Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

nonika
24. srp 2010

@cukor ahoj, bola som na tej hematologii a sestricka mi poradila aby sme pichali do ramena....no vcera mi manzel pichol prvykrat tam a sice ma to miesto nesvrbelo ani nic, len som sa v noci zobudila nato ze ma svrbia nohy a brucho....

cukor
24. srp 2010

@nonika ....a velmi ta svrbelo brucho aj nohy?či len chvílu?no neviem,prečo ti nezmenia injekcie,zbytočne sa trápiš.

nektarine
24. srp 2010

@hedva úplně ti rozumím, pro zdravé a živé dítě, uděláme cokoliv, že... Držím ti pěsti!

nonika
24. srp 2010

@cukor no dost to svrbelo....nevedela som sa prestat skriabat ☹ ...strasne.....na hrcky a modriny sa zda zvyknut ale na toto nie ☹ .....prave som sa vratila z hemat. a zmenila mi predsa tie injekcie...dala mi Claxine.....tak uvidime co zrobi toto....fakt to svrbenie bolo sialene....ides vecer spat a zrazu sa nato v noci zobudis...brrrr.....

zulok
24. srp 2010

@hedva gratulujeeeem, nech sa vam pekne dari

@gejbule1 drzim palce, dufam, ze teraz dostanes injekcie a vsetko pekne zvladnete do uspesneho konca

gejbule1
24. srp 2010

Doktorka mi říkala že toto stačí a pak se prý přejde na injekce tak já nevím.Prý se ty léky musí užívat dlouho a já to brala u posledního těhotenství jen dva měsíce.Už jsem změnila doktora tak mi nezbývá než ji věřit.Prý dělala 25let v poradně pro nadměrně potrácející ženy tak snad ví co dělá jen ty výsledky zatím nemáme 😠 .
Držím vám všem palce 🙂

jamrilka
25. srp 2010

@nonika Ahoj Moni, neviem, ako dlho beries injekcie, ale problem moze byt aj v tom, ze ich zle znasa pecen. Svrbenie tela (ruky, nohy, brucho) moze poukazovat prave na zle fungovanie pecene. Ale toto by mala hematologicka vediet. U mna tento problem nastal cca 2 mesiace po tom, ako som si zacala pichat Fraxik a brat lieky na stitnu zlazu. Sice ma ani nic nesvrbelo, ale "odisla" mi pecen a teraz uzivam aj dalsie lieky na pecen a chodim pravidelne na hepatologiu. Tak sa skus popytat ...

fiallinka
25. srp 2010

@jamrilka mně se to stalo minule i bez těchto léků v těhotenství.. ke konci těhotenství mne všechno strašně svědilo a byl to právě problém s játry, naštěstí se to potom samo upravilo...

cukor
25. srp 2010

mna tiez svrbelo ,som sa vyhadzovala asi 5 x za den na roznych miestach a svrbelo to asi 5 -10 min.,potom to prestalo a trvalo to asi dva mesiace.teraz je to uz v poriadku.a bola som aj na pečenových testoch,ale tie boli v poriadku.

nonika
25. srp 2010

@jamrilka no co sa tyka pecene, tak v detstve som prekonala zltacku (ako dvojrocna som bola na ockovani alebo na odbere krvy, uz neviem presne a sestricka ma pichla pouzitou ihlou ☹ ) takze som sa snazila vyhybat akymkolvek liekom cely zivot aby som pecen nezatazovala......no len teraz sa tomu asi nevyhnem a urobim vsetko preto aby babo bolo v poriadku 😉....uvidim ake budu reakcie po tom clexane..... na buduci tyzden by som mala ist na hemat. na odber tak to spomeniem lekarke....dakujem za tip......@cukor keby to bolo take chvilkove, trvajuce par minut, tak si neako nad tym nelamem hlavu, ale naozaj to bolo hrozne.....to ze som nevedela prestat so skriabanim 😅 ale super ze teba to preslo...

nonika
25. srp 2010

@jamrilka zacalo to po asi siedmej injekcii, neako skoro 😒

erika12345
25. srp 2010

@gejbule1 Neviem, ako je to u prednisonu, ten nepoznam, ale mam pocit, ze anopyrin zabera skoro hned. Drzim palceky, nech to uz nabuduce vyjde. Viem, ze ti musi byt strasne.

ivula21
25. srp 2010

Holky prosím pěkně, čekámna IVF a mám zjištěnou Leidnovu a ještě nějakou tu mutaci. Kolik mám vlastně jíst té kyseliny listové? Já jím jeden denně. Není to moc? nebo málo? 🙂

nonika
25. srp 2010

@ivula21 ahoj, ja mam okrem Leidna este 4 mutacie, poruchu trombocytov ☹ a beriem 2 krat denne kyselinu 😉 snad to staci a doktor vie co robi, ked ti predpisal len jednu denne 😉

shandy
25. srp 2010

@ivula21 ahoj ja mam tiez Leidena a aj MTHFR a beries tiez jednu (acidum folicum) denne, takze by to malo stacit. Tiez stimulujem na IVF...

ivula21
25. srp 2010

No já mám taky Leidna MTHFR jako ty Shandy a právě, že mi nikdo neřekl kolik. A v letáku jsem myslím četla jednu obden, takže si vždycky říkám, jestli není jedna deně moc. Díky

cell
25. srp 2010

kyseliny listové 400 ug, ještě lépe preparát femibion 800. Ivulko jedna tableta denně určitě není moc, předávkování rozhodně nehrozí, jsou to přece jenom vitamíny rozpustné ve vodě. Snad jsou holky stimulující zajištěny miniheparinem 😉

fiallinka
25. srp 2010

@cell řekla bych, že ten miniheparin při stimulaci není moc automatický, poprvé jsem měla jen anopyrin, fraxík až podruhé, poté, co jsem měla v anamnéze úmrtí dítěte... ☹, bohužel...

cell
25. srp 2010

automatické to není, ale pokud už o někom víme, že má Leidena, tak je to asi lepší. Anopyrin nepomůže ničemu, jeho indikace je jenom velmi úzká a v tomto případě nepřínosná

fiallinka
25. srp 2010

@cell ale stejně se mi zdá, že ho holky nemají 🙂... jinak ten anopyrin se tu naopak dává houfně... 🙂... já jsem si ty injekce při stimulaci vydupala sama, a to až poté, co jsem se začala ptát doktora, jestli tam není větší riziko TEN, když do sebe cpu tolik hormonů 🙂... no nakonec usoudil, že jo a dal mi ho, ale řekla bych, že se s tím moc nesetkal (je pravda, že tam, kam chodím, v okolí žádné ivf centrum není - to jezdím zas na druhou stranu 🙂

cell
25. srp 2010

důvody jsou taky ekonomické, miniheparin stojí cca 50,- /každá injekce, Anopyrin stojí pár korun celá krabička. Zohledňují se i předchozí potraty či další rizika ....

lulu10
26. srp 2010

riešili ste tu niekto okrem vašej trombofilie aj manzelov zly spermiogram??? nam sa to nejako skomplikovalo a mna dnes pochytila uplna beznadej, ja mam MTHFR C667T a 2 potraty za sebou, neviem ako dalej

fiallinka
26. srp 2010

@lulu10 u nás byl spermiogram ne zlý, ale úplně tragický... rychlé spermie byly opakovaně 0%, jen občas nějaká ta dobrá - a vidíš, byli jsme na ivf, vyšly nám krásně a z obou jsem čekala dvojčata... tak neboj a neházej flintu do žita... navíc to mthfr třeba vůbec nemusí být důvodem potratů, třeba jsou to naopak špatné spermie - to je docela možné - ale jsou cesty, jak to všechno vyřešit, podívej na nás 🙂. Vsaď se, že to dopadne dobře 😉

shandy
26. srp 2010

@ivula21 no to je divne, ze ti k tomu nikto nic nepovedal...ch jo 😔
tiez suhlasim s fiallinkou ze ten miniheparin nie je automaticky. mne ho dokonca ani hematologicka najprv nechcela davat, ze ked som nikdy nemala potrat ale potom som to konzultovala s doktorom z CAR-u, ze teda nemam velmi chut si po neviemkolkom IVF riskovat este potrat, tak odporucal fraxik uz od OPU, tak hemato ze ok 🙂 .
@cell ja mam tiez anopyrin ale kvoli antikardiolipinovym protilatkam, tak mozno ho davaju preventivne pri antifosfolipidovom syndrome alebo co...
@lulu10 my mame velmi zly spg, absolvujeme IVF...

fiallinka
26. srp 2010

@shandy u nás dávají ten anopyrin po každém ivf, protože se sliznice líp prokrvují a podle některých studií to může pomoct uhnízdění embrya 🙂... takže jsem ho poprvé měla "automaticky"...

shandy
26. srp 2010

@fiallinka no super, tak sa tesim 😵 tak asi to predsa len nejaky vyznam ma, inak by nas snad tym neladovali, ze? 🙂

fiallinka
26. srp 2010

@shandy no tak je pravda, že podle jiných studií to zas význam nemá, ale uškodit by to němělo 🙂

shandy
26. srp 2010

@fiallinka tak hned sa citim lepsie 😀 😀 😀

mirulapirula
26. srp 2010

ahojte mám otázku??? mala som dva krát potrat v 5tt. potom nasledovala rada vyšetrení genetik, endokrinologičk, imunológ, hematologička. Hematologička mi zistila vysoký homocysteín. Teraz som asi 2 tt tehotenstva a mám injekcie od hematologičky , dalej duphaston, kyselinu listovú. A taktiež berem na štítnu žľazu euthyrox 50. Ja som si test robila ešte pred tým ako som dostala menzes, takže teraz to vychádza že mám dostať menzes až zajtra. No mám obavu, že potratím pretože ma bolí podbruško ako keby som mala dostať. Chcem sa spýtať že ako dlho by ma malo takto bruško bolieť a ešte to nemám rieštiť??? ďakujem

cell
26. srp 2010

shandy: psala jsem o velmi úzké indikaci anopyirnu - a tou je antifosfolipidový syndrom, takže ano, tam je to správně 🙂