Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

vavenka
14. pro 2009

Tak tak, ja picham tiez do brucha, sice uz blizko pri pupku sa mi tazko robi riasa, takze ustupujem do bokov, ale myslim ze to pojde takto cele tehotenstvo, tam mam dost tuku 😉

mirip
14. pro 2009

ahojte, vavenka stačí len kým sa dá do brucha, ja som pichala do brucha cca do nejakého 24tt potom som už mala pocit že baby kope všade a som sa bála aby som ho netrafilqa náhodou tak prišli na rad nohy ale tam to ovela viac bolí

veselinka
15. pro 2009

Ahojky, stihla jsem něco trochu dočíst a tak moc gratuluju Lie k malinké a přeju hlavně zdravíčko 😉 .Všechny ostatní moc zdravím a myslím na vás. U nás vše při starém, stále jsme doma, ve čtvrtek jdu na kontrolu, tak uvidíme, zatím se prckovi na svět vůbec nechce 😉

fiallinka
15. pro 2009

holky, když vás tu vidím tolik v pokročilém stupni těhu - co vám říkali doktoři, nechali by vás přenášet? Mně se zdá laicky lepší přenášet nenechávat, právě kvůli zvyšování srážlivosti v těhu, ale to je jen laický názor...

Uff, a jestli někdy zas otěhotním, to píchání mi radost nedělá 🙂, stačilo mi to na ivf a teď to bude pořád 🙂

lenka_66
15. pro 2009

vav, ja do brucha tak do 30 tt.potom rameno au,au 😔

fialinka, vela zalezi od prietokov ak su dobre tak urcite pockaju do TP alebo na spontany.v podstate ta beru ako normal //.

veselinka , tak uz coskoro bude veselo 😵

lucila83
15. pro 2009

chaarleene - daj potom vediet ako ro dopadlo u teba s tymi d-dimermi na najblizsej kontrole,ok?Som zvedava,lebo co lekar,to iny nazor. 😉
Baby,ako sa prejavuje alergia na fraxiparin?Mne sa uz po kazdom vpichu robi hrcka alebo modrina a dost to aj stipe.Zo zaciatku to nebolo take bolestive,tak sa bojim,ci uz ten heparin telu nevadi.... 😒 Zazili ste to?

cukor
15. pro 2009

veselinka...uz sa to blíži..držím palčeky ----nech všetko dobre dopadne

matita
15. pro 2009

dakujem :o) snad to zvladneme, ja mam taky dobry tucik na bruchu, ze sa mi to picha velmi dobre ako do masla. to je mimochodom prvy a asi aj posledny raz, co sa tesim z tuku na bruchu :o)))))))

cukruska1920
15. pro 2009

ja si to pichanie ani neviem predstavit ako to bude ☹

matita
15. pro 2009

a drzim palce vsetkym co to maju za par. prajem krasne vianocne darceky :o)

kajamatus
15. pro 2009

tak ja som si pri snazilkovani nepichala az pri tehu a to do 16 t.t. brusko a potom na odporucanie lekara pretoze som bola na rizikovom do ramena a stehna z boku kde sa dala spravit fajna riasa.

kajamatus
15. pro 2009

a pri terajsom tehu picham uz iba do stehna 😉

cukruska1920
15. pro 2009

kaja...takze pred tehu sa nemusi?

matita
15. pro 2009

je tu niekto, kto by okrem genetickych trombofilnych faktorov mal aj lupus, ktory sa vsak prejavil az v tehotenstve? Mimo tehotenstva som ho v testoch mala vzdy negativny.

cukruska1920
15. pro 2009

matita...to co je lupus?? 😕

matita
15. pro 2009

cukrus: pred tehu zrejme zavisi od aktualnych krvnych vysledkov, pripadne pri IVF preventivne... zda sa mi, ze pred tehu preventivne radi doporucuju anopyrin.... teda podla tych kvnych vysledkov...

matita
15. pro 2009

aj to dobre chapem, lupus antikoagulas je jednou z antifosfolipidovych protilatok

kajamatus
15. pro 2009

cukruska ono je to urcite individualne, je to podla toho ake mas vysledky, mne bolo povedane , ze az ked budem tehu zacnem pichat, ale stretla som sa aj s nazorom, ze je vhodne aj pred teho

cukruska1920
15. pro 2009

kaja... takze mame pockat kym budem vediet vysledky?

kajamatus
15. pro 2009

cukruska tak tuto otazku ti bohuzial nezodpoviem, ja nie som kompetentna , to preber zo svojim dokym 😉

chaarleene
15. pro 2009

cukruska, záleží asi na tom, co máš za problém... já mám V-leiden heterozygot a řekli mi, že mám přijít, až přijdu do jiného stavu... první odběry mi dělali až někdy v 15. týdnu a fraxiparin mám od 22. týdne 🙂

lucila, menší zatvrdlinky a modřinky v místě vpichu jsou prý zcela běžné a to, že to štípe taky 😉 mě to teda někdy štípe a někdy ne, asi záleží, kam se zrovna trefíme 😀 a nedávno jsem si tou malou jehličkou dokázala udělat modřinu o velikosti dlaně 😅

cukruska1920
15. pro 2009

charlee mam mutaciu MTHFR... uvidim este co vyjde na hematologii...zaciatok januara by mali byt vysledky

matita
15. pro 2009

cukrus, ja mam MTHFR heterozygota. ostatne krvne vysledky som mala mimo tehotenstva v poriadku. lupus antikoagulans mi vyskocil az teraz v tehotentve. Kedze som vsak dvakrat potratila, tak mi hematologicka pred planovanym otehotnenim doporucovala preventivne brat anopyrin a injekcie clexane mi predpisala ihned, ked som zistila, ze som tehotna, hoci tiez krvne vysledky boli v poriadku. Avsak tento tyzden pri kontrole sa ukazalo, ze bolo dobre, ze som to brala preventivne, lebo zrazanlivost sa mierne zvysila a objavili sa tie antifosfolipidove protilatky....
no a v minulosti mi tiez pri IVF predpiala prevetivne injekcie clexanu, kvoli hormonalnej stimulacii a riziku vzniku trombofilnych stavov.
Takze ak Ti teraz pred planovanym otehotnenim lekarka nepredpisala injekcie, tak ich brat zrejme nemusis. Ak vsak mas obavy, tak tym anopyrinom nic nepokazis. Pripadne si aj tu a konikovi nieco precitaj o tom anopyrine... naozaj ho casto preventivne lekari doporucuju :o)

cukruska1920
15. pro 2009

mati...takze mam radsej preventivne brat anopyrin? a nemozem tym nic zhorsit?

matita
15. pro 2009

pozri, neviem samozrejme, ci as pripadne aj nejake ine komplikacie a co ti povedal hematolog. chapem, ze mas obavu, takze automaticky ani nerob nic, co ti niekto na internete napise. najlepsie bude, ak si zavolas svojemu hematologovi, pripadne gynekolovi a spytas sa na ten anopyrin preventivne v tvojom konkretnom pripade. pripadne existuje aj stranka hematology.sk, kde radia odbornici, tak tam mozes napisat. ale pokial viem, tak by ten anopyrin nemal byt problem. ale nie som odbornik. drzim palce :o)

cukruska1920
15. pro 2009

matita.. dakujem... skusim sa popytat

fiallinka
15. pro 2009

cukruška: nám dávali automaticky anopyrin při ivf, do 12. týdne, ale na druhou stranu nevím, jestil bych to s tou samoléčbou přeháněla...

fiallinka
15. pro 2009

lenka 66: jenže já se obávám, že podle těch průtoků nic nepoznají...mně dělali průtoky každý týden, byly výborné a jak to dopadlo...

lenka_66
16. pro 2009

neviem ale dr.vidi ze sa to horsi.bud to dr.odflakol alebo to bolo rapidne zhorsenie.tak isto to vedia aj z monitoru .vraj vtedy inac ukazuje cinnost srdiecka 😒

janula.k
16. pro 2009

fialinka nestras 😕 my mame zatial dobre prietoky, aj monitor..