Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

bettynka222
4. bře 2010

matelko si sikovna maminka predsa 🙂 ja by osm to asi nezvladla 😒

vavenka
4. bře 2010

Betty 🙂

dobre si pozerala? lebo to brusko z 30tt tam je hooodne velke 😉 tie fotky, co mam "kvazi umelecke" su z nejakeho 25tt.......

Matelko a ake mali vahy? Moja kamoska porodila chlapcov v 37tt, mali 2,60 a 2,70 tusim, obaja 48 cm asi ale chudinka dala na seba skoro 35 kg 😖

fiallinka
4. bře 2010

Holky, tak jsem dnes byla s tou známou, o které jsem psala, že jí umřelo miminko...šla ještě na gen. ultrazvuk do Zlína, kde se zároveň berou i odběry na genetiku, tak se na to ptala...doktor byl prý z ní vedle, že ji na hematolku neposlali, hned jí vzal krev a prý si ji bude hlídat 🙂, tak jsem ráda, že jsem ji k tomu dotazu vyprovokovala... její doktor jí fakt nikam neposlal, prý se to stává a je to náhoda. Tak jsem zvědavá, jestli jí něco najdou...

Matelko, já jsem přibrala snad jen 15 kilo a kluci měli 2,65 a 2,75 - ono to není asi tak hrozné, jak člověk čeká...

bettynka222
4. bře 2010

jaaaj vavenka, no ja som ich pozerala davnejsie 😀 jasne ze teraz v 30 tt mas vacsie ako ja 😀 to v 14 tt je take podobne, moje je mozno troksu mesie a rebra mi dost trcia,a le podoba sa 😀

fialik dobre si urobila ze si kamaratku prinutila ist na vysetrenia 😉

fiallinka
4. bře 2010

betty: no jo, já teď nutím všechny 🙂 🙂... a vlastně jsem ráda, že to, co se stalo, má i nějaký pozitivní význam - i moji ségru poslala její doktorka preventivně na hematologii - ať ví, až se začne snažit o mimi, a má ty samé mutace co já - tak to je dobře, že se to ví...

matelko1
5. bře 2010

dobre ranko prajem 🙂
vavenka chlapci mali vahy alex 2920g,49cm a maxim 2420g,47cm.hned po porode som sa vratila do svojej formy ako pred tehu.ja som mala len brusko.

fialinka dobre,ze si prinutila kamaratku na vysetrenie.

fiallinka
5. bře 2010

Matelko, super váhy 🙂... a ono to ani není kámoška, jen spolužačka, ale fakt to byla náhoda, že jsme se potkaly a že mi o tom řekla - já jsem nevěděla, co se jí stalo, ale ona o mně jo, tak s tím začala sama...

matelko1
5. bře 2010

fialinka veru super vahy.kazdy sa cudoval kde sa to vo mne vzalo 🙂 ..
je to hrozne,ze kym sa nieco nestane a az potom posielaju lekari na rozne vysetrenia.

cukruska1920
5. bře 2010

baby co znamena :

pritomna standardna a mutantna alela, heterozygotny genotyp ( prenasac)
pritomne len mutantne alely, homozygotne mutantny genotyp ( postihnuty)

cukor
5. bře 2010

ahojte...matelko......krasne ti tvoji chlapci rastu.....na tych fotkach su zlatí.....a kolko uz pribrali?......no kedze si cely den s nimi sama určite sa nemas ani kedy poriadne napapat......tak je jasné,ze budeš v lete v plavkách ako modelka 😉
....ja by som mohla tiež zhodit aspon 4-5 kilečká.......tie Bečka len podporuju chut do jedla.....a som asi lenivá

cukor
5. bře 2010

cukruska...bola si na hematologii?

cukruska1920
5. bře 2010

no to mam vysledky...len neviem co to znamena

cukor
5. bře 2010

no a niečo ti povedali?

cukruska1920
5. bře 2010

to mi vyslo ked mi robil vysetrenie na trombofilie gynekolog.... a ked som bola na hematologii tak sa mi k tomu nevyjadrila....idem v pondelok tak chcem vediet ci som heterozygot alebo homozygot....a ked homozygot tak ju dotlacim do injekcii...aj ked podla vysledkov co som bola pred 2 tyzdnami vraj injekcie netreba

cukor
5. bře 2010

no a vlastne aku trombofilnu mutáciu mas?nie vzdy treba včeličky.....a hlavne klud...tes sa z toho,ze si tehu....ber femibion a Bečka a nestresuj sa a uzivaj si to štastie....

cukruska1920
5. bře 2010

nestresujem...len chcem mat istotu....mam MTHFRC677T a FXlll

cukor
5. bře 2010

no ked sa dobre pamätam tak s touto mutaciou c 677 t homozygot tu bola lenoc a ta brala len anopyrin a az ku koncu tehu si pichala....skus si pozriet jej starsie príspevky......

veselinka
5. bře 2010

Maova - to je krásná zpráva, silně držím palečky, ať je vše v pořádku. Mám velkou radost.
Zdravím všechny ostatní.....

bettynka222
5. bře 2010

matelko no sikovni ste 🙂 super váhy mali drobci, a teraz to ako zvladas?

fialik uvidis v dobrom sa ti to vráti. ty si si vytrpela a teraz sa snažia pomáhať iným - to je správny prístup 😉

cukrik ako sa nám máš?

cukruska potom napíš aké boli vysledky. ak máš ešte nízky fbg nemôže sa to s riedením krvi prehanat - v tehu sa totiž krv musí zrazat viac ako mimo tehu. príroda to tak zariadila aby sme pri pôrode nevykrvacali 😉 neboj sa toľko, kontroly každé dva týždne sú postacujuce aby sa odhalil problém. inak ani heparin ti stopercentne nezaruci že sa nič neprihodi. keby sa tie hodnoty menili tak rýchlo ako si predstavujes, mohol by ti fbg stúpnuť aj s heparinom na nebezpečnú hodnotu. my ta všetky chapeme (ten strach) ale skús trosku veriť tej dr 😉

kolumbia
5. bře 2010

Ahojte ,uz dlksiu dobu som tu nepisala ale sem tam si vas aspom precitam co mate nove a tak .....chcela by som sa spytat ,od januara si picham Fraxiparin ,davam si ho do pleca ako mi kazala sestricka aj ked viem ze si ho mozem pichat aj na ine miesta ,skusala som to ale najlepsie mi to ide predsa len do pliec no lenze sa mi tam zacali tvorit hrcky ,nevedel by mi niekto poradit co stym ?

cukor
7. bře 2010

kolumbia....skus si pichat na miesta kde mas najviac tuku....mna to práve do pliec najviac bolelo.....

vavenka
7. bře 2010

Cukrus ale ved si pisala ze jednu mas heterozygotnu a druhu homozygotnu formu, tak velmi neorzumiem tomu ze co chces vediet 😅

maova
7. bře 2010

Ahoj holky, děkuju všem za rady 🙂
Zatím ještě čekám, tenhle týden se uvidí co a jak, uvidím, co mi poradí doktor a nějak to s ním dám dohromady, co brát a co ne.

lila61
8. bře 2010

ahojte,
ktorasi kocka sa tu pytala na MTHFR homozygot - tak ja mam tu cest "vlastnit" tuto mutaciu a injekcie si picham od potvrdenia tehu. Picham si Fragmin - vraj na to boli urobene dajake studie, ze je to pre tehotne vhodnejsie ci co.

aknomis
8. bře 2010

lila61: ahoj. ja mám tiež MRHFR homozygot - to mi vyšlo na genetike, a ked som bola na hematologii, povedali mi, že je to OK. pýtala som sa, že ak zostanem tehu, čo potom, a oni mi povedali, že je to OK, že ich už nemusím navštívit...

kolumbia
8. bře 2010

cukor ,dik za radu skusam to vselikde ale asi najmenej to boli v tom pleci ale ved to dajako vydrzim len aby male bolo v poriadku

cukor
9. bře 2010

ahojte kamošky-trombošky........pekné čísielka mate v pase......lila s vavenkou uz s trojkou na začiatku.........tak sa drzte ...... a maove držím obzvlast palce........velmi ti to prajem 😉

zulok
9. bře 2010

MAOVA siiilno drziiim palce..moc na vas myslim..

maharishi
9. bře 2010

Ahoj holky, měla bych pár dotazů ohledně trombofilních stavů...
Mám mutaci Leiden a MTHFR, u prvního těhu jsem si píchala clexane od 30tt a porod byl vyvolán ve 37+4 kvůli špatným ozvám dcerky (předčasně mi stárla placenta).
Teď jsem těhotná po druhý, termín mám 4.4., ozvy i placentu mám zatím dobrou. Ale můj doktor mi chce nejpozději do 2 týdnů porod vyvolat (ikdyž žádný problém mít nebudu) kvůli tomu, že v min. těhu komplikace byli. Myslíte, že ten postup je ok? Nebo si mám stát za přirozeným porodem? Mám s vyvolávanýho hrůzu, sice byl tenkrát rychlý, ale šíleně bolestivý.

A ještě jedna věc: Měla jste některá alergickou reakci na clexane nebo fraxiparine?
Od 20tt jsem si píchala fraxiparin, ale po měsíci se vyskytlo zčervenání a svědění po vpichu, tak mě převedli na clexane a teď se mi po něm začali tvořit takové lehce bolestivé zatvrdliny. Máte s tím někdo zkušenosti?

maova
9. bře 2010

cukor a zulok, moc děkuju holky 😵

maharishi, s postupem neporadím, ale s tou reakcí na fraxiparin jsem to měla podobně. Takový tvrdý bouličky a už nebylo ani kam jinam to píchat, protože do té bulky to prostě nešlo a hodně dlouho trvalo, než zase zmizela. Ze začátku dobrý, až po nějaké době mi ty zatvrdliny začaly a už se dělaly pořád.