Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

bettynka222
6. říj 2010

@erika12345 viem ze vies 😔 a viem presne ako sa citis. dufam a verim, ze zajtra napises, ze vsetko je ok 😵 kolky si teraz presne tt?

erika12345
6. říj 2010

@bettynka222 dnes je presne 7 tt od poslednej ms...to uz by sa malo srdiecko ukazat.

zusika
6. říj 2010

@cukor no ja som bola dnes na Hemo....injekcie mi lekarka nevymenila...len odporucala uz nepichat do bruska ale ruky a stehna.....
a primarka ma aj povzbudila v tom, ze aj ona teraz picha injekcie manzelovi a ze uz chape ake to je toto podstupovat denne... tak mam teda lekarku, ktora presne vie o com to je a ze jej manzel ma tiez brucho samu hrcu.....

bettynka222
6. říj 2010

@erika12345 zajtra sa drz a ocakvam pozitivne spravy o srdiecku 🙂

erika12345
6. říj 2010

@bettynka222 dakujem. 🙂

cukor
6. říj 2010

@zusika ....no neviem,či je do ramena alebo stehna lepsie.mna to tam dost bolelo,preto radsej picháme do bokov.ked mi manzel pichol zle do ramena 2 tyzdne ma bolela ruka.no uvidíš,daj potom vediet.

petah82
6. říj 2010

@skippy7 novy typ injekcii Clexane vydesil zozaciatku aj mna, prvy pokus mi tiez kryt nevystrelil, lebo som sa bala to stlacit uplne, druhy raz som ho vystrelila ked uz som mala ihlu skoro vonku a odvtedy sa nebojim. neublizi to, len to pomoze vytiahnut ihlu von. ja si ihlu povytiahnem troska a potom to vystrelim. teraz uz asi 5 balenie novych inj. zvladam bez najmensich problemov 🙂
ja uz teda picham do bokov, dr. povedala, ze z brucha sa to najlepsie vstrebava, do bokov na urovni pupka. alebo potom, ze do vrchnej casti stehna-to som este neskusala.
a potvrdilo sa mi, ze ak ma ihla "stipe" hned ako ju prilozim na kozu, musim ist hladat ine miesto, lebo ked to pichnem tam, tak to stipe este viac a vacsinou trafim cievku a je tam modrina. niekedy najdem miestecko aj na 5 pokus, ale modrinku mam tak 1 tyzdenne a hlavne tu tukovu riasu treba dobre chytit.
tak nech sa dari bez bolesti a bez modrin 🙂

tonytony
6. říj 2010

@erika12345 Ještě jednou Tě chci uklidnit- já fakt krvácela( nešpinila) do 5. měsíce a nikde žádná příčina- žádný hematom nic a těhu dopadlo dobře a mělo 4kg🙂 Moc držím palce a ten strach chápu- já byla strachy mrtvá, kdykoli ze mě začalo téct☹i pak u každého UZ☹

skippy7
6. říj 2010

@petah82 ďakujem 🙂 aj mne sa už stalo,že ked ma to začalo štípať, tak som išla na iné miesto, no ale tá ruka zo včera, to je něco,stale ma bolí.....inak do stehna to vraj dosť bolí,tak ja to ani neskušam....no snaď si zvyknem na tie vystrelovacie inovácie 😉....všetko dobré prajem 😵

nektarine
7. říj 2010

@erika12345 držím pěsti...

erika12345
7. říj 2010

Ahojte, dievcata, mam dobre i zle spravy. Srdiecko je 🙂 , babo narastlo 🙂 , lenze mam vo vacku o zrazeninu, kt. je vacsia ako babo a je hned vedla, strasne blizko. ☹ Z toho asi spinim... Som myslela, ze tie zrazeniny sa tvoria v maternici, ale ked je to vo vacku, je to asi horsie, dufam, ze to zmizne, mali ste s tym v tehu skusenosti?
A este jedna vec ma znepokojuje, som 7+1 a babo malo 6,8 mm, nie je to vzhladom na ten tyzden nejako malo? Pritom viem urcite, ze ovulacia bola v strede cyklu.
Chcem vam podakovat, ze ste na mna mysleli a drzali palce, strasne som sa bala, ze uz to babo vzdalo, ale je to bojovnik. Inak som sa v ordinacii od radosti rozplakala, fakt som myslela, ze uz je po vsetkom, ze to zas zle dopadlo..

nektarine
7. říj 2010

@erika12345 To je báječná zpráva! Co se týká velikosti mimča, asi je to v normě, to by ti hned přece doktor něco řekl, kdyby to bylo špatné. Jinak držím pěsti dál, ať sraženina zmizne. Mám radost za tebe! 🙂

zulok
7. říj 2010

@erika12345 gratulujeeee, uzasna sprava, ze sa mam miminko dobre.... velkost neviem posudit, ale ono je to vsetko relativne, niekto je vacsi, niekto mensi, hlavne, ze rastie... Nas drobec v brusku bol vzdy o tyzden mensi a teraz uz ten rozdiel dohana..
a mooc drzim palce, aby zrazeninka nerobila sarapatu a sup mysliet pozitivne, to je to naj, co mozes urobit, moc na vas myslim. cmuk

erika12345
7. říj 2010

nektarine a zulok dakujem. 🙂 tiez sa velmi tesim, ale ta zrazeninka mi stale vrta v hlave..Je vo vacku blizko baba, ako sa odtial dostane prec? Moze pretiect cez vacok? Hlavne aby sa nedostala k babatku...

erika12345
7. říj 2010

viem, ze v tejto chvili je najlepsie mysliet pozitivne, lenze ja som v tehu precitlivena a vsetko si moc prispustam a nenormalne sa bojim o male. Viem, ze keby moje prve tehu dopadli dobre, tak sa citim stastna, ale takto som stastna len tak chvilkami..Musim to nejako vydrzat, aby male netrpelo stresom.

nektarine
7. říj 2010

@erika12345 že máš strach je jasné a přirozené... Ale jak se říká, "nic se nemá přehánět", takže musíš věřit, že to s prckem zvladnete. A snaž se nemyslet stále na nejhorší, musíš myslet pozitivně, jak psala zulok... 😉

andys004
7. říj 2010

@erika12345 také jsem na tebe myslela a mám velkou radost 😀 jen tak dále tfuj tfuj tfuj pro štěstí.Sraženinka se určitě vstřebá neboj lékaři si to ohlídají.Strach o mimouše je normální a už nikdy se ho nezbavíš a veř tomu že čím starší děti tím větší strach o ně člověk má 😉 .
@zulok já holka zlatá tobě to nějak rychle utíká to snad ani není možné 😀 jen tak dále.Jakpak se mají ostatní kočky Lenoc,Kapp,Emička,Lenka,Margarita atd. atd. koukám že všem dětičky dávají asi zabrat 😀 .Všechny zdravím a pozdravuji mějte se všichni krááááásně a opatrujte se paaaaaaaaaaaa 😉 .

erika12345
7. říj 2010

@nektarine naozaj sa budem snazit. 😉
@andys004 dakujem. 😉 ja viem, ze strach bude i po narodeni, ved to budem stale pri nom pozerat, ci dycha... inak v albume sa mi velmi paci tvoja posledna fotka ako Tobiasko drzi Simonka, su zlatucki. 🙂

zusika
7. říj 2010

@cukor - dnes sme pichli prvu davku do stehna...a bala som sa...no a vobec som to ani necitila....ziadna bolest,hrcka,zapal ani modrina..... az som z toho prekvapena..... uz len nech sa brusko zahoji a nech su tie stehna take bezbolestne stale....

tonytony
7. říj 2010

Tak zítra jdu na to vyšetření na trombofilie, tak držte palce- výsledky teda budou až za cca 2 týdny... Nevím, co by bylo lepší, jestli, když bude vše ok nebo se něco najde a já budu vědět, proč asi IVf nedopadlo a byly potraty a bude se s tím něco moci dělat k lepšímu... Ale samo by bylo lepší, kdyby to bylo v pořádku...

fiallinka
7. říj 2010

@erika12345 tak se srdíčkem super, mimčo malé myslím není (když já jsem měla to srdíčko 6+1, tak tam mám napsané, že embrya mají 3 a 4 mm 🙂, a hematom je debilní, ale většinou se vstřebá... no chce to asi fakt klid a nic nedělat...

cukor
8. říj 2010

@zusika ...tak to je fajn,ze ta to nebolelo...... 😉
@erika12345 ...len klud,uvidíš,ze to bude fajn. 😉

cukruska1920
8. říj 2010

Ahojte...ako si tu zijete???

cukor
8. říj 2010

@cukruska1920 ....ahoj,a ty?....maš taký super tyzden v pase. 😉 ale ja tiež ...od dnes dvojciferné číslo. 😅

cukruska1920
8. říj 2010

@cukor no mam uz len cakam kedy to pride a zatial stale nic...a tak by som uz chcela... 😝 hej ty to mas tiez super...za 4 tyzdne budes mat morfo UTZ...perfekny zazitok 😉

erika12345
8. říj 2010

@fiallinka ved ja tiez dufam, ze sa vstreba, ved ked je vo vacku, to asi ani nemoze vytiect, nie? A k tomu kludu, mne lekarka prave hovorila, aby som aj chodila, aby to vytieklo.. Lenze ma nenapadlo sa jej na to spytat, ci to vytecie i z vacka, lebo vacsinou asi toto maju zeny v maternici vedla vacku, nie v nom. A inak zrazeninka je to iste ako hematom? Inak krasne sa ti to uz krati, o chvilu ti zacne materska. 😉
@cukor asi vies, ako moc si to zelam, aby bolo fajn...
@zusika preco si pichas do stehna? To ti poradila hemato? Mas asi vela popichane brusko, vsak?
@tonytony drzim palceky, ak nieco mas, nech na to radsej pridu a ak nie, tak nech hladaju dalej.
@cukruska1920 drzim palceky, nech to mas coskoro za sebou 😉
Ozaj dievcata, ste tu asi viacere na PN. Dali vam ich lekari automaticky alebo ste museli o ne poziadat? Ja som sice PN, ale dala mi obvodna, lebo som ju poprosila, ze mam strach... U gynekol. som bola az neskor, ked som spinila, ta o PN nevie, ale ani mi ju ani sama od seba nenuka... Co myslite, mam si ju vypytat? Hlavne sa bojim tohto 1. trimestra, uz je to na mne i vidno, aj ked som nepribrala, ale brusko uz vyskocilo... No stale spinim, mam ten hematom... Ale ak by sme toto zvladli, neviem, ci ist potom do prace. Trosku stresy tam sice mam , ale myslim, ze by na mna brali kolegyne ohlad, u deti sa to zarucit neda, ale nemam s nimi problem. Pracujem v skole. Trochu sa bojim narazu na chodbe pocas prestavky, pocas zimy chripky... Tiez sa obcas vyskytne nieco akutne osypky, ovcie kiahne... Ono sa tomu neda zabranit a niekedy rodic nevie, ze dieta je chore a posle ho do skoly. Viem, ze imunitu treba pestovat a ja ju mam celkom dobru, ale neviem, ci u babatka riskovat...Vy ste cele tehu doma? Nudy doma sa nebojim, ale uz teraz mi chybaju ludia, mozno je to tym, ze nemam vychadzky a som len s mm, alebo ked ma pride niekto pozriet. Co by ste robili na mojom mieste?

bettynka222
8. říj 2010

@erika12345 tesim sa ze mate srdiecko 😵 ale teda skusenost so zrazeninou vo vaku nemam...co hovoril dr? je to nebezpecne? podla mna to z vacku vytiect nemoze, to skor hematom vedla vaku ohrozuje embryo odplavenim, nie?
no a ked je to takto, tak by si urcite mala byt na rizikovom,...opytaj sa na to gyn.

@cukruska1920 ahooooooooooooj, uz sa ti to blizi. to uz je davno, ked som aj koncila tehu a ty zacinala, cooo? ako si sa bala a teraz uz je babo velkeeeeeeeeee 😵

ahojte vsetkyyyyy 🙂

zulok
8. říj 2010

@erika12345 ja som ucila a gynekolog ma automaticky na PN nechcel dat... sla som za obvodnou a ta ma bez reci hned vypisala na PN... vtedy to sice skoncilo zle, ale nevedela som o trombofilii..
ked uz som o nej vedela a cakala MAtuska, tak som chcela byt hned na PN, ale maa som aj problemy s krvacanim, tak ma hned poslal na PN, ale keby ma neposlal, sla by som zas za obvodnou..no a potom, ked po 12tt bolo vsetko vporiadku, tak sa ma pytal, ci chcem ist naspat do prace..ale tesne pred tehu som si nasla novu pracu, o ktoru som tehotenstvom prisla, tak jasne, ze ma nechal na PN, aby som nemusela na urad prace...no, ale ankoniec som mala problemy do konca tehu, tak esteze som bola doma..
ale ked si v skole, do prace by som sa naspat nehrnula..ono tie bacile, nic extra a fakt, ked do teba niekto narazi ..nehovorim o tom, ze pomaly nemas cas si kedy vydyhnut a ist na zachod.. a tak.. radsej bud doma a potvedz dr. ake je to narocne, a ked ta nebude chciet nechat doma.. chod za obvodnou..ono itak tu PN ti pise obvodna na odporucanie gynekologa a budes mat aj prechadzky...radsej doma pekne oddychuj 😵

@cukruska1920 jeeej, no tebe sa to uz krasne blizi..tusim sme rovnako nedockave, to ja som uz teraz a to mam este 6 tt pred sebou 😒

cukor
8. říj 2010

@erika12345 ...mna hned gynekologička vypísala na pn.ani sa ma nepýtala .ja by som aj tak nič neriskovala,chcela som byt doma a urobit vsetko čo sa dá aby sa to podarilo.na tvojom mieste vôbec neváham a neriskujem.bud doma a budeš aj kludnejsia.

erika12345
8. říj 2010

@bettynka222 srdiecko ma vcera strasne potesilo. 😉 ja si tiez myslim, ze vytiect nemoze, ale gynekol. povedala, ze to vytecie. A hovorila, ze je riziko, ze ho moze infikovat, ze by sa embryo nemalo stretnut so zrazeninou, hematom bol hned vedla baba a o dost vacsi.. Inak povedala, ze to je jedine riziko, nic ine by sa nemalo stat. Lenze to mi pride dost vazne, moze tam byt napr. nejaky streptokok, o kt. neviem a vela ludi alebo hocijaka ina potvora a dieta je male na taku pliagu. Tak teraz nemam nervy zo srdiecka, ale z toho, ako to tam babo zvladne..
@zulok ja zatial som na pn u obvodnej, ked mi to bude chciet skoncit, tak zajdem za gynekol., tiez je pravda, ze kolkokrat ne wc nejdem niekolko hodin a to narazenie zazila jedna moja kolegyna, ked bola tehu s obrovskym bruskom, tak do nej narazil jeden ziak a este bezal tak, ze hlavu mal sklonenu a narazil nou presne do bruska. Dlho ju to bolelo, ale nastasie sa babu nic nestalo.
@cukor vsak aj ja chcem urobit vsetko, co sa da, ale som si myslela, ze ma lekarka sama od seba bude chciet nechat doma. Tiez by som bola kludnejsia, nemusela rano vstavat o pol siestej, cestovat....