Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

joda
19. říj 2010

@zulok dakujem pekne

joda
19. říj 2010

@majjka24 dakujem pekne

joda
19. říj 2010

@cukor neviem ako to je nie som hematologicka ale mne ta moja tvrdi ze vaha tam ma nieco spolocne.Samozrejme ak to tak neni tak suhlasim.

cukor
19. říj 2010

cukruška...velká gratulácia....konečne po dlhšej odmlke je tu bábo 😲
fialinka...tak ja som ta počuvla a dnes sme s manzelom kupili ružovučké dupačky.....tak sme sa z toho tešili ako malé deti. 😉

fiallinka
19. říj 2010

cukruško, gratuluju, je to krása a pro všechny naděje 🙂

@petulka22 nevím přesně, to je trošku specifický problém...

petrah.
20. říj 2010

moc se omlouvám, že jsem navštívila toto téma, ale potřebovala bych od vás radu.
Jsem po IVF a podařilo se mi otěhotnět. Celé IVF jsem píchala Fraxiparin a žádný problém nebyl, až když jsem vysadila asi v 7tt Prednison, objevila se mi obrovská reakce na heparin (celé břicho jsem měla jeden otok, vše mě svrbělo, vypadalo to jako kopřivka). Hematoložka rozhodla, že se musí Fraxiparin okamžitě vysadit a nasadila mi lék Zibor (píchám momentálně do stehen), který by měl obsahovat co nejméně alergické složky. Bohužel i po Ziboru se mi, ne hned po vpichu, ale třeba až na druhý den objeví červená skvrna-vypadá to jako, když vás štípne komár. Vzhledem k tomu, že jsem těhotná, doporučila mi hematoložka, abych si mazala místa Ca mastí. Ještě se zvažuje, že bych začala být v těhotenství alergická nejen na heparin, ale i na desinfekci. Tak jsem po poradě poprvé dnes píchla bez desinfekce místa vpichu. Chtěla bych se zeptat, zda jste se s takovou reakcí někdo setkali. Pokud ano, prosím, podělte se, jak jste tento problém řešili. Hematoložka už moc neví, co se mnou....prý jsou ještě jedny léky, ale nejsou indikovány na těhotenství, tak by mi je pojišťovna nemusela proplácet (tj. na měsíc víc jak 7.500 Kč).
Bohužel nemohu bez heparinu být, protože mám Leidenskou mutaci homozygot.
Moc se omlouvám za tak dlouhý příspěvek, ale jsem už bezradná.

cukor
20. říj 2010

@petrah. ....ja som mala tiez na zaciatku tehotenstva problém s fraxiparinom.tak ako píšeš aj mne sa vyhadzovala taká koprivka a dost to svrbelo.asi v 14tt mi fraxiparin vymenila za CLEXAN a musím povedat,ze je to omnoho lepsie,uz sa nevyhadzujem kazdý den,mozno raz za týzden sa objavý nejaký svrbiaci flak.ze vraj clexan neobsahuje alergicku zlozku.tak sa skus spýtat.držím palce 😉

erika12345
20. říj 2010

Jeee, dalsie babatko. 🙂 Cukruska BLAHOZELAM a obom prajem vela zdravicka. 😉

skippy7
20. říj 2010

@petrah. aj ja som mala na začiatku Fraxiparin,a tiež sa mi po čase začala objavovať červena svrbiaca skvrna,hematologicka mi to zmenila na Clexane....tak ako piše Cukor...a už je to v pohode,žiadna skvrna, ziadne svrbenie..

kaciatko81
20. říj 2010

cukruska, gratulujem a zelam vam hlavne vela zdravia, nech vam drobcek robi len radost 😵

petrah.
20. říj 2010

pro cukor,skippy7: moc děkuji. Hematoložka mi právě tvrdí, že v léku, který mi dala je ještě méně alergické složky než v Clexanu a ostatních. Zkusím to s ní ještě jednou probrat.

Cukor: svrbící flek něčím ošetřuješ nebo to necháváš být, až to odezní samo? je to hodně nepříjemné, hlavně to svrbení

andys004
20. říj 2010

@petrah. to že jsi alergická na desinfekci, asi to tak vypadá 😠 .Já to měla to samé vyzkoušela jsem tři různé desinfekcen a pořád to svědilo a bylo to začevenalé.Já jsem, ale věděla už z dřívější doby ,že jsem alergická na ajatin(snad jsem to napsala správně 😅 ).Když jsem byla na jednom odběru krve v laboratoři tak jsem se jen tak náhodou zeptala sestřičky co pužívá za desinfekci a zda je možná moje alergie na tu mou desinfekci.Ona mi to potvrdila a trošku mi odlila od ní a od té doby jsem měla pokoj 😀 .Bohužel název si už nepamatuji a také bohužel se nedá koupit normálně je určená jen pro zdravotnictví 😒 .U nás byla sestřička tak hodná, že mi vždy troško dala ,takže jsem měla štígro.Zkus se zeptat za to nic nedáš a tfuj tfuj tfuj pro štěstí 😀 , držím všechny prstíky co mám 😉

cukruško, gratuluji a do života drobečkovi přeji jen to NEJ NEJ hlavně Zdraví 😀

petrah.
20. říj 2010

andys004: moc děkuji za radu. Hemato mi ještě dělala odběry na alergii, ale krev nic neukázala, v pořádku. Vypadá to asi na zevní problém. Už jsem vyzkoušela snad všechny dostupné desinfekce, ptala jsem se po všech lékárnách, nikde už nic není, zkusím ještě ty sestřičky....nakonec jsem se domluvila, že zkusím píchnout bez desinfekce a uvidí se, jestli se reakce zase objeví. Nikdy jsem takový problém neměla, až teď v těhu....

petrah.
20. říj 2010

moc děkuji za pomoc a všem hodně štěstí!

zulok
20. říj 2010

CUKRUSKE velka gratulacia, tak konecne stastna maminkaaaa 😀

@petulka22 lupus koagulans tu mala jedna KAtka (bejake cislo mala este za mennom), teraz sem vsak nechodi, skus jej napisat spravu.. drzim palce

@bettynka222 jeejda, vy ste si teda vytrpeli. fujha, tak dlho take horucky, no dufam, ze daco take uz nezazijete.. a teba stale pokusa ten druhy surodencek, tak hor sa na to.. sice to bude asi tazsie, s bruskom nahanat takeho drobceka, ale zas budu mat maly rozdiel a lepsie sa im bude divosit..

@vavenka jeeeej, ahoj po dlhej dobe ..jeeejda, VAnduska uz 5 mesiacov, to letii.. Prosim, nepamatas sa, ake si mala hodnoty na konci tehu alebo nemas to dakde odlozene? akosi stresujem, lebo do konca budem mat asi len ten clexane 0.2 😒

@denisocka no tusim z ockovania mame rovnaku hrozu.. pri AMtuskovi som precitala vsetko mozne a rozhodovanie bolo teda extra tazke, nakoniec sme dali a teda trpla som, aby sa mu daco nestalo..

denisocka
20. říj 2010

@zulok a teraz budeš davat, ale asi hej,ked si vytrpela jedneho 😎

fiallinka
20. říj 2010

@petrah. Peťo, tož neporadím, ale co to teda dělá, když píchneš bez desinfekce? Třeba jen na místo umyté mýdlem? Nebo co když to potřeš slivovicí, jako já, když desinfekce došla 🙂?

fiallinka
20. říj 2010

@petrah. a ty jsi o té mutaci už věděla? Homozygot leidena je teda hodně zřídkavý...

petrah.
20. říj 2010

fiallinka: o Leidenovi homozygot vím asi 1,5 roku. Už se trápím skoro 4,5 a nemohla jsem otěhotnět. Dělali mi různá vyšetření a z genetiky vyšlo toto ☹. Místo po vpichu Ziboru nezapálí hned, zrovna včera se mi zapálil vpich z neděle. Jsem už z toho jelen. Slivovici jsem teda ještě nezkoušela, ale 60% líh ano a reakce zapálení. Hemato říkala, že místo neumývat mýdlem, že by se mohl nějaký zbytek dostat do ranky. Zatím je místo bez desinfekce klidné, uvidíme zítra. Ach jo, ale pro mimi vydržím cokoliv, jen jsem jako bych měla v kožichu aspoň 100 blech 🙂

petrah.
20. říj 2010

petulka22:lupus antikoagulans jsem měla při prvním odběru na hematologii pozitivní. Potom hematolog doporučil s odstupem ještě 3 měsíců další odběr na lupus a potom po dalších 3 měsících další, oba kontrolní odběry byly už negativní. Prý to přímo souvisí s možnými potraty při neplodnosti a nasazují se na to nějaké léky společně s Prednisonem.

jamrilka
20. říj 2010

@kaciatko81 ahoj, sorry, ze az teraz ... uz som po porode, na kramaroch boli vsetci vyborny a porod som mala na jednotku ... fakt velka pochvala. akurat mi nemohli pichnut epi, tak ak mas rovnaku diagnozu, urcite s tym pocitaj. ja som odrodila za 5 hodin, a medzitym mi museli pichnut fraxiparine, preto sa nedala pichnut epi. a inak som pred otehotnenim nikdy problemy nemala, ani som nevedela, ze takuto chorobu mam ... az do 32 rokov ...

fiallinka
20. říj 2010

@jamrilka gratuluju 🙂... a proč ti píchali fraxík v průběhu porodu?

cukor
20. říj 2010

@petrah. ...nedavam na to nič...proste to prejde časom a hlavne sa snažím neskrabat.a na dezinfekciu pred pichnutím davam obycajny špiritus kupený v lekárni.

petrah.
20. říj 2010

cukor moc děkuji.

kaciatko81
20. říj 2010

@jamrilka nic sa nedeje 😉 gratulujem k babatku a zelam vam vela zdravicka 😵 co je ten polymorfizmus? s tou epi pocitam, v podstate som ju aj tak nechcela 😅 ale to je pre mna cele este veeelmi vzdialene. mne na to dosli teraz v lete-skoro 29r, po mimomaternicovom. babatko si donosila v pohode?

fiallinka
20. říj 2010

@petrah. ještě mne napadá (ale asi to s tvým problémem nesouvisí) - zkus se vyhýbat místům, kde jsi píchala už někdy předtím (i když vím, že to nejde moc poznat), já sice nemám alergické reakce, ale čím déle píchám, tím víc se mi tvoří boule a začervenalá místa a modřiny, a vypozorovala jsem, že je to tam, kde už bylo píchnuto víckrát, když píchnu úplně jinam, je to ok... třeba to může pomoct.

petrah.
20. říj 2010

fiallinka: děkuji za další radu. Musím to zkusit, někdy se mi dělají pěkné modřinky, tak to jde poznat, kam jsem píchala. Už píchám do břicha od srpna, tak už je trošku rozpíchané, teď uvidím, jak to zvládnou stehna...musím břicho nechat teď odpočinout
Holky, jste tak hodné!

fiallinka
20. říj 2010

@petrah. mně třeba ty stehna fakt bolí, tak já píchám pořád do břicha, ale teď už spíš do boku a hledám, hledám místa...

a nejsme ani tak hodné, jako spíš oplácíme, co poradily ostatní nám 🙂, já jsem díky holkám přišla na to, že je tu trombofilii vlastně potřeba řešit 🙂

Jo, jinak když klikneš pod něčím příspěvkem na "odpověz", má to tu výhodu, že nahoře na liště ve zmínkách o mně se nám to "rozsvítí" a víme, komu jsi odpovídala a nedá se to přehlédnout 🙂

petrah.
20. říj 2010

@fiallinka děkuji za návod, jak odpovídat, jsem trdlo.
Hodné jste, já ani nečekala reakce (říkala jsem si, kéž by odpověděl alespoň jeden). Potřebovala jsem dostat odpověď od někoho, kdo s tím má také zkušenosti a vědět, co s tím a že se s tím také někdo setkal. Když se mi totiž ta hrůza na celém břichu "vyrazila" dostala jsem obrovský strach o miminko...

majjka24
20. říj 2010

http://www.zilniporadna.cz/default.asp?page=for... jsem našla 🙂 kdyby někdo potřeboval....