Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

bettynka222
6. zář 2010

@erika12345 neee, to sa ma pytali uz po porode 😅 😕 😀

fiallinka
6. zář 2010

@slavkav měla jsem asi 850 a to opakovaně, a to přitom píchám fraxiparin a doktor vždycky říkal, že dobré, asi mi tam naposled vyletěla nějaká jiná hodnota, protože mi ten fraxík zvýšil... ale taky nevím, jakou máš mutaci a hlavně ono asi největší neplechu to dělá v 3,. trimestru, tak to ti tak na tu další kontrolu vyjde, že by ti něco nasadili potom... 🙂

@bettynka222 no, se mnou to porovnávat - já tím, že jsem přišla o dvojčátko, jsem prostě chtěla další dítko hned, protože jsem pořád měla pocit, že prostě musím mít to druhé... akorát stejně kvůli císaři to mohlo být až za rok, pak jsem ještě chvíli kojila a to taky nešlo... ale kdybych se rozhodovala "svéprávně", tak asi bych to začala taky řešit stejně jak teď - t.j. až po roce a něco od prvního - dokud jsem kojila a vstávala v noci, byla jsem teda dost vyčerpaná.... no ale teď jsem taky, teď mu zas rostou zuby a řeknu ti, někdy jsem tak unavená, že si dvě ani neumím představit 🙂

A v Jurášových 2 měsících jsem byla úplně na fyzicky mimo 🙂

bettynka222
6. zář 2010

@fiallinka chapem ze u teba to bolo ine... 😔 ako ja k malemu vobec vstavat v noci nemusim, papa len raz...ale zas cez den teda moc nenaspi a niekedy mam pocit, ze by osm dalsie mimi nezvladla a ni by som śa mediz dve deti nedokazala rozdelit...ale za rok to snad budem vidiet inak 🙂

fiallinka
6. zář 2010

@bettynka222 tak to nevstávání ti "závidím", toho se fakt děsím, protože to u Juráša bylo fakt až do ukončení toho kojení v 14 měsících tak 3x za noc, a taky pořád brečel, když byl malý... ale ono je to jedno, protože oni si to ti noční spáči zas vyberou jinak 🙂...

ale neboj, ono se to samo nějak vyvrbí 🙂... ale teda ze zkušeností známých vím, že někdy je lepší otěhotnět dřív než začne to druhé dítko fakt zlobit (jako Juri te´d 🙂), protože pak už je lepší to zase odložit na hodně později 🙂

bettynka222
6. zář 2010

@fiallinka to mas pravdu ze si to vybere inak...tak ze cez den nespi 😀 akurta dnes zalomil uz o pol tretej a zas sa nam ho neda zobudit (to sa mu stavalo ked bol malinky). a teda najlepsi vekovy rozdiel je aky? bud rok alebo potom az 5 rokov, hmmm?

fiallinka
6. zář 2010

@bettynka222 no asi jo 🙂 🙂 🙂

ale teda většinou mi říkaly, maminy, které mají děti tak necelé dva roky od sebe, že kdyby v tom roce prvního dítka věděly, jak to bude hrozné potom, až začalo chodit a běhat apod., tak by počkaly další rok 🙂...vlastně si asi myslím, že ideál jsou možná ty tři roky rozdílu, ale nechtělo se mi tak čekat 🙂

slavkav
6. zář 2010

@garnelia dakujem za info, pozerala som tie hodnoty aj na nete a veru sama netusim v akych jednotkach to mam merane, lebo tam mam len cisla. ale pri normach vsade vidim take male cisla ako mas ty, ale to je asi hodnotene inou metoudou. inak neviem.

@fiallinka - dakujem za povzbudenie 😉 ja stresujem, bojim sa .. aby to dobre dopadlo, pohyby este velmi necitim, tak sa bojim. ale to asi vsetky. no drzme si palce do uspesneho konca. ja uz chcem februar

fiallinka
6. zář 2010

@slavkav no myslím, že při přepočtu to máme obě cca 0,85 - tabulkově to máme nad normu, ale tož asi to vyvažuje něco jiného...

eva76
6. zář 2010

@kaciatko81
ahoj ja neviem, len moj doktor mi povedal ye nesmiem brat yiadnu antikoncepciu ani nic podobne

slavkav
6. zář 2010

@fiallinka a to si ako vypocitala?

bettynka222
6. zář 2010

@fiallinka no poznam take, co maju trojrocny aj stvorrocny rozdiel, a su znicene tiez. ale zase maju starsie deti v skolke, tak je to urcite jednoduchsie ako mat dve malicke deti naraz doma....no ja si este pekne pockam a urcite znizim pocet deti na dve (chcela som tak 4-5 😕 😕 😅 )

w_h
6. zář 2010

@cukor , @zulok diky za palce, taky drzim, uz se vam to krati, co?
@bettynka222 taky diky, to vis, ze planovali, jen jsme netusili, ze to vyjde hned, mela jsem doporuceno se snazit cca po pul roce, az prestaneme plne kojit
neboj, malej urcite casem bude spat lip

fiallinka
6. zář 2010

@slavkav vlastně jsem to jen odhadla, nechce se mi teď nic moc hledat, ale četla jsem, že norma je od 0 do 0,5 a zároveň taky info, že norma je od 0 do 500 🙂, to mám i já ve zprávách od doktora - čili každé je v jiných jednotkách (prd vím jakých 🙂) a pokud mám podle druhých jednotek 850, tak podle prvních mám 0,85 🙂

cukor
7. zář 2010

@slavkav ....berú sa do uvahy nielen hodnoty fibrinogénu a d-dimerov ale aj iné.takze zbytočne budeš pátrat,to nejde podla nejakých presných tabuliek.skôr ma zaráža prečo tam chodíš len raz za 2 mesiace.ja chodím kazdý mesiac a aj tak som stále nervozna či je vsetko v poriadku.
@bettynka222 ....my sa mame celkom dobre,len neviem v noci spat a malá sa hlási vzdy v noci.tak ty uz rozmýslas o druhom 😲 no ja by som určite počkala,nech si ta matko uzije a aj ty jeho.ale je to kazdého osobný názor.

slavkav
7. zář 2010

@cukor dakujem. no lebo ona sa vyjadrila, ze pokial babo nezaostava - je to ok. ze zbytocne budem chodit tak casto - tak ja neviem 😒 a babo bolo pred 3t o 6d vacsie, takze snad je ok aj teraz. ale nervozna som poriadne.

cukor
7. zář 2010

@slavkav ...ti verím,ze si nervozna ale ten argument,ze nezaostáva 😀 ...2 mesiace v tehotenstve je dost dlhá doba.ja by som chodila najradsej kazdé 2 tyzdne.no o chvílu ta caká morfologický utz,tak uvidite či je vsetko v poriadku.držím palce 😉

slavkav
7. zář 2010

@cukor no vsak ja viem ... len ja ju neviem donutit, aby ma objednala skor ... a ineho hemato nepoznam. vsetkych co viem tu z okolia BA - chodia na antolsku.

slavkav
7. zář 2010

a keby som chcela ist k nejakej inej hemato - to by som potrebovala novy papier od gyndosa, co?

nektarine
7. zář 2010

@erika12345 Ty bláho, 3roky! No, tak to my to nebudem mít tak dlouho. Ale když se chce, všechno jde (např. moje ségra je taky "přezgumák" 😀 ) Ani kondomy našim nepomohly 😵
@fiallinka Tak doktorka má stejně dovču, takže týden počkám a když nic, tak už tam naběhnu...

slavkav
7. zář 2010

ahojte, tak som sa preobjednala z 8.11 na 18.10 - skor vraj nemali volne. aspon nieco

skippy7
7. zář 2010

Ahojte,

prepačte, ja vas tu vždy otravujem s nejakymi otazkami. Ja picham Clexane 0,2 a zaroven uživam aj Duphaston, len teraz som si všimla,že v letaku pišu,že je tam pri tromb.stavoch riziko venozneho tromboembolizmu, tak som sa docela zľakla.....vy ste niektorá tiež brali Duphaston? je to ok? .....vdaka

cukor
7. zář 2010

@skippy7 .....ja som az do 13tt brala duphaston a pichala som si.je to o.k. neboj sa. 😉

skippy7
7. zář 2010

@cukor jeej dakujem,no hned som kludnejšia, ja vždy niečo objavím a potom stresujem 😅

cukor
7. zář 2010

@skippy7 ...ja som taká istá...ale na to tu sme aby sme si poradili 😉

skippy7
7. zář 2010

@cukor ...no hej, ked človek sa boji, aby sa zas niečo nepokašlalo, ale verim, že to dotiahneme do uspešneho konca 😵 ....vdaka za každu promptnu odpoved 🙂

zulok
7. zář 2010

@skippy7 ahooj, ja som mala minule tehu duphaston aj clexane, duphaston je tusim len gestagen, nemal by vadit 😉

@bettynka222 uvidis, kedy pride druhe dietatko, dakedy sa tie deti tak menia vo vyvadzani, ze tazko najst nieco idealne..tak sa rozhodnete vy s manzelikom, kedy je ten spravny cas, alebo to mozno PAn Boh zariadi za vas 😀

@w_h no krati sa mi to, ale itak sa mi to zda byt do porodu este veeeeeelmi daleko 😅 a ty sa ako citis, mas aj nejake speci chute? a je to podobne, ako pri Zuzke, alebo sa citis inak ??? 😀

erika12345
7. zář 2010

@nektarine medzitym boli 2 pauzy, vzdy po potrate, ale tie trvali max. mesiac a hned som zas otehotnela... Teraz sa uz mozme snazit a ako naschval mi to hned na 1 sup nevyslo, tak cakam tento mesiac...

@slavkav sa mi to zda zvlastne, ze ta objednava az za dva mesiace, ved dovtedy sa clovek moze od strachu zblaznit... Ved hocico sa moze stat za ovela kratsiu dobu, uz i ten mesiac mi pride vela, ale dva...dobre, ze ta preobjednali.

@skippy7 ty si ktory tyzden?

Kto z vas sa tiez momentalne snazi?

@bettynka222 pacia sa mi tvoje uvahy o dalesom babatku.. Ja by som brala asi co najskor, najma ked si mala predtym problemy.... Ale viem, ze to moze byt tazke, zalezi na tom, ake mas teraz dietatko.. Ja si napr. neviem predstavit pocas tehu mat male babatko a napr. musiet lezat kvoli krvacaniu alebo inym tazkostiam...

skippy7
7. zář 2010

@erika12345 ja som akurat začala 13.tt

erika12345
7. zář 2010

@skippy7 dakujem, lebo nemas napisane, tak ma to zaujimalo. 😉 Drzim palceky, nech sa vam dari.

slavkav
7. zář 2010

@erika12345 a to mi sestricka este stihla do telefonu povedat, ze ked mi dali taky termin - akoze o 2m, tak je to ok 😒