Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukruska1920
27. lis 2009

co ja viem...to som citala v tej teme Liecitelka Anka Kopacova...vraj ona to hovorila dievcatam....ja som tiez brala ten babyplan... inak ked som bola tehu druhykrat tak lekar mi povedal ze staci ked si kupim femibion to je kyselina listova a ine brat nemusim...ze aby zbytocne umeliny a tak

margarita
27. lis 2009

lenocka - Kikuša este stale sama nesedi, len tak v autosedacke alebo lehatku, co ju krmim 😉 ale vraj to je tym, ze je hypotonicka, ma slabsie nozicky, takze len sa plazi ostosest a taha sa pomaly na kolienka, ale zda sa nam prave, ze sa skor zacne tahat do stoja nez do sedu...ona je taka vrtulka 😀 co chvilu nezastane, tak to mozno je tym, ze sa jej sediet nechce 🙂

cukruska - to je blbina ze potraty, to sa mi fakt nechce verit. Mne zase moj hemato neodporucal Babyplan ale skor preto, ze listovky je v nom beztak minimum, a ze ked ma zena vyvazenu pestru stravu je to lepsie nez tie umeliny s kadejakou arabskou gumou a inymi lestidlami a stabilizatormi 😀 ale neublizi to, to nie,len skratka ze telo potom lenivie a nevstrebava vitaminy zo stravy, ked ich dodavame umele

lenka_66
27. lis 2009

no ja niesom ani ich zastanca no 3 neuspesne tehu som nic take nechcela a teraz som brala.jasne ze vysledok ni je v tom ale ze zistili trombofiliu.

tu temu som necitala , no z jej nazvu usudzujem ze to je pani z bylinkami abo energiou.a ta ma svoju pravdu.
a umeliny mame vsade aj jogurte ☹

lenka_66
27. lis 2009

boze ... s bylinkami 😉

ja som ich ale mala lebo mam poruchu vstreavania tak aby bolo dost

margarita
27. lis 2009

leni, ved jasne...aj ja som potratila s Babyplanom aj bez neho....vsetko jedno.
To fakt zavisi, ja som sa tiez cpala masom a inymi na zelezo bohatymi jedlami a i tak uz rok a pol musim hltat este k tomu tabletky Actiferrinu, kedze som nepolepsitelne anemicka 😀

vsetko s mierou...aj tabletky,aj bylinky, aj sladkosti a ine zivotne radosti 😀

napadol mi ten stary for, ze "Vsetko dobre na svete je bud nezdrave, nemoralne, alebo sa z toho pribera..." 😉
Ale ved na nieco umriet musime, nie?

lenka_66
27. lis 2009

maargi, mne hematologicka poradila super vec captafer. odporucila som aj babam zo spolocneho terminu a ich dr. len cumeli ze co to je a ako to fajn zabera

http://nordicpharma.kontura.cz/tiskove_material...

lenka_66
27. lis 2009

margi no ale to nieje for ale kruta realita 😉 😀 ☹

margarita
28. lis 2009

leni, diky za link, mrknem to a spytam sa v lekarni...skoda, ze som skor nevedela, bola by som sa blysla pred mojim doktorom...ale mne aj trstinova melasa pomohla zvysit hodnoty aspon na normal 😀

lenka_66
29. lis 2009

tak mini margi je uzasna 😵 😵 😵 .

klongova
30. lis 2009

baby ďakujem za podoporu niekedy mám pocit že to nezvládnem i keď sa tvárim že je všetko OK

pri prvom som si nepichala - bolo to OK

lenoc - to bábo je stiahnuté z netu internet mám len v práci a na počítači nemám žiadne fotky malého pretože na ňom robíme viaceré. Keď budem mať internet doma tak tam hodím toho môjho šibala.

matelko - pichám si 0,4 clexane každý deň a mám za sebou 60 ks no do pôrodu ma toho ešte čaká ....

cukor
30. lis 2009

margi....kitty je nádherná 🙂 😉 🙂

vavenka
30. lis 2009

Ahojte zeny, ako sa mame? 🙂

Cukrus no neviem presne aky postup si mala ty, ale vacsinou som sa stretla s tym, ze gynekolog prenechal vysetrenie krvi na hematologa - mi pride zvlastne ze priamo gynekolog riesil tvoju trombofiliu... Ale budis....
V kazdom pripade by som sa poradila s hematologom, u nas v cetre hemostazy odporucaju tromobofilickam pichat heparin uz pred otehotnenim - preventivne, aspon 3 mesiace, ja som pichala polroka pred otehotnenim, tak 3x do tyzdna najmensie davky.... A ked som otehotnela, presla som na dennu davku...

cukruska1920
30. lis 2009

vaven... tie vysetrenia robia bezne aj gynekologovia a ked vyjde trombofilia poslu na hematologiu a dalej sa diskutuje s nimi...ja idem zajtra ku gynekologovi lebo neviem ktory mi vysiel typ a dozviem sa viac

vavenka
30. lis 2009

Cukrus no to som nevedela ze to robia bezne gynekoloovia, co ja mam zname s tymto problemom, tak len od gyndosa dostali vymenny listok pre hematologa, ale tak asi su bezne oba postupy....
Drzim palec nech to nebude nic vazne 😉 kedy ides na hemato?

cukruska1920
30. lis 2009

vaven... moj to robi normalne...ale az po druhom potrate.. a este mi aj posuril vysledky lebo 12.11 som bola na krv a 27.11 som volala a uz boli vysledky...takze dost rychlo...ale okrem toho mi vysla aj hranicna toxoplazmoza a toho sa bojim viac.. na hemato? neviem...zajtra idem ku gyndymu a uvidim co povie

matelko1
30. lis 2009

ahojte.
tak konecne dnes si idem pre vysledky na hematologiu a na zaklade toho mi predpise injekcie.dufam,ze vysledky budu dobre.dam vam vediet.

klongova ja si picham asi od 7tt a uz mam toho dost.cim viac si ich picham,tak tym viac ma to uz boli.ale musime vydrzat.

vavenka
30. lis 2009

Matel drzim palcce....
No ja si picham uz od februara !! A tiez, cim mam vacsie brusko tym viac to boli, ale este som sa neodvazila skusit to do stehna/ramena......

matelko1
30. lis 2009

vavenka ja uz do ramena picham a striedam to raz do jedneho,raz do druheho....od februara?fuha?

cukruska1920
30. lis 2009

baby a kde sa vlastne pichaju tie injekcie? a to si pichate same? lebo ja asi nebudem mat odvahu pichat si to sama 😕

vavenka
30. lis 2009

Matel hej, ja som pichala uz polroka pred otehotnenim - ale len tak 3x do tyzdna, a hned ako som otehotnela tak kazdy den...

Cukrus no ja picham do brucha - okolo pupku, raz jedna strana raz druha - to sa da, pokial si vies urobit riasu /faldu medzi prstami z koze/ a tam to pichnes, su to malinke tenke ihly, mozno 1 cm dlhe, takze to v pohode zvladnes sama...
Potom ked je uz kozka na bruchu napnuta a neda sa spravit riasa, tak sa zvykne pichat do ramena alebo stehna.....

matelko1
30. lis 2009

cukruska ani ja som za ten cas nenabrala odvahu si to sama pichat,mam susedu,zdravot.sestru,takze ona mi to picha....ja sa na injekcie ani pozriet nemozem.

cukor
30. lis 2009

ahojte trombosky....

matelko,vavenka.....len zatnut zuby a pichnut.....je prečo trpiet

cukruška....to je fajn,že vieš na čom si.

mam pocit,ze mne sa rúca predstava o štastnej rodinke s detmi.moja maternica nie je v poriadku.....idem na hysteroskopiu.....uz mam fakt nervy z toho vsetkého.kde sa pohnem,tam mam nejaký problém.ale ja už nechcem!!!prosím si len jedno zdravé dietatko!!!!ale hoci som dost zufalá este zabojujem.neviem,čo ma na tej hysteroskopii čaká ale uvidíme.

matelko1
30. lis 2009

ahoj cukor.aj ja som bola na hysteroskopii.nieje to nic.robi sa to zo spodu,je to precistenie maternice.ani bolesti som nemala po operacii,na dalsi den ma prepustili domov,len musis si potom davat pozor aby si sa neprechladla.
a hlavne nezufaj.uvidis,ze to vyjde a budes mat va naruci babatko,len treba verit.
kedy nastupujes do nemocky.

cukor
30. lis 2009

ved ja verím......len tolko nezdarov mam v tom mojom snažení,že ma to začína trošku ubíjat.a aj vek mam strašidelny. 😀 o chvílu 39 a dieta nikde.......neviem do kedy to budem ešte skúšat.ale stale si hovorím,že ked som 2x otehotnela tak do tretice sa možno zadarí.len u mna to prirodzene nee.

vavenka
30. lis 2009

Cukor drzime palce....
A sa aj chystate po prelieceni do centra?

trinitka87
30. lis 2009

ako si tu citam vase prispevky, tak kazdej z vas nieco nasli, a ako to tak vidim budem na tom tak isto.

uz len pockat na vysledky, a potom sa uvidi len si neviem predstavit, / ak to bude treba/ ako si ja budem pichat injekcie, ked ako matelko nemozem ihlu ani vidiet...

dada074
30. lis 2009

Ahoj holčiny jen jsem se chtěla zeptat ty léky na ředění krve pícháte celé těhotenství?Díky za odpovědi.
Já jich mám v sobě zatím jen 28 a docela dost dobře si to nedokážu představit!!!!

cukor
30. lis 2009

vavča....ja mam za sebou 2x ivf,2xket a 6xiui.....takže je toho dost......same stimulácie,hormony aj pri poslednom iui minulý mesiac som si pichala aj fraxiparin.....uz mam toho dost.....tak teraz som vysadila vsetky lieky ,pôjdem na tu hysteroskopiu a potom sa uvidí.......a potom si dám do nosa,lebo posledný rok stále niečo beriem a ma to vsetko strasne štve.tak sa pijem jak ......mojsej

matelko1
30. lis 2009

ahojte.
tak picham si nadalej,az do konca tehu a este mi predpisala zelezo,raz za 2 dni jednu tablet.si mam dat.
cukor drzim palce aby ti to vyslo.verim,ze mas toho dost,ale ver,urcite sa to podari.

dada ano budes si pichat cele tehu.

vavenka
30. lis 2009

Cukor moja no to ti verim, daj si pauzu a potom to uz bude ok 🙂 juj musi sa zadarit 😵
Dada vacsinou sa picha cele tehotnestvo a davky sa s pribudajucou vahou zvysuju 😖
Matel sranda, ja som tiez na poslednej hemato dostala aj zelezo, vraj som anemicka, jednu denne.....
Triniti asi preto kazdej z nas nieco nasli, lebo toto je tema o trombofilii 😉 nic v zlom, zas az tak vela nas nieje, len v tejto teme je vysoka koncentracia 😉