Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

majjka24
28. říj 2010

@nektarine ono to tak spíš vypadá,že problém budu mít jen v těhu. jinak jsem fakt neměla s krví nikdy problém...jezdila jsem na koni , takže jsem x krát pokopaná, samé modřiny......a dle Mudr. všechno proběhlo v pohodě... 🙂
V pondělí jdu k Dr. tak budu překecávat ať mě ještě někam pošle. 😕 jsem zase včera seděla na netu a hledala jiné příčiny.......už mi z toho hrabe 🙄

zulok
28. říj 2010

??????????????
ahojte, zaujimalo by ma, ci musi byt clexane v chladnicke, mne este davno povedala dr. nech si ich dam do chladnicky, ale nasla som diskusiu, kde tehulky pisali, ze ho v chladnicke nemaju...ako nie je to zivotna otazka 🙂 mna len zaujima, ze ako to vlastne je.
??????????????
a este by som chcela poradit, minula sa mi acidum folicum, co je na recept.. no a mozem spapat aj femibion 800 co mi este zostalo?? ci to nevadi, ked je to len pre 1.trimester.. ono by to mohlo byt jedno, ibaze je jej tam viac, nie??
dakujeeeem

@majjka24 drzim palce, je to na slak trafenie, ked clovek hlada, kde je vlastne chyba :(

skippy7
28. říj 2010

@zulok ahoj....no Clexane sa ma uchovavať do 25 st., čiže nemusi byť v chladničke...
a čo sa tyka Femibionu,v 800 je viac kys. listovej, no ale myslim si, že ty už si na konci tehu, že bábo už je celkom vyvinuté,takže aj keby si si nič nedavala,tak sa nič nestane....nemyslim si, že by ti to malo uškodiť, keby si to dopapala, akurat, že to tvoje telo a mimi už v takej miere nepotrebuje,.... ale to je iba moj laicky nazor 😅

majjka24
28. říj 2010

@zulok ten acidum folicum mi doporučil ten genetik. Brala jsi ho před těhu, nebo ti to napsal až jak jsi byla těhu?

zulok
28. říj 2010

@majjka24 ja som brala acidum este pri minulom tehu pri snazeni a potom pocas celeho tehu... a teraz som ho mala este v zasobe a predpisovali mi ho na hematologii..no, ale tam, ze mi uz netreba..no, ale akosi by som radsej brala, tak preto sa pytam, ci mozem aj ten femibion... v tom je tas kyselina listova uz rozlozena, cize by to malo byt lepsie..ale teda neviem presne, ako to je

@skippy7 dakujeeeeem

majjka24
28. říj 2010

@zulok díky, já e´d beru klasik. listovku , ale pro jistotu 3x po 400 denně a babyplan a měla bych mít ovulku, zítra , aatk mám dilema dávat pozor či nedávat 😒 . Beru to vlastně už víc jak půl roku....

nektarine
28. říj 2010

@zulok no, 37tt.......už se ti to blíží, to je bezva...
@majjka24 mě řekla, na kontrole v šetinendělí gyndařka, že mám brát jakýkoliv vitamínky pro plánované těhotenství a hlavně listovku. Takžekdo plánuje, má ho (acidum folicum) brát předem, pro koho je to překvapení, má začít brát hned po zjištění těhu... Tak to teda chápu já. Já jsem po porodu začala brát taky calibrum, listovku a vit B. A teď nedávno jsem to dobrala a mám femibion 800, asi je fakt nejlepší, ale taky dražší... A když jsem otěhotněla prvně vlastně, tak mi taky na gyn dr, řekl, že mám brát femibion do 12.týdne.
Jinak, já si teď myslím, že jsme si nějaký 2 měsíce po porodu dávali pozor a asi bych to tak už nehrotila,.Prostě, když k tomu u vás zítra dojde, nechala bych to být ať si příroda dělá, co je jí milé... Nebo když vlastně ještě neznáte příčinu ... Nevím. Ale asi bych to nechala, samozřemě, je to na vás...

majjka24
29. říj 2010

@nektarine já taky beru nato plánované +listovku moooc, už ji mám asik fakt hodně, protože moje moč je úplně žlutá,(asik teprve 4 den) takže něco v těle je asik už to dostatečné množství. ten femibion si chcu taky koupit už jsem bavila o něm i se švagrem (magistr) a je fakt nejlepší. 😉 Já kontrolu po 6 nedělí ještě neměla, až v pondělí. tak nevím. .....Pokud není něco ok, tak si taky myslím, že to příroda nedovolí....

w_h
31. říj 2010

@zulok ja ho v lednici nemam, driv mivali tyhle injekce v nemocnicich v lednici, ale myslim, ze tam byt nemusi. ted u sebenemam krabici, na ty je to urcite napsany. nebo v lekarne by ti to rekli. ja nemam.
muzes brat i listovku na recept i femibion - prebytek se vylouci moci. navic, jestli mas mthfr mutaci, tak buhvi, kolik toho tvoje telo zpracuje z ty obycejny listovky.

w_h
31. říj 2010

@zulok jeste jak psala skippy7 - na konci tehu staci femibion 400, asi i obycejna listovka, ale zace pokud mas mthfr (sorry nepamatuju si anemam u sebe tabulku - udrzuje ji jeste nekdo vubec?) tak bych jeste nejakou listovku preventivne jedla, abys nemela zvyseny homocystein

w_h
31. říj 2010

@majjka24
na pohanku bych se nespolehala, hlavne ne pri tromboze
na porodnici.cz je ted dotaz kvuli LMWH, precti si

majjka24
31. říj 2010

@w_h a kde přesně?

w_h
31. říj 2010

u kouckyho

zulok
1. lis 2010

@w_h Dakujem ti za radu 🙂 teeda a mas pamat fakt vybornu, mam MTHFR.. a kukam, ze mas termin o den skorej, ako som ja mala termin pri Matuskovi 🙂)

nektarine
1. lis 2010

Tak zítra to bude 23 dnů. Vždycky před MS tak 2-3 dny špiním a teď nic. Tak buď je to dobrý znamení, nebo se mi cyklus prodlužuje. Ale břicho mě dneska odpoledne bolí. Pokud do pátku nic, tak dělám test....

majjka24
1. lis 2010

@nektarine držím pěstičky !!!!!!!!!!!!!!!!!
Já ještě jednu MS a jde se na to 😉

nektarine
1. lis 2010

@majjka24 dík, uvidíme, doufám že MS nedoje...

majjka24
1. lis 2010

@nektarine nedojde 😉 vy jste se začli snažit po které MS?

nektarine
1. lis 2010

@majjka24 doktorka mi doporučovala po druhé ms, ale jsme to nějak nevydrželi, že... A cítila jsme se dobře, žádnej problém... Hodně lidí mi říkalo, že určitě otěhotním ještě v šestinedělí, že se to často stává. To se doktorce na gyn teda nelíbilo, a hlavně já jsme chtěla aspoň tu jednu MS, aby se to ještě po porodu dočistilo a tak... A ta první byla taky fakt silná.

nektarine
1. lis 2010

@majjka24 druhá už byla taková normálnější a třetí teda doufám už nepříjde...

majjka24
1. lis 2010

@nektarine moooc ti to přeju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!aby nedorazila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mě dneska řekl mudra, že máme počkat teda 6 měsíců, pak to změnil na 3 😀 Že to tělo se pořádně pročistí:.....nebudu brát žádné živočišné uhlí....... 😀 😀 😀 😀 😀 Myslíš, že se to čistí tak dlouho?
už jsem z toho magooor

nektarine
1. lis 2010

@majjka24 tohle mi původně na gyn řekla taky. A když viděla moji reakci, tak mi řekla, že aspoň ten jeden cyklus...

majjka24
1. lis 2010

@nektarine aaa, takže to není vyložené - NESMÍŠ !!! Aspoň tak 🙂

nektarine
1. lis 2010

@majjka24 ne, vyloženě mi řekla, že to je doktorský alibismus - toho půl roku.

majjka24
1. lis 2010

@nektarine potvora jedna - ten můj Dr. , štěstí, že mám tak dobrou paměť 😀 Ale kdo by si to nepamatoval, že?? takovou důležitou věc.....

nektarine
1. lis 2010

@majjka24 😀 tak vidíš, říkají to tak všichni...

zulok
2. lis 2010

@nektarine moooc silno drzim palce 😵

nektarine
2. lis 2010

@zulok dík. NO, jsem z toho hrozně nervózní... Nevím, jestli mám čekat do toho pátku na to testování, nebo jestli to mám zkusit dřív... Ale zase si říkám, že když to zkusím dřív, tak ta druhá se třeba ještě neukáže i kdybych byla těhu, že je to třeba brzo. Protože minulý rok touhle dobou jsem si taky dělala test Dr.Max a byl negativní a přitom jsem byla už asi 3 týdny těhotná... Tak se bojím a těm testům moc nevěřím. A Tak nevím, kterej koupit. Asi s tou citlivostí 25, ty by měli být nejpřesnější, že? Našla jsem i od firmy IntiMed test nějakej, co prej se může použít i před termínem MS ještě.

nektarine
2. lis 2010

http://www.lekarna.cz/tehotensky-test-intimed-h...

jenže tady v tom našem zapadákově mám strach, že ho ani neseženu 😒

skippy7
2. lis 2010

@nektarine najlepšie su podla mna Mamatesty 10, tie su najcitlivejšie(citlivosť 10), ale nemaju ich v každej lekarni....držim palce 😉