Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

fiallinka
21. říj 2010

@skippy7 já jsem to minule měla, prý to je tím, že v těhu se hromadí tekutiny v těle apod., a tlačí to na nervy... ale zase je to docela brzo, tak to radši doktorovi řekni 🙂

zulok
21. říj 2010

@klaraema ahooj..istotne neublizi babatku, kopec tehuliek ho uzivala a na babatku to vplyv nemalo a mna zaujimalo, ci nevadi pri kojeni,ale ani to nevadi.. ono radsej preventivne, akoby sa daco stalo drobcekovi alebo tebe.. drzim palce 😉

@skippy7 mna desne zas boleli nohy a nic nepomahalo, na slak trafenie a aj v tomto tehu, nastastie to nebyva uz az tak hrozne.. alebo zeby som si zvykla 😅

klaraema
21. říj 2010

zulok dakujem ti moc moc moc za odpoved ..no idem na to a som s toho trochu nervna aj babtko je nekludne ale asi to budem musiet prezit ..este raz dakujem a moc moc drzim vsetkym palce 😉

w_h
21. říj 2010

@madormi jist to muzes, urcite ti to neublizi, ale nevis, kolik toho tvoje telo zmetabolizuje, v takovy ty klasicky listovce na predpis je myslim 10 mg, tak snad se z toho aspon neco dostane tam kam ma, v beznych tabletach je 0,4mg

skippy7
21. říj 2010

@denisocka
@fiallinka
@zulok
dakujem za odpovede...

ešte mam otazočku....kedy vam zmenili Clexane 0,2 na 0,6 ??? zaleži to aj od mojej hmotnosti? mne mama(zdravotnička) tvrdi,že už si mam pichať 0,6, aj mi ju zohnala,tak neviem.... 😕

fiallinka
21. říj 2010

@skippy7 mamce nevěř 🙂, hmotnost není zásadní (možná jen okrajově), nejdůležitější výsledky krve, tam je vidět, jak ti tělo na ten lék reaguje a pokud už to "nestačí", tak se zvyšuje dávka... jsou holky, které nemusí píchat vůbec, mají to dobré - rozhodně bych to sama nezvyšovala, to bys docela riskovala.... několika z nás to zvýšili kolem 26. týdne, v tom 3. trimestru to asi začíná být horší.

denisocka
22. říj 2010

@skippy7 😕 no asi od hmotnosti nie ,ale od vysledkov z krvy,zas nechceš mať taku riedku krv aby to bol problem ? nie? tak neviem čo t mamka v tomto dava inštrukcie,ja som tiež zdr.sestra a nedovolila som si ani zapochybovať , 😕

bettynka222
22. říj 2010

ahojteeee 🙂
@zulok ahooooj, jeeej veď ty už smerujes do finále 😵 som veeeeľmi zvedava na tvoje pocity keď budeš dvojnasobnou mamickou 😵 ach už som s tým otravna 😝 ale keď mna ten druhý surodenec tak máta. chcela by som aby sa mal malinky s kým hrať ale zas či to zvladnem 😅
@kaciatko81 aké vyvojove vady máš na mysli, listovka ja skor prti vadám - razstepy a podobne

@denisocka ahoj mojaaaa, ako ste na tom? My konecne koncime s ATB 😉

denisocka
22. říj 2010

@bettynka222 ahooooj,mame sa tak dobre,že uvažujem už o tretom 😀 ha,to bol žart . noci mame nejake vadne, budi sa a reve a jaci -no toto som rpi prvom nepoznala a je to dost na mašlu 🙄 . ale ina čpohodna.včera som zvlôadla,sice s pomocou MM aj poradnu u dokyny s oboma,šimon je konečne tak rozumny,že nereve u lekara,pekne ukazal usta,popočuvala ho ---- maly je tiež oki a odmietli sme nadobro očkovanie 😉 . ale tak tretie dieťa nehrozí,rada ho doprejame aj ostatným 😀

madormi
22. říj 2010

@w_h já si v úterý jdu pro výsledky na hematologii tak tam se sní domluvím co a jak dál pže v prosinci ( pokud nám nic nenajdou v chromozonech nejakou vadu což se modlím, aby ne) tak v prosinici se chci začít znova snažit otehotnet

matelko1
22. říj 2010

ahojte 🙂
@bettynka222 ty sa ako mas.pozeram,ze uz mate 3mes.ale to leti,co....

bettynka222
22. říj 2010

@denisocka 😀 ale nikdy nehovor nikdy 😉
@matelko1 leti, ale konecne si to uzivame 😵 - odvtedy co som zacala odsavat a prestala ojovat so strajkujucim dietatom 🙂

janula.k
23. říj 2010

ahojte 🙂 tu sa to hemži tehulkami a babatkami 😵
@w_h jeeej ty si znovu tehulka, super, gratulujem 🙂 ako sa ma Zuzka?

kaciatko81
24. říj 2010

@bettynka222 reagovala som na prispevok od fiallinky 🙂

w_h
24. říj 2010

@janula.k ahojda, moc dekuju, snad bude vsechno ok, v tydnu asi budeme vedet, kdo se nam narodi 🙂)
zuzka zacala chodit za ruce, ´povida´, obcas se vycura do nocniku, listuje knizkama, no proste je skvela
co vy? malej je peknej 🙂) mate v planu taky sourozence?

majjka24
25. říj 2010

Ahojki, když Vám zjistili tu Vaši mutaci, tak dělali Vám pak ještě nějaké testy? Kdy jste pak začli snažilkovat??

cukor
25. říj 2010

ahojte....ja mam uz 4 dni tlak v podbrusku a aj chodím casto močit lebo ma to tam tlačí a tak som bola dnes u dr. a mam skrátený krcok na 2cm.dala mi papier do nemocnice,nech posudia tam čo so mnou.tak mam strach,niektoré baby hovoria ,ze to nič nie je ale ja som na nervy 😀

denisocka
25. říj 2010

@cukor no,tak mala by si ležať,nohy hore .... ja tak ležala od 22tt a krčok som mala ukažkovi 3,8cm 🙄

nektarine
25. říj 2010

@cukor Ahoj, tak asi budeš muset odpočívat no, to bude dobrý, uvidíš.

@majjka24 Já jsem to zjistila 4 týdny po porodu, takže ještě v šestinedělí, to byla první polovina srpna a snažíme se teprve měsíc (na doporučení gynekoložky). Napoprvé nic, tak snad tentokrát, no uvidíme... 😕 Jo, a brali mi pak ještě jedonu krev na potvrzení.

majjka24
25. říj 2010

@nektarine aha 🙂 Já už bych se taky nejradši snažila, tak nevím zda čekat, či nečekat. Kdyby člověk věděl, že to půjde hned na poprvé. 😀

amadores
25. říj 2010

@majjka24 mě našli Leidena po MA a čekám už 4 měsíce na dovyšetření na prosinec.A vyloženě mě doktor nedoporučil otěhotnět, prý by to bez medikace, co mi nasaděj po dotestování zase nemuselo dopadnout dobře.
Stejně čekáme po novém roce a chystáme se na IVF, tak mi to ani neva.

nektarine
25. říj 2010

@amadores
@majjka24

No, já jsem si myslela, že když jsem v tý době, co přišly výsledky byla ještě v šestinedělí, že mi dá aspoň nějaký léky, ale řakli mi, že vůbec nic, že to není potřeba. A ani když budu plánovat těhotenství, tak jakoby preventivně taky nic. Jen až to budu mít potvrzené, tak mám dojít a že mi nejspíš dají ty injekce. Ale tvářil se, jako že by mi je ani nemuseli dát. Ale já si je vynutím...

nektarine
25. říj 2010

@majjka24 a gynekoložka mi po kontrole po šestinedělí řekla, že alespoň jeden cyklus máme nechat proběhnout. Protože jinak jsem byla v pořádku. Tobě na gyn neřekli, kdy budete moct?

amadores
25. říj 2010

@nektarine doktor mi právě řekl jen, že mi to nedoporučuje zatím těhu a pak mi při odběrech BI řekla doktorka, že bych preventivně do 4.t měla brát Anopyrin a pak od 6.t nejpozději ty injekce.Z čehož mi vyplývá, že bych Anopyrin musela brát preventivně, protože hned a do4.t ještě nemůžu vědět, že jsem těhu. 😉

nektarine
25. říj 2010

@amadores no, tak jsem si to taky myslela, a schválně jsem se na to ptala. A doktor na hema mi řekl, že ne, že až budu mít potvrzené těhu. No, tak nevim, a mám taky Leidena. Ale alkohol prej ředí krev, tak to zkusím s tím 😀 😀 😀 každej večer sedmičku vína a mělo by to být o.k. 😅

zulok
25. říj 2010

@cukor vsetko pekne zvladnete. ja som pri MAtuskovi musela lezat a pekne pockal do 37tt.. ono hlavne, aby si nezdvihala tazke veci a moc sa neprepinala.. a mate uz krany tyzdnik, vsetko dobre dopadne.. Drzim palce, nech nemusis byt v nemocnici a mozes sa vyvalovat doma.. Drzte sa..

zulok
25. říj 2010

@nektarine jeej.. no vidis, bude z teba vinovy expert... a zevraj este chilli papricky 😀 len aby si si zas neublizila..

inak, citala som v starom casopise mamina, ci tak dako sa to vola..a ze vlasske orechy su prevenciou tvorby krvnych zrazenin... no, tak aj to by sme mohli chrumat 😀

amadores
25. říj 2010

A pak se v tom vyznej, jako laik, když i co doktor, to názor.... 😒
Já počkám na dovyšetření, výsledky a pak se uvidí.Každopádně pokud se dá Anopyrinči jiný lék brát jen preventivně, tak na něm budu trvat.
škoda, že pak se už nedá to vínko jako prevence v těhu použít..... 😀 😀

cukor
25. říj 2010

@zulok
@denisocka

tak aj ja verím,ze to nebude az také zlé.ale je pravda,ze doma velmi nemakám a vsetko robí manzel.tak ja uz neviem ako viac mam odpočívat.no vidíme čo bude zajtra. 😉

fiallinka
25. říj 2010

@amadores no ale jestli jdeš na ivf, tak ten anopyrin bude "preventivně", já jsem si pak už i preventivně píchala anopyrin - u toho ivf je totiž velká dávka hormonů a to trochu může zvyšovat rizika trombózy, takže je to vlastně dobře 🙂

@cukor tož lež a nožky nahoru, 2 cm není až taková hrůza, naprostá většina holek zůstane doma, ale asi tě budou víc hlídat... taky můžeš mít nějakou infekci, která za zkrácení hrdla může, takže třeba vyfásneš antibiotika... tož snad to bude ok...