Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
23. lis 2010

@lenka_66 ...dakujem leni.....uz aby som to mala za sebou.musím len lezat a chrbát ma uz neskutočne bolí.

lenka_66
23. lis 2010

@cukor zlatko to poznam . ale z vlastnej skusenosti ak mozes daj si masaz chrbta.nech nedopadnes ako ja 😉

skippy7
23. lis 2010

@cukor vyderžaaaj 😉
@slavkav aj mne hematlogička povedala,že do brucha nie, ina zas, že ano....hmm....ja picham iba do brucha(odkedy mi mm napichol žilu na ruke), na nohe si neviem spraviť riasu a tam to vraj boli najviac....a viem, že vačšina báb si picha do brucha.....
@lenka_66 klikla som 😉

dievčata, chcem sa ešte opytať dosť doležitu vec....je pravda, že my nemožeme mať epiduralku??? v letaku(Clexane) je take niečo spomenute, tak si to overujem...

buburka
23. lis 2010

@slavkav - mne hematologicka kazala prave do brucha...pytala som sa ci nemozem do nohy a ona sa zasmiala, ze preco? ze to nema ako babatku skodit, ze to je daleko 😀 a este dodala, ze sama pridem na to, ze do brucha je najlepsie... 😀 teraz ako mam brusko robim riasu uz skor do bokov....

slavkav
23. lis 2010

@buburka , @skippy7 super, dakujem krasne za odpovede 🙂 ja si to tiez robim do bokov ...

cukor
23. lis 2010

@skippy7 ...môzes mat epiduralku.ale od posledného pichnutia heparínu by mal byt 12 hod.odstup.

berule
23. lis 2010

@slavkav Ahojky, já si taky píchám do břicha, o noze mi doktor ani neříkal.

skippy7
23. lis 2010

@cukor ahaa...dakujem...len ked človek nevie dňa ani hodiny....nuž, však zajednať si to možem a uvidí sa....

slavkav
23. lis 2010

@berule ani mne 🙂 to som sa docitala len na internete. mne hemato spominala ruku 🙂

berule
23. lis 2010

@tonytony Já jsem naposledy taky krvácela do 12.tt a právě k tomu mi řekl hematolog, že to odporuje tomu, že bych měla mít problém se srážlivostí. Tak nevím, stejně mi ty injekce dal ale řekl, že kdybych krvácela, tak okamžitě za ním.
Já jsem potratila v 21. a 22.tt. No miminka umřela ve mě a já neměla žádné problémy. A už máš výsledky genetiky? My zatím ne, tipuju tak do konce prosince. Já myslím, že by chromozomální vady zjistili,ne? I když mi tehdy řekla dr. že tam může být malinká odchylka a oni to ani nezjistí. Tak ti budu držet pěstičky, aby výsledky byly dobré 🙂

berule
23. lis 2010

@slavkav Mě jen říkal doktor, že jak píchnu inj tak mám natáhnout a když se mi objeví krev, tak inj vytáhnout a píchnout jinde. Ale sestra když mi to vysvětlovala, tak nic takového neříkala, tak to nedělám 😉

fiallinka
23. lis 2010

@skippy7 taky píchám do břicha (no spíš do boku), hematolog říká, že to nevadí 🙂 a že se to navíc líp vstřebává... epidurál nebo spinál mít můžeš, ale ten rozestup 12 a více hodin by tam být v ideálním případě měl být - taky bych ho teď měla mít (resp. spinál)...

@tonytony já myslím, že jdi pro to už udělala všechno, teď bych to nechala na hematologovi...

@berule takže ani žádnou mutaci nenašli? To je hrozně pitomé, když se to stane tak pozdě ☹, ten strach potom musí být obrovský... znám to.

slavkav
23. lis 2010

@berule akoze tu kozu - kam si pichla si mas este natiahnut? aha - to mi nikto nehovoril

tonytony
23. lis 2010

@berule My klasickou genetiku nemáme... Já si jen nechsala vyšetřit ty trombofilie a bohužel vyšly blbě a pak nám tím PGD během IVF vyšetřují už hotová embrya na nejčastější chromozomální vady- takže tím tak trochu tu genetiku máme taky podchycenou...
No a takže teď, když si pícháš, tak nekrvácíš? a před tím jsi krvácela v každém těhu nebo jen v jednom těhu?
Je mi to líto, že to přišlo vždy až takhle pozdě, to je strašný ☹

berule
23. lis 2010

@fiallinka Našli, tu C677T heterozygot. ale jinak nic dalšího.

berule
23. lis 2010

@slavkav Tak to říkal doktor,ale to bych musela tu kůži pustit a pomoct si druhou rukou a to je moc na dlouho, tak to nedělám 😉 🙂

berule
23. lis 2010

@tonytony Při 1. jsem krvácela, při 2. ne, při 3. taky ne, při 4. zase jo a teď zatím ne( ťuk,ťuk).
Jo je to blbý, že až tak pozdě, když už byl člověk v klidu, že se nic nestane.

slavkav
23. lis 2010

@berule aha - tak fajn 🙂 a ako si to vlastne pichate - lebo podla navodu, co mi dali - si spravim riasu - pichnem - vytiahnem a pustim riasu. vcera mi tak trosku vyslo spat tekutiny - ale zase pustit riasu, kym ma ihlu zapichnutu - to asi nie - ci ano?

berule
23. lis 2010

@slavkav Já si to pichám, přesně jak jsi to popsala a jak je to v návodu. Řešila jsem to se sestrou a je sestřička a říkala, že je to dobře, že se to teď učí takhle, dřív první pustili řasu a pak vytáhli jehlu,a le že se to už nedělá.

slavkav
23. lis 2010

@berule super dakujem. ja inak ako rozmyslam - nie som si ista - ci som to predtym nerobila tak - ze pustila rasu a vytiahla ihlu - to som nemohla pichnut babo - vsak? pyta sa matka stresmenka 🙂

berule
23. lis 2010

@slavkav Určitě ne, vždyť je krátká jehla.

slavkav
23. lis 2010

@berule som si to snazila nahovorit aj ja - to vies, mm je sluzobne v zahranici - nemam doma koho otravovat otazkami - tak otravujem vas 😉 ja som uz aj merala tu ihlu 😉

skippy7
23. lis 2010

@slavkav
@berule no však teraz su tie vystrelovacie injekcie, čiže ta ihla sa sama vytiahne,až potom sa pustí riasa ...

zulok
23. lis 2010

@slavkav isto si nemohla pichnut babo... ono je to tusim tak, ze i ta najchudsia mamina ma hrubsiu vrstvu, ako je ta ihla... ale tiez som stresovala rovnao ako ty a to mi pritom zostalo aj viac tuku po predoslom tehu..
a tusim som si tiez najprv pustila riasu a potom vytiahla ihlu a ku koncu mi uz ani riasa nesla pichnut,.. a vtedy sa to pichalo najlepsie.. zato teraz nie a nie prepihnut tu horu tuku, nejak sa mi po porode blbo picha.. 😀

berule
23. lis 2010

@slavkav 🙂 já jsem se zase strašně bála pichnout, poprvé jsem se zarazila na kůži, podruhé jsem se rozmáchla a pichla, ale nevšimla jsem si, že už tam jsem a tak jsem to znovu vytáhla a pichla na potřetí 🙂 🙂 já budu jak jehelníček 🙂

slavkav
23. lis 2010

@skippy7 ake vystrelovacie? ja som nepostrehla nic take - mam fraxiparin. ale mozno sa mylim a nevsimla som si to 😝

@zulok hehe, tak tukovy zaklad som mala aj ja - brucho som mala dost velke aj predtym - teraz na to blahorecim - kedze picham. ale tou info ohladom vrstve tuku si ma potesila - ani nevies ako 🙂

slavkav
23. lis 2010

@berule no ja som si uz skoro aj oci pri tom zatvorila 😀 najhorsie je zapichnut ...

berule
23. lis 2010

@skippy7 Fakt jsou takové injekce? Já jsem nováček, takže vůbec nevím co existuje a co ne 🙂

berule
23. lis 2010

@slavkav 🙂 poprvé jsem byla překvapená, že mě to vůbec nebolelo, ale dnes mě to trošku štíplo, já bych nemohla být sestřičkou 😉

skippy7
23. lis 2010

@slavkav ahaaa, no ja mam Clexane- pri tych je to tak....ale už som si zvykla......ja niekedy musim hladať miesto, lebo len čo trochu pritlačim na kožu ,začne to štípať,tak radšej ani nepokračujem ,niekedy pichnem až na 3-4.krat, ta koža uz je asi citlivá...
@berule ....ano, ked ked uplne stačiš-vyprazdniš tu injekciu, tak sa uvolni taky kryt a ihla sa vytiahne...no, ťažko to vysvetliť,to treba vidieť ...