Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
21. únor 2008

Lilliiiii, juchuuu, gratulujeem Cibulke, paraaaaaaaadaaaaaaaaaaa 😀
A ty mas kraaasne fotky. 😀 Majte sa pekneeeee.
Ja mam novu fotku, ale este nie v albumcoku.
Lenocka, supeer, ze si touz povedala. museli sa vsetci veeeeeeeeeeeelmi tesit. juuuuj a super, ze ti je lepsie.
🙂
A my dnes mame vyrocie 10 rokov, co sme s manzelikom spolu a bol u nas aj pan farar a pozehnal nam brusko, tak sa vytesujeeem

😀 😀 😀

jabluncanka
22. únor 2008

Ahoj holčičky,

tak mého partnera právě odvezli na operační sál...Mám sto chutí si okousat nehty,jak jsem nervozní...

zulok
22. únor 2008

Jablucanka, urcite sa vsetko vydari. Moc drzim palce a vela sil. Drz sa, musi to byt tazkeeee. Posielam pusinku.

kapp
23. únor 2008

Ahojko bambuľky moje zlaté!

Musela som si dať takú nedobrovoľnú pauzu od PC, lebo som nejak nestíhala aj v práci, aj s Nanou do školy atď. Ale už ma tu máte = v plnej sile 😀

Zuločka - 10 rôčkov - to je teda dosť, to ti poviem ... Je krásne, že sa ešte stále tak ľúbkate a ešte do toho aj budete mať malinké drobčiatko - to je super ... A keď vám ešte aj pán farár požehnal vášho drobčeka, tak to už všetko dobre dopadne 🙂. Mojenko zlaté, že 35tt - no to je neskutočné, ako ten čas letí! Ešte 3 týždniky a už môžme rodiť 😝 Ozajko- máš už vybratú pôrodnicu a pôrodníka - a spontánne alebo cisarák?

Lenočka - supriš - že už ti nie je tak veľmi zle, ono sa to znormalizuje - len pekne papkaj, dušička - veď nám ješ za 3 😀 ! A ako zareagovali tvoji žiaci? Jeeeej - ja som ti ešte nepochválila brušenko - to je kráááásnučké!

Jablucanka - to je mi ľúto s tvojim partnerom, si silná žienka, držím pästičky, aby všetko dobre dopadlo - ale neboj - oni ho dajú šup-šup dohromady ... Ako dopadla operácia? A kedy vám povolia snažilkovanie?

jabluncanka
23. únor 2008

Ahoj holčičky,

díky za Vaše sympatie!!Operace prý dopadla dobře,jen měl partner potíže se srdcem po probuzení z narkozy = měli strach,aby neměl embolii.Ale dneska už byl v pořádku... 😉

zulok
23. únor 2008

Jablucanka, juchuuu, ze dopadla operacia dobre 😀 juchuuuu. Jeeejda, nastastie nemal emboliu... uf, to musel byt strach, ale teraz uz bude len dobre 😉

Kappuska, vitaaaaaaj, uz si nam chybala. 🙂 Tesiiim sa, ze si tu s nami.

Este neviem, ako budem rodit, je m8i to vcelkujedno, hlavne nech je pekne zivucke vonku. Rodit budem vRuzinove a to je tak vsetko, co viem 😕 za tyzden aj daco tam idem do poradne. A uz mam zbalenu taskudo porodniceee 😀 Cas letiii, ale mne sa to zda byt vlecenie sa. Hlavne cez prac.tyzden.

A kde su nase fazulky, pardon uz velkeee fazule. 🙂 Lenooocka 🙂

kapp
24. únor 2008

Jablucanka - uuuuf, ale som si vydýchla, že je tá tvoja polovička už v porádečku! Nebojkaj - za pár rôčkov už budeš na to všetko len spomínať .. a v náručí kolísať ďalšieho potomka 😀

Zuločka - moja zlatučká - máš poslednú šancu poriadne sa vyspinkať 😀 , lebo keď sa Matúško narodí, to už budeš stále na nohách - ale že, bambuľka, stálo to za to? 🙂 Ozaj - kam si teraz picháš injekcijky? A bolia, alebo len tak stipkajú - a zostávajú po nich modrinky? Ja mám ale otázočiek, však? Ak by ťa to veľmi nezaťažilo, babuľka - odpovedz ... Troška nám o tých "včeličkách" porozprávaj ... 😀

Lenočka - ako, dušička?

zulok
24. únor 2008

kAPPUSKA, uz sa neviem dockat toho, ako budem behat okolo Matuska, ale ved to ani nemusim pisat. Stale sio picham do bruska, ale trochu vyssie , nie hned pri pupku, lebo ten mam uz vypuklyy. A sem tam to stipka, ale to je vpohode. Modrinky sem tam su, ale nic hrozne, vobec sa toho nemusi clovek bat.
Dnes sme boli s milym na prechadzke, 1.krat od 21tt, ak neratam kontroly, bolo paradne , ale samozrejme po prichode doov sup na gauc... 😉

A ty mas co nove, konecne sa oteplilo, tak verim, ze aj tvoje srdiecko je veselsie.

kapp
25. únor 2008

Áno Zuločka, moja zlatá - už sa zase škerím od ucha po ucho 😀 ... Ako ti výjde slniečko, ja sa hneď rozhýbem 😅 ...

Momentálne mám chaos okolo mojej bazálnej teplotky - no tento mesiac som z nej BLBEC 😀 ... Hádam mi poradíš ty Zuločka, alebo naše zlatko = Lenočka - tak - 23.2 som mala 13DC a teplotka ráno bola 36,3, hneď na druhý deň 36,7, dnes zase 36,7 = mám to chápať tak, že ovulka bola na 13DC alebo je ešte len predo mnou? Ale pre istotu som s manželom "sichrujeme" stále 😀 😀 😀 ...

Malú máme na prázdninkách, takže máme "voľné pole pôsobnosti", lebo naša Nana - to je lepšie ako antikoncepcia - večne keď si rozbabreme rozhovory, naše dieťa (momentálne jediný žijúci exemplár) sa príde zohriať k maminke! No odožeňte takého malého nežnučkého voňavučkého tvora 😀 !

A s tým Matúškom - to ti verím, že už by si chcela, aby bol na svete... Po tom všetkom, čo si si odskákala ... Ale neboj - zlatá moja - ten zostávajúci čas ti utečie ako voda ...

alinuska
25. únor 2008

Ahojte bambuločky, tak najprv som veľmi rada, že sa vám tu všetkým tak darí 🙂 . Lenočka je konečne s pravdou von, Zuločka sa stále viac približuje k veľkému dňu, Kappuška sa tiež blíži k ovulke? No a Jabluncanke blahoželám k úspešnej operácii drahého. Verím, že už bude všetko OK! Lili tiež blahoželám k brušku a Cibulke k princezničke!
Kappuš, berieš ten Wobenzym? A treba to využiť, keď máte malú na prázdninách, keď sa vráti, bude mať v maminkinom brušku už súrodenca 😵 .
Zuločka, ty si tiež picháš od začiatku tehu do bruška? Moja známa si pichala, teda jej pichal manžel, do ramena, striedavo raz do jedného potom do druhého. A viem, že nie celé tehu, začala s injekciami okolo 6. mesiaca. Ale ona je heterozygot, avšak čakala dvojičky, čo je dvakrát taká záťaž (už sú aj na svete a majú už 5 mesiacov 😉 a sú OK!!!).
A Zuločka, 10 rôčkov, to vážne?!?!? To si sa musela dať s manželíkom dokopy véééééľmi mladučká, lebo podľa tých fotiek ti hádam do 25 rokov maximálne! Sekla som sa veľmi 🤐 ???
Lenočka, som rada, že ti je už lepšie a Kapp má pravdu, musíš jesť za 3 😀 !!! Veď podľa fotiek ty si taká štíhlunká, tak ti to vôbec nezaškodí... 😉
U nás nič nové, papkám liečiky, tak nemám veľmi čo riešiť, ale stále si vás čítkam a teším sa vždy ráno, čo sa nové dočítam...???
Pozdravujem vás všetky a prajem príjemný pracovný týždeň 🙂 !!!
Papá

alinuska
25. únor 2008

...ako komu pracovný (však Zuločka 😀) ...proste príjemný týždeň prajem všetkým a veľa zdaru a úspechov, do čohokoľvek sa pustíte 😉 😀 !!!

katka28
25. únor 2008

ahojte dievcata, konecne sa ozyvam, aj ked si vas citam s velkou pravidelnostou, nie stale sa mi dari odpisat. Som stale doma a maloco sa deje. Ale pisem, aby ste vedeli, ze na vas stale myslim a vsetkym prajem len to naj 🙂

Lenocka, mrkla som sa na fotecky, mas uz krasne brusko. Musel to byt super pocit, ked si oznamila dvojnasobnu spravu v robote. Asi pohlad na kolegyne stal za to 🙂 Pekne sa staraj o deticky a hlavne vela oddychuj. Robota neujde. A hlavne v skole. Viem o com hovorim, myslela som si, ze som nenahraditelna, tak u kolegov ako aj v mojej triede. A celkom dobre to bezo mna zvladaju 🙂

Kappuska, to je dobre, ze stale sichrujete, jeden nikdy nevie, kedy sa to postasti. Len uz aby to bolo, no nie? Vyuzite prazdniny a to, ze Nanuska nie je doma.

Zulocka, uz mate vsetky vecicky pre Matuska prichystane? Kedy si zacala so zhananim? Teraz polozim asi prihluplu otazocku, ale da sa teoreticky dobre pohybovat s velkym bruskom? Ked budem v osmom mesiaci (dufam, ze budem), sestra sa mi ma vydavat, velmi sa tesim, ale neviem si prestavit, ako to bude. Dufam, ze tam budem moct byt a aspon sa "pokyvkam" 😅
Pisala si, ze si pichas teraz niekde vyssie. Hematologicka mi teraz zvacsila davku - predtym fraxiparine 0,3ml a teraz clexane 0,4ml. Ake mas ty a kolko ml? Teraz po zmene sa mi robia modrinky a niekedy taka podkozna gulicka. Nestretla si sa nahodou s tym?

Alinuska, aj Tebe prajem krasny tyzden asi pracovny a tiez vela zdaru pri vsetkom, do coho sa pustis. Som nevedela, ze aj do ramena sa mozu pichat injekcie?

Jabluncanka, tesim sa s Tebou, ze operacia dopadla dobre. Kedy Ti manzelika pustia z nemocnice?

katka28
25. únor 2008

Lenocka, este som zabudla odpovedat na Tvoju otazku, az doma som sa dozvedela, ze cakame. Ale manzelik si bol na istom uz vtedy, ze vraj to muselo vyjst, ked boli take oddychnute 😀
Najprv som mu to nechcela tak skoro povedat. Az tak o tri mesiace, ked budeme mat to najkritickejsie za sebou, ale rozmyslela som si to, ze ked je teraz prec, aby nemal nejake pochybnosti 😅

Bola som minuly tyzden na odberoch a hemoska bola skoro spokojna. Vysvetlila mi naco potrebuju manzelovu krv. Tak laicky povedane (aby som to aj ja pochopila 🙂 ): Normalne ma mimi informacie od oboch rodicov asi tak pol na pol, ale vraj manzel nesie velmi silnu geneticku informaciu, s cim nesuhlasi moje telo a preto si zacalo proti nemu tvorit protilatky. Vraj sa netreba zatial znepokojovat, staci ked pride v maji na odbery, pretoze liecba v prvom aj v druhom trimestri je rovnaka, ale v tretom by to mohol byt problem. Musia zistit "cross match" medzi nami. Tak to mam v papieroch. Teraz mam ist az 11.3 a to aj do poradne, aj na hematologiu aj na endokrinologiu - na kontrolu. Tak sa mi to pekne nazbieralo 🙂

zulok
25. únor 2008

Kappuska, veeeelmi sa tesiiim, ze sa skeris od ucha k uchu. Juchuuuuuuu, to sa tak dobre cita.
A ono to vyzera tak, ze ovulka uz bola, ale preistotu netreba zahalat. Ja som nevydrzala dloho merat BT. Ja som si potom meriavala pred ms, ci je vysoka...
A uplne som zabudla, ze su prazdniny, tak si to uzite vo dvojici pekne romanticky.

Alinuska, picham si od 5tt do bruska, nechcela som byt zavisla na pomoci od manzelika a lekarka mi odporucila, ze najlepsie je to do bruska a tam to aj najmenej stipkaa.
A tipla si presne 25, ty si teda sikulka. Ked sme sa spoznali, ja som mala 15 a mily 18.
A pekny tyzden prajem , pekne si uzi slniecka.

Ahoj Katka, chvalim, ze si pekne doma, v sole fakt nic neujdde a kazdy, i vynikajuci ucitel sa da nahradit. A co porabas doma, ako travis dni, hladam nejaku inspiraciu.
A da sa hybat dobre, no ja mam mat kludovy rezim, ale dakedy funim ako nosorozec... Ako tak rozmyslam, som dost tarbava a funim stale, nie len niekedy. , ale brusku sa tesim. Kyvkanie na svadbe ti urcite dobre pojde.
Picham si clexane 0,4 a gulicky som mala tiez,teraz som uz dlho nemala. Ale tie gulicky su normalne.
A to je dobre, ze si pekne pod kontrolou.
A vecicky mam uz nachystane, este daco vyzehlit... zhanat som zacala okolo ľétt, ale to mi vacsinou sla na nakup sestra, kedze som nemohla ja a od 28tt sme zacali kukat, ci je vsetko. Ono sme toho vela dostali od sestry, ktora ma 3 deticky.

lenoc
25. únor 2008

Ahoj babuľky moje zlaté,

Zuločka, tak to je krásne výročie a drobček bude určite v poriadku, teraz to už je aj zhora požehnané a potvrdené. 😉
Prechádzka v takom krásnom počasí určite nezaškodí.
Už to máš za pár... Ešte vydržte. Či veríš, či nie, aj ja sa na toho vášho drobca už teším. Aký budete mať kočík?

Jabluncanka, držím palčoky, nech sa drahý rýchlo vystrábi a môžete ísť na to. Nech sa potvorky chvostíkaté dostanú, kam treba. To isté, samozrejme, prajem aj ostatným snažiacim sa kočkám.

Kappuška, už si nám tu mooooc chýbala. 🤐 Vďaka za pochvalu, ja sa každý deň neviem na to bruško vynadívať v zrkadle. Ale v skutočnosti mi pripadá ešte väčšie ako na fotkách. žiaci ešte nereagovali nijako, ja som im nič nepovedala a neviem, či o tom vedia. Možno aj hej. A veď zbadajú čoskoro. Priznám sa, asi mesiac a pol dozadu, keď som mala také voľnejšie tričko na sebe, sa ma pýtali, ale zapierala som, veď vtedy to ešte ani šéfka nevedela a aj tak som sa vtedy ešte veľmi bála, aby sa babuľky udržali.
Ja by som povedala, že ovulka už bola a keď máte teraz čas venovať sa jeden druhému a "antikoncepcia" je na prázdninkách, tým lepšie. Aj teta mala takú antik. (teraz je druháčka), ale ona k nim chodila každú noc a nikto sa nevyspal. Tak to už radikálne zatrhli, malá ale ešte občas príde a postojí aj pol hodinu pri posteli, ale potom odíde do svojej. Ale je pravda, že oni sa o bábo nesnažia.

Ahoj alinuška, papanie za troch sa mi zatiaľ nedarí, ale papám, koľko mi chutí a už som z tých mojich stratených kíl nabrala naspäť jedno, tak je to na dobrej ceste. Nechcem provokovať, ale aj ja mám voľno - celý týždeň prázdinky (=dovču). Aj tebe krásny týždeň. Pekne papkaj vitamínky.

Kati, to som rada, že ste v poriadku a super, že nemusí drahý teraz lietať hore-dole kvôli krvičke. Takže sa uvidiíte až v máji? Keď môžem byť taká zvedavá, ako si to drahému povedala? Myslím tým či telefonicky alebo mail,...Na kolegyne bol super pohľad, vypučili oči a otvorili ústa. chi. (nič v zlom) Škoda, že tam boli len dve vtedy, ostatné si to už potom povedali medzi sebou tak som nemala príležitosť vidieť tie prekvapené tváre.

katka28
26. únor 2008

Ahojte babulky,

Lenocka, pravdpodobne az v maji, ale volame si takmer kazdy den, posielam mu pravidelne fotecky, este dobre ze existuje net. Manzelik sa pohrava s myslienkou, ze by prisiel na Velku noc. Velmi by som sa tomu potesila. Vsak asi tusite, ze to nie je bohvieco, byt cele dni sama doma. Ale nestazujem sa. Ved predsa nie som sama 🙂 🙂 🙂
Som stastna, ze nemusim lezat v nemocnici. Takze som na tom vyborne a zacinam si to pomalicky uzivat. Len keby neboli vsetky kamosky v robote. Ked je teraz tak krasne vonku, aj zivot je hned krajsi 😅

A co robkam doma? Je to zvlastne, ale este som sa ani na chvilocku nenudila. Najprv som si robila kurz cez net - FIT, ucim sa anglinu, doobedu si citam co nove popisete a odpisujem na maily, navarim, napapkam sa, o pol druhej pozeram "Sue Thomasovu" a este vecer od osmej do desiatej (ked nahodou nezaspim na gauci 🙂 ) si pozriem nejake serialy. Poobede mam prechadzku od tretej do piatej, tak chodim vacsinou ku nasim, svokrovcom, nakupit a je po vychadzke. Vecer este volam s manzelikom, so sestrou a buducim svagrikom, ktori mi na neho davaju pozor 🙂
Teraz by som chcela zacat vysivat, kedysi som vysivala, ale skola zhltla vsetok moj volny cas. Vela oddychujem, len tak s knihou a malymi prestavkami, kedy sa prihovaram nasej fazulke. Moj denny rezim je teraz velmi pokojny. Inac ma vystihovalo to, ze stale niekam bezim a ponahlam sa, aby som vsetko stihla, co som si nalozila na plecia. Moj den pred tehu mal mat 48 hodin, teraz mi uplne staci polovicka 🙂 A uz ma to ani vobec netrapi 🙂 🙂 🙂

Takze dievcence, uzivajte si prazdninky, niektorym prajem oddychovat a niektorym nezahalat, teraz je pravdepodobne ten spravny cas 🙂

zulok
26. únor 2008

tak dnesna kontrola, Matusko ma hlavicku moc nizko, ale neotvaram sa :D , lezat mam do 36tt, CS maam 3 a toto bola posledna kontrola u mojho dr., uz budem chodit do nemocnice. No, ale kontrola mi vychadza az skoro o 3 tyzdne, lebo beru od ukonceneho 36tt kazdy stvrtok, takze ja pojdem v skoro ukoncenom 37tt , no, dufam, ze do tej ambulancie vobec pojdem
A mam streptokoka 😠 ☹

Lenocka, len pekne papkaj, ono to musi byt uizasny pocit mat v brusku dvoch nezbednikov. No a tvoji ziaci, podla mna si uz medzi sebou daco sepkaju, ono uz mas velkych ziakov a hlavne dievcata vedia pani ucitelku riadne sledovat, ci jej nahodou nerastie uz brusko ... 😉 🙂 Ak to este nevedia, od inych uciteliek, coskoro to zistia, a to bude radosti, ze dvojicky 😀 A dokedy sa chystas ucit? PlanujKes dokoncit sk. rok?

Katka, tak to sa fakt nenudis, mas pekny pestry program, super 🙂 aspon ti dni rychlo ubehnu a dufam, ze potom hodis fotku nejakej vysivky 😀
manzelik ta ani nespozna, ked pride, krasne brusko... 😀

alinuska
26. únor 2008

Katuška ahoj, ja len tak narýchlo...mňa zaujal ten "cross match". Už som to počula, ale neviem presne o čo ide a veľmi ma to zaujíma. Nenapíšeš ešte niečo múdre z tých papierov, čo ti k tomu vyšetreniu dali? To ti dali na hematológii? A vôbec, ako na to prišli, že manžel nesie silné genetické informácie??? Katka, máš okrem FVL "iba" MTHFR C677, či aj tú druhú? Stačí ten clexane aj na APS, či to sa bude riešiť aj nejako ináč? Drž sa na všetkých tých kontrolách, 11.3. je za dverami a verím, že bude všetko OK 🙂 Silno držím palce !!!

Lenočka, no áno, to je tá výhoda učiteľského povolania, tie prázdniny, ja tu vysedávam v robotke, ale aspoň takto si ju spríjemňujem 😉 😀 . Drž sa aj ty s miminkami, nech ste v poriadku všetci 3 !!!

Zuločka, som proste telepatka...😀 a najnovšie cítim, že Kappuška nás čoskoro prekvapí 😵...

Pozdravujem prázdninujúcich a dovolenkujúcich a oddychujúcich a aj nás ostatných - pracujúcich 😀 😀 😀

alinuska
26. únor 2008

...a Zuločka = vydržať, vydržať, vydržať...aj keď, už teraz je to supeeer 😅 !!! Matúško nech ešte nejaký ten týždnik vydrží, nemá sa kam ponáhľať 😝 ! Viem, že to zvládnete na jednotku 😎 , tak sa držte ešte tých niekoľko...dní !!!

A so streptokokom treba zatočiť, dal ti na to niečo pán doktor?

lola19
26. únor 2008

Zuločka, tak vy ste už taaak ďaleko, nomalne zavidim, drzim vsetky prsteky, nech je Matúško zdravučký a maminka nech to dobre zvladne, ja som bola ku koncu tehu taka nedočkavá, strašne som sa tešila na to ako ju uvidím, že aka bude, že ako sa jej prvykrat dotknem,vobec som sa nebala porodu, len skoda, ze som ten pocit nezažila ☹ ☹ ☹
Baby ja som zase chora, po tej mykoze mam dva tyzdne a zase ta unava, vraj zapalene mandle, ja som jak dolamana a stale ma bolia klby. Vo stvrtok idem mojmu gyndošovi, tak si na neho pripravujem otazky.Neviete, ci ho mozem poziadat aj o vysetrenie na ten antifosfolipidovy syndrom, neviem ci sa to takto pise a taktiez ci by ma neposlal na imunologiu, lebo som stale chora, to nieje podla mna normalne. Teploty vysoke nemam, max 37,1 som mala v sobotu, ale to boli asi tie mandle.
A poboliva ma na pravo od pupka, ked si pritlacim nic, len nieco boli vo vnutri, zeby hrube crevo?
Inac prajem pekny slnecny dnicek, sa vytesujem, rychlo sa musim vyzdraviet a pojdem von.
Lenocka a Katuska, ako krasne vam naskakuju tie tyzdne, poslite mi nejaky tehu vyrus, nech sa k vam mozem pridat 😀
Lenoc a ty si nepichas nic a mne povedal doktor, ze ked sa jedna o homozygotnu formu, ze si musim 😖

lula77
26. únor 2008

ahojte snazilky! V živote by ma nenapadlo, že raz budem prispievať do nejakého fóra, ale akosi som sa zrazu ocitla v situácii, kedy mám pocit, že pochopiť ma môže iba niekto, kto bohužiaľ prežil niečo podobné. Ale ako som si prečítala pár Vašich príspevkov, ani jedna ste sa nevzdali a to dáva nádej aj mne. Po dvoch potratoch v 7tt a 8 tt som pochodila genetiku, infekčné a na hematológii mi oznámili, že mám vrodenú APC rezistenciu F V Leiden - homozygot - a určili ju ako pravdepodobnú príčinu abortov. Bud. mesiac by som si mala začať pichať injekcie a aj keď som rada, že viem príčinu, strašne sa bojím, že to nevýde. Lekárov už nemôžem ani cítiť,pri vete typu - "ja som mala pacientku a tá 7 x potratila a potom donosila zdravé babo" ma chytá zlosť a bezmocnosť, či si to mám prekonať ešte zo dva razy aby som bola štatisticky zaujímavá. Ale dnes som as celkom potešila, keď som objavila, že v tom nie som sama a že sa to dá.... ďakujem a prajem všetko dobré.

zulok
26. únor 2008

Lolka19, verim, ze sa dockas stasticka. Moc drziiim palce. Ono, ked sa tio daco nezda, zbehni k dr. A skus ho poprosit o tie vysetrenia, aby clovek zbytocne cas nestracal a hned je aj lepsi pocit, ze sa daco deje.

Alinuska, verim, ze sa tvoja predtucha splni a Kapp pride s vybornou spravou a aj ostatne tu.
Streptokoka liecit budu az ked doletim do porodky, tak ze mam prist , ked sa daco zacne rozbiehat, len ako to spoznam, hm.

Ahoj Lulka, tak mi je luto, ze si skoncila v tejto diskusii, hlavne, ze nasli pricinu, chapem, ze sa bojis, aj ja som sa bala a strach je tu stale, ale injekcie ti pomozu, budu ta mat pekne pod dohladom a donosis babatko do krasneho konca. A teraz, ked si uz aj budes pichat... treba verit, ze vsetko vyborne skonci, viera a psychika robi vela. Ked som 2.krat otehotnela, preplakala som cele vecery od strachu, ptom zistili pricinu, preco to zas nevyslo a teraz som si povedala, ze sa budem tesit z kazdeho dna s mimiskom a verit, ze to zvladneme.
Takze teraz sup optimizmus do srdiecka, usmev na tvaricku, pretoze mimisek, ktory sa coskoro nastahuje, chce usmievavu maminku a teraz to uz vyjde.

katka28
26. únor 2008

alinuska, pozeram do papierov a postupne zistili toto: na gynke po preventivnej zistili 34 tisic trombocytov, zhrozili sa a okamzite ma poslali na hemosku. To bolo v septembri 2006. Na hemoske postupne po vsetkych moznych testoch a nevydarenom tehu v 25tt zistili: vrodena trombofilia, antifosfolipidovy syndrom v spojeni s FVLeidenom - heterozygot a MTHFR C 677 T - heterozygot. Teraz koncom decembra sa nam opat podarilo otehotniet 🙂 a odvtedy ma velmi sleduju. To, ze musia urobit cross match medzi nami sa zistilo tak skoro nahodou, vsetky testy zatial mi robili v jednom laboratoriu a ked vyhodnocovali terajsie vysledky, pocitac im ich porovnal hned s predchadzajucimi z minuleho tehu. Takze potom z laboratoria upozornili na tuto komplikaciu. Zatial nic nove neviem, musim pockat na manzelika, mali by testy robit do zaciatku siesteho mesiaca. Dufam, ze to bude stacit, ale mozno sa nam podari uz cez Velku noc. Uvidime. V papieroch mam toho popisane vela, ale moja dr. pise velmi rychlo a s mnohymi preklepmi a skratkami, takze vela ani neviem rozlustit. Este je tu pisane v 3. bode Evansov syndrom /in vitro AIHA/ a AITP, ale zatial som k tomu nic nenasla. A popravde sa aj bojim hladat.
Musim si merat pravidelne tlak, ale ten asi mam velmi nizky 95/60 a tep 90. Ale je to asi lepsie ako vysoky.
Ked budem nieco o tom crosse vediet, ozvem sa. A keby si nahodou nieco zistila ty, daj mi prosim vediet tiez. Ja som sa s tym predtym este nestretla a nemam dostatocne info.

Lolka, prajem Ti, aby si sa rychle vyzdravela. Neviem, ci Ta moze poslat aj gyndos na APS, ale urcite viem, ze to mozu spravit na hematologii a tam Ta gyndos poslat moze. A odbery ohladom imunologie mne napr. robili na hemoske a potom som odniesla skumavky na imunologiu. Tak neviem, ako to prebieha u vas.

Lulka, myslim, ze presne vieme o com pises, sme na tom naozaj bohuzial podobne. Nikto nam neda zaruku, ze to bude teraz ok, a z prezitej bolesti sa asi dostanem az po septembrovom uspesnom ukonceni. O to viac som sa upla na toto babatko. Mne velmi dodali nadej a vobec chut ist do toho odznova tieto dievcence. Citim sa medzi nimi dobre, zobrali ma medzi seba a aj ked sa osobne nepozname, prezivam vsetko s nimi. Tesim sa so Zulockou - to je nasa najblizsia radost a nadej, som v ocakavani s Kappuskou a ked som si v decembri precitala o Lenocke a jej fazulkach, nabrala som odvahu a zacala som sa tesit tiez. Vsetky babule tu su uplne senzacne, citim, ze ma vedia pochopit. Kludne sa zapoj, tiez som si nikdy nemyslela, ze sa budem "zdoverovat cudzim ludom", ale mne to teraz velmi pomaha. Prajem Ti tiez vsetko dobre, naozaj sa to da (o chvilku sa budeme tesit z Matuska) 🙂

katka28
26. únor 2008

Zulocka, co znamena CS = 3?

zulok
26. únor 2008

Katka, ty si ma tak dojala svojim prispevkom, dusicka, vsetko pekne zvladnes. cmuuuk

CS je pripravenost na porod, skala je 0-10, ale ono to tolko neznamena, dakto ma v den porodu CS 1... a rychlo sa to rozbehnr... tak to beriem s rezervou.

lia
26. únor 2008

ahojte,

pridavam sa k Vam.potvrdila sa u mna zvysena zrazanlivost krvi,ale dalej neviem co.doktorka nebola moc prijemna,lebo uz mali davno skoncit a ja som tam cakala hodinu aj pol/aj ked som bola objednana/,ale o to by neslo,keby mi k tomu viac povedala.
mam dva potraty za sebou a uz pri druhom tehu mi jeden lekar povedal v 7tt,ze mimco vyzera cudne a navrhol okamzity potrat,ja som mu povedala na to,ze chcem este tyzden pockat.a mal pravdu,mimco sa prestalo vyvijat.
moj doktor mi po potrate zobral krv,kde sa ukazalo,ze mozem mat problem so zlou zrazanlivostou krvi.dnes som si konecne bola pre vysledky.
povedala,ze mam zavolat az ked budem tehu,oni ma objednaju a nasadia potom liecbu.len ja sa bojim,ze uz bude neskoro.pytala som sa ,ci netreba nasadit liecbu skor,kedze sa mi stalo,ze uz v skorsom stadiu to nebolo v priadku a ona na to,ze netreba predtym nic ☹ ☹ .
mam pred sebou tie vysledky,ale ja tomu nerozumiem.myslite,ze by som mohla vyhladat ineho hematologa-hematologicku??
bratislavcanky,kam ste chodili??neviete poradit dobru hematologicku??
som z toho celeho nestastna,bojim sa,aby sa to nezopakovalo ☹
dakujem velmi pekne

zulok
26. únor 2008

Ahoj Liuska, ach dalsia smutna dusicka , co k nam prisla. velmi mi je tu luto.
Ja chodim na hematologiu do Ruzinova, vsetky lekarky su tam vynikajuce.
Pred tehu je dobre brat kys. listovu a B6 prip. B12, a potom ked najdes krasne II, tak letiet k hematologicke.
Ja som pred tehu brala listovku 2x denne a calibrum babyplan a ked som nasla II , letela som na gyn. pre potvrdenie tehu a potom na hematologiu. Bolo to skoro 5tt a to potvrdenie bolo len take, ze sa predpoklada tehu, lebo isto sa to nedalo potvrdit. A preventivne som brala anopyrin 30 polku denne, kym som sla na hematologiu.
Liuska, moc ti drzim palce, aby si sa coskoro dockala babatka.

olianko
26. únor 2008

ahojte mamicky a buduce mamicky 🙂
ja mam tiez vrodenu trombofili.tiez mi ju zistili nahodou a cele tehiu som si tiez musela pichat fraxiparin.
Chcem sa ale opytat mamiciek co uz maju deticky , ci bolis nimi na hematologiii na kontrolu.My sme boli a Alexandra zdedila po mne tuto trombofiliu ☹ chcela by som vediet , ze ako casto chodite na kontrolu

lia
27. únor 2008

dobre ranko,

zulok,aj ja chodim do ruzinova,ale vcera som bola posledna a oni uz mali ist davno domov,tak moc privetivi neboli.
tak mam jest 2x denne tu kyselinu??to mi tiez nepovedala.
boli ste niekto na genetickych testoch v prahe??
dakujem velmi pekne 🙂

alinuska
27. únor 2008

Ahojte všetci vospolok, sa nám to tu neslávne rozrastá, čo je aj fajn, ale na druhej strane, ďalšie smutné príbehy ☹ 😢 ...

Katuš, sedí vec, ak sa niečo dozviem viac, písnem, ak ty, daj vedieť, fakt ma to dosť zaujíma. A drž sa 😉 !!! Kopírujem sem to, na čo som pred časom narazila ja, ale nič viac k tomu neviem (zatiaľ):...Vam robili testy aj na to krizenie krvnych testov /nam teda hej, a to sme obaja B plus/. Volaju sa coobsove testy /?/ alebo crosmatch...

Lia, v Prahe som bola, ale nie na genetické testy, ale na imunologické. Práve tam mi zistili zvýšenú imunitu voči trofoblastu a teraz na to beriem prednison a kondómový sexík.

Ahoj, už tu asi nebudem až do pondelka, tak sa mi tu držte babenky a miminkám posielam pohladenie...cmuky cmuk