Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

kapp
5. pro 2007

Ahojte bambuľky ...

Lenočka - ovulačné testíky som si veru ešte nekupovala - chcela som si ich zaobstarať, ale v lekárni mi povedali, že ich kúpa sa absolútne neoplatí, vraj sa treba testovať každý deň = a je to finančne náročné. Ja sa skúšam v ovulke orientovať podľa cervikálneho hlienu - ale priznám sa, niekedy chaosím. Nechápem - po MS by pár dní nemal byť žiaden hlien - ale ja hneď po doznení MS mám taký "slížový" - normálne FUJ 😝 ... ale nie je číry, skôr taký žltý, ktorý potom postupne bledne a stáva sa redším ... Len ťažko zachytávam tú fázu, keď má byť hlien číry a ťahavý (že vraj ako bielok) - vtedy je ovulka ... Takže vidíš, Lenočka, ja blbnem podľa hlienu 😀

Lenočka, Zuločka - mám problém - vy ste učiteľky - poraďte, ako odpovedať na zvedavú otázku mojej 8,5-ročnej dcérky, či ozaj, ale ozaj, nenosia na miesto Mikuláša sladkosti rodičia? V škole sú tak 50/50. Sú tam chytráci, ktorí už vedia "svoje", ale majú v triede detičky (medzi nimi aj moja slečna), ktoré sú úprimne presvedčené o Mikulášovi a Ježiškovi. Ja mám takého malého filozofa, ktorý ide na všetko logikou. Skúšala som dnes, akože: "Sviatok Mikuláša nám vlastne pripomína, ako kedysi dávno sv. Mikuláš obdarovával chudobné detičky a nabáda nás k tomu, aby sme aj my s láskou obdarovali tých, na ktorých nám záleží." Dcérka - "no dobre a ďalej?" No bambuľky - a čo ďalej? 😝

lenoc
5. pro 2007

Ahoj mojko, aj ja sa snažím vychádzať aj z hlienu a krčka maternice doteraz mi to presne sedelo aj s teplotkou a s ovu bolesťami. Tak som kúpila test, že čo ukáže a bola len jedna /. Tak neviem, čo si mám o tom myslieť. Uvidím, čo teplotka spraví zajtra, či pozajtra, lebo ani bolesť dnes nemám. 😕
Jeden test stojí 55Sk a keby som mala testovať 5 a viac dní za sebou, bolo by to fakt finančne zaujímavé.

Ja mám nejaký hlien v podstate furt. Ale je pravda, že jeho kvalita sa mení. No taký ten super ťahavý som hádam ešte ani nemala.

S Mikulášom a Ježiškom to u nás fungovalo tak, že najprv sme verili na nich a neskôr, keď nám to už bolo podozrivé, zas fungovalo, že mamina s tatinom posielajú Ježiškovi buď peniažky na darčeky alebo rovno darčeky, aby ich potom priniesol, lebo Ježiško nemá toľko peniažkov... Ale to hlavne s Ježiškom, s Mikulášom ma nič poriadne nenapadá.... 😒

analka
5. pro 2007

ahojte mohli by ste mi poradit mam velky problem. Uz po 4 krat za rok mam zapaleny mocovy mechur. Zaujimavostou je ze sa mi zapali vzdy ked doberiem antibiotika. Alebo to mozem mat z niecoho ineho?

prosim poradte som zufala 😔

lenoc
5. pro 2007

Ahoj analka. Spytam sa takto - bola si s tym aj u lekara? Lebo moze byt, ze je tymi zapalmi oslabeny a ked to nie je vyliecene, su v nom stale nejake bakterie, ktore len cakaju, kedy sa budu moct znova prejavit. Ale ak si to mala aj liecene doktorom, tak potom neviem.

zulok
5. pro 2007

hoj Analka, daktorí to mávajú častejšie, skús borievky. ja som to minule chytila zo sexíku, ked som sa nešla vycikať, lebo som chcela v sebe nechať čo najviacmanželiových bojovníčkov. skús vypozorovať, či to nermôžeš mať akj z toho.a veeela pi. ked doberies antibiotika, telo je oslabene, papaj aj probio, nech sa darííí.

Kapp, Mikuláša si pekne vysvetlila. a čo potom? no nič, navzájom sa tešíme z toho čo máme a dávame si dasrčeky, čo neznamená, že sa stráca kúzlo Mikuláša... a Vianoce nám vysvetlili tak, že oslavujeme narodeniny Ježiška, to že sa narodil, bolo pre nás velkým darom a na znak toho si dávame navzájom darčeky.

Lenočka, s testami nemám skúsenosti, ale kamoška ich skúšala, dosť možné, že si ovu mala , ale test ti to už neukázal... s testami sú nervy a zbytočne na to budeš vela mysliet, ved skúmaš hlien aj tyeplotku. ale zas chápem, že chceš skúsiť všetko, čo sa dá. drž sa.

lenoc
5. pro 2007

Ahoj Zuločka, vieš, ja som už nechcela ani veľmi merať teplotku tak, že každý deň. Chcela som len tak, že sem-tam. A v živote by ma nenapadlo kupovať ten testík ovulačný. Teplotku som merala kvôli folikulometrii a teraz kvôli tomu neplatnému testílu - som zvedavá, čo ukáže teplota, keď test nič. No a test som kúpila, lebo mi doky nasadil chrobáka do hlavy, že možno neni ovulka a tak som to chcela aj takto vyskúšať zistiť. No nič . Brú nocku, pá a krásne sníčky. 🤐

kapp
6. pro 2007

Ahojte bambuľky!

Zuločka, Lenočka - ďakujem za radu, skúsim to tomu môjmu špekulantovi vysvetliť takto ... Je to taký kritický vek, čo sa týka špekulovania o Ježiškovi a Mikulášovi 😒

Lenočka - kašli na tie ovulačné testy, vieš, mám odskúšané, že čím viacej sa pozorujem, mieram a sledujem, tým viac sa stresujem. Neboj, zlatá moja, keď to má prísť (myslím tehulkovanie), tak to príde - a práve vtedy, keď to najmenej budeš čakať ... A ja verím, dušička, že aj my sa dočkáme 😀

Musím utekať do práce, čaute bambuľky a pekný dníček - a Zuločka - pohladkaj za nás mimíska 🙂 !

lenoc
6. pro 2007

Ahojte kočuľky.

Zuločka, pripájam aj ja pohladkanie a 🤐 pre Matuliho.

Kapp, som presvedčená, že keď už som raz bola tehotná, budem aj druhýkrát. A rovnako aj ty. 😉 Prežili sme si síce svoje, ale keď sa porovnám s kolegyňou, ktorá sa snaží ešte dlhšie ako my s drahým o bábo (a furt nič), tak mi vychádza, že som na tom lepšie.
Neboj, žiadny ďalší ovuačný test už nemienim kupovať.

Aký bol Mikuláš? čo vám doniesol?

kapp
6. pro 2007

Lenočka - máš pravdu, my sme už tehotné boli - takže budeme znovu a tentoraz úspešne, verím tomu!
Len vieš čomu ešte v otázke ovulácie nerozumiem? Niektoré kočky - síce v inej téme - spomínajú, že ovulku mali už aj trebárs 24DC pri 28-dňovom cykle - to akože posunutá ovulácia nemá vplyv na dĺžku cyklu? Veď potom by mala byť posunutá aj MS, nie? Kdesi som čítala, že cca po 12 dňoch od ovulky dochádza k MS - takže nejak mi to nesedí... 😝 Čo si o tom myslíš ty? Ako to potom je?

Inak - Mikuláš Kikuláš bol bohatý ... Dcérka s manželom mali veľkú nádielku bohatú na sladkosti a ja som dostala jahôdky, čučoriedky, a iné dobrôtky, ktoré priam milujem, takže ten môj Mikuláš presne vedel, čo mám rada ...

Vám čo priniesol - pochválte sa 😀 ...

zulok
6. pro 2007

Kapp, aj ja to tak s ovulkou poznám, že 12 až 14 dní po nej príde ms, tiež to nechápem, no možno cyklus predtým mali ľá a keby neotehotneli, mali by dlhšíí. 😕 fakt netuším.

Babulky držte sa, určite otehotniete, verím tomu a bude to krásne, úspešné tehu. jasnéé???!!! viem, aké je to ťažké čakať na //, a ako mi z toho šibalo, dúfam, že sa vy tomu vyhnete.

A ako Mikuláš? dúfam, že teraz pekne chrumkáte 😉 ja som si ho tiež užila, bola som na cukrovkovom teste, tak som pila sôadkú vodičku mňam., a kontrolôa: Matúško stále dole, tak ležanie, ale komu je lepšie, že? som vďačná za bábatko a budem ležať kollko treba.

Babulky držte sa a určite sa zadarí. cmuuk

kapp
6. pro 2007

Zuločka - neboj, zlatá moja, nevadí to až tak strašne, keď je Matúško dole - nebojkaj - ja som moju Nanu mala strašne nízko - ale musela som ležkať celý čas - celých 8 mesiačkov (že som tehu, som vtedy zistila, keď sme boli už v 4tt) - ale dalo sa to vydržať = a keďže som stále oddychovala a väčšinu času som prespala = mala som straaašne dobručké bábenko - fakt 😀 , po narodení mi spávala úplne učebnicovo 3 hod., prebalili sme sa, napapala sa (kojila som do 1 roka), a znovu zaspinkala na 3 hodinky. Takto to trvalo 1 mesiac, no a potom to prišlo ... Ale bola zlatunká, aj tak! Aj ty budeš mať dobručké bábko, uvidíš 🙂 , len ležkaj a nôžky pekne hore!

A s tými // máš pravdu - to čakanie bolo zo začiatku hrozné - hlavne 1. mesiac snažilkovania. Teraz som sa prestala ráno merať, pozorovať "prsia" a iné "príznaky" - keď príde MS - no tak príde, nevadí, aspoň som zdravá. Však - ako hovorí Lenočka - už sme raz tehuľky boli, tak budeme znovu, len to chce čas. Všetko má svoju príčinu = asi to tak má byť ... Ale ďakujeme, bambuľka, že na nás myslíš, čo sa týka tých //, pomáha to ... Aj ty a Matúško sa držkajte a oddychujte ... 😀

lenoc
6. pro 2007

Ste strašne zlaté kočky, viete o tom? CMUK!

Zuločka, tak Mikuláš bol u teba fakt sladký - ty si musela moooooooooc poslúchať. 😀

Kapp, ani ja tomu nerozumiem. Viem, že sú babenky, ktoré otehuľkovali cez mrchu alebo pár dní pred ňou. Potiaľ to chápem, že teda ovulku má každá inak. Ale nechápem, ako sa tam potom to vajíčko udržalo, keď sa mrcha zjavila a sliznica v maternici sa odlúpila?! 😕 A ďalej - veď po ovulácii by sa mal určitú dobu (tých cca. 10 dní) vytvárať nejaký hormón a keď sa prestane, príde mrcha. Tak potom nechápem, prečo sa u niektorých vytvára len pár dní a potom mrcha. 😲

Ja som dostala od Mikuláša sladkosti - od toho istéko, ktorému "vadí", že som pribrala. 😀 Ale zvykneme si aj všetci dospelí medzi sebou dávať sladkosti. A aj v robote. No a ešte koruny na indonal(tie tabl., čo mi doky odporúčal) - ale viac by sa mi páčilo, keby som išla do tej lekárne po testík ako po indonal. 😉 Doky sa totiž vyjadril vtedy: "Ide Mikuláš, tak manželovi povedzte, aby Vám nekupoval sprostosti, ale aby Vám kúpil tieto tabletky..." Tak sa mi páčilo, že si drahý spomenul. Zlatý. 🙂

Zuločka, aj cukrový test dopadol ok?
Kapp, malá ti to o Mikulášovi "zožrala"? Normálne, bez ďalších otázok?

zulok
7. pro 2007

Holčinky, ďakujem za povzbudenie. cmuuuuuuuuk.

Kapp, Nanka je vaše velké zlatíčko a určite príde dalšie.

Lenočka, to si dostala krásneho Mikuláša.držím palce, nech liečiky zaberú. a tvoj milý ťa určite velmi lubi a bude sa veelmi tešiť, keď čochvíla začneš priberať ooovela rýchlejšie 😉

výsledky na cukrovku ešte nemám, dr. má dovolenku, aach jááj, ale preventívne nechrúmem sladké. ale to je to najmenej 😉

kapp
9. pro 2007

Ahojte bambuľky!

Zuločka - dušička, to si asi jedna z mála žienok, ktorým chutila tá "cukrová vodička" - budem držať palčeky, aby boli výsledky OK. Moja sestra tá mala problémy s tehotenskou cukrovkou pri našom šuhajovi (22.11.2006) - ale mala dietku a malý bol v pohode - akurát bol trocha väčší - 4 kg.

Lenočka - zdá sa, že s Mikulášom mám na chvíľu pokoj (čo sa týka Nany)... Nejak sme sa cez to bez ujmy premotali - tento rok. Budúci už asi budem musieť vyjsť "s kožou na trh". Už mi to neuverí ... Momentálne je zase choručká - v škole majú nejaký chrípkový vírus = jeden deň vám nič nie je, na druhý ste hotoví = bolesť hlavy, nôh, dvojité videnie, teplota, škriabanie a bolesť hrdla ... V piatok bola biela ako stena, očká sa jej ligotali, menej jedla. V sobotu sme išla na 60-tku môjmu svokrovi a tam ju to zaťalo. Napriek tomu, že som jej dala Paralen 500 tesne po obede (cca o 13,00 hod.), už o pol piatej mi ležala na kolenách. Keď sme o 18,00 dorazili domov, namerala som jej 39,4C, takže mala som čo robiť ☹ , aby som jej teplotku dostala dolu. V noci chúďatko ešte strašila - znovu mala teplotku, ale už nie takú vysokú - ráno vstávala s 38,5C, takže predpokladám, že ešte dnes, zajtra a hádam bude dobre. Takže nám držte palčeky, nech sme zase zdravučké ...

Pekný zbytok víkendu 😀

zulok
10. pro 2007

uff, Kapp, držte sa babulky, to mala teda riadnu teplotu chudiatko zlate. dúfam, že bude čo najskôr zas ako rybička.

lenoc
15. pro 2007

Ahoj babuľky, týždeň sm sa neozvala, nebolo moc času - mala som v pondelok skúšku z angličtiny (v utorok teraz idem ešte na ústnu), potom v utorok rodičko, v stredu s deckami v divadle na Statky-Zmätky a ešte nacvičujeme s deckami scénku na vianočnú akadémiu - vystúpenie bude zajtra pre rodičov a potom ešte v piatok pre ostatných žiakov. Zožrali mi kopu nervov pri nácviku za posledný mesiac, ale výsledok určite stojí za to. 🙂 Sú zlatí. No a ešte som aj upratovala...
Som síce vyťažená, ale aj tak "mám čas" myslieť na bábo takmer 24 hodín denne.

Kappuška, dúfam, že malá je už v poriadku a tešíte sa spolu na Ježiška.
Ozi, písali ste už s drahým Ježiškovi, čo Vám má priniesť? My už sme písali, tak pár dní pred Vianocami uvidíme, či sa na nás nevykašľal. Prinajhoršom je červená jednou z vianočných farieb a budem ladiť s naším stromčekom. 😠 😀

Zuločka, už si asi zažívaš aj poriadne kopance, pravda? Ako sa s malým máte?
A Ježiškovi som napísala aj to, aby Ti priniesol v Novom roku zdravé chlapčiatko. 😉

zulok
15. pro 2007

Lenocka, uff, to si mala teda fukoty. ale praca s deckami urcite padla na uzitok a budu si to so sebou niest cely zivot 😉 dufam, ze prezijete krasne pokojune sviatky , aby ste si pekne oddychli.
Jeej, aj vy pisete Jeziskovi. Minuly rok sme poprosili o mimiska a ono sme ho splodili dakedy medzi 24.-27.12, takže skutočný vianočný darček, bohužial sa neudržalo. Ale Lenočka, ak veríš, určite sa mimisek do bruška nasťashuje. budem držať palce.Ježiško sa na vás určite nevykašle a už teraz chystá v brušku príjemný peliešok a v pravom čase tam bude pekne divošiť 😉
S tým prianím si ma úplne dojala, ˇˇdakujem. cmuuuk

Kapuška, ako sa máte. dufam, že ste už zdravučkí. A pekne napíšte Ježiškovi, nech máte ten najkrajší darček, aký len môže byť. 😉 😉

Matúško kopká, prevaluje sa, je to naše zlatíčko. Manžel sa normálne zlakne, ked ho kopne, že tam mám chobotničku. Držím vám palce, nech aj vám sa do bruška zabýva taká chobotnička

kapp
16. pro 2007

Ahojte bambuľky!

Ďakujem za podporu pre moju Nanu. Už je dobre, resp. lepšie - len kašlisko nám ostal - taký škaredý, ale produktívny=vykašliavame hlien - to je náš večný problém - dúfam, že neskončíme na antibiotikách! Teplotka sa nás držala do pondelka, potom nastúpil taký laringytídny kašel, ktorý pretrváva až doteraz - ale lekárka tvrdí, že toto kolo chrípky má presne takýto priebeh, takže sme že vraj OK. Zajtra už ide, blcha jedna, do školy ...

Zuločka - to vaše drobčiatko bude taký malý futbalista, že 😀 ? Nech sa len mrvká, babuľko zlaté. Dušička zlatá, nech sa vám darí - ty a Matúško ste pre nás "trombofilky" nádej, že sa fazuliatka zabývajú aj u nás a tentoraz tam aj ostanú a budú sa vyvíjať ... Takže - maminka - oddychovať a oddychovať - a ešte papať a krásne priberať 🙂 . Dohodnuté 😀 ?

Lenočka - ty si teda šikulka - koľko si ty toho postíhala 😝 ! No nemám slov... Počúvaj, ale už by práce aj stačilo - treba aj oddychovať - no to ti teda hovorí tá pravá = pred chvíľou som si sadla 😝 , konečne ...
Verím, že dnešné predstavenie pre rodičov dopadlo podľa tvojich predstáv - to znamená - perfektne. Babuľka - aká je nádej, že u vás tento mesiac niekto zaklope na bruško a urobí si tam pekné bývanie? Prepáč, že som taká zvedavá, ale strašne by som ti to priala ... aspoň tebe nech to výjde = u nás asi tento mesiac zase nič nebude = frekvencia "rozhovorov" je malá ☹ , lebo s maminou nebolo reči, keď bola Nana chorá. Predstav si, že termín MS mi vychádza presne na Štedrý deň ☹ - no nešľahlo by vás, babuľky? Viete si predstaviť ten premenštruačný syndróm tento mesiac?! Chudáci moji zlatí ... 😀

lenoc
17. pro 2007

Tak Zuločka, že Tvoju chobotničku pozdravujem! 😉 Ja verím, že ak aj nám Ježiško NÁHODOU neprinesie vytúžený darček hneď 24.12. (alebo v jemnom predstihu), do ďalších Vianoc to stihne napraviť. 😀

ďakujeme za držanie palčekov, pomáha to. Mne by na začiatok stačila aj taká blška a potom chobotnička - teda, aby nezostalo len pri blške. 😢 😉

Kappuš, tak dúfajme, že malá v škole už nič nechytí naspäť a oslávite sviatky v zdraví v trojici či v štvorici. 😉 A čo ty, cez týždeň si stihla aj oddychovať, keď v nedeľu nebol na oddych čas? 😲
Zatiaľ ani neviem, ako to vyzerá s naším drobcom. Prsia ma nebolia ako po minulé dva razy, teplotka bola dnes po 1.x vyššia, ale to nemusí nič znamenať, tak neviem. Mrcha by mala prís´t koncom týždňa. Neviem presne kedy, lebo ovulku som mala neskôr, ale to u mňa nemusí nič znamenať - totiž, cyklus mávam väčšinou 27, príp. 28 dní bez ohľadu na to, kedy bola ovulka - teda, aj keď je o dva dni neskôr, rcha príde furt takmer rovnako.
S tvojou mrchou je to na porazenie, lepší deň si ani nemohla vybrať. 😠 Ale veď ešte nič nie je stratené - nemuseli ste sa snažiť často, hlavne, že to bolo v správnom čase - alebo nie? ☹
Sorry za zvedavosť, ale teba (vás obe) bolievali prsia na začiatku tehotenstiev?
Decká v predstavení pár tanečných krokov pokašľali mierne, ale neva, veď ich nezabijem. Určite mali trému, chúdence - pred kopou dospelákov v hľadisku.

kapp
17. pro 2007

Lenočka - a veruže ma moje "prednosti" (ja jsem enem rovňe 😀 ) boleli na začiatku tehotenstiev! Dokonca vystúpili aj tie povestné žilky, naliali sa = zväčšili sa na veľkú radosť mojej zákonitej polovičky 😉 a po čase stmavli na tmavohnedo. Tá teplotka vyzerá veľmi dobriš - bambuľka - nech sa len drží ... Daj vedieť, zlatá moja - budem silno držať palčeky, aby mrcha neprišla!
Lenoč - o oddychovaní cez týždeň nebolo ani reči... Chodila som ako mátoha domov z práce, rýchlo do školy pre úlohy, potom som čakala, kým mi manželík dovezie Nanu z varovky od svokry alebo mojej mamy, a nakoniec sme s vyplazeným jazykom robili úložky, ktorých bolo veru neúrekom - a to nám učka sľubovala, že veľa brať nebudú, keď je polovica triedy chorá! A to ešte nekomentujem, že od babiek mi malá chodí úplne "otočená" - tam všetko robia za ňu a domov príde úplne NSZ 😝 (NSZ - neschopná samostatného života!), papuľuje o dušu a lež ju dáme s tatinom do tých správnych koľají, budú akurát Vianoce 😀 ! Takže tak ... Dúfam, že už neochorie - dnes som jej kúpila v lekárni výťažok z hlivy ustricovej, že vraj veľmi pomáha na imunitku - tak vyskúšame!

A s tou mojou mrchou? No čo už - jediné, z čoho sa vytešujem, že už 4 mesiace chodí na deň presne - 27 dní. Super! Nie? Aspoň niečo...

kapp
17. pro 2007

A ešte niečo - tie decká (na tom vystúpení) úprimne obdivujem. Sama som zvykla vystupovávať pred hromadným publikom, takže o tréme viem svoje 😝 . Moja blcha vystupuje v stredu pred dospelákmi a v piatok pred školou, ale ona je šidlo 😀 , taký zdravý ešte nezakomplexovaný suverén 😅 ... ale aj tak - držte palce!ˇPekný večer - babuľky

lenoc
19. pro 2007

Ahoj kočky!
Kapp, aj mňa boleli tie moje ani nie jednotky a trošičku aj podrástli - tiež sa drahý vytešoval. 😉
O tej hlive ustricovej som tiež počula, že je dobrá na imunitu.
babičky sú typické rozmaznávačky - ako moja svokra. A tipujem, že moja mamka bude tiež - hlavne na prvé vnúčatko.

Ja som síce nejak moc nevystupovávala, ale viem pochopiť ich nervičky - veď ja som bola nervózna aj za nich 😀 a niektorí neboli vôbec. Ideš sa pozrieť na ňu dnes? Určite bude perfektná!

Babuľky, držkajte palčeky, zatiaľ to vyzerá tak, že sme s drahým mooooooooooooc poslúchali. 😵 😀

Zuločka, ako sa máte? Oddychujete poriadne? Kedy sa chystáte na kontrolu najbližšie?

zulok
19. pro 2007

Lenocka, juuuuj, moooc drziiiiiiiiiiim palceeeeeeeeeeeeeeeeee 😉 😀 😀 😀

Kapp, super, ze ti chodi ms nacas, ale drziim palce, nech nepride tak zo 10 mesiacov 😉 drziiim palce 🙂

my sme boli na hematologii, vsetko vporiadku, vyfasovala som zelezo. a leziim, lebo ma nejak spodok boli, som dnes dllho cakala v cakarni,tak hadam je vsetko o.k. a na kontrolu na gy, ideme na zac.noveho roka, tak uvidime.

Drzim palce na vianocneee darceky , cmuuuuuuk

lenoc
20. pro 2007

Zuločka: Kujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem. 😀
Len ležkaj zlatko.

Kapp, u teba to ako vyzerá?

Už mám aj ja album! Tak kuknite... 😉

kapp
20. pro 2007

Lenočka - gratuuuuulluuuuuujeeeeeeem!!!! To je najkrajší darček, aký si si mohla priať 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Mám radosť aj za teba 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 , ani nevieš akú veľkú! Táááááákúúúúú 😀 Držím palčeky - teraz to výjde - cítim to v kostiach....

Predstav si, pre chrípku zrušili to predstavenie v kulturáku pre dospelákov a ponechali im iba v piatok pre školu - čo už - priznám sa, ruku na srdce, aj mi to padlo vhod - potrebovala som si dorobiť "rajóny" ... Vždy len doletím z robotky a snažím sa čo-to spraviť... Zajtra mám dovolenciu, takže budem makať. Lenočka, my si asi ešte počkáme, ešte sa asi nepridáme, nemám príznaky - len sem - tam prsia, ale to môže byť kľudne PMS ... Neva - však my sa tiež pridáme, až bude čas 😀

A bola som aj na albume - Lenočka - supriš - manželík musel byť šťastný ako blška, že?

Zuločka - super, že ste dobre dopadli na hematológii, želiezko nevadí - aspoň budete mať s Matúškom "farbu" v líčkach! Len oddychuj babuľka...

A ty Lenočka tiež!

zulok
20. pro 2007

Lenockaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, juchuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, kraasne cierky, takuuuuuuuuuuu maaaaaaaaaaam z vaaaaaaaaaaaaas radost. moooooc drziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim palceeeeeeeeeee.

oddychuj a pi vela vody, aby sa ti zriedila krvicka. Posielame velkuuuuuuuuu pusuuuu.

Kapp, priznaky nemusiis vzdy mat, drziiim palce a nie ze sa nam upracujes a drziim palce na vianocny darcek. cmuuuuuuuuuuuuuk

lenoc
20. pro 2007

Ďakujem, ste zlatíčka. 🤐 🤐 🤐 Mooooooooooc sa s drahým tešíme, ale sa aj bojím. Veď k dokymu sa chystám "až" po sviatkoch. furt ma máta mimomaternicové, alebo znova žiadne srdiečko a tak. 😢 Veď to zrejme poznáte.
Ale viac sa teším ako bojím, aj keď nie až tak okato, ako prvý raz. Asi taká triezva radosť.

Kappuška, moc sa neprepracuj! To sa mi hovorí, keď už mám upratané a na pečenie "mám lidi" (švagrinku). Ešte tepovať koberce by som mala, ale neviem ešte, či sa na to dám. 😒
Drahý sa veru teší, slovne to nejak nedáva najavo, ale furt sa motá okolo mňa, že maminka a tak. Keď som robila prvý test a potom som mu ho ukázala, robil si srandu, že som tam čiarku druhú určite s fixkou napísala, 😀 dnes sme robili druhý testík už spolu.
Moja, ja tiež nejaké príznaky nemám extra, len ma páli záha (ale to som už raz mala po ovulke a tehu som nebola), mám biely výtok (a to by som mohla mať aj tak), som hladná viac, hlavne doobeda no a cikať chodím o trošičku častejšie - ale to je asi aj tým, že viac pijem. jaaj a ešte sem tam ma pichá v podbrušku a hlavička ma bolí už asi piaty deň každé poobedie. Okrem bolestí hlavy sú to všetko príznaky, ktoré by som mohla mať aj normálne ako netehuľka ako PMS. Takže ešte sa kľudne ku mne môžeš pripojiť. A som si istá, že najneskôr o mesiac si v tom s nami. 😉

Zuločka, neboj, snažím sa piť viac, vodu či čajík ovocný mám pri sebe furt. To bola jedna z prvých vecí, na ktoré sm myslela. No a ešte som si zvýšila dávku listovky. Ty ešte máš modrinky od injekcií?

Naše babiny a rodina (len najbližšia) bude mať na Štedrý večer riadne prekvapko. 😀

zulok
21. pro 2007

Lenočka, je to nádheraaaaaaa. jujuuuuuj. Kapp a veru, nemusíš mať príznaky, aby si bola tehulka, vela tehuliek nemalo príznaky. ržíím palce 😉

Lenočka, radšej netepuj, je to dosť makačka , každý bude kukať na koláčiky a hlavne na buducu maminku, čo tam po koberci 😉

Kráááááááááááááááásne Vianoce prajem, asi sa budete viac venovať svojim milučkým, tak som vám chcela stihnuť zaželať len to naj, srdiečka moje. cmuuuk

lenoc
22. pro 2007

Ahojček!
Kappuška, ako to vyzerá? Tak by som chcela, aby si aj ty bola tehuľka. 😵

Zuločka, tepovala som, ale pomaličky, aj som si oddychovala medzitým, veď koberce neutečú. 😅 Máme na to vysávač, je to lepšie ako s kefou.

Takisto prajem krásne Vianoce, kopec lásky, pohodičky a zdravučké voňavučké bábatká v novom roku!!! 😵
🤐

kapp
24. pro 2007

Ahojte bambuľky - ďakujem za držanie palčekov, ale bohužiaľ zbytočne ☹ , 23. som dostala MS aj s orchestrom, dávno si nepamätám takú boľavú - po vyše roku som si musela dať Ibalgin 400. Takže my skúšame znovu o týždeň - keď prejde mrcha.

Šťastné a veselé Vianoce!