Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
30. črc 2010

@dilema ......tak ver,ze to vyjde a my ti budeme drzat palčeky 🙂

slavkav
31. črc 2010

dievcata - chcem sa s vami poradit. ja som teraz zaciatok 12tt (11+2) uz som dojedla ten femibion 800. mysliste, ze ked zacnem teraz brat femibion 400, ktory je od 13tt - je to este skoro? lebo som si uz nechcela kupovat ten prvy femibion, lebo by som ho nevybrala cely. dakujem.

cukor
31. črc 2010

@slavkav ..kludne si kup ten druhy....400....je to skoro o iste,len je tam pridaný jod a este nejaké potrebné prvky.ale je to drahsie.stojí to okolo 22 eur.

denisocka
31. črc 2010

prečo nepapate acidum folicum? nechapem

cukor
31. črc 2010

@denisocka ....ja jem aj to .........jej ty si ešte celá...ako sa cítiš?

denisocka
31. črc 2010

@cukor cela cela ... tak ešte do včera som mala depky,kde je ten moj predčastny porod čo sa vyhražaju od 22tt ,ale ako som otvorila nove balenie Clexanu,tak ma depka na 10 dni prešla 😀

cukor
31. črc 2010

@denisocka .........tak si este pichaj a klud ...fakt to maš uz za pár ako sa hovorí ...... 😉

cukruska1920
31. črc 2010

Ahojte... dievcata dokedy treba pichat Clexane?? az do porodu??

denisocka
31. črc 2010

@cukruska1920 ako kto,podla vysledkov po porode

slavkav
31. črc 2010

@denisocka - to mne uz hemato nepredpisala kyselinu listovu - zevraj ju mam aj v tom zeleze. akurat vcera som ju dobrala. v lekarni mi ju bez predpisu nechcu predat, tak som si kupila nejaku volnopredajnu - ale tej je asi menej, co?
tu acidum folikum som brala 2x1doteraz

cukruska1920
31. črc 2010

@denisocka a ako sa to potom riesi pri porode?? ja sa bojim aby som nezacala prudko krvacat ked budem rodit 😕

slavkav
31. črc 2010

@cukor - tak pozeram doma ten aktiferrin - tak 100ks balenie je pri recepte doplatok 4,86 a cele balenie bez predpisu asi 8,76. a na skatulke je napisane, ze liek nie je viazany na lekarsky predpis.

denisocka
31. črc 2010

@slavkav hematologicke by z ruky neodpadlo,ak by ti predpisala. Alebo chod s papierom od hto a pytaj obvodaka.alebo aj gyndosa

denisocka
31. črc 2010

@cukruska1920 nevykracas,neboj. Len ak to na teba pride,tak si uz ten den nepichaj ,aspon ja tak budem konat

denisocka
31. črc 2010

inac zelezo bez doplatku je akurat sorbifer durules

slavkav
31. črc 2010

@denisocka - no ked ja praveze uz nemam papier, kde by bolo napisane, ze ju potrebujem. skusim cez kamosku - jej davaju v jednej lekarni aj bez predpisu.
sorbifer durules - ja som kedysi brala, mne z toho bolel zaludok. z tento aktiferrin znasam uplne super. ale moze to byt samozrejme individualne.

denisocka
31. črc 2010

@slavkav ja som tiež nemala napísane,že mam brat a ked som povedala dokyne,že pre svoje presvedčenie to chcem,tak nemala problem mi dať recepet a o to viac gyndoška,ta to napísala hned, ani papier netrebalo bo vedela,že to beriem od začiatku .

jo a železo,jasne každy inak znaša, mne je to jedno ake,len nech je bez doplatku 😀

denisocka
31. črc 2010

@slavkav jaj ešte,ja som si myslela,že ac.folicum beriem proti krvacaniua v20tt mi povedala hematologička že to je proti vyvojovým chybam a aby som nepotratila zo začiatku,takže po 20 tt vravela že to už význam fakt nema,no ale tak ja som taky pripad,že ja som si dobrovolne pichala aj B12 aj ked mi ich nekazala pichat 😀 . proste som mala strach,že ked nepichnem,tak zakrvacam,kedže v prvom tehu som jedla aj acidum aj B12 velmi dlho, a prekvapilo ma,že teraz to beru tak športovejšie

slavkav
31. črc 2010

@denisocka - no mne gyndos tiez teraz povedal, ze to uz nepotrebujem, ze uz pomaly koncim 1trimester. a pritom vie, co mam za sebou a aj aky problem sme mali oteho ... no mam kupenu nejaku, tak mozno pomaly budem minat este to ... uvidim ... ja som tiez bola v tom, ze to nejako riedi krv ...akoze je aj v tom mojom zeleze a tiez vo femibione ...

slavkav
31. črc 2010

baby a o 3 tyzdne, ked uz budem v 14-15tt by som chcela cestovat kamoske na svadbu - co je asi tak 220 km - prestavka u svokrovcov po 100 km s prespatim alebo minimalne hodinou ... myslite, ze je to ok, alebo co mi poradite? vela pit po ceste a ako casto a ake dlhe prestavky si spravit?

dilema
31. črc 2010

@denisocka
@slavkav acidum folicum v kombinacii s B12 a este B6 sa dava pri trombofilnych mutaciach, samotne acidum folicum je vsak rovnako dolezite pri vrodenych vyvojovych vadach.... na riedenie sa zvykne davat anopyrin t.j. ASA kyselina acetylsalicilova a tie injekcie co pichate 🙂 ale kombinacia tych b-cok sa pouziva najma pri mutaciach MTHFR. takze tak....

denisocka
31. črc 2010

@slavkav tak jedz svoj femibion a vykašli sa im na hlavu,ked su takí leniví ti predpisať . a čo obvodačka? 😅 ja neviem,ja asi žijem v inom svete,tu mi predpíšu čo chcem 😀 .. mala dedina,malý okres,každy sa tu pozname, zavolam si do ambulancie a čo chcem,to mam .samozrejme nie dajake opiaty,ale take prkotiny

a kludne cestuj 😉 a uži si svadbu

denisocka
31. črc 2010

@dilema ano ano,to viem 😉 , pri prvom som to cele brala asi do 25tt ? neviem už a teraz do 12tt a že stačí,teda b12 stači, b6 som mala brať dalej a ac.folicum tiež že stači,ale brala som všetko dalej a od 22tt už iba b6 lebo toho som mala v magnezku

slavkav
31. črc 2010

@dilema - dakujem, b6 a b12 je vo femibione - tak budem brat teda ten. b12 som naposledy vo vysledkoch mala vela - ale to hemato skonstatovala, ze asi beriem materske vitaminy.

a dakujem za rady 😉

tremonti
1. srp 2010

ahojte dievčata, tak do svojej zbierky zaujimavych a novych diagnoz si pripisujem aj antifosfolipidovy syndrom.pls poradte mi niektora ktora ho mate co s tym?donosit sa da normalne?uz som raz potratila a dr mi vravela ze nie je vylucene ze nebudem vediet kvoli nemu donosit lebo mam prave tu protilatku ktora sa aktivuje vtedy ked sa chce tvorit placenta...nasadila mi anopirin.. dakujem za odpovede

denisocka
1. srp 2010

@tremonti da sa donosiť 😉 sranda je ta,že ja som ho mala a potom už vraj nemala 😕

cukor
1. srp 2010

@denisocka ...no čítala som ,ze lekári to nie vzdy vedia správne diagnostikovat.tam treba viac labor.vysetrení.
@tremonti ...anopyrin sa dáva ale prevazne zenám,ktoré ešte nepotratili.kedze mas za sebou jeden potrat,asi by boli potrebné injekcie.

tremonti
1. srp 2010

dakujem baby za ptesujuc spravy.dalsi cyklus sa zaciname snazit opat tak dufam ze to vyjde.mne uz natiskala hematologicka anopirin ,pyridoxin,c-cko,e-cko, acidum folicum-10mg a gynekolog duphaston-mam teda skoro nemam progesteron-0,80 v poovu faze.anopirin mam len 100mg hovrila ze to mozem brat aj pocas tehotenstva.co vy na to? injkcie este neviem lebo este cakam na vysledok z mutacii.aj ked na genetike mi faktor 5 leiden nevysiel tak som velmi zvedava...injekcii sa veeeeeeelmi bojim brrrrrrrr🙂

denisocka
1. srp 2010

@cukor mne to brala imunologička a že mam antifos.sy. - šak mam aj papiere a potom o pol roka už na HTO že jej tam nič nevyšlo 😕

katrenka111
1. srp 2010

@tremonti ahojky ja mám mutaciu FII.protrombin a s niečím kombinovanu este,takže tiež musim byt na anopirine,vitamínoch a pocas tehotenstva na injekciach,ale myslím že pomocou vitamínov a dobrej liečby sa to da prekonat.
Ja sa este neponahlam s tehu ale aj tak mam strach a zaujímave je to ža stale mam neskutocne krče noh až take že neviem ani pohnut s nohami až spadnem a bolesti a nikto nevie prečo.... ☹