Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

vavenka
20. pro 2009

w_h tak to je sila, kurnik ta ruka ma mrzi ☹ ☹ Zuzanka asi chcela zazit o jedny vianoce viac 🙂 🙂 chvalabohu ste obe v poriadku a to je podstatne...
Ak budes mat chut, mozes aj podrobnejsie opisat porod🙂 Manzel bol pri tom? Dlho si rodila? 😅

cukruska1920
20. pro 2009

vaven....lebo ide o to ze aj gynekolog aj hematolog maju prvy januarovy tyzden dovolenku...tak keby to naaaahodu teraz vyslo tak hadam sa to vyriesi

vavenka
20. pro 2009

Cukrus tak pojdes na dalsi tyzden, to je este v pohode, neboj sa......

lenka_66
20. pro 2009

vh, gratulujem a prajem skore uzdravenie 😉

lia
20. pro 2009

ahojte 🙂

wh gratulkujem a prajem vela vela milecka a zdravicka 😵 😵

lenoc
20. pro 2009

Ahoj kočky, pripájame sa aj my s naším vianočným prianím:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

W_h, gratulujem, 😵 😵 😵 veeeeeľmi sa teším. Jejda, zlomená ruka 😖, držkaj sa nech sa ruka skoro dostane von zo sádry, nech si môžeš maličkú poriadne popestovať a privinúť. ale aspoň sa cítite ako princezné, keď sa tato o vás tak krásne stará.

Cukruška, veeeeľmi skorá návšteva u gyndoša či na hemoške má najväčší význam u kočiek, ktoré prekonali trombózu či sa nikdy nedostali za cca. 6tt, tak neboj, ak sa vám podarilo na prvý raz, všetko ešte stíhaš.

ahooooj liuška, ako sa máš, čo maličká? A čo pôrod? Bol cisarák? Napííš, my sme aj s vavenkou také zvedavice zvedavé.

vavenka
20. pro 2009

Ahoj lia, tak ako pisala lenoc, podel sa s nami, ako sa ti dari, cerstva mamina? Ako to zvladate? Mliecka je dost?
Ty si bola na cisarsky? A v pohode secko? 🙂

lenka_66
20. pro 2009

aj ja som zvedava .sak som zenska 😀

trinitka87
21. pro 2009

w h gratulujem k babatku 🙂 a vela zdravicka prajem

andrea.r
21. pro 2009

ahoj
nevíte,kolik se doplácí za inejkce heparinu? čeká mě to taky,celé těh ale i při přípravě,takže se dá říct,že si budu muset celý rok píchat injekce,tak snad to neleze moc od peněz ☹

cukor
21. pro 2009

lia.......lea je krásna 😉

bettynka222
21. pro 2009

ahojteeeee 🙂

no lenocik, s tymi vianocami v BA osm to myslela tak, ze bude preplnena dialnica 😒

cukrik dakujem, zajtra idem na ten skrining, tak na nas prosim mysli 😉

wh gratulujeeeeeeeem 😵

babulky neviete ako je na tom zrnicatko? uz sa maju lepise? 😔

bettynka222
21. pro 2009

liusik ahooooooooooooooooooooooooooooj, gratulujeeeeeem 😵

trinitka87
21. pro 2009

ahojte, mna by zase zaujimalo,ci to je podelene podla zavaznosti, ze niekto si picha inj. uz pred tehu nejaky cas a niekomu staci, ked zisti ze je tehu.

dik

chaarleene
21. pro 2009

ahoj, holky, tak jsem dopoledne byla na hematologii a dopadlo to podle představ - D-dimery se mi za poslední 3 týdny zdvojnásobily (z 1,7 na 3,5), takže mám Fraxík 0,6 a za 14 dní další kontrola 😒

zulok
21. pro 2009

LIA..jeejda..nadhernee fotky..nununu

W-h..chudiatko..zlomena ruka..no nech uz si vporiadku a mozes si babulaitko naplno vychutnavat...

Lenocka..kraasne prianie a nadhernee fotky..ta rodinna spolocna je najkrajsiaaa..a ten psik s dudlikom je uzasnyy 😀

Charleene..drzim palce..nech sa D-dimery skludnia..

vavenka
21. pro 2009

Ahoj andrea, ja platim za 10 injekcii cca 3,- eura, takze to vyjde na mesiac +- 10,- eur, nieje to az taka polozka...Ja mam clexane, fraxiparin je este lacnejsi.... Tiez si picham uz o februara, takze to bude tak rok a pol dokopy, kym sa dockam sestnedelia 🙂

Trinitka jasne, je to podelene podla zavaznosti a podla lekara, co uprednostnuje, ako na kazdom oddeleni 🙂
Charleen tak to je sila, hlavne ale ze sa to kontroluje
😅

chaarleene
21. pro 2009

tak já jsem dneska za ten Fraxiparin 0,6ml doplácela 150 korun za 10 injekcí, za 0,4ml jsem doplácela 100... ale třeba na Bulovce je mají bez doplatku (ten 0,4ml určitě)... bohužel jak mě často kontrolují, tak mi doktorka píše max. 2 balení a kvůli tomu nemá smysl jezdit do Prahy nebo si to tam nechat od někoho koupit 😒

velvet26
22. pro 2009

ahojte baby, bohuzial sice nerada, no neda sa nic ine robit, pripajam sa k vam, tak dufam, ze ma prijmete.. 😉
mala som missed v 10 tt..dnes som bola pre vysledky z hematologie, mam zisteny vrodeny trombofilny stav leiden heterozygot, tak to mohlo byt pricinou...podla hemato, si asi budem pichat injekcie v tehu...baby, ktoré to máte tiež toto iste a podarilo sa vam zdrave babatko, pripadne ste teraz tehotne a je vsetko ok?

cukor
22. pro 2009

ahoj velvet....my sa už poznáme z inej témy........no vitaj medzi nami.....a neboj sa tu majú kočky babätká ....podarí sa to aj tebe......hlavne už vieš na čom si a určite je to ulava........ 😉

velvet26
22. pro 2009

no cukor...tak ulavu som teda necakala...hm....no nic nenarobim, vraj heterozygot je o nieco lepsi ako homozygot..
tak idem pracovat, ozvem sa vecer papa

chaarleene
22. pro 2009

velvet, já mám totéž a injekce píchám od 22. týdne 😉 zatím všechno v pořádku, tak doufám, že to tak i zůstane 🙂

matelko1
22. pro 2009

ahojte.
velvet vitaj medzi nami.ja mam to iste a picham si injek.asi od 8 tt.zatial je aj u mna vsetko v poriadku a pevne verim,ze tak aj ostane.

velvet26
22. pro 2009

ahojte, dakujem ste ma potesili trosku a ukludnili...aj ked je to stale sok..
matelko, ty si isla v ktorom tt. na potvrdenie tehotenstva, ked pises ze si pichas od 8 tt..to si bola prvykrat u dr. v tom 8 tt. ci este skor?

matelko1
22. pro 2009

velvet ja som zacali spinit v 6 tt a isla som vecer do nemocky,nech sa na mna pozru ci je vsetko ok a uz si ma tam nechali na pozorovanie 10 dni.som po KET a v nemocke mi robili rozne vysetr.a tam sa potvrdilo,ze mam mutaciu leiden heterozygot.a od toho 8 tt si picham injek.

ob.soklina
22. pro 2009

ahojte holky přišla jsem Vás zase po dlouhé době pozdravit. Dneska jsem byla na kardiu s drobkem a vše v normě. Jen se Dr. trochu divil co tam dělám v 31. týdnu. Moje Dr. to trochu přošvihla. 😒

Velvet neboj se ničeho já už mám za sebou cca 600 injekcí a ještě mě nějaké čkají - dá se zvládnout vše. Já dokonce dostala trombozu v 9tt, poležela jsem si měsíc v nemocnici a s malým jsme zatím ok. Jen se nám zvýšily kontroly u Dr jsem více hlídaná, ale zase na druhou stranu dobře. Neboj zvládneš to taky.

Chtěla jsem Vám hlavně popřát krásné Vánoce plné klidu a pohody . No a v tom novém roce at nás potkají jen dobré věci. 😉

lenka_66
22. pro 2009

velvet vitaj,
ja mam liedena + este dalsiu mutaciu.na hematologiu som sla hned po potvrdeni //.cize som si pichala od cca 4tt.no a vysledok si pozri v albume.hlavu hore vsetko bude ok 😉

ob, no ty mas ale krasne cislielko.booze jak to leti.

cukor
22. pro 2009

leni.....zlatulinký je ten tvoj santov pomocník.....

velvet26
22. pro 2009

ahojte baby,
dakujem este raz moc za vase povzbudenie...aj ja verim, ze to bude vsetko ok..
mozem sa spytat, vy ste vsetky po potratoch? mali ste niektora missed? ja mam jeden za sebou v novembri mi robili kyret a dr. ma nechcel poslat na vysetrenia ziadne, ze po prvom sa to neskuma, ze to bola nahoda...no ja som si ich vybavila aj tak...tak som rada, aspon viem na com som...
dnes to poviem asi nasim, ze co a ako...oni sa ma uz aj pytali minule, ze co vysledky, tak od jedneho z nich som to zdedila...no nemoze za to nikto, proste vraj kazdy 20 clovek ma leiden heterozygot...som sa docitala na jednej stranke...

matelko1
22. pro 2009

velvet ano ja som v 6 tt potratila a ked sa nam podaril znova ket, a zacala som spinit,tak hned mi robili vysetr.a zistili,ze ta mutacia mohla byt problemom.