Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

andys004
4. říj 2009

Ahojky tak hlásím,že jsem stále 2v1.Zítra jdu na tu amnioskopii 😝 tak pokud se neozvu tak jsem tam zůstala,ale doufám,že se ještě dostanu domů.Mějte se a opatrujte se pa pa pa. 😉

bettynka222
4. říj 2009

andys budeme dufat, ze sa ot do rana spusti same 😵

zulok
4. říj 2009

Andys ..drzim palce..nech sa to rozbehne sameeee... 😀 😀 jooj..bude dalsie babatkoooo 😀

andys004
5. říj 2009

Holky čarodějky to bylo asi zaklínadlo 😎 ,takže praskla voda 😅 a já jedu tak na nás myslete a držte všechny prstíky co máte dík mějte se paaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙄 😀

lia
5. říj 2009

drzim palce andys 😅

veselinka
5. říj 2009

Andys, super, moc na Tebe myslíme, držíme všechny prstíky co máme!!! Třeba už je malé Andýsátko na světě 🙂 .

naduska
5. říj 2009

cauko bettynka posli mi mail a dohodneme sa na tuto sobotu a mohla by sa pridat aj Mimka 🙂

lenka_66
5. říj 2009

andys , juuuuuuuuuj ale drzim az ich mam modre

margarita
5. říj 2009

hadam uz ma Tobik noveho surodenca 😉 zdravime andys do porodky.
ale ze MK dokaze aj porod spustit, to som vazne netusila 😀

hedva
5. říj 2009

Ahojky snažilky i těhulky,
dnes jsem narazila na vaše stránky a jsem tomu moc ráda. Mám za sebou dva spontánní potraty (kolem 7 a 9tt)a teď jsem potřetí těhule - v 5tt. Na genetice mi našli Leidena a k tomu dva typy MTHFR, naštěstí všechny heterozygot. Zítra mě čeká kontrola na trombo, kde se dozvím, co přesně mě čeká. Byla, a pořád vlastně jsem, dost vyděšená, ale aspoň trochu mě uklidnily šťastně skončené příběhy těhulek s podobným problémem. Doufám, že se já i ostatní zařadíme mezi ně.

margarita
5. říj 2009

hedva, gratulujem, urcite - vitaj a zarad sa 😉
drzim palce

lucia_b
5. říj 2009

Ahojte, opat sa na vas obraciam s prosbou. Dnes som obdrzala vysledky z hematologie a velmi ma znepokojuje, ze aj napriek pichaniu Clexane - 0,4 ml mi stale stupaju hodnoty fibrinogenu a D-dimerov. Tie uz dosahujeu hodnotu 4, pricom hranicne hodnoty su 0-0,5. Prosim, je medzi vami niektora s podobnymi hodnotami D-dimerov? A do akej hodnoty su este pre dietatko bezpecne? Dakujem velmi za radu.

zulok
5. říj 2009

Lucka.. mne sa to tiez stalo..ze sice so si pichala..no neustale sa mi zvysovala zrazanlivost.. zial hodnoty neviem..a co ti povedali na hematologii?? ja som sa na to pytala a mne vtedy povedali..ze ono to sleduju vcelku a ze napriek zvysovaniu je to vporiadku..ze ma sleduju.. no, ja som bola z toho riadne na nervy..Kappuska a Lenocka mi tu radili..verim, ze aj teba pekne sleduju a keby sa daco dialo.. ono neskor som sla na prietoky a boli vporiadku..drzim palce..ale myslim, ze fakt keby daco nebolo vporiadku..isto by ta pozvali na kontrolu skorej alebo by ta dali do nemocnice..ak si fakt riadne nervozna, nech ta gynekolog posle na prietoky... drz saa..

bettynka222
5. říj 2009

jeeeeeej andys, no presne to osm dufala,z e sa stane 😉 uz nech tu mame spravixky o andysiatku 😵

naduska zlatko,a si z toho nic nebude....mm vymyslel vikendovy utek....vraj musime zase vypandut a zabudnut. tie hormony mi moc neprospievaju, tak asi preto to vymyslel 😕 posli mi tvoj mail este raz do ip, oki?

hedva gratulujeeeeeeem. davaj si na seba pozor a nech na hematku vsetko ustrazia, oki? 😵

luci ja s tymto nemam skusenost....ale zulocka urcie vie co pise 😉

lenka_66
5. říj 2009

lucka ak mas dobru hematologicku ktorej veris a ona je v klude tak sa neznervoznuj. 😉 .to je to posledne co ti chyba(viem lahko sa vravi).u mmna to bolo podobne ako zulok.radsej som sa nezatazovala cislami aj tak tomu nerozumiem a ani som sa nesnazila.hlavne ze dr.tomu rozumie. 😵 😵 😵

hedva , vitaj a uspesne tehulkuj.

kell
6. říj 2009

Ahojky děvčátka!
Tak jsem se tu zase po dlouhe době dostala. Na hematologii mi udělali ještě doplňující odběry, na další trombo mutace leiden atd. Dr. mi řekl, že nemůže potvrdit ani vyvrátit, jestli potraty způsobila MTHFR, ale doporučil užívání anopyrinu do 8tt a pak dle výsledků injekce. Mám mu volat 15.10. co a jak, ale vzhledem k tomu, že tam v laboratoři pracuje moje bývalá kolegyně, vím výsledky a jsou všechny v pořádku, tak nevím jak to s těma inj. dopadne. Nicméně mi řekl, že když jsem si tenkrát píchala clexane 0,6 a do toho ještě užívala anopyrin, že jsem byla naředěná až moc - že takové dávky se dávají u trombóz, no jenomže to těhu bylo zrovna mimoděložní, tak nevím, jestli ty inj pomohly nebo ne. I on mi řekl, že by to viděl spíš v té imunologii, a že si mám zajít na vyšetření.

Pak jsem se ještě dozvěděla další výsledky z hysteroskopie, dělali mi ještě biopsii děložní sliznice no a mám Dysfunkční proliferaci endometria! Jsem z toho zase na nervy. Prý by to mohla být příčina těch potratů. ale moje gyn mi jen řekla, že až budu těhu, zvýšíme dávky utrogestanu. Já si myslí, že pak už je pozdě, když sliznice nebude dostatečně připravená před těhu. Tak já neví, mám pocit, že si mě všichni jen přehazují jako horký brambor! Už jsou to 2 roky, co se s tím tak trápím a nic se neděje. pořád je to dokola, co půl roku a otěhotním a potratím. Začarovaný kruh.

Andys mooooc gratuluji k miminečku!!! Hlavně přeju hodně zdravíčka a samé šťastné okamžiky!!!

w_h
6. říj 2009

tak se hlasim po delsi dobe, nakukovala jsem, ale nepsala, ted na me leze nejaka viroza, tak doufam, ze brzo zase odejde

andys:
ted nevim, jestli jsem to neprehlidla, ale..kdo se vam narodil? holcicka nebo kluk?
doufam, ze to probihalo dobre, jako druhorodicka uz jsi urcite zkusena rodicka i matka 😉

veselinka:
drzim palce, at brisko prestane tvrdnout, to je pak otrava, kdyz nemuzes nic moc delat

janula:
to ti pichli spinal, aniz by ti napichli zilu? tak toho anesteziologa bych opravdu chtela videt

bettynka:
o tech vitaminech se nechci hadat, nemam cas hledat to v ucebnicich, ale az na to narazim, dam vedet, kazdopadne si porad myslim, ze je to zbytecny

kell:
jednou se musi zadarit, ted uz to nebude mimodelozni a injekce zaberou a utrogestan urcite taky pomuze

zulok
6. říj 2009

KELL..ejjha..no..super, ze sa doslo na dalsiu vec...ja som brala duphaston vzdy od 15 dna cyklu ..ono bol na upravu s tym, ze ked budem tehu..pomoze udrzat sa babatku...on je vlastne to iste ako utrogestan..len duphaston sa tusim bezne lepsie znasa..ale je to valstne to iste..toto by si mohla brat aj pred tehu..tak skus..ci by ti ho dr. nepredpisala.. ja so ho brala 2 roky.. mala som konecne pravidelnu ms a hadam aj tehulkovaniu pomohol..no, ale uplne si to viem predsatvit..aka si rozhorcena a nevies co skor..ach..verim, ze teraz uz mimomaternicove nebude a clexane..ci anopyrin pekne pomozu..drz sa nam..

a ostatok zdraviiim

mounty
6. říj 2009

ahojte..........zdravim vsetky snazilky a tehulky, najma tie co uz maju drobcov pri sebe.............vobec uz nemam cas, tak som tu malo, decka davaju zabrat, raz jeden raz druhy..........vsetkym vam to prajem, za posledny rok som ani minutu svojho zivota nepremarnila nicnerobenim 😀 majte sa a DRZTE SA!!!!

bettynka222
6. říj 2009

kell ahoooooooj. ja mam rovnake pocity z doktorov ako ty. j atiez len podla vyslkedkov tie inj. ale ak by som musela kezat, tak mi ich daju hned. a inak co sa tyka MTHFR, tak tam je problem s nedostatkom listovky....no a predsa ta je v zaciatu tehu strasne dolezita, tak je uplne logicke, ze to sposobuje retardaciu plodu., ktory to samozrejme neprezije....asi tiez dostanem utro. teraz beriem totiz clostil a mala som s nim dost drsne spinenie...

wh no ved prave, ze niektori lekari to povazuju za zbytocne, ini nie....

lucila83
7. říj 2009

Ahojte baby.
Chcela by som sa vas opytat,dokedy ste si pichali B12?Ja som v 20tt a hemato povedala,ze uz nemusim,ze staci pyridoxin,kyselina listova a samozrejme fraxiparin.
A este by som chcela vediet,ci si niektora pichate fraxiparin do ramena?Ja si nie som celkom ista,ci to pichame dobre.
Dakujeeem..... 🙂

lucia_b
7. říj 2009

Ahojte dievcata, Zulok a Lenka, dakujem za radu a podporu, na zvysene hodnoty som sa hematologicky pytala a to niekolkokrat, ale povedala len, ze mam byt v klude a ze neexistuje nijaka hranicne vysoka hodnota, len by nemali tak stupat. To ma znepokojilo, lebo sa jednoznacne nevyjadrila, ci je to ok alebo nie 😒 Ani na gynekologii som velmi nepochodila, na moje prosikanie mi nakniec doktor prietoky zmeral, ale sam povedal, ze v tomto tyzdni ta hodnota este nie je vypovedna. Tak uz len ostava verit, ze vsetko bude dobre ...
Tiez som sa hematologicky pytala na vitaminy, povedala, ze staci k. listova, ze by neuzivala B6 a B12, lebo podporuju chut do jedla, co neskor moze viest k nadmernemu zvyseniu vahy veducej k zvyseniu tlaku, puchom , co v tehu nie je dobre a vraj sa aj rodia z tolkych vitaminov priliz velke deticky. Tak ja ich neuzivam, i ked si osobne myslim, ze nie su na skodu.
Lucila, ja som si isty cas pichala do ramena, ovela viac to boli ako do bruska a myslim, ze sa neda zle pichnut, tak drzim palce.

lucila83
7. říj 2009

Lucia_b,dakujem,takze ty tu B12 nepichas,hej? My pichame do ramena fraxiparin 0,4 asi tyzden,mne sa zda,ze to boli menej ako do brucha a na bruchu sa mi uz neda chytit koza,takze musime inde.Ja sa len obavam,ci sa nestane,ze mi to priatel pichne do svalu miesto pod kozu.A vtedy to zrejme ani neucinkuje....

lucia_b
7. říj 2009

Lucila, B12 nepicham, beriam len Clexane - 0,4 ml a k. listovu. Ani mne sa na brusku neda urobit riasa, tak picham do bokov. Hematologicky som sa hned na zaciatku pytala, co v pripade, ze pichnem zle, ako to zistim a pod., povedala, ze to nezistim a ze nemam na to mysliet, treba to pichnut, moze sa stat, ze to pichnem do svalu, ze nevadi, i ked je pravdou, ze ucinok je potom o nieco nizsi, ale najdolezitejsie je pichnut 😉

cukor
7. říj 2009

lucila.....skus si pichnut do stehna......tam je viac tuku ako na ramene 😉

w_h
7. říj 2009

ja picham porad do bricha/do boku
na brisku se rasa delat nemusi, pokud uz to nejde, pry staci jen napnout kuzi mezi prsty

renko74
7. říj 2009

Ahoj všem tady, píšu sem poprvé, ale cítím, že mi můžete poradit. Je mi 35 let, snažím se o 3. dítě. Mám gen MTHFR na jedné aleole, měla jsem trombozu po prvním porodu. V srpnu jsem byla těhotná, ale v 8. týdnu bez srdeční aktivity. Taky mám dva myomy v zadní stěně děložní (okolo 35 mm každý). Tak. Doktor říká, že za současné zamlklé těhot. nemůže ani myom ani trombofili, prostě chyba v genetice vajíčka nebo spermie. Jsem v šestinedělí a v únoru bych se chtěla zase začít snažit, ale upříjmně, mám strach. Máte někdo podobnou diagnózu? Co se dá čekat a riskovat?

lucila83
7. říj 2009

Cukor dakujem,ale mne sa zda,ze do stehien to asi viac boli,nie?A je tam aj viac tych ziliek...... 😖

lenka_66
7. říj 2009

kell drzim palce nech uz to vyjde

andys ?????????????????????????????????????

lucka , tomu ver ze to dobre dopadne.s tou B12 no ak ju dr. nechce tak nic.kazdy ma iny postup.ber to tak ako pri vareni aj 2 sefkuchari robia to iste jedlo inac(postup, indegriencie) no hlavny je VYSLEDOK 😵

mounty , ja sa drziiiiiiiiiiim .aj ked stoijm 😉 😀

w_h
7. říj 2009

renko:
jo taky bych to videla jako tvuj doktor
dve deti uz mas - tehu zrejme bez problemu
a uz mas nejakej vek, takze se urcite najde par poskozenejch vajicek se spatnou genetickou informaci
tak se neboj a hned po sestinedeli na to vlitnete
drzim palce