Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

madormi
20. říj 2010

ahojte holky, omlouvám se, že tak sem vpadám, ale asi nezvládnu dočíst vše, tak se chci zeptat, má tu nějaká z vás mutaci C677T genu MTHFR v homozygotním stavu? pokud ano jak to mudri řešili? dekuji moc za info

w_h
20. říj 2010

@petrah.
ja mela ekzem po celym brise, fraxik vymenenej za clexane, a vyrazne lepsi, ale az tak nejdriv za 14 dni od zmeny.
uz loni se mi delaly taky boulicky, ne kazdy den, svedily, dezinfikuju od ty dobry cistym lihem 70% - jednotlive baleny polstarky k jednorazovymu pouziti (super i na cesty) - Soft-Zellin. ekzem pri minulym tehu az v sestinedeli ale to jsem prisuzovala kojicimu caji s fenyklem atd.
kvuli ekzemu taky vybiram mistecka, ale jinam nez do bricha a boku neplanuju pichat.
jo a slivovici jsem taky zkousela - ok 🙂)

@madormi
mam tuhle mutaci. picham si v tehu, ale jen diky tomu, ze mam za sebou trombozu. uz se to nepovazuje za trombofilii, ale v tehu muze a nemusi delat problemy - pak pomuze nizkomolekularni heparin. pro zacatek ale zacni zobat femibion 800, kyselina listova je tu uz specialne ´natravena´ pro nas, ktery to ´neumime´.

madormi
20. říj 2010

@w_h aha to nevím že jí neumím trávít 🙂 tak já si koupím ten femibion už mi to doporučovala jedna mamina. Tak to môžu vyhodit vitamíny kde je listovka a B 12? doporučili mi to v lékarne ale doma jsem kukala, že listokvy je tam desne moc 1000 jednotek

fiallinka
20. říj 2010

@madormi čau, já to mám taky, je nás snad 10% obyvatelstva, takže to není nic neobvyklého... pokud nemáš žádné jiné problémy, tak femibion, i ta listovka + b 12 by měla stačit, ještě i v kombinaci s nějakými foláty třeba, ale to ti doporučí v té lékárně... pokud bys problémy měla, tak už je lepší to sledovat na hematologii, někdo si kvůli tomu píchá i injekce nebo jí na začátku těhu anopyrin... některé studie v tom vidí problém, jiné ne...

navíc ono i přes tu mutaci nemusíš mít problém - já mám homocystein ok, když jsem brala jen obyč. listovku, tak děti byly v pořádku, když jsem do sebe rvala femibion, tak u jednoho vývojové vady byly... těžko říct...

madormi
20. říj 2010

@fiallinka dekuji tka uvidíme no, u me se doktori pokousí zjistit jeslti jde zjistit proč ty potraty tak se chytáme všeho 😒

fiallinka
20. říj 2010

@madormi no ono jestli máš ale za sebou potraty, tak se toho naopak chytej hodně, jsou prostě studie, které tvrdí, že to za potraty může... to už bych si být tebou našla hematologa, který ti krev bude sledovat od začátku těhu, prostě pro jistotu... nikdo to sice neví přesně, ale už pár holek znám, které až s fraxiparinem mimčo donosily, ač k tomu nebyl důvod...

je pravda, že u mne to ani hematolog za trombofilii nepovažuje, ale já k tomu mám ještě jednu mutaci... tak to bude asi na tobě, aby sis něco prosadila 🙂

madormi
20. říj 2010

@fiallinka no gyndar mi dal žádanku k hematologovi tak zítra jdu tak uvidíme co a jak no

zulok
21. říj 2010

@madormi ahoj , ja mam MTHFR C677T homozygot, za sebou ale uz 2 potraty, v minulom tehu som si pichala clexane a teraz tiez...ale tentokrat som si ho musela extra vypytatt, zevraj nie je treba..no, ktovie..
mam aj k tomu acidum folicum - tu listovku, pyridoxin rano a B komplex forte vecer...ine tehuvitaminy beriem len raz za cas..(calibrum)
ale je tu napriklad aj Bettynka, co bola cele tehu len na vitaminoch a uz mamickuje
a Margaritka, ta zas na anopyrine a az neskor na injkeciach..niekto ich ani nepicha a niekto od zaciatku, je to dost individualne..ale je lepsie, byt sledovana na hematologii...

kaciatko81
21. říj 2010

@fiallinka myslis, ze ta vyvojova vada mala nejaku suvislost s femibionom?

cukor
21. říj 2010

@kaciatko81 ...viem,ze otázka smerovala na fialinku ale nemyslím si,ze by femibion spôsoboval nejaké vady.su to predsa len vitamíny.

kaciatko81
21. říj 2010

@cukor dakujem 🙂 myslim si to iste, len ma to zaujalo 🙂

petrah.
21. říj 2010

@w_h děkuji za reakci. Mě už se břicho hojí skoro víc jak 14 dní a ještě není úplně zahojené, nešlo píchat ani do boků, tak proto ty stehna. Zatím jsem 2 dny píchala bez desinfekce a vpichy se nezapalují....uvidím, jak to bude vypadat další dny.

cukor
21. říj 2010

@petrah. ...aj mne po fraxiparine sa robili také hrčky a dost dlho trvalo pokial sa to vstrebalo.po clexane sa mi neurobila ani jedna a teraz viac pichám do bokov a je to v pohode lebo ako pise fialinka aj mna to do stehna a ramena dost bolelo.

madormi
21. říj 2010

@zulok dekuji moc za info, dnes jdu k hematologovi tak mi bude delat testy a dle toho se pak domluvíme co dál až zase otehotním 😒

lukr
21. říj 2010

@petrah. Ahoj,vzhledem k tomu,že píšeš,že se Ti to objevilo až po vysazení Prednisonu,tak to vypadá na alergii,Prednison ji držel v klidu.Já bych asi zkusila chvíli píchat do stehen.Je možné,že kůže na břiše,kterou jsi dráždila dezinfekcí,má teď větší sklon reagovat alergicky.A co při odběrech na hemato,máš v místě odběru taky problém?Jestli ne,tak se zkus zeptat,co používají na dezinfekci

mamkamarketa
21. říj 2010

Holky prodelala nektera z vas trobotickou prihodu? Tim nemyslim tromb v DK,ale treba plicni embolii, infarkt, mrtvici?

fiallinka
21. říj 2010

@kaciatko81 no to určitě ne, femibion za nic nemůže, ale prostě ani ten asi nemusí nic ovlivnit, pokud se to má stát...

petrah.
21. říj 2010

@lukr vypadá to, že Prednison pěkně všechno držel 2 měsíce v klidu a potom to byl pro mě pěkný šok... Při odběrech na hemato je všechno v pořádku, nic neukazuje na zánět (hemato dělala speciálně další vyšetření), tak to ukazuje opravdu jen na problém s kůží....se mnou je to těžké, já jsem normálně alergická i na hypoalergenní náplasti...
díky!

skippy7
21. říj 2010

ahojte
chcem sa opytať, či ste niektora nemala také trpnutie v rukach, ja to mavam hlavne v noci,že sa zobudim a polku dlane si necitim,ale po chvilke to prejde.........no neviem,čo to ma byť, myslite,že to suvisi s trombofiliou či vobec?

denisocka
21. říj 2010

@skippy7 s tehotenstvom,to krpec tlači na nervy , pohodka -je to bežne

skippy7
21. říj 2010

@denisocka ahaa, diky, už som sa zlakla, lebo minule som také niečo nemala.....tak fajn 😉

petulka22
21. říj 2010

Holky moc děkuju, napsala mi jedna kočena z této diskuze a jsem už objednaná i na revmatologii, takže uvidím..
Všem moc držím palečky ať je vše dobré! 🙂

denisocka
21. říj 2010

@skippy7 ja som mala v prvom tehu asi v 36tt bolesti nohy,nevedela som došlapnut na špičku,chodila som po internom či nemam trombozu a prd -maly ma ltači,ešte aj do porodnice som došla šmatlava a kuľhala som a len čo som porodila,bolest nikde,zato mi ale po porode na 3tt odumrel zadok 😀 nejaky nerv sa prištikol a necitili som jednu polku zadku vôbec 😀

klaraema
21. říj 2010

@zulok ahoj citam tuto diskusiu lebo som zadala do vyhladavaca fraxiparine a NASLA SOM TEBA ZE SI HO UZIVALA JA SO HO DNES DOSTALA PAT TYZDNOV PRED PORODOM 0,6 RAZ denne do porodu dr mi robila sono zil a tromboza tam nie je ale uplne sa jej to nepacilo tak vraj ze preventivne...a ja mam strach ci to nebude mat nejky vplyv na babtko...nepis mi prosim tvoju skusenost s nim...moc ti dakujem

klaraema
21. říj 2010

@klaraema ...pardon napis pls...

skippy7
21. říj 2010

@denisocka no len mne sa to zdá ešte skoro,aby mi tlačil na nervy, ved je ešte malinky....

denisocka
21. říj 2010

@skippy7 ked ležis tak aj malinky može tlačit,nie?

fiallinka
21. říj 2010

@klaraema pícháme to tu skoro všechny, je to běžný lék a vliv na mimčo by to mít nemělo, buď ráda, že tě hlídá 🙂

klaraema
21. říj 2010

dakujem moc fialinka ja viem ze nie som vasa diagnoza asi to nemate lahke a ja by som nemala fnukat ale som tak zufala potrebovala som nejaku odpoved Dakujem moc tak idem na to .. 😲

fiallinka
21. říj 2010

@klaraema ta diagnóza nerozhoduje, problémy v tomto směru můžeš mít i bez toho, abys k tomu měla genetické dispozice... já chápu, že člověku se nelíbí, když se do něj v těhu rvou další léky (taky vím, jak jsem to v nemocnici nesla a nechtěla nic navíc), ale v tomhle případě je to fakt asi dobře, co bych za to minule dala 🙂