tt ma byt o nieco chladnejsie,tak leni,sup na to 😉

w_h
20. črc 2009

lenka, lenoc, andys, veselinka:
moooc dekuju za podporu 😉

hned rano jsem volala na vysledky amnia, i kdyz jsem myslela, ze to nezvaldnu, cely vikend jsem se drzela, ale rano uz jsem to nevydrzela a pekne jsem si pobrecela
pani doktorka? rekla, ze to predbezne vypada dobre, ale musime pockat na definitivni vysledky, ty budou za ctrnact dni, pak jsem se jeste zeptala na pohlavi a pak uz jsem ji skoro ani nemohla rict dekuju a nashledanou, jak jsem zase zacala brecet
tak snad budou definitivni vysledky taky ok a pak jeste sono a echo srdicka a .....
neni tech vysetreni nejak moc?? 😀

ted nevim, co mam delat, mam spoustu zarizovani, ale nejak se mi do toho nechce a taky se musim zacit ucit, rekla jsem, ze zacnu v pondeli - teda dneska.. 😀

mejte se moc hezky
pekny den
😉

andys004
20. črc 2009

W-h tak to je paráda ,že to vypadá dobře a uvidíš ,že i ten zbytek bude v pořádku MUSÍ.Myslím na vás a držím všechny prstíky co mám a že jich ted máme hodně 😀. Já vím, že je to těžké,ale snaž se být v klidu, to čekání je nejhorší člověk kdyby to mohl aspoň zaspat že 😔. Drž se.
Zdravím i ostatní a všem přeji kráááásný slunečný den i když u nás to vypadá všelijak asi opět bude pršet fuj.Když prší tak nadávám a když je teplo tak taky je to se mnou hrůza.Mějte se pa pa pa. 😀

lia
20. črc 2009

bude to vsetko ok w_h,uz ked povedala,ze to zatial vyzera dobre,tak to musi byt dobre 😉 😵
a pohlavie??

zulok
20. črc 2009

ahoojtee

W_h..super., ze vyseldky vzyeraju super..drziim silno palce

ja len nakukujem..kde su TAnitka a Zrnika vyzera to tak, ze sa uz tesia z drobcekov..ked tu tak dlho neboli 😀

ostatnym drziim veelmi palcee

ANDYS..ano mame x/lander XA...korbicka vyzerala vcelku velka..ale veru moc velka nebola..MAtusko rychlo rastol a zmestil sa nam tam len do 6.mesiaca a to tiesz len tak tak..potom som dala do sportaku..ak si donho kupis zimny fusak 3 v 1 od EMITEX a das si nanoznik..tak sa da babatko zababusit pomaly lepsie ako v korbicke..ani annho nefukalo..lebo som mu to z nanozniku zdvihal hore...
tu je taka babusinkav sportaku .. ale este pohladam lepsiu fotku http://zulok.rajce.idnes.cz/8.mesiac/#0082.jpg
chichi..takto vyzeral...kjed som nakukla do sportaku..z vonku ho nebolo vidiet http://zulok.rajce.idnes.cz/12.mesiac/#0012.JPG

zulok
20. črc 2009

Lenocka..no verim, ze ty by si chcela nakupovat..veru ani ja som nemohla... 😒 ale este sa ponakupujes..hlavne. , nech je drobcek pekne vporiadku 😉

w_h
20. črc 2009

ahojdaa 😀
andys, lia, zulok:
dekuju holky, jste mooc hodnyy 🙂
jo, bude to holcicka 🙂 (to si tipnul i doktor na sonu na zacatku 16. tydne)
no jinak jsem to musela dneska trochu zaspat, brecela jsem jako zelva, i kdyz uz jsem vedela ty vysledky, ale pak prijela mamca, prinesla boruvkovej kolac a jela jsem s ni do kramu neco nakoupit, tak jsem rada, ze jsem se trochu rozptylila a ted uz jsem docela klidnejsi

andys:
ty vybiras kocarek?
segra ma casual play, zda se mi velkej, ale je fakt, ze jeji holcicka je drobna, jen v prirode to chce zafixovat predni stredni kolecka, jo a prej je taky udajne o neco drazsi, nez ten xlander

jo a holky, kolik prosim mate antiXa?
ja mela naposled 0,18, tak asi zvysim davku, co?
diky

pekny vecer 😉

lia
20. črc 2009

w_h gratulujem moja,kedy ta cakaju dalsie vysetrenia??
baby,co znamenaju D-Dimery??

tittika
20. črc 2009

ahojte

ake ma prejavy trombofilia???

ja mam bolesti v kolenach , neviem to presne opisat ci slachy, zily alebo nieco tam vo vnutri, nie je to ziadna velka bolest len taka neprijemna....asi pred 4 rokmi mi robili aj ultrazvuk doppler a vsetko bolo OK

mala som missed abort, hematologicke vysledky mam OK ale na genetiku sa este caka cca 1 mesiac...

ak by som teraz "nahodou" otehotnela a mam trombofiliu tak mi hrozi potrat ak sa vcas nevylieci alebo nieco s nou nerobi??? teraz mi lepi, lebo sme si nedavali pozor, som si myslela ze mam po OVU a nemala....spravila som si ovu test a bol pozitivny aj ovu bolesti som mala 🤐

bendy25
20. črc 2009

Ahojte baby!
Takze som objednana do Piestan na konzultacie do NURCH... Viem, ze niektore z vas tam uz boli, preto sa chcem opytat, ako to tam vlastne chodi a co vsetko sa tam vysetruje... Povedia mi tam aj priamo, ci mozem otehotniet, alebo nie? Lekari tam su v pohode? Budu tam riesit len tu moju reumu a antifosfolipidovy syndrom, alebo sa fakt vyjadria aj k tomu mojmu otehotneniu? Mam z toho trosku strach, lebo neviem, co mam od toho vsetkeho ocakavat... 😔
Inac, drzim palce vsetkym, ktore to uz maju len za par... 😉

zulok
20. črc 2009

Tittitka...ak si nahodou otehotnela ..veelmi gratulujeeeem...prehavy rtombofilia mat nemusii..mnohe sme to ani netusili, kym sme neprisli o drobcekov..prejavuje sa vacsinou az v neskorsom veku..ze vznikne tromboza..
ak mas trombofiliu..pomozu ti injekcie, ci lieky a vitaminy..
ak mas nahodou aj sucasne trombozu..verim, ze i njekciky pomozuu..drz sa a sup pozitivny nadhlad...nic nie je tak hrozne,,akos a najprv zda...presvedcia ta o tom aj maminky..cakame, kedys a nam opzvu..ze uz maju drobcov..
fakt sa tu tehotnie jedna radost... 😉

Bendy...
jeeeeeej..tak idete do piestan..siilno drzim palceeee..cmuk

amadora
20. črc 2009

Dievčatá ktoré chcete otehotnieť VEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEĽMI vám držím palce! 🙂

Inak ma len tak napadlo, máte niektorá syndróm nervóznych nôh? 😅 Lebo mi to máme v rodine a neviem či to môže dáko súvisieť. Posledné dni keď si ľahnem tak to vždy cítim v ľavej nohe.

lenka_66
21. črc 2009

zdravim,
lenoc , andys tak vcera volali ze kocik uz prisiel. drahy dnes pon pojde no berie ho zatial do prace. doma ho nechcem.mame zelenu.baby ja som chodila normalne po obchodoch s metrom a merala som vanicky.pod 76cm na dlzku som ani neplanovala ist to bolo uz minimum.tak isto som merala aj sirku.predavacky nechapali co robim.vraj aj v 30 cm vanicke na sirku bude babo 1/2 r.mat plno miesta aj ked bude zima (fusak...).nepamatam si uz miery tohto no jednoznacne vyhral.je sice trosku tazsi. tusim 16kg.uz som aj zvazovala ze vezmem baby smile v-max no je to polsky vyrobok tak .... .a cena 350 e je tiez celkom obstojna za 3kombi.podam info ak vyskusame aj s drobcom 😉

kell , neboj raz sa musi aj tvoje stastie unavit a poriadne si sadnut na teba 🙂

dahra, no mne az po 3 abortoch. mame aj v rodine (dedko) no nikoho nenapadlo ze to je dedicne

vcera som bola na vyetr a krv. pytala som sa rovnodr. ze kolko este ci sa mi oplati ist v stredu na hematologiu tak ze ano a k nej na kontrolu v nedelu.jasne ze som zas ..... . tentokrat som tam zabudla // knizku 😠 .teda dufam.musim tam este crn crn. no pockam az budu vysledky.

zulok , zrnik este nema urcite nic.som v jednej teme s jej svagrinou a ta jej mam dat ihned info.teda nema pokial nezabudla poslat sms.

idem si lahnut lebo mi je akosi blbo . ja len ze so m este 2v1.

ospravedlnujem sa no uz som aj zabudla co som komu chcela

margarita
21. črc 2009

este stale nikto nic ??? 🙄 😕 🙄 😕 🙄 😕 🙄 😕 myslim na nase rodicky, kade chodim, a oni si takto davaju nacas 😉
lenka, siroka vanicka je fakt super, my mame 75x34cm a veru neviem, neviem keby som ju musela mat vo fusaku teraz (esteze je leto 😀 )) asi by jej pol tela trcalo von. Vraj hlavne talianske a spanielske a tieto kociky su take male vanicky, lebo oni im potrebuju dat v zime maximalne svetriky 😀 ale co my tu narobime, ked pride zima z Ukrajiny.... 😎

zulok
21. črc 2009

MArgaritka..co zima ako v Ukrajine..ja som nenapchala koncom leta MAtuska do vanickya to mal ani nie 6 mesiacov.. 😒 a to sa narodil malinkyy..

tie anse skoromamulky.sranda..ako sme sa tesili, ako tyzdne pribudaju..kto by to tusil..ze sa sa tu bude prenasat 😀

lia
22. črc 2009

ahojte 🙂
margarita,tak to by nam bolo kebyze davame detom v zime len svetriky 😎 aj by sme dost usetrili,zimne kolesa,drahe fusaky,overaly 😀
lenka,z coho ti je zle??co sa nam to uz blizi?? 😉
uz chcem vidiet babatkaaaaaaaaaa 😵 😵 😵
zulok,aky si mala kocik??

kell
22. črc 2009

Ahojky, tak opět nakukuju, co mimouška, jestli už jsou na světě, ale pořád niiiiiic. Už jsem faaaakt hrozně zvědavá!
Všem moc díky za podporu, doufám, že příští měsíc už to bude lepší! Tento mám z toho fakt depku! Navíc jsem se rozhodla, že zase budu chodit ke své bývalé gyn. Co jsem teď v poslední době slyšela na to mého současného gyn mi stačilo!
Tak se mějte a já zase v průběhu dne nakouknu jaký je stav - teda co mimča - jestli už jo ne ještě ne 😀 😀 😀

bzzmajka
22. črc 2009

Ahojko, chcem sa spýtať kde Vám zistili mutáciu génov alebo trombofiliu? lebo ja čakám na výsledky aj z hematologie aj z genetiky, tiež po 2 potratoch.
z hematologie mi už prišli po 2 týždnov prvé a do 2 mesiacov dalšie a zaujímalo by ma, či už v týchto prvých by to bolo očividné, dakujem.

poleva
22. črc 2009

lia nechodis ku hulikovej - hematologicke ?
mne na femibion nepovedala nic len ze mam brat 😵

lenka_66
22. črc 2009

zdravim,
lia no neviem mozno tlak , napina ma a toci sa hlava.

bzzmajka, mne na hematologii.zalezi od mutacie niektore vysetrenia trvaju dlhsie. bud mas len to co ti uz vyslo no mozes mat aj kombinaciu mutacii.ta je tiez bezna.

kell, drzim palceky 😉

lenoc , adry ohladom kocika no uz som to pisala do inej temy tak to iba copy
no mal to byt ten. teda aj je mozno.videla som iba pri objednavani.kedze akurat vtedy nebol na nete tak som si nepamatala co vsetko ma mat. vcera dali iba fusaky , prsiplast a tasku k nemu.ze len to je v cene.zarucny ked som citala tak vlastne zaruka sa nevztahuje na nic.jedine zlomena konstrukcia.a este sa tam pise ze v lete pouzivat len slnecnou clonou ze moze dojst k vyblednutiu(to mi neva ved vsetko na slnku bledne) a este neviem co .bez takeho pouzivania nemas narok na zaruku.tak potom by to mala byt sucast kocika abo upozornit ze treba dokupit.
dalsia veta - textilne casti podsite foliou (strieska,nanoznik) pri teplote 5st. a menej neohybat, nemanipulovat.moze sa zalomit.kedy mam pouzivat ten posrany nanoznik v septembri?
mam sto chuti ist sa vysantit no je to az v barci. najprv si ale vsetko pekne ... nech som pripravena.a taky detail ze v navode sa pise vid obr.15 ,16 . no obrazok ma len 12 casti

http://www.bambino-kocarky.cz/product_info.php?...

inac som este vcera volala dr. ze ci tam mam tehu knizku.tak ze som si ju tam zabudla(jej ambulancia) , no ze ju odniesla na porodnicu kde mame v nedelu stretko.(uplne iny pavilon v nemocke).aj keby nieco bolo tak na pohotovost len tam sa chodi.

zrnik , vcera neodpovedala na sms. tak sme mysleli ze uz. no nik sa do dnes neozval.dufam ze su ok.vraj posledny usg mala v 36tt. takto zaobchadzat s nasou diagnozou 😠 .ved uz pomaly jej konci 42tt

lenka_66
22. črc 2009

este som sa chcela mamiciek spytat.ako to je / kde mate veci od krpcekov? myslim tie ,, uspinene". ked sa stane napr. nehoda v noci. kam s tym? hned preplachujete? abo mam si kupit neake vedro s vrchnakom ? a vobec sak nebudem prat denne po 5 ks oblecka.

lia
22. črc 2009

poleva,chodim k cavarovej
baby,ja som hotovson 🙄
ale tesim sa,zejtra ma mm narodky 😵 😵 a kupila som mu aj knizku pre oteckov,tak dufam,ze ma uz pochopi 😀

lenka_66
22. črc 2009

ja tu vypisujem a maly zrnik uz mal 2,5 hodiny

😵 😵 😵 😵 😵 😵 malý Matej sa narodil dnes presne o tretej, má 3850 gr. a 50 cm. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Takže Lenka už to má za sebou, pekne potiahla, prenášala 12 dní.

zrnik , tak vela stastia a zdravicka 😵

lia
22. črc 2009

jeeejjjjjjj,gratulujemmmmmmmmm a prajem hlavne zdravicko a mliecko 😉 😵

amadora
22. črc 2009

Jéj, gratulujeme mamičke a drobček vitaj na svete 🙂 🙂 🙂

Leni tými ušpinenými vecami myslíš čo, ogrckané? Alebo keď sa preciká? Ja som veci vždy dávala normálne do prádelného koša s ostatnými vecami (myslím aj našimi) a keď sa nazbieralo dosť tak som to oprala. Nesmrdkalo to ani nič podobné 😉 A neboj sa, po 5 ks prať nebudeš, malému sa tak rýchlo nazbierajú špinavé vecičky, niekedy prezliekam aj 3x denne 😀

margarita
22. črc 2009

tak malemu zrnicatku Matejovi (inak kraaaaasne meno 😉 ) vela zdravia, stastia a veselu rodinku, a hlavne nech pekne papa a dobre a vela spiiii 😀
Kto je dalsi na rade? 🙂

lenka_66
23. črc 2009

amadora , ano tak neako , dik

lenka_66
23. črc 2009

margi, nooo tanity by to mala byt,kedze sa uz ale dlho neozvala tak uz to ma za sebou.
inac ja sa v nedelu chystam na poradnu aj s taskou,ze sadnem a ako trucovite decko domov nejdem .t 😀 ak dufam ze moje dieta to vydrzi do nedele ale nie tej augustovej.

lia
23. črc 2009

leni dobre ranko 😀
mna slahne,preco nemozem spavat??
jeejj leni,tebe sa to uz takto blizi 😵
margi,ty si mala nejaky zoznam co si kupovala??kolko dupaciek ste kupovali a bodyniek??

lenka_66
23. črc 2009

lia , aj tebe.
ja uz ani neviem co je spanok.a tak skoro ani nebudem vediet 😀 ☹

ja som si cez google pozrela viac a potom vytlacila a skrtala, jasne ze to sa neda presne
napr.http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/12...