Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

vavenka
24. pro 2009

Hej, a este som zabudla, pri mthfr aj B-komplex.... Resp. B6 a B12 .......

fiallinka
24. pro 2009

lia: já myslím, že odstříkávat nemusíš, mně taky výrazně splaskly po pár týdnech prsa a mléka bylo dost (teda podle toho, jak malý přibíral), jen já jsem depkovala, jestli nemá hlad, protože řval...ale hlady asi fakt ne, nabíral kilo za měsíc 😉

trinitka87
24. pro 2009

fialinka, nepomylila si sa v teme? 😕

aknomis
24. pro 2009

vavenka, a nič tým anopyrinom nepokazím ked mi ho ešte nedal doktor? a ako sa užíva, kolko krát denne...?

vavenka
24. pro 2009

Trinit - fialinka sa nepomylila, citaj pozornejsie, bol to odkaz pre liu - na jej prispevok z predchadajucej strany 😉
Aknomis nepokazis tym nic, jedna tabletka denne by mala byt v pohode.....

Inak aky bol stedry vecer? My uz mame po, bolo to take nemastne neslane, kedze otec je v nemocnici, ale tak zlcnik si nevybera 😖 Ale v ramci moznosti bolo fajn 🙂

aknomis
24. pro 2009

Vavenka, no asi z toho nič nebude. dnes som testla, som 11 DPO a test bol biely ako sneh... a hrozne ma bolí brucho, asi príde mrška... aj BT mi klesla... http://www.fertilityfriend.com/home/2b07a0

fiallinka
24. pro 2009

Trinitka: nene, nepomýlila, právě naopak jsem na Liu zareagovala, protože si ještě dobře vzpomínám na své kojící depky a vím, jak jsem potřebovala poradiiiiiit 🙂

velvet26
25. pro 2009

ahojte baby...
tak ake boli vianoce??? u nas celkom ok, aj ked trosku smutne...no snazila som sa byt co najviac v pohode..hrozne moc darcekov sme podostavali aj rozdali, tak to ma velm tesi... 🙂 a dostala som aj taku obrovsku drevenu macku, som po nej moc tuzila. tak sa z nej vytesujem... 😉

cukor
25. pro 2009

velvet....aj u nás trošku smutné.....ale život ide dalej a snád budúce vianoce budú aj štastné.

velvet26
25. pro 2009

jasne cukor, druhe budu veselsie..
inak chcem sa spytat na ten anopyrin, beriete ho niektora aj teraz este pred tehu? predpisal vam ho dr.? mne nie...no citala som na nete v pribalovom letaku, ze by sa v tehu nemal uzivat, jedine ak ho predpise lekar, ze moze poskodit plod...hm... 😕

dadisek
25. pro 2009

Ahojky holky chtěla jsem se zeptat máte někdo zkušenost s užíváním anopyrinu v těhotenství? Předepsala mi ho hematoložka jednou denně 100. Nezjistili mi žádnou mutaci, jen jsme měla po porodu zvýšenou srážlivost krve.

margarita
25. pro 2009

ja som brala na odporucanie hematologa cele tehu az do 36tt Anopyrin 30mg 1 denne, a bola by som ho brala aj dokonca, ale porodnik mi to zmenil posledne 4tt na injekcie Fraxiparinu.
To, co pisu o Anopyrine v letaku znie strasne 😀 ale ak je to od vasho lekara na predpis, tak by som sa toho nebala. Osobne som zivym dokazom toho, ze to plod nijako neposkodi, lebo nam trombofilkam to prave naopak pomaha...len on je volne predajny a tak to tam musia napisat, aby sa niekomu nieco nestalo a boli oni kryti 😎

a tusim, ze aj lenocka brala dost dlho len Anopyrin, az potom injekcie. Tak sa nebojte a hlavne najst si doktora, sama by som neordinovala radsej ani praskovy cukor 😉

fiallinka
25. pro 2009

já jsem byla na ivf a anopyrin se automaticky předepisuje při každém ivf a pak ještě do cca 12. týdne těhu...

velvet26
26. pro 2009

ahojte kocky...
margarita a mozem sa spytat, aku mas mutaciu..nemas nahodou toho leidena..? mne povedala dr. ze mozno injekcie ani nebudem brat, ale ze pre istotu mi ich asi nasadi, mam prist hned ako mi lekar potvrdi, ze som tehu...tak neviem, mozno bude stacit zo zaciatku aj ten anopyrin, aj ked uz sa zmierujem s predstavou, ze si ich budem pichat...

dadisek
26. pro 2009

Holky moc děkuju za odpovědi.

veselinka
26. pro 2009

Tak se nám v pondělí narodil Tomášek, měl 3680 gramů. Teď trochu nestíhám, tak nemůžu dočítat, tak doufám, že i ostatní holky (třeba moje termínovka Janulka) už mají své uzlíčky u sebe. Jestli ne, tak držím palečky, ať je to co nejrychleji za vámi. Až budu mít volněji, určitě tyto informace vyhledám..... 😉

janula.k
26. pro 2009

Veselinkaaaa tak aj ty to uz mas za sebou, gratulujeeeem 😵 😵 😵 Ja som este stale 2v1 a este k tomu od vcera chora... 😔 Ak neporodim do 29.12 tak budem mat cisarak 😒

kolumbia
26. pro 2009

zulok ,lenoc dakujem ,dufam ze budeme vsetky ako sme tu ok a ze nase deticky nam budu robit len a len radost ....gratulujem novopecenym mamickam

ob.soklina
26. pro 2009

ahojte holky

Veselinka z celého srdce gratuluji a přeji Vám ať Tomášek roste do krásy zdraví a přináší Vám jen samou radost.

Ostatním holkám přeji at si užijí trochu volna a klidu.

Krásný večer

cukor
27. pro 2009

veselinka.......gratulujem.....je to krásne,že sa tu roztrhlo vrece s babätkami.....tak hlavne vela ,vela zdravíčka.....

janulka....teraz budeme drzat palce tebe...

matelko1
27. pro 2009

veselinka blahozelam... 🙂 a prajem vam vela,vela zdravicka 🙂

vavenka
27. pro 2009

Veselinka blahozelaaam, tak vam obom zelam vela stasticka, zdravia a nech ti maly robi len a len radost 🙂
A tesim sa na podrobnosti 🙂

velvet26
27. pro 2009

ahojte baby...
to je krasne, ze sa ozvali aj mamicky, veselinka gratulujem moc k babatku...nech je zdravucke a robi vam radost.. 🙂
a je krasne, ze aj dalsie kocky su tu tehotne..matelko, vavenka, janula, ob. soklina..paraaaada...nepoznam vas sice dlho, no velmi sa z toho tesim... 🙂
inak, kocky, mozem sa opytat, pichate si vsetky injekcie, od zaciatku tehu? ake to je, neboli to...?

chaarleene
27. pro 2009

velvet, já píchám injekce od 22. týdne a bolí to jako normální injekce - prostě trochu bolí vpich a občas to trochu štípe, ale stačí chvíli přestat nebo zpomalit a je to zase dobrý 😉

velvet26
27. pro 2009

charleene, diky za odpoved, a aku mas mutaciu, nemas leidena? zo zaciatku si brala len anopyrin, ci nie?

zulok
27. pro 2009

VESELINKA velka gratulaaciaaaaak Tomaskovii juchuu..takl nech ste zdravucki stastnucki, Tomasko pekne pribera--cmuk

matelko1
27. pro 2009

velvet ja si picham asi od 6 tt tehu.cim dlhsie si picham,tym viac ma to akosi boli,ale musi vydrzat.prve 3 mes.som pichala do brucha a teraz do ramena.3 x mi zmenila injekcie najprv som brala clexane 0,2,potom som presla na 0,4 a teraz picham fragmin 5000.

velvet26
27. pro 2009

matelko, mas moj obdiv, aj ostatne kocky, co si pichaju hned od zaciatku...asi aj ja budem, tak mi hemato hovorila, ze najprv sa zacina na tych nizsich hodnotach 0.2...ze niektore zeny ostanu len pri tych mensich davkach..
ako casto chodis na hemato na kontroly, aku mas mutaciu? preco ti zvysili davku, kvoli dvojickam? je to krasne, ze budes mat dvoch chlapcekov, to sa vam podarilo prirodzene? mena mate vybrate? drzim ti mooooc palceky...

matelko1
27. pro 2009

na hemato chodim kazdy mesiac,ale odbery odkedy si picham mi robila 3 x.mam mutaciu leiden heterozygot.
podstupila som ivf-KET.mena uz asi ostanu Alex a Oliver.este sme rozmyslali aj nad inymi,ale tie vyhravaju.