Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

janula.k
3. črc 2010

ahojte, pozdravuje vas Betty, dnes sa jej narodil Martinko 3240g a 49cm 😵

cukor
3. črc 2010

betty........kráása....velká gratulácia.........tak nech ste hlavne štastní a zdravučkí........super...dokázala si to!!!!!

bettynka222
3. črc 2010

@cukor dakujemeeeee 😵

andys004
3. črc 2010

Betty obrovská gratulace, malému přeji do života jen to nej nej hlavně zdraví 😉 😀
Fiallinka tobě držím všechny prstíky co mám at jsou miminka v pořádku tfuj tfuj tfuj pro štěstí 😉
Zdravím i všechny ostatní,mějte se a opatrujte se at vám tt krásně přibývají 😀 paaaaaaaaaa 🙂

fiallinka
3. črc 2010

@bettynka222 gratuluju!!! To jsou krásné zprávy, zase trošku radosti...

tremonti
4. črc 2010

ahojte kočky,som po potrate a na genetike mi vysli mutacie na alele pai-1 a epcr co nie je nic agresivne.ziadny zmutovany gen mthfr(ci ako?) no na hematologii mi vyslo z mam vysoky homocystein 21,4 jednotiek(labak ma normu 15,4) ako je to mozne ked ja som sa docitala ze zvyseny homocystein je pri mutacii genu mthfr?????z genetiky inak este vyslo ze ana protilatky imunologicke mam mierne zvysene.vdaka za rady...

fiallinka
4. črc 2010

@tremonti já nejsem žádný odborník, ale mám pocit, že můžeš mít vysokovou srážlivost krve nebo třeba ten vysoký homocystein i tehdy, pokud žádnou tr. mutaci nemáš... to určitě může zapřičińovat i něco jiného...

zulok
4. črc 2010

@bettynka222 velka gratulaaciaaaaaaaa..nech sa vam pekne dari, ste stale zdravucki a stale tak velmi stastni ako teraz..sikuliaci, pekne ste to vsetko zvladli.. 😀

reiva
4. črc 2010

Ahojte. Mne tiež zistili približne pred mesiacom, že mám vrodenú trombofíliu. Má to i mamina a mal to i môj starý otec. Bol mi potvrdený heterozygotný stav pre mutáciu faktora V Leiden a hegerozyhotný stav polymorfizmu MTHFR A1298C. Bola som už aj na konzultáciách, kde mi povedali na čo si mám dávať pozor ale že sa nemusím obávať. Tak neviem, lebo tá diagnóza znie hrozne ☹ Údajne si budem musieť 2 týždne pred pôrodom a v období šestonedelia pichať injekcie na zriedenie krvi, že vraj pre istotu 😒 Bojím sa teraz tak trocha o bábätko, dúfam, že všetko hladko prebehne.

lenka_66
4. črc 2010

@bettynka222 gratulujem a vela zdravicka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

joda
5. črc 2010

@bettynka222 Vsetko najlepsie hlavne vela zdravia.

vavenka
5. črc 2010

@bettynka222 gratulujem a prajem hlavne vela zdravia a vela mliecka 🙂 ked bude cas, prosim si dojmy z porodu a prvych maminkovskych dni 🙂

erika12345
6. črc 2010

@bettynka222 blahozelam. Obom prajem vsetko NAJ, hlavne nech ste obaja zdravucki. 😉

matelko1
6. črc 2010

@bettynka222 blahozelam a pekne sa drzkajte a nech ste cim skor doma a hlavne vela mliecka 🙂

cukruska1920
6. črc 2010

@bettynka222 gratulujem...nech ste zdravi 😵 😵

cukruska1920
6. črc 2010

baby pocujete... pichate niektora Clexane 0.4 ? ja som bola dnes u doktorky lebo mi uz dosli injekcie a tie co mi dali v lekarni su take ine...take hrube a je tam taka struna? mali ste take?? tie predtym boli take tenucke...tieto su take hovade sa ich bojim normalne 😕

andzi
6. črc 2010

@cukruska1920 áno, ja som sa presne túto istú otázku pýtala pred 3 týždňami a vtedy mi nikto neodpovedal. Tieto hrubé sú ešte lepšie ako tie tenké, ak chceš napíš mi IP, vysvetlím. Tie tenké sa už vyrábať nebudú.

cikyta
6. črc 2010

@reiva Mám uplne presne to,čo ty.
Ja som si ale pichala inj.fraxiparínu celé tehotenstvo+2 mesiace po pôrode.A pravidelne som chodila na odbery krvy a z výsledkov mi upravovali dávky injekcií.Vždy mi navýčšili množstvo a po pôrode mierne znížili.
Neboj sa nič.Zvládneš to a po čase aj zabudneš,že si bojovala s nejakými injekciami.
Želám bezproblémove tehulkovanie..... 😉 a krásne zdravé bábätko 😵

cukor
6. črc 2010

ahojte... dnes som bola na usg.....NT hodnota 1,29........máme 6,58cm a mame aj nozičky,ručičky očká..zobrali mi krv a o tyzden budu vyledky.tak verím,ze bude vsetko v poriadku.

andzi
6. črc 2010

@cukor gratulujem, tak už sa nemusíš báť ani triplov s takou hodnotou NT je isto všetko v poriadku. Ja som mala NT 1,8 a triple testy tiež vynikajúce.

cukor
6. črc 2010

@andzi .....no to este nemusí nič znamenat.aj tak ma odporučajú na amnio. kvôli veku.

joda
6. črc 2010

@cukruska1920 Aj ja mam take balenie zatial som sa bala ho pouzit lebo sa mi zdali akesi velke tak zatial pouzivam tie tenke a tiez mi vraveli ze su to nove balenia. ale ak sa lepsie pichaju budem len rada

joda
6. črc 2010

@cukor To su krasne cisielka.Prajem ti aby boli 50cm.Pojdes na tu amio?Ja by som nesla je tam nejake riziko potratu.

fiallinka
6. črc 2010

@cukor určitě to bude ok, NT je krásné...

cukor
6. črc 2010

@fiallinka dik fialinka.a ty si sa ako rozhodla s tou amniocentézou?

denisocka
6. črc 2010

čaute baby,tak ja som bola dnes posledny krat v Hemomedike v PO na kontrolu,vyýsledky su lepšie,ostavam na 0,2 clexane do porodu a potom finito . ináč mam dovolenu aj epi alebo spinal

reiva
7. črc 2010

@cikyta Ahoj. No ja musím chodiť teraz do mesiaca na odber krvi a budú sledovať výsledky, ak budem mať hodnoty dobré, tak tie injekcie ma čakajú len asi mesiac pred a po porôde...som však rada, že je to podchytené teraz skôr...zatiaľ mám výsledky čo sa týka bábätka v poriadku, je zdravé 🙂

vavenka
7. črc 2010

Cukrik super NT, parada.... Mne keby amnio odporucili, asi by som sla aj napriek riziku... Ja som strachopud a teda ziadna hrdinka, kebyze sa potvrdi nejaka geneticka abnormalita, tak ....... ☹

19jana
7. črc 2010

ahojte baby
srdecne blahozelam Betty a prajem Ti vsetko naj, naj, naj.. 😀 😀 😀
cukrik vysledky mas ok to je vyborne.. nech sa ti uz len dari... 🙂
ja som uz po dovolenke bolo vyborne..
teraz cakam na prvu poradnu 21.7. zatial sa citim dobre len hormony si so mnou sem tam robia co chcu.. vytocia ma aj male somariny.. ale uz sa snazim viac ovladat a je to lepsie.. no najlepsie by bolo keby ma nic nerozculovalo..
chvalabohu mi ani nebyva zle.. teda len sem tam na par sekund mam zly pocit na zaludku, ale ak si rychlo dam do ust aspon malu piskotu hned je vsetko ok..
tak si uzivam toto krasne obdobie ved vo mne rastie maly cloviecik...
🙂

cukor
7. črc 2010

@vavenka ......ja som tiež stachopud.moja segra bola na amnio. a prežila to a ja chcem mat istotu.tak asi pôjdem.ale len k dankovčíkovi.síce sa tam dopláca 100 eur ale myslím,ze patrí v košiciach k najlepším.a vela tu závisí aj od šikovnosti doktora.a ako si mamičkuješ?