Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

denisocka
1. srp 2010

@tremonti to je dobre,len papaj,my sme tak mali prveho 😉 , popri dufastone a liekoch z HTO zrazu na prvy krat šup

tremonti
1. srp 2010

katrenka111 mala by si si kupit magnezium ,mam tiez ten problem a ked som jeden cas brala magne b6 tak mi povolili.
moze byt ze mas nerovnovahu mineralov v tele,pi vela vody a skus aj banany.
denisocka tak to si ma velmi potesila.dufam velmi ze to vyjde.chodila si potom do prace alebo si bola pn?
cukor citala som aj ja ze to nevedia spravne diagnostikovat.lenze mne vysli zvysene prtilatky aj na genetike.velmi rada by som bola keby to nebola pravda lebo ja som bola vzdy zdravy clovek a teraz mam pocit ze idem kazdym dalsim vysetrenim hlbsie a hlbsie...

katrenka111
1. srp 2010

@tremonti no tak to som už poskusala,banany,vitamíny to dennodenne,denne pijem aj 3litre tekutín a nic. A Magnezium nemožem moc brat pretože mávam neskutocne nízky tlak 80/90 / 50/60 a ten mi ho este viac znízi.....
Takže fakt už neviem.

tremonti
1. srp 2010

katrenka a ze ti znizi tlk mas odskusane lebo ja beriem sem tam magnezium na vyrovnavanie tlaku to iste by mali robit aj banany? katrenka a nemas krcove zily?

cukor
1. srp 2010

@katrenka111 ....skus magneB6....ze to pomáha pri tych krčoch

katrenka111
1. srp 2010

@tremonti no začínaju mi aj krčove žily trosku...mame to aj v rodine.... no mam odskusane aj Magne B6 a nic tak neviem

tremonti
1. srp 2010

katrenka a bola si na hematologickom vysetreni?co ti vyslo ak si bola?beries aj nejake tabletky?

katrenka111
2. srp 2010

@tremonti no mala som zníženu hladinu železa a zvýš.množstvo bilirubínu....
inak beriem kys.listovu a nejake vitamíny...a samozrejme anopirin

biela.ruza
2. srp 2010

baby tak ma napadlo, ze ak vdaka tromboze a tomu pichaniu injekcii kazdy den, znamena to ze budem na rizikovom a vlastne mala by som byt na materskej uz od zaciatku tehotenstva a nie az od 6. mesiaca jak chodia normalne?

katrenka111
2. srp 2010

@biela.ruza no to by aj mna zaujímalo ... ja by som to ale nechcela pretože by som sa asi unudila k smrti

cukor
2. srp 2010

@biela.ruza ..od 6 .mesiaca sa nechodí na materskú.na matersku nastupuješ 6-8 tyzdnov pred termínom pôrodu.a ja som PN od uplneho zaciatku tehotenstva a vôbec sa nenudím.konečne mam čaas na čítanie a na iné veci a nejako mi ten čas ubieha,lebo stále lietam po nejakých lekároch.je to fajn,ze nemusím chodit do práce.

katrenka111
2. srp 2010

@cukor A ako to je potom s peniažkami ak si od začiatku PN???

mirip
2. srp 2010

@katrenka111 dostávaš PN samozrejme ak ideš na Pn z roboty a nie z Úradu práce

denisocka
3. srp 2010

tak čo baby,ržite sa?

cukruska1920
3. srp 2010

@denisocka ahoj...my hej a ty??

denisocka
3. srp 2010

@cukruska1920 šak kukaj,aj sa držim, ani nechápem ako,ja to už chcem mať za sebou ... ešte mam 4 clexany , a to som si pred týždnom myslela,že už dalši balik mi netreba 😖

cukruska1920
3. srp 2010

@denisocka ono to tak byva.. ked sa clovek boji ze porodi skor tak este aj prenasa... ja tiez furt stresujem aby som neporodila skor...

katrenka111
3. srp 2010

@cukor pekný den, ešte sa opýtam ako casto treba vlastne chodit po lekaroch s touto diagnozou??
Je to naozaj až take pravidelne že treba byt PN???

cukruska1920
3. srp 2010

@katrenka111 no myslim ze minimalne raz za mesiac urcite..aspon ja tak chodim

katrenka111
3. srp 2010

tak to nie je až take hrozné aby bolo nutné byt PN nie?

cukruska1920
3. srp 2010

@katrenka111 tak jasne ze nemusis byt PN to zalezi aj od inych okolnosti

katrenka111
3. srp 2010

@cukruska1920 uvidime este babo necakam,ale už teraz mam všeliake problemy s tými nohami a krcami a nic nepomaha ☹

cukruska1920
3. srp 2010

@katrenka111 a v tehotenstve su krce este horsie

katrenka111
3. srp 2010

@cukruska1920 no to si ma nepotesila.....ktovie ako to cele bude prebiehat...už teraz mam trosku strach

kaciatko81
3. srp 2010

ahojte
@denisocka
@cukruska1920 sa vam to krati 😵 a s tymi krcmi, nestraste... vcera som si vybehla na zumbu, fuuu, taky krc, ze dnes ledva chodim :(
@katrenka111 mne povedali, ze ma pravdepodobne nechaju doma, ale asi to ma suvis aj s inymi vecami... trombofilia to len potvrdila...

katrenka111
3. srp 2010

@kaciatko81 tak radčej ak to bude až take rizikove tak treba ostat doma...ale ja osobne si to neviem predstavit....

kaciatko81
3. srp 2010

@katrenka111 ono si to dopredu asi malokto vie predstavit... ale spravim vsetko pre to, aby to dobre dopadlo a pokial tomu pomoze pn, tak budem poctivo posluchat 🙂

cukruska1920
3. srp 2010

@katrenka111 a ty mas zistenu trombofiliu ci ako?
@kaciatko81 krati krati... denisocka je natom ale predsa len lepsie 🙂

katrenka111
3. srp 2010

@cukruska1920 hej mam,zistila mi to moja gynekologicka na zaklade tých problemov ,mám mutaciu FII.protrombín s niečím kombinovanu....

kaciatko81
3. srp 2010

@cukruska1920 no ano, denisocka to uz ma za par... ale tebe to tiez krasne pribuda... ak sa mozem spytat, ty mas aku tu mutaciu?