Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lili01
8. lis 2007

zulok ahojj holka,tak jak je??dlouho ses neukázala v dubnovkách.

lili01
8. lis 2007

já jdu v úterý na 3D UTZ,uvidím co mě dr. řekne,jestli to je ta cácorka nebo ne.Honzík půjde se mnou se podívat na miminko,tátu budem mít v práci.Ty už víš,co budete mít??a už kope??já už ho cítím 14dní,takže jsem klidnější 😵

lenoc
8. lis 2007

Jooj, Lili, tak to sa teším, 3D uzv, to je paráda. Aj pre malého to musí byť silný zážitok. Nevypytuje sa, ako sa dostalo bábo do bruška? 🙂

Zuločka, veď veru, pri niektorých cenách fakt pomaly omdlievam. Ale nabudúci týždeň už hádam budú.
Moja, mám kolegynku, ktorá je asi taký prútik ako ty(teda ako si bola pred tehu) a v tehu pribrala asi 30 kg. Tak neboj, veď to potom zhodíš. Na nej ani nevidno, že má dieťa. Hlavne, že je drobček v poriadku. Keď si pýta papať, tak čo?

Joooj, tak to sa tešíš na víkend, bude veselo, nebudeš sama doma na gauči. Drahý pomôže s varením? Veď aj minule si tuším písala, že ste varili spolu....

lili01
8. lis 2007

lenoc ahojky neptá se jak se do bříška mimi dostalo,jen se chce na něj pořád dívat 😀 a to jaksi nejde že?musí si počkat do úterý na UTZ a pak ho uvidí až se narodí 😅 .ale ťuká mě na břicho a říká haló a poslouchá bříško,jestli mimi něco neříká 😀 říkal,že bude pomáhat,že bude mimi vozit v kočárku sám 😀 no su zvědavá,jak to nakonec bude 😝

zulok já mám teda zatím mínus 6kg,ale bříško i tak roste,mám nové fotky v albumu tak mrkni

zulok
9. lis 2007

Lilli, to musí byť nádhernéé, keď tak všetci počúvate bruško. 😀 Dúfam, že sa vám ukáže na UZV či je to chlapček alebo dievčatko.
My to ešte nevieme, dr. mi nerobil uzv, ale za dva týždne ideme na UZV do nemocnice, tak možno sa dozvieme. DO dubňatiek moc nehcodím, lebo nestíham dočítavať. ALe dakedy si prečítam a velmi sa teším, ako sa vám darí 🙂

Lenočka, no hádm dáke čižmičky zoženieš, fakt je už zima 😒
no a stým pribratím, aj sestra vela pribrala, no nejak mi to nevadí, ved schudnem, ale predsa neviem, ci je to vpohode tolko pribrat, ale chudnut a hladovat rozhodne nebudem 😉 takže iba viac zeleninky a ovocie...

Lilli, no teda, ty si schudla tooolko??? 😨 tak to som tuším tvoj pravý opak 😀

xsuzzi
9. lis 2007

zulok:zlatíčko no konečně Tě vidím,tak jsem Tě přišla pozdravit 😵

lenoc
9. lis 2007

Lili, to je mileé, ten tvoj huncútik.

Zuločka, ahoj. Svokrička už zajtra príde?

zulok
11. lis 2007

Tak svokruška už odišla, bolo super, nezvyk taký plný byt, ale bolo perfektne 😀
U nás je riaaadna chumelica metelica 😨 Lenočka, dúfam, že máš ro na nôžky.

Lili, máš nááááááááááááááááááááádhernééééééééééé bruško 😀

Ahoj Xsuzzi, idem práve vynoviť novú tabulku dubnoviek, tak tak kuknem, ale brušká vám rastú cupidup 🙂

lenoc
11. lis 2007

Tak si mala trošku rozptýlenia. 🙂
U nás už prší, sa bojím na zajtra, či to nebude primŕzať, ani zimné gumy nemáme na aute. Našťastie to do roboty nemám ďaleko, ale aj tak....
čože či mám na nôžky? 😕
Kukám, že si už v polovici. 😅 😅 😅 Ty kedy pridáš novú fotočku bruška?

zulok
11. lis 2007

Lenocka, ako si som si neprecitala, co som napisala 😒 myslela som, ze dufam, ze mas co na nozky 😅

Dufam, ze to nebude primrzat, brrr, to sa bude smykat, dnes som sla ako pokakana, stale som sa drzala manzela, aby som sa nenatiahla 😖

No a vpolovici, len nech zvladneme aj tu druhu polovicu. A uz sa tesiiiiim na fotky vasich testiikov, drziiim palce, nech su co najskor. 😵 A foto bruska hodim , hm, hadam zajtra, to si musim na seba obliect daco schopne do coho sa este zmestim 😅

lenoc
11. lis 2007

Ty budeš krásna mamina v hocičom. Nahoď sa do nejakého peknučkého tehu oblečka. (Ale ti rozkazujem. 😉 )
Ja furt plánujem, ako ten testík odfotím a už sa moc teším, ako si spravím albumík.
Len sa drahého pekne drž, musíš dávať na vás pozor.
Určite zvládneš aj tú druhú polovicu tehu. Kedy presne ideš na ten uzv? (nech viem, kedy mám držať palčeky a vytešovať sa). Ale to rýchlo ide!

Ahá! 😅 Na nôžky (smiešne slovo pri mojej veľkosti nohy 40 - 41) mám minuloročné čižmy, ktoré sú tenšie (to až tak neva) ale nie sú dvakrát voňavé. Hlavne, že nezatekajú, kým kúpim nové. Tento týždeň to musí byť.

zulok
12. lis 2007

😵 Lenočka ty mi tu píšeš smaé lichôtky. Večer ma manželík odfotí a potom hodím foto.Na uzv idem až 21.11. ale to bude cupidup, sa tešíím ako neviemčo.
A už sa tešííím aj na tvoj albumčok 😀
A máš normálnu velkosť nôžky. A je tam toho, že čižmičky nie sú dvakrát voňavé, ty máš teda nápady voňať čižmy 😕 hlavne, že ti v nich nežblnká. A potom nahláás info o nových čižmičkách 🙂

lenoc
12. lis 2007

Joooj, to tie topánky by až tak nevadili, tie neňuchám, horšie to je, keď sa vyzujem. 😖 A to ani nemusím ňuchať. Kamoška má na to taký výraz, že "neviem vydržať sama so sebou (so svojimi nohami) v jednej izbe."

Teším sa moc na fotečku.
Uzv je ani nie o 10 dní a to je už za chvíľu!!! 🙂 😅

lenoc
13. lis 2007

Zuločka, ahooj, ako sa máte s drobcom?

zulok
13. lis 2007

Ahooj Lenočka, máme sa výborne, manželík konečne ucítil šťuchanček nášho bubulátka, tak s avytešujem o dušu 🙂 a zajtra na hematologiu, tak som zvedavá, čo bude.
Tá tvoja kamarátka má perfektný výraz na smradlavé nôžky 😀
a vy sa ako máte? za chvílu bude deň študentov,a vyšlo to na blbý deň , že sobota, to je teda 😒 takže žiadne volno sa nechystá. Ako si na tom s čižmičkami?

lenoc
14. lis 2007

Ahoj moje, tak to sa teším s tebou (a hlavne s tvojím drahým). 😅

Kto to kedy videl, aby sviatky padali na vikend. 😠
čižmy zatiaľ nie sú.

Bola som dnes u gyndoša. Predstav si, že som si videla krčok na monitore. Robil mi ster z krčka a nastavil taku akokeby kameru, ktora to zobrazila nielen jemu na monitore čo použiva na uzv, ale aj mne. Ma taky uzv, že on ma monitor pred sebou a ešte oproti mňa je taká LCD obrazovka veľkosti bežného televízora, na ktorej vidím všetko aj ja.
Išla som k nemu vlastne preto, že už 3.mesiac som mávala od ovulky po MS slabé bolesti v podbrušku. No a keď mi potom pozeral cez uzv vaječníky, bolo tam vidno veľa takých čiernych bodov gulatých, teda mám PCO. Neviem, či vieš, čo to je. A tvrdil mi, že moje jednodňové bolesti v strede cyklu a nasledne zvysenie teploty ani nemusi byt takým stopercentným znakom ovu. ☹ Tak mi odporučil liek INDONAL a že by som mohla prist v ďalšom cykle na folikulometriu. Tak neviem, čo si mám o tom celom myslieť.
Aj na nete píšu, že jedným zo základných znakov pri PCO je nepravidelná ms, ale ja ju mám celkom pravidelnú... 😲
Nechcem ťa nejak zaťažovať, len som nejak potrebovala povedať o tom žene, nielen môjmu mužíčkovi.

Držím mooooooc palce zajtra na hemoške.

zulok
15. lis 2007

Lenočka, uff, ale je úžasné, že si to mohla pekne vidieť cez uzv. Ale dúfam, že PCO mať nebudeš 😢 a super, že ťa objednal na folikulometriu. Pekne bude všetko vporiadku a verím, že sa čoskoro dočkáte bábätka. Budem ti držať palce. Cmuuuk.
tu je diskusia o PCO, ale budeš sa tam musieť riadne prevrrtať, alebo popros dievčatá, nech ti napíšu podrobne všetko čo o tom vedia. Určite ti rady poradia.
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...

U hemošky všetko vporiadku, ale i tak mám dakedy strach, či bude mať drobec dostatok živín, a ževraj, keď sa vela priberie, treba dávku zvýšiť, tak sa jej nabudúce spýtam, či mi netreba zvýšiť. 😒

julova
15. lis 2007

ahojte baby...mozem sa opytat-Vy uz ste tu take zbehle 😉 ....mne homozygot. mutaciu MF...atd. zistili len teraz v tehu....picham si fraxiparine...atd. ale vcera som bola u hematologicky a povedala, ze po porode, kojeni nehrozi hormonalna antikoncepcia, teda vlastne uz vobec...tak som Vas chcela poprosit, ci mi date nejaky tip na spolahlivu ochranu (ale nie prosim kondom 😖 ), aby som sa neutopila v internetovych informaciach 🙂...dakujem 🙂

lenoc
15. lis 2007

Zuločka, veru, bolo to zaujímavé. ďakujem za držanie palčekov. cmuky. On ma vlastne neobjednal, len povedal, že by bolo dobré prísť a odporučil mi ten liek. Zatiaľ indonal kupovať nebudem, radšej sa objednám na to vyšetrenie a po ňom budem múdrejšia.

To je fajn, že máš výsledky ok. 🙂

Vďaka aj za ten kontakt, mala som v pláne sa aj tam kuknúť. Ale už som bola aj na koníkovskej PCO diskusii.

Keď sa vela priberie??? Ja by som skôr povedala, že to súvisí s väčším objemom krvi v tvojom ele počas tehu, nie s kilami.... Ale máš pravdu, treba sa jej spýtať. Drobček sa má isto dobre, veď to aj dáva najavo, no nie?

Ahoj julova, ja som brala HAK asi 6 rokov, chvalabohu sa mi nič nestalo. Až nedávno som sa dozvedela, že mám MTHFR mutáciu a že by som HAK nemala brať. Ja neviem, žeby nejaké krémy? Ale to zas treba natierať práve v tej najnevhodnejšej chvíli. Moc som ti asi nepomohla. 😔

zulok
15. lis 2007

Ahoj Julovka, no hormonálka naozaj nepripada do uvahy. Skus Bilingsovu metodu, tá je založená na plodných a neplodných dňoch (sledovanie hlienu, prípadne aj BT) sú na to aj školenia pre ľudí aj rôzne príručky a knihy, je to spolahlivé, ale v plodných dňoch sa musíte udržať. 😒 no, inú možnosť zatial neviem, ak neberiem do úvahy kondómy, brrr 😖

Lenočka, no radšej neber hocičo, treba počkať na vyšetrenie, aby si si neublížila. Budem držať palce.
A s tým objemom krvi, fakt netuším, spýtam sa a potom dám vedieť 😉

lenoc
15. lis 2007

Ahojky. Myslím, že tie lieky sú všeobecne dobré, že by nemali ublížiť, ale ak mám naozaj to PCO, tak sú zbytočné a budem zrejme potrebovať nejaké hormonálne liečiky. ☹ Akokeby som toho teraz už nepapala dosť. Nechám sa prekvapkať, darmo budem teraz o tom polemizovať.

Aj u vás padá sniežik? To je tak na postieľku a čajík. Alebo net, hudba a čajík. 😉

Tak ma napadlo, máš aj strie nejaké - potvory? Mne zostali po prvom tehu na bokoch. Tak v druhom budem musieť od začiatku poctivo natierať.

julova
15. lis 2007

http://wanda.atlas.sk/print.php?id=118907 a s tym Pharmatexom nemate skusenosti? 😕 ...sice v najnevhodnejsej chvili, ale snad teda lepsie ako trpnut...na Bilingsovu metodu by som sa nedala...nechcem podcenovat...ale kym by som sa to "naucila"..na to sa mi "nechce" spoliehat...no este skusim, co mi povie moja gynekologicka...

julova
15. lis 2007

ale dakujem za tipy 😉 🙂

lenoc
15. lis 2007

ahoj, práve také niečo som myslela, ale skúsenosť s tým nemám, len s kondómami (nie moc pozitívne) a s HAK.

lili01
15. lis 2007

ahoj holky...
jdu vám jen oznámit,že budem mít druhého chlapečka 😵 sice jsem na 90% cítila holčičku,ale zklamaná jsem byla jen opravdu chviličku.jsme moc šťastná,kluci si spolu určitě víc vyhrají.Honzík se moc těší na bráchu 😀
mějte se a držím moc palečky snažilkám

zulok:a ty se taky drž kočko a posíláme mimískovi kopaneček a pohlazení (cmuk) 😀

zulok
16. lis 2007

Lili, juchuuu, gratulujem k chlapčekovi, tak budete ,ať doma veselo, aspoň sa im bude spolu dobre divošiť 😉 Perfektné 🙂

Julovka, no ja som moc nad antikoncepciou neuvažovala, pretože sme mali skôr opačný problém 😒

Lenočka, no strie mám na prsiach ,a bokoch som zatial nezbadala, a to natieram, ale kašlem na strie 😉 to am teraz najmenej trápi 🙂
A u nás je len taký snehový poprašok, aspoň v tejtop časti mesta, inde je toho viac.
Ja len dúfam, že nič vážneho mať nebudeš 😒

lili01
16. lis 2007

zulok díky za gratulaci a vy nevíte co to bude??nebo chcete překvapení??já bych to nevydržela 😀

lenoc
16. lis 2007

Lili, garatulujem, krásna správička. ako reagoval malý, keď videl bračeka na uzv?
Zuločka, máš pravdu, to je to najmenej. Ako budeš tráviť víkend? Ja ešte ani neviem. 😕

lili01
16. lis 2007

lenoc ahojky.no protože jsme dlouho cestovali,tak byl unavený.takže se jen chvilku díval,jinak si hrál s autíčkem 😀 jinak se na bráchu moc těší,prý ho bude vozit v kočárku,chovat a půjčovat mu svoje hračky 😀
ted jsem i ráda,že bude zase chlapeček,víc si spolu vyhrají a nemusím dokupovat oblečení pro holčičku,když máme všechno po klukách....ale hlavně když budem zdraví a v pořádku,nic jiného není důležitého 😉

zulok
17. lis 2007

Lili, my chceme vedieť, čo sa nám v brušku skrýva, ale ideme na uzv až v stredu, tak uvidíme, či s aukáže 😉 A vidíš, kopec výhod, že bude Ďalší chlap v rodine 😉
Lenočka, ja tiež ešte neviem, čo cez víkend 😒