Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

denisocka
25. říj 2010

@cukor to je dobre že sa nestresuješ,mna vystrašili a ležala som jak cvok ,lebo že možem porodit predčastne a nakoniec trebalo maleho tahať za nohy von 🙄

majjka24
25. říj 2010

@nektarine No, jak jsem se ptala v nemocnici, tak mi řekli, že nevidí důvod proč to nezkusit po 6 nedělí, a pak mi můj Dr. řekl, že se "doporučuje" 2-3MS aby proběhli a pak klidně 😉 Jinak byl malej zdravý bez vvv ani žádna infekce tam nebyla, jen našli ty infarkty na placentě, což prý ani nemusel být důvod úmrtí. Radši mě poslal na genetiku a brali mi tam krev na tu trombofilii, že nějaká šance tu je (děda umřel na embolku po amputaci nohy). Tak já nevím. Co jsem našla na netu (prakticky celý měsíc studuju)o potatech, trombofilii, tak co doktor to jiný názor - jako o tom snažilkování.
Tak to aby jsme si koupili nějaké vínko do zásoby z preventivních důvodů 😀 😀 😀 Ořechy??? jo??My máme vlašák na zahradě a já všechny oříšky dala mamce na cukroví 😠 asik si je vemu zpět 🙂

fiallinka
25. říj 2010

@majjka24 pokud se cítíš, tak bych to prostě moc neřešila a když se podaří hned, tak to bude 🙂

majjka24
25. říj 2010

@fiallinka tak cítit bych se cítila, že bysme měli program na večer 😉 Ale stejně se nedájí vypočítat plodné dny, když jjsem měla revizi, ne?nebo dají? MS proběhla min. týden v plné své kráse 🙂

nektarine
25. říj 2010

@zulok no, myslím, že už od toho experta nejsem moc daleko. To víš, holka z jižní moravy... A vinobrní za náma, začínají košty.... Navíc jsem přece jen na zemědělce studovala potravinářství se zaměřením na vinařství, co taky tady jinýho, že... První velkou ochutnávku máme 5.11., tak stašně ráda bych byla, kdybych už nemohla degustovat....

nektarine
25. říj 2010

@majjka24 no tak vidíš, a jsme na tom stejně... Já jsem taky měla teda parádní MS minulý týden. A stěma plodnýma dnama si taky nevím rady. Měla jsem ten poslední cyklus 23, přitom od začátku, co mám MS až do otěhotnění jsem měla 28 (i bez HA), tak nevím, jestli se s tím dá počítat, nebo jestli se to bude pomalu vracet k těm 28... Asi těžko říct, to se holt pozná časem, nebo nevím.

majjka24
25. říj 2010

@nektarine jsem si našla počítadlo a asik pokažde zadávat délku nebo ovu testy, nebo BT. Zadala jsem si klasicky 28 dní a měla bych mít ovulku tento víkend. 😀 Tak program je celkem jasný 😉 Ale mám obavy kdyby se nám to povedlo, co na to řeknou v práci. Byla jsem doma od začátku těhu - kvůli rizikovém pracovišti. A teď ledva bych se vrátila, zase šla na PN? 😅 A teď bereš nějaké tabletky?? jako na tu mutaci?

fiallinka
25. říj 2010

@majjka24 prď na práci 🙂

pindruzka
25. říj 2010

@majjka24 na praci kašli, sice je to třeba blby, ale neprosla sis nicim hezkym a je jasny, ze jak to pujde, tak se o mimi pokusite znovu, bud to pochopi nebo ne, ale stejne jim nic nezbyde 😝 a uz mas vysledky ohledne trombofilie??

majjka24
25. říj 2010

@pindruzka Jéé ajoj, nemám stále nic, říkal, že to bude do 14 dnů a kdyby něco našli budou volat a byla jsem tam minulé pondělí,Já už s tím počítám 🙂 Já vím, že vyhodit mě nemůžou. Jenže to neznáte šéfku, jakmile je někdo dlouhodobě na nemocenské, tak jim dělala samé naschvály, že je přeřadila nebo dávala samé víkendovky.....kdybych náhodu otěhu a nedej bože se to zase nepovedlo.....bych se tam pak asik zbláznila.
Ale to bude dobrý !!! Budu mít krásné těhu a hotovo. třeba to ani nemám.... 😅 😕

pindruzka
25. říj 2010

@majjka24 tak prave sefova by se trochu mohla vcitit, preci to nedelas naschval ne, ale neboj, podruhe to urcite vyjde, pokud nejakou mutaci budes mit, tak uz budes hlidana a praci neuvidis hodne dlouho 😉

nektarine
25. říj 2010

@majjka24 BT se mi měřit nechce, to bych se z toho zbláznila. A OVU testy asi jo, ale to ještě počkám, kdyby se delší dobu nedařilo, přece jen stojí nějakou kačku... A co se týká práce. Dva měsíce před tím, než jsem otěhotněla, jsem si konečně našla práci, jako Bc. ekonomie a managentu jsem za 2 měsíce hledání práce ve Znojmě našla jen KFC na Hatích-(Freeportu možná to znáš z reklam.) Protože mám solidní praxi v potravinářství. Na začátku prosince jsem šla na neschopenku a od ledna jsem bez práce. Neřešila jsem to, PPM mi vyšla. Po porodu jsem měla nárok na PPM 14 týdnů.To mi zkončilo 9.10. a teď nemám práci, a jsem úplně bez peněz, mohla bych na pracák, ale to nechci. Ještě studuju (mám potvrzené denní studium), tak to moc neřeším a doufám, že se brzo zadaří, ale jinak nevím, nevím. Navíc teď chceme kupovat dům, takže jsme totálně bez peněz.... Ale vím, že jsem udělala dobře, když jsem šla tenkrát na neschopenku, udělala bych to zase. Prostě některý věci se nedají plánovat...

nektarine
25. říj 2010

no, dneska se už tý sedmičce pomalu blížím, jdu to raději zaspat...

majjka24
26. říj 2010

@nektarine jednou za čas, ta sedmička nikomu ještě neublížila 😉 Jinak koukám, že to taky nemáš jednoduché. Dneska není nic jednoduché ☹ A proč nechceš na pracák? Aspoň nějakou korunku dostaneš. Já bych taky hned šla na nemocenskou, ale kolikrát jsem četla, že zaměstnavatel je povinnen mi nabídnout (na požádání) jiné místo, nebo jinou pozici či jak to tam je napsané, kdybych byla těhu. My to s penězma taky nemáme jednoduché (platíme dluhy tchána ....) jsem právě uvažovala, že kdybych byla těhu třeba v prosinci, tak pokud by to bylo ok , tak bych chtěla zůstat v práci cca do 5-6 měsíce.
@pindruzka šefová vcítit? no, jk kdy, ona není zas úplně špatná, ať ji zas nekřivdím (moc), ale u ní člověk kolikrát neví.....Vyjde to !!! A jak se vede tobě a mimískovi???ty jsi na rizikovém? jak často chodíš na hemato? brala jsi nějaké tabletky ještě před otěhu?

majjka24
26. říj 2010

Já už chcu mít ty výsledky !!!! Já jsem už tak nedočkavá a zvědavá, a oni mi to dělají snad naschvál 😀 😀 😀 Pokud se neozvou do pátku sami, tak ta volám já. ještě 3 dlouhé dny.

erika12345
26. říj 2010

@cukor drzim palceky, nech je to dobre. Si v nemocnici alebo doma? Drz sa, hlavne lez a nic nerob.
@nektarine myslim, ze onedlho budes tehu, ved predtym ste otehotneli hned na prvy raz, nie? Ja som pred tymto tehu mala tiez taky kratsi cyklus (asi 22 dni), pricom mi ms nonstop chodi pravidelne po 28 dni, ale ako keby tym, ze sme sa pokusili otehotniet sa telo zblaznilo... No a na dalsi mesiac som uz ms nedostala. Tak to s tym vinkom neprezen. 😉 Vinko mam tiez rada, len teraz nemozem. Drzim palce, nech si coskoro tehulka. 🙂
@majjka24 vsak sefova ta nemoze pocas pn preradit, moze sa i na hlavu postavit, nie? Nebudes chciet byt od zaciatku na pn? Inak podla mna s tym v praci musia ratat, ze co najskor budes chciet otehotniet.
U mna v praci to este nevedia, ze som tehu, vzdy im len zavolam, ze este pokracujem v pn, nehovorim im dovod. A asi si aj myslia, ze som tehu, ale je mi to jedno. Este stale sa bojim, ze co ak to nevyjde.

majjka24
26. říj 2010

@erika12345 tak ty pokračuješ, ale já už jsem domluvená s šefkou, že v pondělí příjdu do práce 😒
Jasně holky díky !!! Ne, že bych to nevěděla, ale v té hlavě se mi furt honí všelijaké myšlenky.....Důležitější je pro mě mít vlastní, zdravé miminko!
Vyjde ti to, uvidíš, že jo!!! ještě 30tt a míš mimi v náručí! 🙂Moc ti to přeju!!! 😵 Však doktori tě hládají, ne? Ty už si pícháš, nebo máš tabletočky?

erika12345
26. říj 2010

@majjka24 Dakujem. No pokracujem, ale pred mesiacom sa ma sefka pytala, ci na dalsi mesiac pridem a co som jej mala povedat? Naplanovat chorobu si predsa nemozem dopredu...Tak som povedala, ze ano a teraz budem zas volat, ze ta pn bude dlhsia...Asi bude mat zo mna nervy a nerobila by som to takto, lenze 3 tehu pred tymto dopadli zle a nechcem to hovorit... Aj ked asi aj kolegyne budu nahnevane. Viem, ze este 30tt, takto to znie dobre, len keby som uz aspon babo citila, bola by som si istejsia. Takt o ani poriadne o svojom tehotenstve neviem. A na ultrazvuk idem az dva tyzdne. Jasne, ze ma lekarka viac strazi, uzivam anopyrin na riedenie aj si picham fraxiparine + tablety na udrziavanie+ kopec vitaminov. Ale co ma prekvapuje, k hematol. mam ist az v 17 tt, bola som len na zaciatku tehu a skor mam prist len ak by boli tazkosti. Drzim ti palce, nech ti pridu na dovod a mozes sa tiez tesit z babatka. Zacnete sa snazit hned ako ti pridu na nieco alebo cakate nejaku dobu? Ked mi prisli na problem, musela som jest anopyrin a cakalo sa na kontrolne vysetrenie, ci to zabera... U mna komplet hematol. trvala priserne dlho, dokopy cca 2 roky aj s tymi kontrolnymi vysetreniami.

majjka24
26. říj 2010

@erika12345 jaj, nestraš! 2 roky?A proč ti to neudělali po 2 potratu? A co ti teda zjistili? To je trošku pozdě v 17tt na hemat, ne?Jaké těžkosti tím myslí, až budeš mít fialovou nohu??:-/A nemůžeš se s tou dr. domluvit, že bys tam radši přišla dřív? to máš přece jenom ještě 2 měsíce. vždyt určitě ví, co máš za sebou....
A nemusíJá potratila 1x (17 tt infarkty na placentě)a hned mě poslal za genetikem a dělali mi testy na trom. na ty karyotypy ještě nechtěli, protože byl jinak úplně zdravý - bez vvv. Genetik mi řekl, že pokud se to potvrdí, půjdu ještě na hemato . a dostanu tabletky. toť vše. Jinak teď beru akorát ascorutin (mám slabé žíly) a piju jablečný ocet(ten je taky na srážlivost krve), listovku a další vytamínky 🙂
Víš co, tak budem kašlat na práci (obrazně řečeno), nestresovat se a ty jsi to hlavně zkus užívat,i když se to lehko řekne, já vím. Věř mu, věř sobě a bude to dobré!!! Bude!!! 😀 🙂

fiallinka
26. říj 2010

@erika12345 eri, za dva týdny ti bude líp, bude to takový kritický týden... možná jdeš i na nějaké to NT+ a když bude všechno dobré, určitě si oddechneš....

majjka24
26. říj 2010

@erika12345 a což takhle http://www.bublinkashop.cz/detail.php?zbozi=174... .
Silně nad tím uavžuju, že si to pořídím. Viděla jsem i levnější ale nemůžu ho najít 😒 Co to mají, tak si to chválí a někdo říká, že miminku vadí nějaké ty vlny z toho..... 😒 tak nevím. zas nestojí to korurnu.....

nektarine
26. říj 2010

@majjka24 jo, je to myslím jak píšeš. Musí ti dát fyzicky nenamáhavou práci. Na ÚP nechci, protože v případě, že bych otěhotněla, to pro mě bude takhle finančně výhodnější (mám živnosťák). A taky by jsme chtěli v tom novém domě podnikat, takže bych od jara zaměstnávala opravdu sama sabe. Chtěli by jsme tam pronajímat apartmán a dělat různý akce (degustace, oslavy, školení...) Mám živnosťák už od maturity, to jsem měla na Vranovské přehradě půjčovnu skútrů (silničních) vždycky přez léto. Bylo to fajn. A kde pracuješ?

@erika12345 děkuji, to mě uklidňuje, že jsi ten cyklus měla taky tak... Ale já nevím, ještě před měsícem jsem viděla všechno jinak... Myslela jsem si, že to prostě půjde a budu těhotná raz dva.... A teď vidím, jak budu čekat příští týden, jestli MS příjde nebo ne (pokud teda budu předpokládat 23dnů) Jsem z toho hrozně nerózní. A mám strach, že se nám to nepodaří.

nektarine
26. říj 2010

@majjka24 ten ultrazvuk nevím, to bych asi pak chodila jen s tím a vůbec to nesundala. 😅 Ale zase nějaká výhoda by to byla, když by se prcek zrovna nehýbal, tak to zkontrolovat. Nevím.

majjka24
26. říj 2010

@nektarine jo tak, tak to jo. Taž jsem uvažovala , že bych podnikala, ale nevím v čem. dneska je to těžké 😒 Já právě pracuju v Ostravě jako pečovatelka se starýma lidma. takže to při těhu dělat nejde, musela by mě nachat v kanclu. už vidím to nadšení 😀 Tak až budete mít degustaci.....Olomouc není tak daleko 😉 Pokud nebudu těhu... 🙂 Já jsem taky zvědavá jak nám to půjde.....jsem měla první MS, jsem zvědavá jak příjde ta další.....Tobě už určitě nepříjde 😉

majjka24
26. říj 2010

@nektarine já bych to měla sik taky pořád v ušách. Dilema no 😒 Přece jenom nestojí to korunu...

erika12345
26. říj 2010

@majjka24 😀 To je dobre, som sa minule s mm bavila o tom, ze by som chcela mat doma ultrazvuk. Trochu by som sa obavala toho, ci toto bude pre babo bezpecne.. Ale vraj od okolo 17 tt sa da pocuvat srdiecko fonendoskopom. 😉 A neviem odkedy sa da pocut srdiecko cez brusko normalne uchom, budeme neskor s mm pocuvat. Teda len on, ja to pocut nebudem.
@fiallinka o 2 tt idem na geneticke testy a ultrazvuk, tak potom sa asi ukludnim, ak tam uvidim, ze babo narastlo a ma vsetko tak ako ma mat. Teraz som este nekludna..Ale ked v 12 tt uvidim babo, asi sa to zmeni. Ty uz mas krasny tyzden, o chvilocku mas dietatko na svete. Nemas uz strach z porodu?
@nektarine Mala som to tak a tiez ma to sokovala, som to vtedy i tu riesila , i ty si mi radila. 😉 A tej ms sa mozno nedockas. 🙂 Urcite budes tehotna raz dva, neboj.

nektarine
26. říj 2010

@majjka24 Jasný, jakmile budeme vědět, že to fakt klapne, tak rozjedeme reklamní akci. A jak známo, nejlepší reklama jsou dobré reference... 😉 Ty jsi z Olomouce? Ta tvoje práce při těhu opravdu nejde. Moje nejkámoška dělá něco podobného v ústavu pro postižené a doktor ji nechal doma hned, jak zjistila, že je těhotná. A to byla těhotná poprvé a neměla žádné problémy.

nektarine
26. říj 2010

@erika12345 no jo, já vím, ale mě se teď honí hlavou všechno možné a přemýšlím nad tím pořád a jsem z toho už mimo asi... 😖 Byla bych tak šťastná, kdyby se to povedlo...

majjka24
26. říj 2010

@nektarine ne já jsem z Bohumína (za Ostravou) ale jsem takoví výletníci, pokud to jde , tak jezdíme na různé výlety a v Olomouci jsme ještě nebyli. Ale už teď vím, proč tam zajet 😀 A pak mamka s taťkou a ségra mají taky rádi dobré víno....Reference bys měla určitě ty nejlepší 😀
No někdo má holt štěstí, a těhu má na jedničku. S tím nic nezmůžem. Bohužel ☹ Ale te´d už se nám to povede 😉
Taky pořád přemýšlím a co kdyby......hlavně večer před usnutím, a ty noční můry. Děs. Vždycky si musím říkat - bude to dobreé....x krát. a snažím se zaměstnat, ne vždycky se mi to povede.Už mám doma skoro všechno uklizeno......

nektarine
26. říj 2010

@majjka24 jo takhle, ale já jsem ze Znojma. 🙂
Promě je nejhorší ,když se mi zdá sen o mimču, jak jsme všichni společně doma, nebo na výletu. Prostě já s mm a prcek. Pak se probudím, kouknu na místo, kde jsme měli nachystanou postýlku a je mi strašně...
To já jsem opak, neuklízím vůbec, je tady děsnej binec 😅 No nic, jdu aspoň povysávat...