Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

w_h
14. říj 2009

mirip:
moc gratuluju k narozeni Bianky, at se vam vsem dari

hedva:
je mi lito, ze to nevyslo
myslim si, ze tohle ivf neovlivni
ja mela jednou afetalni vejce a doktor z ivf (www.porodnice.cz - poradny - dr. Rezabek - muzes mu poslat dotaz) rekl, ze kdyz jsem jednou otehotnela, je velka pravdepodobnost, ze otehotnim znova a ze ivf tim padme nema smysl, a ty uz jsi otehotnela 3x
mam takovej pocit, ze asi 20% tehotenstvi skonci (opozdena menstruace, potrat, missed abortion, afet. vejce) kvuli geneticke vade neslucitelne se zivotem (uz na to mas vek..ja taky..)
a jak napsala lenka, je mozny zkusit pichat LMWH jeste driv, nekdo doporucuje uz pri snazeni, ale samozrejme, ze genetiku to neovlivni

betty:
jasne, ze nesouhlasim, hihih 😀
femibion - tomu verim 😉
a nezhoubny nador - neni to cysta?, co jineho by to bylo?

tak a uz sem hrnte jenom pozitivni zpravicky jako treba mirip 😉

hedva
14. říj 2009

Z nemocnice, kde mi dělali revizi, mě pustili dnes.
Začala jsem otravovat doktory, hned co jsem si udělala test, jenže hematoložka chtěla potvrzení o graviditě a že prý injekce dávají až od 8tt, jak už jsem tu psala. Doporučila mi ale trombocentrum, kam jsem chodila ještě před ní. Naštěstí jsem ji poslechla a tam mi dali injekce hned. Příště už snad bude lepší domluva, v trombocentru byli hodně vstřícní. Vím, že plod mohl být geneticky poškozený, jenže jsem tyhle problémy měla už před pěti rokama a to jsem byla v nejlepším věku 😉.
To umělý oplodnění zvažuju z toho důvodu, aby se vyloučila možnost špatného vajíčka, nebo tak. Ale vůbec netuším, jestli by to v mém případě doktoři posvětili.
Na konkrétní kliniku mi doporučení nedali, to se ještě budu muset zeptat.
Každopádně mám půl roku na to všechno oběhat a zjistit co se dá. Tak stará zase nejsem, abych nemohla mít svýho prcka.

bettynka222
14. říj 2009

leniu, cukor, no dufam ze to bude ok. mam si teraz tri mesiace davat pozor, aby ten nador nepraskol, lebo potom by ma cakala operacia kvoli krvacaniu do brusnej dutiny....vraj si mame davat speci pozor hlavne pri sexe a samozrejme ziadna fyzicka namaha. len ma mrzi, ze po tych torch mesiacoch budem zase ktovie kolko cakat kym sa hormony zase daju do poriadku... 😒

wh nie, neni to cysta, je to tumor, ktory sa bude v lepsom pripade vstrebavat tri mesiace

kajca50
14. říj 2009

ahojte kamošky trombofilky. Poradíte mi s mojou diagnózou? Mám MTHFR 1298 A - C - homozygot s hraničným homocisteinom. Ako je to s tehotenstvom a pichaním niečoho , pretože som asi v 5tt. Lekár by mi to mal potvrdiť v piatok. Beriem pyrid. accidum fol. , b komplex

bettynka222
14. říj 2009

kajca tak to beries tie spravne lieky 😉 al ekedmas hranicny homocystein, tak by ti mali dat injekcie. a zatial si mozes v lekarni kupit bu-met. obsahuje tojkombinaciu vitaminov znizujucich hladinu homocysteinov 😉

cukor
14. říj 2009

betty......co si to má kajca kúpit?......bu-met......vysvetli mi to ,asi mi nezapaluje...

bettynka222
14. říj 2009

cukor sak cho do lekarne a vypytaj si to. obsahuje to trojkombinaciu listovka, B6 a B12 a ajked tomu niekot neveri, je tam napisane, ze ot znizuje hladinu homocysteinov 😉

w_h
14. říj 2009

betty:
a jak ho nazvali? ten tumor, tumory se prece jen tak nevstrebavaj, nektery cysty jo 😕
me treba hematolozka doporucila kardioprotektin - nasla jsem ho treba tady: http://ibi.cz/main.php?modul=6&produkt=29, ja sama jsem brala listovku 10mg, ale treba segra heterozygot jen listovku 800 ug
ale jak jsem rekla uz driv.... 😀 ...ridim se podle dr. Kouckeho

hedva:
a delali ti geneticky vysetreni, jako karyotyp a tak?
me treba zjistili, ze mam karyotyp normalni - 46XX, ale nektery chromozomy jsou polamany a proto jsem pak musela i na amniocentezu, jestli ty polamany chromozomy nebyly nahodou v pohlavnich bunkach a mimi by tim padem mohlo mit nakou genetickou vadu

w_h
14. říj 2009

a jeste pro zrnik:
urcite si ale nevycitej, ze to ma Matej kvuli tvoji chripce, co jsem si precetla, tak nikdo nevi, jak tahle nemoc vznika, dokonce nekdo rika, ze vznika az po narozeni, a kdybys nesla nakupovat, tak by na tebe nekdo nekde jinde ´dychnul´ nejakyho treba jinyho bacila..nebo kyho certa

bettynka222
14. říj 2009

wh no doki povedal ze ot je hemoragicky tumor...moze ja prasknut a vtedy by ma museli operovat ☹ hneva ma, ze teraz nam mali povolit snazilkovanie a priesiel zas ten hnusny tumor. a doki sa vobec netvaril nijak optimisticky. doslov apovedal, ze po troch mesiacoch mi povie, co bude dalej ☹
wh a je super, ze babatko je zdrave...drzim palce a aby ti zostavajuce obdobie prelso co najrychlejsie 😉

zrnik suhlasim s wh...ty za to urcite nemozes. jednoducho to tak malo byt. a kedze to bola sucast osudu tvojej rodiny, nakzila by si sa niekde inde 😒 verim, z ebabatenko bude v poriadku 😉

renko74
15. říj 2009

Holky a je stejné nebo lepší ten pyrrid accidum fol. a B komplex nebo femibion?
Betty, jak vůbec takový tumor vzniká? Mám "jen" myomy, ty jsou nezhoubné, ale to asi není to samé, viď?
Jinak hezké ráno všem!

hedva
15. říj 2009

4 w_h
genetiku mi dělali před pěti lety. Už nevím, co všechno tam bylo, protože zprávu jsem odevzdala doktorovi a zapomněla si udělat kopii. Pak jsem vyměnila gynekologa a ten původní dával jen výpis ze zdravotní dokumentace, papíry a zprávy mi potvora vůbec nedal.
tady sbírám mimo jiné moudrosti, abych věděla na co se případně ptát doktorů. Zítra uvidím.

w_h
15. říj 2009

betty:
jo, diky moc, snad bude vsechno ok
jeste k tomu tvymu ´tumoru´ - ona i cysta je tumor
nemuzes mit endometriozu? ja mela taky krvavou cystu, endometrioidni, a ta teda nezmizi
ale muzes mit i jinou cystu, ktera je prokrvacena
no, drzim palce

hedva:
no treba ty zlomy se muzou ruzne menit, priste treba nemusim mit zadny, nebo jich taky muze bejt vic
nepracujes treba v nakym ´zamorenym´ prostredi?
no, ale staci asi i ten vek, proste vajicka mame od narozeni..takze maji ´narok´

bettynka222
15. říj 2009

renko ja beriem aj femibion aj ac. folicum s B12tkami a B6tkou. a ako tumor vznika? no to s aopytaj wh, ja netusim 😀

wh nooo ja neviem, ja osm po vysadeni HAK uplne bez problemov otehotnela, ale aj uplne bez problemov potratila. potom sa vo mne este mesiac a pol vyvijal plod, no obla to zabava, lebo mi maternica zacala zrazu rast este pred zakrokom a po nom este aj hcg. dr. ma napichala uterotonikami a po par dnoch prisli strasne krce a asi po dvoch tyzdnoch zacalo hcg konecne klesat. po potrate som este raz mala ovu, ale bol aneskoro, potom uz ziadna, tak som dostala clostil a nasledne sa stalo toto. myslis ze mozem mat endo? inak som si o tom tumore hladala na nete, a vraj medzi nim a cystou j dost rozdiel. ze tumor je fakt nador. a uz osm hovorila s dalsimi doktormi a mozno to bude musiet von. niektorym babam to totiz lekari podcenili a potom im museli vyrezat vajecnik alebo aj maternicu 😒

renko74
16. říj 2009

betty, to je mo líto s tím tumorem, ale doufejme, že to dobře dopadne.Ale chápu, jak ti je, ta nejistota a obavy...to znám s tím myomem. Jenže to neovlivníme, musíme jen čekat a věřit doktorům. Překvapilo mě, že jde jíst femibion i ac. folicum a ještě Béčka, to mi přijde jako dost bomba, vážně ti to doktoři schválili? nemůže se člověk listovkou "předávkovat"? Aby mi pak třeba nenarostly uši jak králíkovi 😎

cukor
16. říj 2009

renko....femibion,ac.folikum a bečka.........to všetko sú béčka a predávkovat sa nemôžeš .....čo telo nespotrebuje ,to sa vylúči močom.my trombošky béčka potrebujeme....preto sa tým cpeme,,haha.....radšej viac ako menej....

w_h....máš krásny 29 tt...džím palce

betty.....klud a neštuduj tolko svoje diagnozy....niekedy menej vediet je viac......potom to človeka zbytočne stresuje...ver lekárom a klud...si ešte mladá...neboj aj babo bude

bettynka222
16. říj 2009

renusik usi ti nenarastu neboj 😉

cukor praveze osm hovorila aj s inymi lekarmi a mal mi dat aspon nejake lieky na vstrebanie, ked uz to nechcel hned operovat. buduci stvrtok som objednana v BA, tak uvidim co mi povdia tam. iny lekar sa dokomca vyjadril, ze to treba operovat oc najskor...

renko74
16. říj 2009

betty, zdravím Trnavu, dříve jsme jezdili k známému do Smolenic, krásný kraj. Taky Šaštín-Stráže-perfekt koupání. Ale jak to tam vypadá dneska? Jak je to u vás s nezaměstnaností?
Holky, nečetly jste diskuzi na tématku potrat v 31 týdnu? Z toho běhá mráz po zádech. A zase za to můžou ty trombofilie. Jak se tomu dá sakra předejít???

bettynka222
16. říj 2009

reni no v TT problem so zamestnanostou nie je...asi skor v michalovciach, ale to je opacna srana republiky, vies 😔
a ano, je tu super 😉

zulok
16. říj 2009

RENKO..citala som..stavaju sa hrozne veci..ale ty take necitaj..jasne???? sa mozes utrapit s tym... my co o trombofilii vieme..mame to stastie..mozeme sa liecit..brat vitaminiky a babatko bude pekne vyzivovane a uz len dufat a verit..ze babatko to vsetko pekne s Bozou pomocou zvladne..treba mysliet pozitivne..

Bettynka..drzim palce s tym tumorom.. nech uz je co najskor prec.super..ze sa da poradit aj s inymi lekarmi..to nie je nikdy na skodu..ale je to teda prekazenie planov.. 😒 no..ale vsetko isto pekne zvladnes ...

cukor
17. říj 2009

nejako tu to osirelo....nikto nič nové.....len lia má novú fotku v albume a ani sa nepochváli....
lia krásne bruško.....

hedva
18. říj 2009

tak na genetice nic novýho, prý mi už všechna vyšetření udělali v roce 2005. Doporučili mi znovu imunologii a endokrinologii, protože jsem tam pár let chodila. No a gynekolog s doktorkou v nemocnici zaspali, protože měli materiál z revize nechat poslat na genetické vyšetření, jenže ani jednoho to nenapadlo a já si taky nevzpomněla. Možná by něco zjistili, možná ne. Teď už je to stejně jedno.
Potvrdili mi, že bych na to umělý mohla, že dělají vyšetření vajíčka, jestli je v pořádku. Ale ani to není stoprocentní. Vezmou jednu buňku a ta může být v pořádku a ostatní ne, nebo obráceně. Pořád je to sázka do loterie. I kdybych se pro to nerozhodla, tak tam mají vlastní gynekology a prý by mě vzali a v těhu mě sledovali. Ale taky nezmůžou všechno.
Do finále z toho vychází, že ani dnes není lékařská věda vševědoucí a pořád je to na matce přírodě, která je občas pěkná mrcha 😉 . Ale někdy taky ne... 🙂

cukor
18. říj 2009

hedva...prečo by si mala íst na umelé ?a na aké iui alebo ivf?

bettynka222
18. říj 2009

hedva z histologie sa pri takychto rannych potratoch toho vacsinou moc nedozvieme 😒 neobvinuj sa, ze si na to zabudla, pochybujem, ze by ti to prinieslo nejake nove infosky. ty mas toho leidena, ze? to je dost zavazna mutacia, aj by som problem videla hlavne v tom. najdi si dobreho hemato, ten sa o vsetko postara a vsetko dobre dopadne, uvidis 🙂

kajca50
19. říj 2009

ahojte trombošky. Podarilo sa mo otehotnieť som v 6tt a teraz som sa naučila pichať fraxík . dúfam, že to pomôže a nedopadnem ako už po 2x.Pretože bude prichádzať ten kritický 7t a u mňa ako týždeň hrôzy. Snažím sa na to nemyslieť ale jednoducho to nejde, veď to pozanáte.V piatok pôjdem na hemat., pretože fraxík mi nasadil gynďoš, tak som zvedavá, čo ma tam čaká.Držím aj Vám palce, kto nazažije nepochopí. 🙂

cukor
19. říj 2009

kajca...to je super,že si //........hlavne ,že máš včeličky,a ja by som si v tvojom prípade kúpila ten femibion a hlavne klud....teraz to vyjde....lekári si ta uz odsledujú....velmi ti držím palce....tfuj,tfuj,tfuj....nech všetko dobre dopadne.

lenka_66
19. říj 2009

kajca, neboj nic .vcelicky pomohli.aj ja som zazila sok lebo ked som sla na kontrolu tak nevedel dr.urcit ci vidi moje alebo marekove srdiecko.bilo velmi slabo a spolu s mojim.aj do karty napisal ze akcia srdca pritomna velmi slaba skor na urovni matky.o 2 dni bolo jasne ze to je vytuzene srdiecko aj ked este slabe zvysili mi vcelicky uz nie ob den ale kazdy den a o 3 dni (tesne pred vianocami) uz bolo ok aj ked cesta do augusta bola dlha, tazka no oplatila sa 😵 😵 😵

szkyka
20. říj 2009

kocky,chcem sa Vas spytat,ci nasadenie injekcii suvisi s vyskou trombocytov?

aknomis
20. říj 2009

ahojte. som tu nová.. v júli som v prvom tehu potratila v 7 týždni. všetci vraveli, že je to bežné ale moj gynekolog ma poslal na genetiku. prave dnes som dostala do rúk výsledky. partner je OK, ja mám potvrdenú mutáciu MTHFR C677T v homozygotnom stave.
viete mi prosím Vás poradit o čo sa jedná, čo by som mala podstúpit aké vyšetrenia a či je vlastne šanca mat niekedy zdravé bábo...?? pretože ešte neviem o čo sa jedná, za každú radu a odpoved Vám budem velmi, velmi vdačná...

hedva
20. říj 2009

kajca, mooc gratuluji a držím pěstičky. Drž se, zvládnete to 🙂

cukor - Pravděpodobně na IVF. Podle toho, co říkala doktorka z genetiky, tak aby mohli zjistit, jestli je vajíčko v pořádku, tak je to vždycky spojený s umělým oplodněním, kdy ho nechají několik dnů zrát, pak odeberou jednu buňku a tu pak prozkoumají, jestli je v pořádku a pokračuje se. Zatím jsem tam ještě přímo na oddělení asistované reprodukce nebyla, tak podrobnosti nevím. Tohle budu řešit, až budu mít v kupě všechny zprávy z běhání po vyšetřeních. Abych věděla, jestli to mám ještě jednou risknout a nechat na přírodě, nebo spoléhat na tuhle cestu.

bettynka - díky za uklidnění. Asi je potřeba si nechat trochu odstup a uvažovat s chladnou hlavou. Jenže právě to mi teď vůbec nejde. Byla jsem přesvědčená, že mám dobrou hematoložku, a abych jí nekřivdila, ona je vážně dobrá. Jenže každý z doktorů má jiný názor na to, co a kdy dělat. A já se v tom už vůbec nevyznám.

szkyka - injekce se dávají preventivně. Potom záleží podle výsledků odběrů krve, jak silný ti budou dávat