Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

erika321
22. únor 2010

Ahojte, som tu nova. Bohuzial, tiez som mala MA, dokonca 3 krat. Chcem esa pustit opat do snazilkovania, ale mam strach, potrebovala by som povzbudit niekym, kto to tiez zazil. Zistili mi mutaciu MTHFR C677T heterozygotna forma a na hematologii syndrom lepivych dosticiek. Vraj to moze mat s tym suvis. Uzivam anopyrin a ked budem tehu, nasadia mi injekcie. Nemate to nahodou niektora tiez? Podarilo sa vam vynosit dietatko?

hiva
22. únor 2010

betty....dakujem....viem, ze treba trpezlivost...ale nam sa napriklad podarilo otehotniet az po 2 rokoch nakolko mam syndrom PCO....bola som uplne bez ovuliek a kym som sa dockala prvej ovulky, trvalo to skoro 1,5 roka...najprv mi 3 mesiace znizovali testosteron, potom laparka a az na treti ovulkovy cyklus sa podarilo....takze nie je to tak ze chcem vsetko a hned....tiez som sa dlho nacakala....a hlavne kvoli vsetkej tej liecbe by sme potrebovali zacat co najskor lebo bohvie kedy sa zase dockam ovulky 😒

ale v podstate je to jedno....dnes som volala na Antolsku opat a objednali ma na 11.3. ale nie do hematologickej ambulancie, ale do toho Narodneho hemofilickeho centra 🙂 ...takze som spokojna 😵

bettynka222
22. únor 2010

ahojte 🙂

hiva tak to verim ze je to o to tazsie, ze si nemohla tak dlho otehotniet 😔 pocuj a tebe na ovu nepomoze ten clostil co som brala ja? mas dobreho gyn? vies, takeho, co riesi problem hned a necaka rok, ci nahodou neotehotnies 😖
a nemyslela som to tak, ze chces vsetko hned. to som ani nenapisala 😉 len som ta chcela povzbudit, ze ja osm bola taka ista a ze je to po potrate uplne normalne. az teraz ked si pisem so snaizlkami co prezili to iste, len neskor ako ja vidim, ze som nebola cvok, ale ze to boli normalne fazy zmierovania sa s porodom.
a tesim sa, ze ta objednali skor 😉 potom napis ako si dopadla, oki? drzim ti palce a verim,z e tentokrat na ovulaciu a tehulkovani enebudete cakat tak dlho 😉

erika ahoj. j emi luto co sa ti stalo. je nas tu takych vela. podstatne je, ze uz koecne zistili problem potratov a pri dalsom tehu si ta postrazia 😉 este by som ti k tvojej mutacii odporucila kyselinu listovu, pretoze tato nasa mutacia moze sposobovat razstepy. uvidis, budes mat aj ty zdrave babatko 😉

zulocik ahooooj 😉 pocuj a nemala ta beatka nulove prietoky prave kvoli tej trombo?

hiva
22. únor 2010

betty...vdaka za podporu 😉 ... co sa tyka doktora, tak som s nim maximalne spokojna 😉 ... po roku som menila doktora a u noveho som sa dockala ovulky po 5 mesiacoch....co sa tyka clostylu zvazovali sme aj ten keby nebola vysla liecba a laparka, ale nakoniec som rada, ze som sa mu vyhla 😉 ....na mojho sucasneho doktora nemozem povedat ani jedno krive slovo 🙂
betty, viem ze si to vsetko myslela ako povzbudenie...skutocne mi to aj pomohlo 😉 ...ale pokial som nevycerpala vsetky moznosti, chcela som to vysetrenie skor ako v aprili 😅 pokial by ma ine ambulancie odmietli pripadne navrhli april, urcite by som to vydrzala....ale skusila som radsej obvolat aj dalsie a som nakoniec rada, ze to budem mat cochvila tu 🙂

jasne ze dam vediet s vysledkami ze ako to vsetko dopadlo 😉

inak pozeram, ze ty si Trnavcanka...aj ja som rodena....a ty chodis po doktoroch radsej v Blave?...Trnavskym moc neveris?....nie ze by som na tom bola inak....ak chodis do Blavy, plne to schvalujem 😉

fiallinka
22. únor 2010

Holky, teď jsem potkala spolužačku ze střední a zjistila jsem, že přišla o miminko v 39. týdnu - umřelo jí na trombózu pupečníku, čili totéž, co u nás... jen by mne kvůli ní zajímalo - pokud o někom víte, komu se to takhle stalo - dělají automaticky hematologické vyšetření nebo ne? Teď čeká druhé mimčo, a prý jí řekli, že to byla tehdy náhoda a že je ok, ale.....

hiva
22. únor 2010

fiallinka... ja osobne skusenosti nemam, ale ja osobne by som sa s vysvetlenim, ze sa jedna o nahodu asi neuspokojila len tak....zakladne vysetrenia by som si dala urobit, a ak by co i len nieco nebolo v norme, asi by som chcela aj dalsie vysetrenia 😉 ...ale viem, ze s doktormi to nie je vzdy jednoduche....niekedy si musis vysetrenia vydupat aj sama 😉

ale na druhej strane, mozno islo fakt len o nahodu 😉

ale ako pisem, ja s tym osobne skusenosti nemam a ani o tom moc neviem 😉 ... prist o babatko v takom stadiu je nieco hrozne... ja som ho stratila "sice iba v 10 tt", ale som vystrasena natolko, ze aj keby ma doktor neposlal na dalsie vysetrenia, trvala by som na nich hoc aj ako samoplatca....istota je gulomet 😒

fiallinka
22. únor 2010

hiva: já jsem se neptala za sebe - holky už to tu ví - mně totiž umřelo miminko v 36. týdnu - jedno z dvojčat, taky na trombózu pupečníku. Jenže já už jsem měla vyšetření z hematologie udělané a potom jsem si taky oběhala, co se dalo - takže já to vím a souhlasím s tebou 🙂, ale nevím, jaký je běžný postup u takového "klasického" případu, jako je ta má známá.

zulok
22. únor 2010

BETTYNKA..hej, hej...Emicka mala nulove prietoky kvoli trombo..

FIalinka..no moc by som sa nespoliehala na to..ze robia automaticky testy :( poznam totizto maminky na inych forach..co im testy nerobili..alebo aj ked spravili..tak trombofiliu itak podcenovali.. asi si to bude musiet postrazit a zohnat dobru hemato :(..
je tod es prist o babatko tak neskoro :(

HIVA..si sikulka..ze si trvala na vysetreniach..nechs a dariii

hiva
22. únor 2010

fiallinka....ved ja som vedela ze to nie je u teba....pisala som to ako radu tej tvojej kamoske 😉

zulok....az tak trvat na nich som nemusela....s doktorom som maximalne spokojna...len som sa na ne iba opytala a automaticky s nimi suhlasil.....trosku si ma hycka kedze som jeho specialny pripad 😉 ...najprv mi robil laparku, potom tehu vysetrenia a nasledne aj kyret 😉 ...asi sa nejak citi za mna zodpovedny 😅 🙂

a inak aj ja som pocula, ze niektori hematologovia stoja za prd...sice aj zistia problem, ale nejako ho podcenuju...resp. takmer az ignoruju 😠 ...hold nase zdravotnictvo 😉 ...ale prave pre to sa v prvom rade musime o seba starat my...zistovat si, pytat sa a potom tlacit doktorov, nech sa trosku rozhybu 😉 😅

erika321
22. únor 2010

Bettynka dakujem, kyselinu listovu jem uz dlho, teda presnejsie Femibion a ej vitamin E, aj manzel uziva vitaminy. Vidim, ze Tebe sa o chvlilu narodi chlapcek, tak drzim palceky, nech ste obaja zdravucki. 🙂

bettynka222
22. únor 2010

hiva ja mam hemato v BA, lebo primarka z nemocky v TT mi povedala, ze mi nic nieje. ale byvala primarka je uplne ina, len teraz robi len na poliklinike a tam sa dokopat k vysledkom ..... 😠 a iank testy v BA su omnoho castejsie a vyslekdy neporovnatelne rychlejsie, takz epreto BA 😉 ale gyn mam z TT. teraz patrim do nemocky na rizikove, tka uz apson v porodnici vsetkych poznam 😀

fialinka bola tu jedna taka baba, tusim lara sa volala 😕 jej zomrelo babatko v 39 tt, samozrejme robili hned testy, teraz ma zdrave babatko, ale myslim ze cely cas pichala. mozno lenka 66 alebo lenoc, margarita by vedeli o koho ide...kamoske ked nechcu robit testy, tak nech si ich niekde zaplati alebo co ked su blbi...fakt to nechapem 😔

erika nemas za co 😉 no aj ja beriem femibion, ale neviem ci by ti to stacilo. ja mam okrem femibionu aj listovku 10 mg na predpis, B12 injekcie (lebo pomahaju metabolizovat listovku a ked sa B12 minie, listovka sa ti uz poriadne nevstrebe) a magne B6, lebo tieto tri vitaminy spolu pomahaju znizovat hladinu homocysteinu - ten suvisi aj nasou MTHFR poruchou. ale o tych Bckach som ti uz nepisala, ked is pisala, z ebudes mat heparinove inj...ale vies co? radsej si daj z casu na cas aj nejake Bcka...a tu listovku si urcite daj od niekoho predpisat, lebo femibion je na toto slaby 😒

fiallinka
22. únor 2010

holky, díky - já s tou známou půjdu na kafe příští týden - akorát ona asi tak nesedí na netu jak já a má málo informací, tak ji asi musím trošku "zásobovat"...

vezka
23. únor 2010

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala, i když zatím neoficiálně - na výsledky testů teprve čekám. Mám za sebou dvě nevydařená těhotenství ☹ To první, naprosto bezproblémové, skončilo v 36.týdnu porodem mrtvého chlapečka. Na svůj věk byl malý a na placentě byly infarkty, bohužel kromě toho měl kolem krku omotanou pupeční šňůru a lékaři určili jako hlavní příčinu že se do ní tak nešťastně zamotal, až se uškrtil. Prostě jsme prý měli hroznou smůlu a žádné testy mi nedělali. Tři měsíce po porodu jsem znovu otěhotněla. Strach jsem měla obrovský, ale zároveň jsme věřili že náš příděl smůly jsme si už vyčerpali a že to tentokrát dopadne dobře. Celé těhotenství probíhalo bez problémů, na kontrolách vždy vše v pořádku. V 36.týdnu mě doktor poslal na první kontrolu do porodnice na monitor, jenže tam se ukázalo, že naší holčičce už nebije srdíčko ☹ Následoval vyvolávaný porod a narodil se náš druhý andílek. Byla zase maličká, ještě menší než poprvé, a zase mnohočetné infarkty na placentě. Tak jsem sedla k netu a začala hledat informace, co by to mohlo způsobovat, až jsem narazila na trombofilní mutace a na ty toto stránky. Aspoň v rychlosti jsem si proběhla předchozí stránky, je tu spousta smutných osudů ☹ , ale taky naděje - narozených miminek. I můj doktor si myslí že by za to mohly tyto mutace, poslal mě na testy, momentálně čekám na výsledky a mám strach co najdou, nebo spíš se bojím že nenajdou nic, to by pro mě bylo mnohem horší.
Omlouvám se že jsem se tak rozepsala, ale potřebovala jsem to zese dostat. Zažít něco takového dvakrát je fakt dost strašné ☹ Ale pořád věřím, že i my se toho našeho miminka jednou dočkáme.

fiallinka..jak vidíš, tak mně se to stalo dvakrát a po tom prvním taky řekli že to byla "jenom" náhoda a žádné testy mi nedělali, možná to opravdu tak bylo, ale kdyby mě pro jistotu ty testy udělali, tak jsem to nemusela zažít podruhé. takže tvé spolužačce doporučuju ať se nenechá odbýt a ty testy si vydupe! Já bych to udělala taky, ale v té době jsem o trombofilii neměla ještě ani páru a věřila jsem doktorům.. 😖

bettynka222
23. únor 2010

ahojte

vezka 😔 fakt nechapem preoc to neriesili uz ked s aot stalo prvykrat...inak toot co ti napisem plati aj pre fialkinu kamosku - poznam baby, ktorym trombofilnu mutaciu nenasli a ajtak im pichali cele tehu injekcie, pretoze problem so zrazanlivostou nemusi mat len trombofilka, ale aj zena bez mutacii - a prejavi sa jej to prave pocas tehotenstva. a bez ohladu na to, ze mal omotnau pupocnu snuru okolo krku...nahoda to nebola, lebo zvacsena placenta a infarkty v nej msiac pred terminom svedcia o poruche zrazanlivosti krvi.
prosim ta a co si to mala za gyn, ze doteraz nic nespozoroval? bola si na morfologickych ultrazvukoch? tam este nebola placenta zvacsena? ani si tam nevsimli, ze babo malo rastie? mozno ze sa to stava nahle, z enapriklad v 30 tt si bola na morfo a zhorsilo sa to az potom, neviem. co si myslis o starostlivosti tovjho gyn ty? a velkost babtiek zodpovedala akemu tyzdnu?
odporucam ti zohnat si velmi dobreho hematologa a trvat na poriadnej starostlivosti - ja som na rizikovom, robia mi kazdy mesiac utz, kontrola placenty, velkosti babatka, krvny obraz, koagulacia. na otmto trvaj. neverim tomu,z e po tomto co sa ti staloby boli lekari taky blbi a zas by to nechali na nahodu. prajem ti vela zdravych deticiek 🙂 😔

vavenkaaaaaaa, pocuj ja trosku stresujem. stvrtok som bola na morfo a doki vtedy dost stuchal do maleho a potom som dva dni mala ten problem, ze sa mi zle dychalo a akokeby sa mi zvacsilo brucho. no a odvtedy matko poriadne kopal vecer - az ma to bolelo. a teraz stale kope, ale nai raz ma to neboli...mohlo sa mi zvacsit zrazu objem plodovej vody? ja som z toho strasne nervozna, ale nechcem hned utekat za dr, ked vo stvrtok som mala utz, babo, tep, prieotk krvi cez placentu a aj placenta obli v poriadku...a v utorok mam poradnu v nemocke...je to normalne ze tie pohyby su teraz trosku slabsie. zda sa mi aj ako keby ich bolo menej a teda maju mensiu silu....

vezka
23. únor 2010

bettynka...díky za informace, to jsem nevěděla že můžu mít problém se sráženlivostí a přitom nemít mutace...
Po prvním těhu jsem vyměnila doktorku, s ní jsem spokojená nebyla, utz co se dělává v 30tt mi udělala až v 34tt a řekla že mimi je o 3 týdny menší než by mělo být (do té doby všechno ok), ale to bylo tak všechno, řekla že se to tak někdy stává že mimi zpomalí ke koncí růst (!!!) a nikam mě neposlala, na žádnou kontrolu, na průtoky atd., a dopadlo to jak dopadlo.. Snad to byla i moje chyba, měla jsem se sebrat a jet na pohotovost, ale bylo to moje první těhu, ze všeho jsem byla vyplašená a všichni mě uklidňovali, že doktorka určitě ví co dělá a že kdyby nebylo něco v pořádku tak by mě někam poslala, je to přece doktor.. Potom jsem se přehlásila přímo k primáři, všichni ho hrozně chválí jaký je odborník a jak je pečlivý a nic nepodcení, nové pacientky skoro nebere, vzal mě jenom z protekce.. Utz mi samozřejmě dělal, malá prý rostla jak měla 😕 , naposledy jsem u něj byla v 35tt, zdálo se mi že cítím méně pohyby, tak mi dělal kontrolní utz a prý bylo všechno ok, i velikost.. 😨 Tak já tomu už nerozumím.. Jo a Honzík měl 2 kg a Terezka 1,7 kg.
Koukala jsem se na tvoje fotečky, máš krásné bříško 🙂, tak držím palce ať všechno dobře dopadne.

bettynka222
23. únor 2010

vezka takze babatka mali normalnu velkost? a ked ta primar kontroloval placenta sa mu zdala ok? inak v nemocniciach nemaju az take dobre sona ako niektori odbornici. napriklad fotky z rizikoveho nie su zdaleka take jasne, ostre a pekne ako od dr kam chodim na morfo. ten mi placentu ukazoval na velkej lcd obrazovke a bolo to vsetko dobre vidiet.....
skus sa povypytovat na nejakych dr, najlepsie na takych, co sa venuju rizikovym tehotenstvam. urcite niekto z rodiny, kamosky, pripadne ludia na nete ti niekoho pordaia, odporucia. je to hrozne co sa ti stalo....nechapem ako je to vobec mozne 😔

dakujem moja, dufam ze to u nas po tom vsetkom uz bude len dobre...drz sa 😔

fiallinka
23. únor 2010

Vezko, je mi hrozně líto, že jsi něco takového musela zažít dvakrát - zdá se mi to skoro nemožné, aby někdo takovou bolest přežil dvakrát... ale moc věřím, že napotřetí už to bude dobré, ty už se nenecháš odbýt... moc ti to přeju, tohle je totiž fakt strašně nespravedlivé.

Prosím tě, kam chodíš k doktorovi - do Prostějova? Mě napadá (jsem ze Vsetína), že bys mohla zkusit Olomouc a MUDr. Procházku ve fakultce - těm mutacím dost rozumí, byl mi právě kvůli tomu doporučen a je prý hodně dobrý, takže třeba by to byla dobrá volba.

Jinak mám pocit, že běžní doktoři tomu moc nerozumí, neřeší to, všechny tyto případy jsou "náhoda" (tak mi to vysvětlili i u nás v nemocnici)...ta problematika mutací je navíc dost nová, snad až od roku 1996 se to řeší... u tebe je mi hodně divné, že je nezarazila váha miminka a špatná placenta, to i já jako laik bych aspoň tušila, že je něco špatně...

vezka
23. únor 2010

bettynka..primáři se zdálo všechno v pořádku, ale dělal mi jen normální utz, ne žádné speciální, tak možná to na nich není tak dobře vidět, nevím... A říkal že příště už budu úplně jinak sledovaná. Napotřetí se už od žádného doktora odbýt nenechám a jsem rozhodlá si vydupat tu nejlepší péči.

fiallinka..díky za tip na doktora, zatím chodím do Prostějova, můj doktor naštěstí o mutacích ví, hned mi navrhl ty testy (poslal mě na hemato do nemocnice) a taky mluvil o injekcích od 6tt, tak uvidím na čem se domluvíme až budeme znát výsledky. Jsem rozhodlá že kdyby to nějak podceňovali tak jdu jinam, nemám už chuť na další nevydařené pokusy.. 😖

vavenka
23. únor 2010

Vezka je mi naozaj luto, co si si musela prezit....
Drzim palce, aby prisli na priciny tychto ńezdarov a aby si coskoro zas otehotnela a dockala sa zdraveho mininka...

zulok
23. únor 2010

Vezka..to je hrozne..tolko bolesti a dvakrat..velmi ti zelam. aby ste sa vasho stastia konecne dockali.. dufam, ze najdu pricinu..

trinitka87
23. únor 2010

caute baby

bola som na hemato s mut. MTHFR A 1298C a tam mi bolo povedane ze to nic nieje a v zavere spravy pacientka t.č. nieje trombofilna.
to sa nejako v tehu meni? neviem ci to budu nejako riesit este. ked aj homocystein je v norme.

vezka
24. únor 2010

vavenka, zulok..díky, i my stále doufáme..

veselinka
24. únor 2010

Všechny vás po delší době zase zdravím, nějak stále nestíhám. Holky dočetla jsem jen poslední stránku a mám v očích slzy. Je to hrozné. Vezka, držím moc palečky, tolik moc přeju aby jste se konečně dočkali vytouženého štestí.
Betynka, Vavenka - krásné týdny, držím moc palečky.
Jinak my už jsme docela cvalíci, máme 5,60kg a stále jen kojíme. Už se i smějeme a broukáme, tak je hned veseleji.
Holky, moc všem přeju hlavně zdravíčko a ať už všechny můžeme mít u sebe své vytoužené štěstíčka.

erika321
24. únor 2010

Vezka, to je hrozne, co sa ti stalo, musi to byt pre teba velmi tazke, ani si to nedokazem predstavit. Ja som prisla o svoje 3 babatka ovela skor a este stale som sa s tym nezmierila... Ty to mas ovela tazsie, je mi uprimne luto, cim si musela prejst. Je super, ze to nevzdavas a bojujes dalej, neboj, na nieco sa prist musi, toto nemohla byt nahoda.
Bettynka, dakujem za rady, som myslela, ze femibion je pre mna postacujuci. Tu listovku a Becka ti predpisal gynekolog alebo iny lekar? Preco myslis, ze tie Becka mi netreba, ked budem mat hepar.injekcie? Obsahuju ich uz tie injekcie?Asi sa ta vela pytam, ale vyzera to, ze mas toto dobre nastudovane. 😉

ilca1
24. únor 2010

Ahoj holky tady u vás jsem poprvé. Mam Filípka 8 let a při druhém těhotenství jsem potratila v 10 týdnu,přestalo být srdíčko.Na genetice mi zjistili trombofilii,Věděla jsem že je to větší srážlivost krve ale vůbec jsem netušila že může způsobovat až takové problémy jako úrtí miminka v 36 týdnu, teď jsem dost vyděšená, 13.2 jsem byla na IVF a mam pozitivní test 🙂 mam velkou radost a teď taky hrozný strach ☹ píchám si injekce Fragminu ,ale nevim jestli je budu píchat celé těhotenství nebo jen teď a na konci, radši bych pro jistotu celé těhotenství. Holky a kdaž jste měli ty potraty tak jste užívali něco na ředění nebo v té době nic?

fiallinka
24. únor 2010

Ilco neboj, to se fakt všem stalo vesměs v době, kdy nic nepíchali (ale ta příčina potratů může být i jinde, že...). Ty to bud budeš píchat celou dobu nebo pak zase až ke konci těhu, ale určitě budeš - když ti to dali už teď.

bettynka222
24. únor 2010

ahojte 🙂

veselinka pekne priberate 😵 a super ze kojis, mas na to nejake tajne triky? 🙂

erika no ja osm to myslela tak, ze ekd budes od zaciaktu pichat heparin, ktory riedi krv, tak uz nepotrebujes torjkombinaciu vitaminov ktore taktiez napomahaju nariedeniu. ale zas tu B12 si mozes dat raz mesacne odpichnut, pretoze napomaha vstrebaniu listovky. a nezabudni, z eokrem femibionu aj acidum folicum 10 mg n apredpis kazdy den, ok? a pytaj sa, mne to nevadi, rada sa podelim o informacie 😉 mne tiez na zaciatku pomohli infosky od jednej trombosky, ktora je dnes uz maminkou 😵

ilca ked som mala potraty, neuzivala som nic, len calibrum babyplan. a ty sa nicoho neboj, ved uz o tvojom probleme vedia a riesia ho tym fragminom predsa 😉

lucia_b
24. únor 2010

Ahojte dievcata, parkrat som prispela do vasej temy, majma minuly rok, ked som tiez porodila uz mrtveho chlapceka, v brusku zomrel tiez v 36. tyzdni a vtedy ste mi boli velkou oporou, za co vam dakujem. Vezka, je mi to tak nesmierne luto, ze si to musela prezit az 2x ... 😢 Aj ja mam 2-och anjelickov a rovnako ako u teba mi zistili mnohopocetne infarkty v placente a nas Matejko vazil len 1,9 kg, bolo mi zahadou, preco lekar neriesi taku nizku vahu na prislusny gestacny tyzden. Vlastnou iniciativou som si nastudovala, ze problemom by mohli byt trombofilne mutacie a tak som poziadala o vysetrenie a potvrdili sa 3 zo 4 mutacii. V dalsom tehotenstve som uzivala anopyrin 100 mg tabletky a po potvrdeni tehu mi nasadili fraxiparinove injekcie, ktore som si pichala cele tehu, kyselinu listovu a ja som si este kupila Femibion. V 28 tt som slabo zacala pocitovat pohyby, aj na pohotovosti som bola a nakoniec moj novy doktor rozhodol, ze ma hospitalizuju a budu sledovat kazdy den niekolkokrat na monitore. Tak som bola v nemocnici do 36 tt, kedy prestala placenta dobre vyzivovat a vyvolali mi porod. A dnes sa tesim z nadherneho 5 tyzdnoveho chlapceka 🙂 . Drzim ti palce, aby to aj tebe do tretice vyslo. Zelam vsetko dobre.

vezka
24. únor 2010

lucia...moc díky za povzbuzení, příspěvky jako ten tvůj mi dodávají sílu a naději že se do třetice taky dočkáme. Máš nádherného Samuelka, přeju hodně zdravíčka a štěstíčka a ať pěkně rostete 🙂

cukruska1920
24. únor 2010

Ahojte trombosky.... brali ste v prvom trimestri anopyrin ? moze sa to? lebo mne povedala hematologicka ze v ziadnom pripade tak teraz neviem