Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukruska1920
13. lis 2009

Ahojte...tak to mam za sebou....zostava mi uz len cakat naco sa pride alebo nepride 😒 to bude ten horsi pripad.... mam volat koncom novembra na vysledky ale myslim ze este nebudu...

lenoc
13. lis 2009

Leni, napíšem ti potom do IP.

cukruš, držím palčeky, nech sa zistí príčina.
robil ti predsa len trombofílie a toxo alebo aj niečo iné?

cukruska1920
13. lis 2009

lenoc...vraj vsetko ostatne bolo v poriadku tak len to a po prvom mi robila odborna stitnu zlazu a to bolo v poriadku... sa aj zblaznim kym budu vysledky

lenka_66
13. lis 2009

no ked mi dnes nehrala piesen vcielka maj a50x tak ani raz.no co uz ked malady pan sa pri nej tak krasne smeje 😵

cukor
13. lis 2009

ahojte .....dnes mi je do plaču.....som bezradná a asi aj na konci so svojimi silami.....bola som u lekárky a tá mi povedala,že moja sliznica nie je v poriadku,okrem toho,že je nízka ma aj zlú štrukturu....ja som vedela,že to dvojnásobné čistenie po potrate nebude bez následkov.....takže k trombofílii a zníženej buničnej imunite ešte toto.......je mi na .......

zulok
13. lis 2009

CUKOR.. ☹ a ta sliznica.ta sa neobnovuje vzdy po ms..??? :( ja som myslela, ze heeeej 😒 jeeejda,,hadam to bude lepsie.ako sa sprvoti zda..drz sa nam :(

janula.k
13. lis 2009

ahojte 😉
Cukor, s tou sliznicou to nebude take zle, neboj. Skus pit denne alchemilku plus rebricek, zvys si davku B-ciek a hlavne E-cko, to je dobre na sliznicu. Trombofilia sa ako vidis da zvladnut a tu imunitu to ti neviem poradit, ale riad sa podla motta co mas v pase 😉
Lenka to odkial mas vcielku maju??? aj ja chceeeem 😀
cukruska, cakame s tebou na vysledky 😉
Lenoc, marosko ma uz 2 mesiacicky??!! ako to uteka. Lenka, Lenoc, potom mi budete radit, ako na chalanov 😉 😵

cukor
13. lis 2009

janula.....alchemilku pijem uz od potratu......už mi je z nej 😝 ....aj bečka s e vitamínom beriem od potratu ...tak ja uz fakt neviem čo mam robit.....len plačem a taky som bola bojovník 😀

janula.k
13. lis 2009

cukor a kedy bol posledny potrat? neboj, vsetko sa da do poriadku, tiez som vselico skusala..

cukor
13. lis 2009

potratila som v apríli.......ale ja uz fakt neviem čo mam robit aby som mala konečne dieta.....

andys004
13. lis 2009

Ahoj kočky,
Po hrooooozně dlouhé době se hlásím,to aby jste věděli,že jsme v pořádku a tak jako pořád jen nestíhám.Náš drobeček je pěkný cvalík před čtrnácti dny u doktorky na kontrole už měl 4430g a ted už určitě má víc jak pět kilo je to pěknej tlusťoch.Příští týden jdeme na kontrolu tak jsem zvědavá jestli váha nepraskne.Už jsem stačila být opět nemocná měla jsem zánět prsu ,takže opět antibiotika a vysoké horečky,bylo to jen pár dní po tom co jsem přišla z porodnice a tento týden znovu,ale to jsem zvládla bez antibiotik ,pořád jsem to prso ledovala a naštěstí to zabralo.Jen doufám, že už se to nebude opakovat.Jinak drobeček je stála hodnej akorát poslední dva dny se mu v noci vůbec nechce spinkat.Včera jsem já sotva naspala dvě hodiny a dnes asi čtyři takže nic moc, tak jen doufám,že dnes to bude lepší.Ale aspoň mám vyžehleno to když se mu nechce spinkat tak já u něho žehlím a on usne asi ho uspává syčení žehličky a jen co vlezu do postele tak je vzhůru.Je to náš melej komediant.
Lanoc,Lenka teda ten čas tááááááák strašně letí vy už máte pořádné chlapáky-krááááása.
Koukala jsem, že tu jsou nové těhulky tak tedy gratuluji a všem moc držím pěstičky.
Battynka se nám někam zatoulala jen doufám ,že jsou v pořádku tfuj tfuj tfuj pro štěstí a držte se.Na ostatní též myslím a přeji brzké a hlavně dobré výsledky a snažilkám co nejdříve úspěch v podobě pozitivního testíku a později krásného zdravého miminka..Koukala jsem, že je tu spoustu nováčků,ale je škoda ,že některé z těch starších jako třeba Alinuška,Katka,Lola a další sem už nechodí jen doufám, že se všem daří výborně.Mějte se všichni kráááásně opatrujte se pa pa pa.

lucila83
13. lis 2009

Ahojte kocky.
Chcela by som sa vas opytat,ci niektora z vas mala pocas tehu zvysene tie d-dimery aj napriek pichaniu fraxiku?Vcera som bola na hemato a mam to zvysene a pritom mi dr. povedala,ze zrazanlivost sa zlepsila.Tak neviem,co si mam o tom mysliet.Neviete co to vlastne laicky znamena?Ozaj,som v 25tt.

lenka_66
13. lis 2009

janka , na chlapcov len tvrdo 😀 .raz sa usmeje a som makka 😀

vcielka maja-

https://www.youtube.com/watch?v=P-WmOAtAsIE

adys, no a co tak zehlit po spiacky 😀

rejoice
13. lis 2009

Ahojte 🙂
Uz som tu dlho nebola, co ma mrzi. Trosku sa pripomeniem: sestre po dvoch potratoch zistili ze ma MTHFR(C677T a A1298C), no ked som sa to dozvedela bola som uz 8 tt, tak som isla na hematologiu do Michaloviec a tam mi odporucili aby som sa objednala v hemat. centre KE tam ma vsak nevzali, potom som volala do Presova kde ma objednali az v marci 2010 a to uz budem mat termin porodu.Takze konecne som zohnala hematologiu kde ma vysetrili ci nemam trombofiliu v Humennom. A v HE mi zistili MTHFR (C677T) heterozygot - homocystein: 4,8 umol/l, doktorka bola velmi prijemna a som rada ze koncne viem na com som. Neberiem ziadne lieky len acid. fol. 1x denne.
A este jedna dobra sprava sestra je opat tehotna, tak jej drzim palce a vecer sa pomodlim za vas ktore tuzite po dietatku aby sa vam splnil sen a zaroven prosim vsetke ktore sa modlia aby sa pomodlili aj za vsetke snazilky
😵

lenka_66
13. lis 2009

rejoce, ja vam drzim obom 😵

nunik
16. lis 2009

Ahojte holky,po dloooooooohé době jsem tady.Malý Adámek byl nemocný a leželi jsme v nemocnici na JIP,měli podezření na zánět moskových blan a toho dostal zápal plic.Ale už je z toho naštěstí venku a je v pořádku.Už má 7,3 kg.Gratuluji lenoc a ostatním maminkám k mimimkům.Malý doted trpěl na prdíky a koliku,ale už se to ztrácí.V noci moc pěkně nespí,ale musíme to vydržet.Všechny Vás moc zdravím a zase se ozvu,ahojte. 🙂

petronelka77
16. lis 2009

Ahojte,
chcem sa vas spytat, ake mate skusenosti s nasou diagnozou trombofilia a odobratim pupocnikovej krvi.
Picham si cele tehotenstvo clexane 0,4. Je podla vas mozne odobratie pupocn. krvi, dakujem, pekny den

w_h
16. lis 2009

petronelka:
ja myslim, ze by clexane vadit nemel, ale mam takovej pocit, ze jsou ted odbery pupecnokovy krve nejak pozastaveny

nunik:
to je dobre, ze uz jste ok
na to nocni spani jsem taky docela zvedava, uz nespim ted a to je mimi jeste v brise 😀

lenka:
vcelka maja, hihi, jsem si ji hned pustila 😀

lucila:
zalezi ja´kou mas hodnotu, myslim, ze muzou byt cca do 800

andys:
simon pekne roste, jen tak dal
psalas dr. kouckymu, zejo? jsem to cetla 🙂)
taky by me zajimalo, kam vsechny ty ´stary´ holky vcetne Betty zmizely

no, preju pekny den 🙂

kell
16. lis 2009

Ahoj holky! Jdu vás pozdravit, už jsem tu důlouho nebyla, koukám, že dočíst vás mi dá velkou práci 😀 😀 😀!
U nás nic nového, nevím, jestli jsem to tu už psala nebo ne, ale na hemce jsem dopadla docela dobře. Do 8tt anopyrin a pak injekce. Konečně to někdo nezlehčoval.

Cukor: jsme na tom stejně, moje sliznice taky stojí za houby. Byla jsem na hysteroskopii a tam mi zjistili dysfunkční proliferaci endometria. Prý na to stačí utrogestan v druhé půlce cyklu, ale nevěřím tomu, kromě toho prvního těhu jsem ho u těch ostatních brala a bylo to k ničemu.Taky do sebe leju alchemilku a je mi z ní už 😝, vitamíny E a Bečko taky baštím, tak uvidím co bude dál. Ke gyn mám jít na kontrolu až budu těhu, tak nevím. Prostě je to zamotané kolečko!!! Držím moc palce aby bylo lépe!

cukor
16. lis 2009

kell....ja tu alchemilku pred pitím normalne prekrstím na niečo chutné....fakt mi uz nechutí ......ale pijem ju....tak ti držím palce ......a ....dlho si tu nebola

w_h...betty je tuším v nemocke ale nič viac neviem....

aspon maaaajjjjjaaaa ma potešila 😉

lucila83
16. lis 2009

w_h - Dakujem.Na tej sprave je napisane za mam 246,84ug/l a za tym je norma a ta je od 50 - 246 ug/l.
Dr. mi o tom dokopy nic nepovedala,len mi pripomenula,ze treba skontrolovat prietoky.A to mi urobia az v 30-tom tyzdni. ☹ Zatial bolo vsetko ok,tak dufam,ze to dovtedy zvladneme.

lenka_66
16. lis 2009

petronelka,
ano je to mozne , bez problemov.podla mojej hematologicky

olivi
17. lis 2009

Ahojte, mozem sa pridat?? citam vas uz dlhsie, este kym mi potvrdili diagnozu - FV leiden heterozygot a PS 52,5%(ani neviem co to znamena..) v aprili 2008 som po porode mala trombozu v nohe a rok som uzivala warfarin. V 8tt som sa dozvedela svoju diagnozu a hned som si zacala pichat fraxiparin.. 😒
Pichala som si do ramena, ale uz som tam mala hrce a modriny, tak som zacala pichat do brucha(potom ako som si vo vasej diskusii precitala, ze to aj menej boli..) a je to lepsie, sem tam sa spravi modrinka.. chcela som znovu zacat pichat do ramena, ale hrozne to bolelo, az mi slzy vyhrkli 😖

Chcem sa vas spytat, dokedy ste si pichali do bruska (tuku tam mam dost 😅 ) a do ktorych miest, ja picham okolo pupka...
pekny vecer 😵

w_h
17. lis 2009

olivi:
ahoj, ja picham do bricha porad, jinam by me to ani nenapadlo

lenka_66
17. lis 2009

olivi , vitaj
ja som pichala tak do 32tt.no ja som mala velmi velke brucho a riasa uz nehrozila.tak slo rameno a to ma bolelo

bettynka222
18. lis 2009

ahojte, hlasim uz dvoj tyzdnovy pobyt v nemocke 😝 odvcera mam kkonecne zastavene krvacanie...vtipne je, ze tento krat sa mi vobec nepraskaju cievy, ani ma nebolia zily, ale prave naopak, som aj bez heparinu prilis nariedena - estexe som si nesupla ten anopyrin....skusali uz na mne vsetko mozne a konecne to zabralo a dufam ze to tak aj ostane. normalne odkedy sa spustil krvny obeh babatka tak som sa len riedila a riedila 😕

nestiham vas citat, ale videla som, ze cukrik sa nam trapi. cukricek skus cvicit mojzisku, ja osm ju poctivo cvicila od potratu az doteraz a mala som z nej super sliznicu 😉

kajca50
18. lis 2009

ahojte trombošky.Už dlho som nebola na stránke a je tu toho veľmi veľa. Pichám si fraxiparín a lekár mi odporučil do ramena , stehien a zadku a nie do brucha. Som v 10 už skoro v 11tt. Máte niektorá taký problém ako ja , že sem tam mám špinenie ale nie jasnú červú krv. Už mám strach , pretože po 2 missed ab. stačilo. A betty. aqk som dobre pochopila si tehu? Majte sa všetky krásne.

lenka_66
18. lis 2009

kajca, je to jedno kde si pichas.no zo spinenim sup za dr.necakaj. nechcem ta strasit no u mna to bol znak ze nieco nem dobre ☹ .

betty , drzim palceky nech sa to uz konecne ustali na prijatelnom normale 😉

lia, zlatko a ty co? som myslela na teba ze ci uz si mamina abo eee.no vidim ze hadzas prispevky inde.takto nas zanedbavat 😀

cukor
19. lis 2009

betty......to je fajn ,že už nekrvácaš.....tak hlavne klud a odpočívaj.....si velká bojovníčka a tvoje malé asi ešte väčší bojovník...tak ti držím palce

renko74
19. lis 2009

Ahoj betty, už jsi tady dlouho nebyla. V kterém týdnu těhu jsi? Viděla jsi srdíčko, všecko v pohodě?