Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

mirip
14. črc 2010

takže ty už si viac tt ja som bola včera to končil 6tt a dr mi hovoril aj pustil kedže majú dopplera srdiečko tak som vudela aj počula som ostala mimo takot skoro som srdiečko nemala ani pri prvom ale to skončilo MA sa nevyvíjalo dobre pomalinky skrz tú trombofíliu a u malej som bola až v 7tt na konci a vtedy bolo srdiečko no Dr sa velmi potešil a bol prekvapený že som si aj hemoša bez neho vybavila 😀 vraj som žena činu 😀 😀 😀 😀

slavkav
14. črc 2010

@mirip - hej, ja by som od piatku mala zacinat 10tt.
a jasne, ja som tiez k hemato nabehla v 5tt 😉 sice som bez inj, ale tak pevne verim a dufam, ze vie co robi a vsetko dobre dopadne.

zulok
15. črc 2010

@fiallinka moc vam drzim palce, pri to vsetkom, co vas caka.. 4 tyzdne je este dlha doba..uvidite, ako sa nakoniec rozhodnete a ake onformacie este ziskate..moc na vas myslim

cukor
15. črc 2010

ahojte baby.....tak aj dnes som bola na stomatochirurgii......vymenili drenáž.....snád ten zub sa umúdri.ošetroval ma doktor....arab....bol zlatý,ze dáme to do poriadku a potom ked tam uz nebude hnis zub vytiahneme.osmičku vám netreba,je to ako slepé črevo 😀 ....sa zbláznil!!!!!v žiadnom prípade tahanie....mam 39 a ešte mi v zivote zuby netahali.teraz určite sa nedám trápit.a este k tomu vsetkému som spadla,ked som vstávala z postele.vôbec som necítila koleno ....a sklátila som sa k zemi.teraz aj koleno mam opuchnuté a stále sa pozorujem...strašne som sa zlakla....dufam,ze som babätku neublížila.

zulok
16. črc 2010

@cukor jeejda..chudiatko, to musel byt pad..nech ta zub dlho netrapi..pokial ide o brusko, isto bude vporiadku a ved si padla na koleno, nie na brusko..Mne MAtusko raz taaak padol na brusko, asi tak okolo 15tt a nic sa nastastie nestalo..a ono je babatko schovane este dole v podbrusku..tam je pekne chranene, ma okolo seba kopec vodicky..mozno si tak pomyslelo, konecne sla mamina na nejaku smyklavku 😉 drz sa nam, krasne ti tie tyzdne letia..
a ono si vezmi, ako cloveka natriasa napriklad v autobuse, alebo aj v aute, ked prejdes cez nejaku jamu.. isto bude vsetko fajn..

bettynka222
16. črc 2010

ahojteeee 😵

ako sa všetky máte? nestiham citat, ale mame sa dobre tak dúfam že aj vy 😵

cukor
16. črc 2010

@zulok ...dik zuloček za povzbudivé slová 😉
@bettynka222 ...betty....nejaké infošky o pôrode?a fotka matka?zanedbávaš nás?tak šup sem jednu fotku nech sa trosku pokocháme tvojim chlapcekom 🙂

bettynka222
16. črc 2010

@cukor nezanedbavam 😉 len je nám strašne teplo 😝 ale pôrod bol super 😀

rebeca_1
17. črc 2010

Ahojte baby, tak aj ja som si bola na hematologii pre vysledky ktore potrebujem do CAR.
Potvrdil sa mi heterozygot aj homozygot a celych 9-10 mesiacov budem pichat fraxik.
Stimulovat na IVF by som mala zacat kazdym dnom.
Sama som zvedava ci nam fraxik pomoze....

fiallinka
17. črc 2010

@rebeca_1 heterozyg a homozygot jaké mutace? A určitě pomůže, aspoň psychicky 🙂

rebeca_1
17. črc 2010

@fiallinka nerozumiem presne tvojej otazke ale problem mam v protrombine G20210A a MTHFR C677T. Kvoli tymto dvom mutaciam musim pichat fraxik. Leiden a MTHFR A1298C mam v poriadku.

fiallinka
17. črc 2010

@rebeca_1 tak že předpokládám, že máš heterozygota v protrombině a homozygota v MTHFR 🙂, no si asi jediná, kdo má to samé, co já... ale zase podívej, jak nám krásně vychází ivf 🙂, byť to celé už tak pěkně nekončí...

rebeca_1
17. črc 2010

@fiallinka ja som za celych 8 rokov a 4 mesiace este ani raz neotehotnela. Nikdy. Nikdy som nemala pozitivny test ani ziaden naznak hcg.

fiallinka
17. črc 2010

@rebeca_1 no, to já naopak vždycky i přes tyhle mutace, a to poprvé jsem měla jen ten anopyrin... vlastně ti tím chci jen říct, že prostě ty mutace nejsou překážkou otěhotnění ... je pravda, že já nemám ani přes ty mutace žádný problém s krví, ani zvýšený homocystein (nevím, jak ty), ale pokud problém máš, tak to ten fraxík vyřeší... a buď moc ráda, že to víš dopředu, ta protrombinová mutace je sviňa.

rebeca_1
17. črc 2010

@fiallinka hladinu homocysteinu mam v norme.
Dakujem ti za povzbudive slova, posuvaju ma dopredu.

Kedy si zacala pichat fraxik ty? Pri OPU, pri ET?
Mne najskor navrhla hematologicka az po potvrdeni tehotenstva UTZ, ja som ju poprosila ze by som chcela pichat fraxik skor. Dohodli sme sa k ET.

fiallinka
17. črc 2010

@rebeca_1 jak říkám, poprvé jsem měla jen ten anopyrin, podruhé jsem píchala od začátku stimulace. Já ti ale nevím, jestli jsem ti to někde už nepsala (myslím, že jsme se potkaly na KETu, jestli si dobře vzpomínám...) - mně ti mutace zjistili před 1. ivf, ale doktorka mi řekla, že to nic není a já nepíchala nic... a v 36. týdnu mi jeden chlapeček umřel na trombozu... takže potom mi už fraxiparin dávali preventivně a já si ho vyprosila už od začátku stimulace, protože minule jsem měla ohss a to se považuje za rizikový stav pro rozvoj tromboembolické nemoci... ale určitě stačí po ET 🙂

rebeca_1
17. črc 2010

@fiallinka ano ano, spominam si. V januari som bola na KET po OHSS. Stretli sme sa v teme KET, velmi dobre si ta pamatam. Popisali sme )))))
Aj v inej temicke som ti nedavno blahozelala k miminku.
Tesim sa s tebou, ze si opat tehulka.
Ja som mala este posledne tretie IVF na Slovensku a opat neuspesne.

Teraz chodim do Reprofitu a Vitouskova mi spominala aj o prednisone a anopyrine. Tak mozno aj to mi da. Pri UTZ sa dohodneme co dalej.....

cukor
18. črc 2010

@rebeca_1 ......máš nejak protilátky,ze ti chce dat prednison?a anopyrin ti nedá,ked ti dá injekcie.držím palce.8 rokov je dlhá doba....viem to z vlastnej skúsenosti.

joda
18. črc 2010

@bettynka222 Ako mamicka drobec sa drzi.Pozeram ze na nas uz nemas vela casu.Ale to je dobre venuj sa babetku ved si si to zasluzila drzte sa ahojky.

joda
18. črc 2010

@cukor Ako sa drzis po pade spostele.A zubok je uz v poriadku.

cukor
18. črc 2010

@joda koleno ja fialové a zub sa umudruje.robím si výplachy a chodím na drenáze.a ty ako sa ti tehulkuje?

fiallinka
18. črc 2010

@rebeca_1 prednison taky u nás dávají preventivně 🙂... a jinak já jsem sice těhotná, ale bohužel nevím, jak to dopadne (viz album nebo mé poslední příspěvky) - sice se nám daří ivf, ale máme potom hroznou smůlu... ale i tak jsem neskonale vděčná za Juriho, nechci si stěžovat víc než je nutné, nicméně ty úspěchy jsou asi vykoupeny tímto.

rebeca_1
18. črc 2010

@cukor v Reprofite davaju prednison preventivne. Nepotrebujem mat imuno vysetrenie. Pytala som sa nato, potesilo ma to. Uz sa mi ozaj nechce chodit po kadejakych zbytocnych vysetreniach.
Dakujem ti, si zlata. Pozeram ze cakas babatko, blahozelam ))))) Verim, ze stastna a uzivas si toto carovne obdobie plnymi duskami..... Moc ti to prajem, o to viac ked si na miminko cakala take strasne roky ako ja....

rebeca_1
18. črc 2010

@fiallinka stratila som slova aj dych....
Nech sa rozhodnes akokolvek, rozhodnes sa spravne....
/Ja by som si postihnute dieta tiez nenechala/
Pomodlim sa za Vas....

cukor
18. črc 2010

@rebeca_1 ......no zdá sa mi zbytočné ti dávat prednison ked nemáš protilátky proti tym vsetkým ........nechce sa mi vypisovat.ja som brala ten prednison pri kazdom ivf,ket,iui ale vôbec mi z neho nebolo dobre,este som aj pribrala a spuchnutú tvár som mala z toho...je to hnus.no a toto ako píšeš čarovné obdobie si vôbec neužívam,je to pre mna stres.len sa pozorujem,či je vsetko v poriadku a asi ma neminie amniocenteza.......chcela by som si to viac užívat ale hrozne sa bojím.............a neboj,vsetko sa ti podarí a budem ti drzat palceky 🙂

rebeca_1
18. črc 2010

@cukor mne ho asi nasadi kvoli tomu, ze nemam za sebou imuno vysetrenie. Aspon ja som to tak pochopila. Ked som sa jej pytala ci si to mam dorobit, povedala mi ze nemusim, ze mi da prevntivne prednison. Tak neviem.
Ja naopak vzdy pri IVF, KET schudnem, neviem preco ale je to tak. Prednison som este nikdy nebrala, no uvidim, co ma caka....
Skus si tehulkovanie viacej uzivat! Viem, ze mas stale obavu ci je vsetko tak ako ma byt ale tym, ze sa stresujes nepomozes sebe ani babatku. Bud pokojna, si uz v krasnom 15 tyzdni tehotenstva, je nacase si to uzivat )))))
Mas uz meno pre babatko vybrane?
Dakujem, za drzanie palcekov.

bettynka222
18. črc 2010

@joda no tak vyplna mi všetok čas, ale nestazujem sa 😵

ahojte všetky 😉

joda
19. črc 2010

@cukor Je to dobre aspon si myslim zajtra idem na ult.Takze uvidime ako to pokracuje alebo nepokracuje priznam sa ze strach mam velky.

joda
19. črc 2010

@bettynka222 Tak si uzivaj mamickovanie.Ja ked som mala prve dieta niekedy som sa zabudla aj napapat .No a teraz sa na rozdiel od teba strasne nudim az som s toho nerozna.

bettynka222
19. črc 2010

@joda neboj, už sa nudiť nebudeš 😉 a ten strach o ktorom píšeš, ja som sa o malého bala celé tehotenstvo 😔