Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

bettynka222
26. říj 2009

no ja neviem moja, ak komu. ved chod dokimu nech spravi flikulimetriu....

zulok
26. říj 2009

Vavenka...supeeer..ze je mimco vporiadku..tak ty pekne lezkaj a treba verit..ze svetko bude vporiadku..je lepsie tesit sa ako stresovat..ale ono sa to teraz lahko povie..vtedy ma skoro na pohotovosti vystrelo a este sa mi mobil pokazil..cize mi pozicala vedla sediaca..ako som as rozplakala kd som rozoberala mobil.. 😅
vsetko bude dobre..uvidis

Aknomis..vitaminiky a pripadne aj anopyrin...ale daktore nazory su..ze to nema moc vyznam..ale mne pomohol..tak drz saaaa...

Bettynka..veru trpezlivost ruze prinasa..a verim, ze vam prinesie pekny kvietok 😉

renko74
27. říj 2009

Aknomis, také mám MTHFR 677T ale heterozygot a také jsem potratila v 8tt - vlastně už v 5tt nebyl další vývoj. A taky mi říkali, že to tím genem nebude, že to byla náhoda...na to už nevěřím. Také jsem měsíc po revizi a také čekám aspoň 3 menstruace a také jím akorát vitamíny a také čekám na hematologii v listopadu nebo prosinci. Prostě co nám zbývá - věřit a čekat a čekat a čekat. Více se mi líbí to vaše slovenské čakať, to líp vystihuje situáciu🙂

bettynka222
27. říj 2009

renko myslim ze cekat a cakat vystihuje situaciu rovnako 😀

zulocik dakujem, len je uz tej trpezlivosti na mna trosku privela 😕

cukruska1920
27. říj 2009

Ahojte...dievcata 9.novembra idem konecne na vysetrenia...tak sa tesim ale aj bojim naco sa pride... myslite ze ked sa pride na problem tak uz nemozem potratit?

cukor
27. říj 2009

...to ti nikto nezaručí že nepotratíš.....ale na to vôbec nemysli . ideš na hematologiu,uvidíš čo ti zistia a neboj sa.hlavné je to,že budeš vediet kde je príčina. a potom budeš veci riešit.....dopredu sa nestresuj 😉

cukruska1920
27. říj 2009

cukor... ani mi nehovor..len dufam ze vysledky budem vediet do vianoc...lebo medzi sviatkami budu dovolenky a zas sa to zbytocne pretiahne

cukor
27. říj 2009

no ak ti potvrdia trombofíliu tak liečbu ti aj tak/alebo vo väčšine prípadov/nasadia až po potvrdení tehotenstva....všetky mamky trombošky čo chodia na MK ti potvrdia,že najprv // a potom šprintom na hematologiu.takže najprv //. 🙂

cukruska1920
27. říj 2009

cukor...no ti poviem pravdu ze keby mi zistia ,,len" to tak by som skakala 3 metre do vysky

cukor
27. říj 2009

....to ti verím....a držím palce,aby si mala len ,,to,,

cukruska1920
27. říj 2009

dakujem.... a ty co ?

cukor
27. říj 2009

...ja?.....ja som taky komplikovany človek......na mna sa nalepí všetko,čo nechcem....ale čo už ....musím bojovat 😀

cukruska1920
27. říj 2009

cukor... si taka pachrava ze vsetko chces len pre seba co? 😀

vavenka
27. říj 2009

Ahojte 🙂

Som sa dosla pochvalit, uz nekrvacam, aj krce presli, tak ja fakt neviem ci zabrali lieky, ci to bolo fakt len nieco jednorazove a uz je to prec, no jedno viem isto - v zivote uz nechcem zazit taky vikend ako bol tento....
aaa dnes som bola na NT screeningu, tak vraj secko v poriadku 😀 😀 😀
Dakujem za moralnu podporu 😉

renko74
27. říj 2009

Vavenka a jak je velké mimi? Hýbe se? Půjdeš na amniocentézu?

zulok
27. říj 2009

VAVENKAAA,,juchuu..gratulujeeeem a tak ma napadlo k tym krcom..nie ku krvacaniu..len krcom..nespapala si daco co nafukuje?? ja som sa raz tak nahltala kooopec hrozna a tak ma zdulo a krce fakt desnee..ale to som nekrvacala..
juj.tesim sa,,ze mimisek pekne v brusku divosi 🙂

vavenka
27. říj 2009

Renko?? Preco by som mala ist? Sak je vsetko v poriadku 🙂
Babo malo od hlavy po kostrc 6 cm, samozrejme ze sa hybalo 😉

Zulok dakujem 🙂 no to boli krce ako pri menzes, tie viem spolahlivo rozoznat od crevnych.... Takze som presvedcena ze to bolo niekde v okoli maternice... Ale - uz je to jedno, hlavne ze to prestalo 🙂
Hej no zlate to bolo, teta doktorka nam spocitala prsty na oboch rukach, pozrela srdiecko, mozog, zaludok, pupocnikove cievy, a vsetko vyzera byt ok 😉

renko74
27. říj 2009

To jsou nádherné zprávy, tak je všechno Ok. S tou amnio - nevím kolik ti je let, myslela jsem, že jsi starší, u nás všechny po 35. roce skoro automaticky posílají na amnio. Já jsem nejdřív říkala, že by mi to nevadilo, ale dneska už bych měla větší strach a asi bych nešla. Jsou i jiné šetrnější 3D a 4D ultrazvukové metody. Tak super!!!! 😀

lenka_66
27. říj 2009

cukruska , cukor ti mdro vravi co vravi 😉

vavenka , 😵 😵 😵 😵 .este k amnio mne hematologicka povedala ze s mojou (nasou) diagnozou je to omnoho este vacsie riziko ako u normalnych //.nikto nezaruci ze ti nenatrafia na neaku mini zilku a ta zacne krvacat.

lenka_66
27. říj 2009

renko mna po 3d posielali na amnio lebo som ,, stara " a vyslo riziko. no nesla som .dala som na moju hematologicku a geneticku 😉 (podla usg vsetko bolo ok len pocitac prepocital aj rozne udaje a vyslo riziko)

renko74
27. říj 2009

no právě, proto o tom mluvím. Já mám navíc ty myomy a tak je děloha ještě napjatější a citlivější a hrozí riziko potratu. Tak jsem se chtěla zeptat, jak se na to díváte. Jak říkám, u nás automaticky posílají všechny starší 35 let na amnio.

cukor
27. říj 2009

...aj u nás posielajú ale každá žena sa má právo sama rozhodnút.no neviem ako by ma donútili,ked tam nechcem.aj moja segra bola na amnio.,tiez podla počítača vyslo riziko,tak to absolvovala,ale nič z toho nevedeli určit,pretože v plodovej vode bola krv......tak potom dala na intuiciu....a narodila sa zdravá kočka. 🙂 ale tie nervy čo sme prežívali a hlavne ona...... 😀

lenka_66
27. říj 2009

renko , aj u nas posielaju ale nie je to povinne a mozes odmietnut.

vavenka
27. říj 2009

Renko mam 32....
Som netusila ze po 35ke sa na amnio posiela automaticky.... Ja neviem ci by som isla a dufam ze to nebudem musiet riesit 😒

lenka_66
27. říj 2009

renko , aj na mna dr. ze preco som nesla , mala som pocit ako by mu to vadilo.no je to moje dieta aj ked vyslo vysoke riziko .no a teraz to moje zdrave ,, riziko" krasne spinka.
ja som si povedala ak mam prist o dieta tak nie takym sposobom ze si to budem vycitat(neuspech amnio).no a nedokazala by som ho uz dat prec.citila som pohyby

renko74
27. říj 2009

lenko a vavenko, máte pravdu. Je to naše rozhodnutí a než si to pak vyčítat - těch rizik už je tolik, proč ještě tohle navíc. Můj muž má ale hrozný strach, aby se nenarodilo nějak postižené dítě, ale pokusím se ho přesvědčit na nějaký 3D utz. Ale koneckonců - dyť ještě nejsem ani těhotná🙂. Ach jo, ale už uvažuju, jako bych byla...🙂 blázním.

lenka_66
27. říj 2009

renko 😀 , no aj moj mal strach. no co by ma tam tankom odniesol a priviazal na stol ?

lenka_66
27. říj 2009

tym som myslela ak by amnio vyslo zle.

lenka_66
27. říj 2009

inac dnes som bola u lekarky.marek sopli a ma trosku cervene hrdielko.teraz este spi od 10.noc bola tiez nerusena az do 6,30

vavenka
27. říj 2009

Ja by som na amnio sla len vtedy, keby naozaj vsetky testy vysli zle, hlavne morfologia, ani nie biochemia, ta je zradna, ale ultrazvuk vie vela odhalit...