Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

bettynka222
4. pro 2009

ok wh, ukludnila si ma 🙂 vsetko toto mi zistuju. len hemato toho vzdy zistuje viac ako moja gyn - d dimery, homocystein a koepc dalsich veci, vstrebavanie vitmainov a taaaak...no ale staci asi to co si pisala. fbg mam zatial 4, tak je to hranicne a vraj v tehu ok.....od ktorej hodnoty je potrebny heparin? moja hemato hovorila ze az od 7 alebo 8....a nevadi ked mi gyn nezistuje tie d dimery? ved na fbg by sa to ukazalo, nie?

baby co sa pytali na to urychlenie genetiky...aj som mala vysledky za dva tyzdne sice, ale to len preto, ze osm bola zase tehu, tak to museli urychlit, ale uz bolo ajtka neskoro. a podla mna vo vacsich mestach ako su KE, BA, Presov a taaak tieto vyslekdy tolko netrvaju, to len nitra, trnava a spol. je spomalena. najprv sa caka kym sa za mesiac nazbiera dost pacientov, potom sa ot hromadne posle do labaku a vysledky su davno predtym ako si vas vasa hemato objedna na kontrolu.....byrokracia,a lebo neviem ako by som to nazvala

walle, vavenka...no ta mutacia fibrinogenu.....uz chapem preco potrebujete heparin. ani ten F XII nie je nic moc. ale z injekciami to zvladnete....a ja dufam,z eto zvladnem s vitaminmi. ja som iba MTHFR heterozygot

vavenka
4. pro 2009

Betty to mas fajn, a ked si heterozygot tak este lepsie...
Inak cukrus - trvat na injekciach tiez nieje najlepsia strategia, krv musi byt "riedka" optimalne, kebyze ju mas zriedenu moc, tak sa moze stat ze budes kade tade krvacat, a hlavne je to nebezpecne pri tvorbe placenty - krvny kolac sa ti zle uchyti a vysledok bude fatalny......

Inak s tou listovkou a mthfr: femibion je fajn, ale nie je zaruka ze metabolizmus listovky sa podari, pretoze:
na zmetabolizovanie listovky je potrebnych od nasho tela asi 15 krokov, kym bude ucinna pre homocystein.
vo femibione je forma listovky, ktora nasmu telu usetri asi prve 4 kroky, no enzym, ktory ma nastarosti mthfr, je asi 10ty krok, takze darmo sa spapa metafolin, ked v dalsom kroku sa neda metabilozovat kvoli mthfr... Ale netreba sa bat, homocystein vie telo odburavat aj inak ako len mopomocu B vitaminov 😉
Ten pocet krokov je len odhadom, nepocitala som ich 😉

margarita
4. pro 2009

lenocka neboj, neoplesaties 😀 ved si kukni moj album, tam mam cerstve foto a nejake vlasy este su (nie je to parochna). Len mi skratka omnoho viac vypadavaju, ako v tehu, to som nasla na hrebeni tak 2 vlasy za tyzden 🙂
nie som si ista, ale mozno to suvisi s tymi hormonami pri kojeni, lebo ja este furt kojim, takze mi este stale padaju...

vavenka, suhlasim s tym, co pises cukruske...aj ked to znie blbo, tak ziadny liek ani injeckie nikdy nezarucia, ze sa nieco nemoze pokazit 😒 mne aj moj hemo povedal, ze genetika sa neda liecit, a vsetky hepariny, listovky a ine vitaminy pre nas su len na "oklamanie nepriatela" 🙂 ze to akoze funguje ako ma, hoci nie. A casto aj zdrava zena potrati a nevie sa preco...nechcem byt negativistka, ale lekari naozaj nevladnu nad zivotom a smrtou...

cukruska1920
4. pro 2009

vaven... a podla coho bude doktorka vediet aku liecbu mi treba nasadit?

vavenka
4. pro 2009

Cukrus no ved podla vysledkov krvi, ved kvoli comu myslis ze chodim pomaly kazde 3 tyzdne na odbery? 😉
Ak budes mat vsetky ukazovatele v norme, staci ti anopyrin, ak nie, nasadi nieco doraznejsie...
Napriklad - ked ja som bola prvykrat na odber, vsetky hodnoty som mala v norme aj napriek tomu, ze mam tie mutacie...
To ze mas nejaky gen zmutovany este neznamena, ze sa to automaticky prejavi....
A aj zdravym zenam - bez genetickej poruchy, hustne v tehotenstve krv, je to tak prirodou zariadene, aby sa chranil plod... Len nam hustne az moc 😀

vavenka
4. pro 2009

Cukrus hlavne vela pi, dodrziavaj pitny rezim, to je to prve co treba robit, aspon 2 litre denne.....

cukruska1920
4. pro 2009

2 litre? neblaaazni...tolko nedokazem vypit 😕 som zvedava kolko budem cakat na vysledky ked v stredu idem na odbery

vavenka
4. pro 2009

Cukrus no ja na preventivkach cakam hodinu 🙂
Jasne, treba vela pit, to je bez debaty, ja som sa to tiez musela naucit.... Ale da sa, lavne maj pred sebou furt flasu vody.....

cukruska1920
4. pro 2009

vaven...tak dufam ze v januari nam daju zelenu 🙂

cukor
5. pro 2009

...dufam,že všetky ste celý rok poslúchali a ráno si v čižmičke nájdete nejaké milé prekvapenie........ 😉

zulok
6. pro 2009

vsetkym vam zelam nech vam Mikulas prinesie to najkrajsie prekvapenie ake len moze byt..cmuk

lenka_66
7. pro 2009

zdravicko ,
ako som pisla kolegyne ma pozvali na vianocny vecierok.tak mamka sa vcera vyvencila do sytosti 😵 .kapustnica , salat , rezne , kolaciky ,tanec a okolo 21 prisiel mikulas a rozdal balicky 😀 .domov som dosla este vcera ale nechybalo vela aby bolo dnes 😉

matelko1
7. pro 2009

ahojte.
lenka tak to je super,treba sa trosku aj vyvencit 😀 ,clovek hned pride na ine myslienky,pokeca,trosku aspon vypne.

vavenka
7. pro 2009

Ahojte, leni tak to je fakt super 🙂 a s kym bol Marek? S tatinom? Ci aj babka dosla pomoct? 😉
Chcem sa ta opytat, u koho si rodila, ja sa tiez chystam na Rastislavku, aj ked - v teme o tejto nemocnici som sa docitala vselico 😒

lenka_66
7. pro 2009

vav, no doma ostalo len muzske osadenstvo ale zvladli to.tatinko ma iba problem kocikovat a kojit 😀 takze to zvladli v pohode aj s kupanim.dr.toprocerova

bettynka222
8. pro 2009

ahojte babule 🙂

vcera som bola na poradni a ababtko sa krasne vyblaznilo - tancovalo a robilo vsetko mozne aj nemozne 😵 no a dokina si chce byt vsetkym uplne ista aposiela ma na morfo skrining...to tam musim ist? on apovedala, ze by obl arada, keby som isla, ale inak tam nic zle nevidi, tak naco? aby ma zbytocne vystresovlai? a co sa tam vlastne zistuje neviete?

lia
8. pro 2009

ahojte,

morfologicky utz je povinny v tehu betty 😉 budes si istejsia,ze je vsetko ok 😵
ale robi sa tusim okolo 20 tt,teraz je asi este skoro pre teba,nie??ty si v kolkatom tt??
drzim palce nech ti vsetky testy dopadnu dobre 😵 😵 😵

lenka,zatial sa nic nedeje,teda kontrakcie su ,ale iba sem tam,vo stvrtok po poradni budem mudrejsia,ale asi ma neminie vyvolavacka kvoli epi a aby to bolo cez den ked tam je miliarda lekarov.
len ma serka,ze som ochorela,tak idem si lahnut opat.paaa

w_h
8. pro 2009

betty:
morfologicky skreening je jak pise lia, cca kolem 20. t, ale jeste pred tim je mozno udelat na certifikovanym pracovisti prvotimestralni skreening - cca kolem 12.t. - je to i s naberem krve a je to na vrozeny vady. zjistujou jestli ma mimi sijove projasneni (NT), nosni kustku (NB) a jeste par veci, ktery kdyz chybi, tak je podezreni napr. na m. Down a pak clovek treba nemusi jit na amniocentezu, takze doporucuju
meli by te spis uklidńit, nez vystrasit

lia:
tyyjo, ty uz budes mit za chvili miminko doma
budou ti vyvolavat porod? tak moc drzim palce, at to jde hladce 🙂

mirip
8. pro 2009

ahojte , no teda ten čas ale letí, ešte nedávno našla aj lia aj w-h // na teste a už idete rodiť 😵

lia
8. pro 2009

veru,leti to,aj mirip este s nami stresovala a uz ma bianku doma,uz aj zabudla,ze rodila 🙂

wh,mnooo,aj tebe sa to krati 😉 mno uvidime,dakujem 😵

w_h
8. pro 2009

mirip:
jo leti to desne, ale s miminkem doma mozna jeste vic, co? kdyz vidis jak se vyviji a roste 🙂)

bettynka222
8. pro 2009

wh no na ten prvotimestralny skrining idem.....al emoc sa mi teda nechce. naco?

lius tajze ty si bola iba v 20 tt? neposlali ta aj v 12 tt?

matelko1
8. pro 2009

bettynka na tom prvotrimestral.skreening.sa zistuje to NT-prejasnenie sije,uz tam sa da zistit ci je babatko v poriadku...len pekne chod aj ked sa ti nechce.budes potom spokojnejsia.

bettynka222
8. pro 2009

no ale ja som spokojna uz teraz 😀 s abojim, ze praveze potom nebudem spokojna. ved kolkokrat sa stalo, ze to ukazalo postihnutie a babatka sa narodili zdrave.....

matelko1
8. pro 2009

ale neboj sa,urcite bude vsetko v poriadku...ja viem,vsetky tie testy a usg su stresujuce.mna tiez strasili-tripletesty mi vysli na h... a sla som na morfolog.usg v 19 tt a tam mi doki povedal,ze vsetko je v poriadku.tak sa mi ulavilo.

bettynka222
8. pro 2009

som rada, ze je u teba vsetko v poriadku 🙂 ved aj u mna dufam bude 🙂 no idem tusim spat, papaap 🙂

w_h
8. pro 2009

betty:
prvotrimestralni skreening je podle myho jedna z nejlepsich veci, co vymysleli
navic tam miminko krasne cely uvidis, uvidis, ze je zdravy a kdyby nahodou neco, tak je cas resit dalsi veci
ale vsechno bude v poradku
byla by blbost tam nejit, kdyz jsou takovy moznosti v dnesni dobe

lia
8. pro 2009

ved to mas obidva skreeningy povinne,vsetci by mali ist na to betty 😉
je to podstatne betty,chod na to,ved chceme len zdrave deticky 😉 😵

lenka_66
8. pro 2009

no morfo je povinny ale nemusite ho absolvovat.ak si pevne rozhodnuta ze dieta chces aj tazko postihnute pripadne este horsie ☹ .
ja som bola 2x na morfo raz v 16 a raz v 20 tt.pre zle vysledky NT merani v 12tt som odmietla odber plod.vody tak preto.

veselinka
9. pro 2009

Ahojky, dlouho jsem se tu neukázala, protože mě sklátila viróza a musela jsem ležet v nemocnici. Byla jsem zvědavá, zda-li nám nepřibylo nějaké to mimi. Koukám lia stále 40tt, takže asi zřejmě ne 😕 . Tak nám všem držím palečky, ať to máme rychle a v pořádku za sebou....lia, janulka,w_h, a další.....
Jinak naše zlatíčko v bříšku je větší než by měl,tak už ho přemlouvám, aby na nás vykoukl teď, abychom stihly Vánoce doma. Tak uvidíme 😉 . Hezky si užívejte adventního času, všechny moc zdravím a myslím na vás