Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

vavenka
22. dub 2010

Tu soom 🙂 este sa nic nedeje.....

zusika
22. dub 2010

Vavenka, myslim na teba....a drzim vam palce!!!

bettynka222
23. dub 2010

margitko veď ja viem že si prenasala 😉 to je úplne normálne že si išla do vyvolavacky. ale vavenka chcela vyvolavacku ešte pred termínom a presne ako pisala zusika, keď organizmus nie je pripravený, brani sa.
a k tej epi, moja porodnicka by mi ju dovolila iba pri otvorení na 4 cm a potom tesne pred tlacenim aby to chytilo na sitie, idem tuším teda tomu tvojmu 😀 a som rada že si to tak pekne zvládla s vyvolavackou bez epi počas prvej doby. aj ja chceeeeeem 😀

zulok hemato má pravdu - pri našej mutacii sú fakt dôležitejšie spomínané vitamíny ako injekcie. ale ak ti zistia vyššiu zrazanlivost, tak samozrejme treba ten heparin. len nechápem prečo máš výsledky tak neskoro - ja vždy v ten deň 😕

zusika treba vydržať. ja som z tých návštev dr taká pomylena, že každému (predavackam, krajčírkam...) hovorím pani doktorka 😀 a preco máš potodnika v PN? Veď to neni moc dobrá nemocnica. Nejdes radšej do TT?

cukrik ahoooooj, aj tebe bude svietiť, už sa na to teším 😉

vavi no teším sa na porodne zážitky 😵

denisocka
23. dub 2010

baby, to mne tu nik neda odpoved ?

cukor
23. dub 2010

ahojte.....zusika...ja som zle znášala ivf....dostala som hyperstimulačny syndrom.....pichanie fraxiparinu bolo v pohode.skusila som si pichat do brucha,stehna aj ramena......do stehna ma to dost bolelo ale do brucha to bolo v pohode.
vavenka......si este 2v1?
zulok.......fakt niet nad ten pocit,ked je človek spokojný.........aj sa lepsie potom spí 🙂
shandy....a kedy ides na to ivf?

shandy
23. dub 2010

ahojte babule,
vavenka drzim ti palce, tiez si ta pamatam este z grafov BT 🙂
cukor chystam sa v polovici maja, ty kedy?

sarafortuna
23. dub 2010

ahojte,
dievky je tu niektorá s faktorom V Leiden?
Ja som potratila v 9tt, v 6tt bolo všetko OK čo sa týka koagulácie... zatiaľ som nebola u hematologičky /nie je dôvod/, no je pravdepodobné že mi teraz dr. dá injekcie skôr? alebo pridá anopyrin?
Všade čítam, že Leiden nespôsobuje problémy do 10tt... nemáte niekto s týmto skúsenosti? myslím potrat, zistená trombofília a pri druhom pokuse viac starostlivosti a opatrnosti zo strany hematologa /hoci priamo nie je dokázaná, že to spôsobil Leiden/
Strašne som nekĺudná z toho, že lekári na všetko povedia, že sa to "proste stáva"... !!!!! 😠 😠 😠 😠

sarafortuna
23. dub 2010

vavenka, nedávno si písala že si tehu a už ti to klope na dvere...držím palce... 😉 😉 😉

denisocka
23. dub 2010

no mne vy fakt neodpoviete???

ja som sa dnes pýtala,že či som mohla mať zelenu plodovu vodu v 38tt - či to mohlo suvysieť s trombofiliou a celxanom,tak vraj ano,že placenta skor starne

fiallinka
23. dub 2010

deni, já nevím , já jsem ji měla zkalenou už v 35+6, ale to mohlo být úplně čímkoliv, hlavně v ní byl už den mrtvý kluk...nikdo to s trombofilií nespojoval - prý to ani nemusí být vždycky příznak problému, mimčo si ji znečišťuje i samo smolkou...

denisocka
23. dub 2010

Jaj mam dalsi clexane v sebe.ale mm trafil asi dajaku cievku,bo mi z toho islo trocha krvy,hadam to nevadi?asi sa vykaslem pichat do brucha a budem do rana

vavenka
23. dub 2010

Denisocka - najskor ti asi nikto poradit nevie, ked nenapisal 😅 ja takisto neviem.....

Zeny este pohoda, stale 2v1 😉

vavenka
23. dub 2010

Sarah no jo, zbehlo to rychlo, aj ked tieto posledne dni sa mi nejak vlecu, dufam ze taky cas o tyzden uz bude mala na svete 😅 a mozno aj skor 😉

zulok
24. dub 2010

Deniskocka..no mne moj gynekolog povedal, ze co mame nejaku poruchu zrazanlivosti, casto mame aj viac problemov s palcentou..moze sa stat, ze ak sa nelieci zrazanlivost, infarkty na placente, alebo ze sa zacne odlupovat, alebo predcasne starnutie..no a ked predcasne zostarne a nefunguje ako keby bola maldsia, tak sa moze stat, ze aj voda skor zozelenie...ale tak moze to byt aj niecim inym... ked sa napriklad prenasa, castos a stava, ze je voda uz zelensia..lebo sak aj placenta je starsia...
prepac..ale nedostala som sa k PC...

Sarafortuna ja mam teraz tiez hematologicku, ktora tvrdi, ze moje MTHFR homozygot.potraty isto nesposobuje..ale gynekolog je uplne ineho nazoru a aj kopec inych gynekologov..staci kuknut porodnice.cz a aj Mudr.Koucky a aj iny gynekologovia sa priklanaju, ze po potrate rozhodne je na mieste miniheparin a aj pise, ze na hematologiach byva s tym problem..
mam kamaratku s Leiden heterozygot a potratila v nejakom 6tt a 8tt..isto do 10tt..,a chodila tu aj Kappuska, co potratila skor ako v 10tt..ta sa tusim srdiecka nedockala..az ked jej dali injekcie..
tak mozno skusit hladat ineho hematologa..neviem :( ja tiez sa idem asi popozerat po inej.. 😒

denisocka
24. dub 2010

Ale ved taka placenta moze kedykolvek prestat fungovat?

zulok
24. dub 2010

Denisocka..aaaale to nieee.. ono je to postupny proces.. to aj na ultrazvuku je zevraj vidiet, ked palcentou nie je daco vporiadku..aspon mne vzdy hovoril okrem toho, ako sa ma babatko, ze aj placenta vyzera byt vporiadku.. a ku koncu tehotenstva sa robia aj pretoky.. ked to nechcu robit..da sa to spravit aj v sukromnej poliklinike to spravia na objednanie.. a ono liecena na trombofiliu si, cize by sa nemalo nic hrozne stat..a ked si mala v 38tt skazenu vodu..skus sa spytat gynekologa..co sa s tym da robit..mozno by ti vyvolali porod skorej..

denisocka
24. dub 2010

no ved toho vyvolania sa desím

sarafortuna
24. dub 2010

zulok, ďakujem za info... tiež práveže čítam mnoho odborných článkov a vraj trombofília "nezabije" plodík do 10-12tt... iba zvýšený homocysteín...na na druhej strane som našla kopec "príbehov" zo života, kedy 2-4 potraty a pri piatom tehu boli injekcie a všetko bolo OK... tak mi tu veru niečo nesedí...za hemoškou som ešte od potratu nebola, tá mi sľúbila aj pri dobrej koagulácii injekcie od 20tt, no teraz si myslím, že hádam spraví niečo navyše...
Ja viem, že gyndoši sa tej trombofílie boja ako čert kríža 😉 😉 😉 môj ma varoval, že keď nebude niečo OK idem do rizikovej poradne /radšej ma posunie inému do zodpovednosti 😀 😀 😀 /

denisocka
24. dub 2010

moja ma ako liečenu na HTO dala hned na RP,sice som rada,ale "zbytočne" som prve / teda tretie v poradi / do pordne + na HTO každy mesiac .

až teraz je to možno opoctatnene chodiť do RP každe 2 týž,kedže som krvacala v 12 ,14 a 16tt - ale teraz pre istotu chodím aj každy týžden 😅 kvoli krčku .. + HTO

ja ináč vidim teraz ako po tých par injekciách mam riedku krv ! z vyrašky krvacam jak z nosa , po vpichu Clexane tiež ide krv

mounty
24. dub 2010

jeeeeeeeeeeeeej, zulok, co to tu citam po sto rokoch, cakate druhe.........to je uplne uzasne, velmi drzim palce Tebe aj vsetkym ostatnym ktorych nepoznam, DRZTE sa!!! Pa..........

cukor
26. dub 2010

dobré ránko....ako sa majú všetky naše tehulky?

denisocka
26. dub 2010

vavi,ešte 2v1 ....hm

vavenka
26. dub 2010

Ranko, stale 2v1 - zajtra poradna, tak som zvedava 🙂

Ako sa mate tehule aj netehule? 🙂 aky bol vikend? My sme mali gulas party a vcera som zehlila kosele, pre istotu, aby moj chlap chudacik mal v com chodit do prace 😅 😅

denisocka
26. dub 2010

ej ta dobre že si ešte 2v1 ... ja rodila tuším 38+1

cukor
26. dub 2010

ahoj vavenka...tak si ešte celá.....vande sa asi ešte nechce.....chce si počkat asi na máj 😉

zulok
26. dub 2010

Vavenka. tak na zajtra drzim palceee

Mounty dakujeeeem a ako sa vam dari???

dnes som bola na gynde a drobatku krasne bilo srdiecko a aj sa mrvilo 😀 sa tesiiim 🙂

LENOCKAAA.ako sa maaas???

cukor
26. dub 2010

zulok...krásna fotka ....držím palce,nech pekne rastie 😉
fialinka...a ty ako?tak budu to dvojičky?
betty a ty ako sa mas ?

vavenka
26. dub 2010

Jeeeej Zulok aka paradna fazula odfotena 😵 😵 sa tesim ze je vsetko ok....
Cukor ty ako? IUI sa konalo? Joj musim Vande dohovorit, uz je vonku teplucko, uz by sa mohla odhodlat, sak ja uz nevlaadzeem 😀 😀 😀
Denicocka no ved aj ja som teraz tak tusim 38+1? 🙂

bettynka222
26. dub 2010

ahojte 🙂

zulok jeeeeeeeeeeeeej 😵 a listovku papas?

cukrik mame sa fajn 😉 a ty mojko? co bude dalej? pozerala si tu zinkovu kuru? ci tie zrasty su uz ok?

vavi mozno cakate na nas 😀 ozaj ako si to vyriesila s tou epi? nebola si sa pre istotu niekoho spytat? lebo to sa obcas po nemockach siria take famy, ale pravda to byt nemusi, hmmmmm?

vavenka
26. dub 2010

Betty neriesila som to - nemam to od ziadnej "kamosky" , ale od porodnicky, ktora je ich kolegyna, takze nemam dovod pochybovat 😉
Pozeram ze si uz prehupnuta cez "30tku" 🙂 ako sa citis?