Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

fiallinka
21. led 2010

lila: no, já jsem ležela od 32. týdne v nemocnici, taky se mi čípek zkracoval a byl už měkký, ale to bylo s dvojčaty, takže to se stává často...jediné na tom pozitivní je, že se ti blízcí budou muset věnovat a starat se o tebe...

zulok
21. led 2010

Lila..ja som lezala cele tehu..vynimka par tyzdov.. no..slo to pomaly..ale zas pre babatko vsetko..
a bakalarka..no blbe je to..co takto zohnat si notebook..teraz su vcelku dobre ceny.no drahe itak..ael za 10.000 slovenskych sa da zohnat ..ale neviem.ako bude lietat po knizniciach.. to by si mohla poverit mileho..

cukor
21. led 2010

....zdravím trombomaminy.....
lila.....davaj na drobca pozor,radsej kasli na bakalárku akoby si drobca malal ohrozit....držím palce

lila61
21. led 2010

zulocka, nobteook mam, akurat rozmyslam, ze si dam vyrobit nieco take ako specialny stolik, ktory budem pouzivat pri lezani v posteli a tam budem mat pocitac polozeny, snad uz mam aj predstavu ako by som to vyspekulovala - mam tatina sikovneho stolara, takze isto daco vymyslime. 😎
Ani nemam nic kupene - ani pre seba ak by som musela narychlo do nemocnice, ani pre maleho, fakt uplne nic. No budem ja sekat dobrotu doma v posteli a snad sa to trosku ustali, alebo aspon nezhorsi, aby som zvladla nakup aspon zakladnej vybavy, ved to je take zlate - kupovat tie male chutne vecicky.

bettynka222
21. led 2010

ok, tak margi je svetla výnimka 😀 ale musím priznať, že aj môj chrbát mal z toho cvičenia dobrý pocit 😉 a od prvej mobilizacie som ani nevedela, že mám ms. žiadne bolesti 🙂. margi tebe to takto nepomohlo? 😕

lila no neviem či je dobrý nápad behať po skúškach keď ti zmakol krcok 😒 závisí to aj od toho ako sa to bude vyvíjať ďalej. Ani sedieť by si nemala, hlavne ležať. A posluchaj, lebo rizikové je plne bab čo tam musia ležať aj tri mesiace. Predpokladám že nechces porodit predčasne... A keď budeš poctivo ležať, možno sa to ešte zlepší 😉

bettynka222
21. led 2010

a nakupovanie veciciek je možné aj cez internet. Ale po leziacky, lebo ani sedenie nue ja na krcok dobre!!!!!

w_h
22. led 2010

hoj holky, jen jsem vas prisla pozdravit
mam zrovna nocni odsavani, tak mam jednu ruku volnou
zatim vas nestiham docitat, ale uz se nam blizi konec sestinedeli a ja doufam, ze se ustali nas novy rezim a bude vic casu i na ´blbiny´ - doufam, ze se neurazite 😉
nevim, jestli uz jsem to rikala, ale kojeni je docela veda, vedely jste to??

jinak jen k poslednim prispevkum - muj oblibeny doktor z porodnice.cz rika, ze lezeni potratu/predcasnemu porodu nezabrani, jen pry jde o to nezvedat tezke predmety atd.

jinak pokud nekdo opravdu lezi - bacha na trombozu!

dobrou noc...nebo rano 😎

inneska
22. led 2010

ahojte..prepáčte, že vám sem vstupujem, ale chcem sa spýtať, či neviete niečo nové o zrníkovi a matejkovi...počas tehotenstva chodila aj medzi nás júlovky a teraz sa už dlho neozvala...ak niečo viete, prosím, napíšte...stále na nich myslíme...dakujeme 🙂

lenoc
22. led 2010

Ahoj babulky,
videla som tu nejaké "reklamácie" 😉 tuším od cukríka, tak som pridala zas pár fotečiek do albumu....

Lila,no neviem-neviem ako to zvládneš so stolíkom. moja skúsenosť pri ležaní - asi od 30tt (možno aj skôr, už presne neviam) sa mi zle ležalo na chrbte, ťažšie sa mi dýchalo. Ale viem ,že to nemusí byŤ pravidlom, tak bodaj by to nebol tvoj príkald. Zvykla som ležať na chrbte, za sebou dva vankúše a háčkovať a popritom čumieť do telky, ale vtedy sa mi už veľmi nedalo, lepšie bolo naboku. A k nakupovaniu - eboj, ja som tiež stresovala a manžel bol na nákupoch s mojou maminou a neterkou, keď som bola si v 35tt a ja som bola potom ešte s maminou raz. Neoplatí sa riskovať. Síce mi bolo veľmi ľúto, že som musela oželieť nakupovanie pidivecičiek pre drobčeka, ale tak čo už.

Betty, veru, ka už sedieť, tak s vyloženými nohami.
tuším som čítala, že už ítiš pohyby dorbčeka? 😵 😵 😵 Kurník, nevyšiel mi tip, A čo kočky v tej druhej téme, tipovali viac chlapca laebo babu?

W_h, počas tehu som mala kopec času aj na študovanie článkov o kojení v knižke či časopisoch, a aj tak som mnoho z toho zabudla, keď prišlo na vec. Je to fakt veda, ale je to krásne. 😵 Ale na druhej strane som si ja veĺa zapamätala a sestričky v nemocnici boli také, že keby sa vypytujem, ochotne na všetko odpovedajú, ale keď sa nepýtaš, nič nevysvetĺovali, len priniesli drobca priložiť, aj mu nasmerovali bradavku do pusy a počkali, kým začne Ťahať, ale to bolo tak všetko. Tak budúce maminky, treba byť na všetko pripravené! 😉

Innes, ahoj, ako sa máte s Eričkom vy? Napíšem ti do IP, aby si to tu nemusela hľadať, ale tiež o nich moc nevieme.... ☹

inneska
22. led 2010

leni...máme sa super s erikom...len nás trápia teraz zúbky...2 už sú vonku a ide další..tak sme mrzutý...ale inak dobre 🙂
ak sa ti chce a máš čas, tak kuki

https://www.youtube.com/watch?v=LpDXpJhX8yk

https://www.youtube.com/watch?v=w4LvYT5RB5A

dúfam, že aj vy sa máte dobre 😉

bettynka222
23. led 2010

lenocik ahoj 🙂 no ja neviem už čo tipovali, ale jedna uhadla aj meno 😉 no bublinky cítim, ale ešte je to take nepravidelne. za to moje grcanie je už úplne pravidelne- ráno a raz sa to vymklo kontrole a bolo aj večer a dnes ráno 2krat 😝 a pritom prvý trimester som mala skor problém s nechutenstvom ako s vracanim 😕

wh ahooooooj. no prajeme ti, aby si babatko čo najskôr privyklo na správny režim 😉 a s tým nelezanim nesúhlasím, baby na rizikovom keď boli ubytovane ďalej od wc, krcok sa im zhorsoval, keď boli na izbe s wc, tak sa predlzoval 😉

inneska žiadne news. malicky skoro vôbec nepribral, tak ho ešte nemôžu operovať ☹

cukor
23. led 2010

ahojte...lenoc dik,ze si vyslišala moju prosbu o fotečky.....som len zvedavá ako tie detičky rastu...no vy ste krásna rodinka....maroško je zlatulinký.....dufam,ze vam bude robit len radost....
betty...to grckanie predsa vydržíš...si nejaky bíly andel..ne?
wh----vela mliečka prajem
a ostatnym ..pekny den

bettynka222
23. led 2010

cukor no jasne ze vydrzim, ale dokina povedala, ze ked toho uz bude vela, tak ma zase zavru na rizikovom. dnes som uz grcala trikrat 😝

cukor
23. led 2010

betty.......to neva,,,,,,,musis to vydrzat .....a ak budes aj zajtra tak ja budem asi s tebou.....trosku sme oslavovali....vlastne dost......mm mal narodky.....tak mam po dlhom case odvaz...........SOM S TEBOU.......

bettynka222
24. led 2010

😀 ale mne je tuším zatiaľ dobre. musím sa ísť rýchlo najesť, aby som nenahnevala malého 😀

lila61
24. led 2010

betty tak to ti drzim palce aby sa ti co najskor polepsilo, neni to teda rozhodne nic prijemne 😒
Ja som si pregrckala treti mesiac - asi tak ako kazda, ale nastastie to nebolo tak tragicke.

Inak, zacala som moj kludovy rezim - v sobotu som urobila poslednu skusku zo zimneho semestra, takze mam volno. Dokonca uz mam aj specialny stolik na notebook, takze mozem pisat bakalarku a vsetko ostatne na pocitaci aj po leziacky 😎
Len dufam, ze tieto moje opatrenia a kludovy rezim mi pomozu vyhnut sa nemocnici, lebo to by som naozaj nerada ☹

w_h
24. led 2010

lenoc:
ja jsem cely tehu cetla neco jinyho, asi den pred porodem jsem zacala cist o porodu a pak jsem upadla, tak jsem nestïhla absolvovat objednane kurzy - porodni a kojici, natoz o tom cist, ale nastesi segra je cca o pulroku napred, tak mam vsechny info hlavne od ni
ale treba o kojeni jsem si myslela - ze staci nakojit a je to, ale je to veda a makacka, bez informaci, nevim nevim
a segra i pres info proste dlouho nekojila, proste to neslo

betty:
segra taky rikala, ze cejti vsechno jako horsi, musela teda lezet, stacil minim, pohyb a tuhlo ji bricho
ale dr. koucky tvrdi tohle

cukor:
diky
a jak vypada snž u vas?

cukor
24. led 2010

wh,....ahoj....tak najprv musím ist na hysteroskopiu.......čaká ma to začiatkom buduceho mesiaca....tak potom uvidím 😉

w_h
24. led 2010

cukor - tak drzim palce
a myslis, ze ti tam neco najdou? nebo ocekavaji neco? maji podezreni?

janula.k
24. led 2010

ahojte 😉 zuzka daj fotky malej zuzky 🙂 ako sa vam dari?

w_h
24. led 2010

janula:
jee, ted koukam, ze jsem nezaregistrovala tvoje mimco, nebo Jo?
mooc gratuluju, jak vam to jde?

jo-o, fotky - zkusim sem vecer neco dat, za chvili jdeme papat

janula.k
24. led 2010

zuzka, dakujem 🙂 zatial nam to celkom ide, zvykame si na seba..v noci malo spinkame a vela papame 🙂 sem tam nas trapi brusko, ale my to zvladneme 🙂
a ozaj, este pichas injekcie? ja zatial ano.. 😒 a uz sa tesim na fotky malej zuzky 🙂

cukor
25. led 2010

wh----18 dc som mala vysku sliznice 9 mm ale na jednom mieste len 5mm...tak asi tam budu zrasty a aj mrchu mam velmi slabu
janula.......branusko...to je vlasáč......strašne chutnučký.....tak vela mliečka a zdravíčka 😉

vavenka
25. led 2010

Ahojte, maminy krasne deticky mate, ja som uz taka zvedava na tu moju, ale tak mam este cas....
Inak co sa tyka nutnosti lezania - ja som sa velmi poucila na kamoske, ktora kvoli - pre mna - nezmyselnym poveram odkladala nakupy az na koniec tehotenstva a samozrejme okolo 30tt si sla polezat do nemocnice kvoli tlaku a potom az do porodu prisny rezim na lozku - doma pred telkou.... Takze kocik vyberali narychlo uz ked boli chlapci na svete (ma dvojicky), odsavacka mlieka, plienky, take drahsie veci - uz nemohli cakat ci bude akcia alebo nie - takze kupili co bolo a v cene aka akurat bola...

Takze ja ako som prestala v 14tt krvacat a hematom zmizol, stale oblieham vypredaje, minuly tyzden som bola v Polsku na kociar a v podstate az na par malickosti mam takmer vsetko.... A som spokojna 😅

Cukrik servus, ako sa mame? Kedy mas ten zakrok?

cukor
25. led 2010

ahoj vavca.......tak ti si uz pripravená na tu tvoju vavuličku......aspon sa nebudeš stresovat
a na tu hysteroskopiu mam ist okolo 6.2........ked bude prístroj opravený......ked nebude asi ma porazí.......mohla by som ist aj do inej nemocky ale chcem aby mi to robila moja dr....predsa ona ma uz pozná a jej dôverujem......no musím byt trpezlivá

vavenka
25. led 2010

Cukrik sa prave, pekne sa to zamklo do kumbalu a mam klud, som si spravila pekny vylet, este kym som mobilna, verim ze sa mi uz s 20 kg na sebe nebude chciet az tak pobehovat po obchodoch 😅 😅

Nooo 6.2. ved to je uz o 2 tyzdne, tak budem drzat palce...A kam? Do novej ci starej?

mircalla
25. led 2010

babenky zhanam clexane injekcie, niekore ich asi beriete...nemate niektora? IP prosim

bettynka222
25. led 2010

ahojte 🙂

lila ja som prvy trimester moc negrcala, skor mi nechutilo jest. ale ten nmesiac v nemocke som pregrcala cely 😀 😝 pekne lez a vsetko bude ok 😉

wh ahoooooooooj maminka 😵 ten pad ti apson pomohol k rychlejsiemu porodu, alebo musel byt cisarsky? vobec si neviem predstavit ako si rodila a starala sa o novorodenca so zlomenou rukou 😕 ved clovek sa s jednou rukou nevie poriadne ani sam o seba postarat.... 😅 co sa tyka kojenia, raz ked mi nacitavalo konika, tak tam mali baby album o kojeni....vtedy som zisitla,z e to fakt veda je 😝 ja dufam teda,z e ten kojaci a porodny kurz stihnem 😀 od kolkeho mesiaca sa chodi na to predporodne cvicenie nevies?

cukoooor to uz je zachvilku 🙂 ak su tam zrasty, urcite ich odstrania a uz bude vsetko ok 😉 a pride babatkooooo 😵 inak trosku pre povzbudenie, prave som stretla jendu znamu v 8 mesiaci a je prvykrat tehu a ma 42 😉 takze nic neboj. ale pojde cisarskym, lebo dr uz nechce nic riskovat.

vav preco s 20 kg navyse? myslis ze otlko priberies? ja tiez beham kade tade - hlavne po bratislave 😀 uz som ale asi obehla vsetky babatkovske obchody, am vyhliadnuty jeden najlepsi a tam vsetko pokupime. teda hlavne kocik a izbicku. a co sa tyka oblecka, s tym si moc hlavu nerobim - svagrina ma trojrocneho chlapca, tak jeho oblecko podedime 🙂 takze uz len fakt par drobnosti dokupime a bude to 🙂

vavenka
25. led 2010

Betty ano ratam s dvackou 🙂 ale ved to je v pohode este....
Teda ano, tabulky hovoria o inych cislach, ale ja sa nemienim momentalne obmedzovat v jedeni a apetit mam kvalitny 😀 chudnut sa bude potom..... Moja mamina so mnou pribrala cez 30 😉

cukor
25. led 2010

vavenka....do starej nemocnici.......a kolko si uz pribrala?