Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

tonytony
26. lis 2010

Holky, děkuju za podporu, jo, jsem od včera děsně pesimistická, padlo to na mě jako deka a vím, že to je špatně☹
Dnes jsem ještě musela na tu hematologii- poprvadě bych tam rědeji ani nejela po včerejšku- v krvi to po těch megadávkách doporučených vitamínů vypadá ok, takže injekce teď nejsou prý třeba... a abych pravdu řekla- šla jsem tam dnes naprosto oddaná všemu, včerejšek mě totiž zase dostal tak na dno, že mi dnes bylo úplně fuk, co mi dr. řekne nebo neřekne... Prý až budu(když budu) těhu, tak mám přijít a budeme tu srážlivost kontrolovat... Listovka a B vit. dál brát... Cestou zpět jsem si zase pobulila a myslím, že probulím celý Vánoce, fakt mám náladu pod psa, tak asi ji tady nebudu zbytečně všem kazit, protože vím, že každá má své trápení a máte pravdu, že já mám aspoň jedno děťátko... Jenže mě ty Vánoce deptají- mám je spojené s potraty a úmrtími v rodině a prostě jsem doufaa, že se to letos třeba zlomí a začnu je mít ráda☹
Štve mě, že se nemůžeme a ani nechceme snažit doma sami, ty výsledky chromozomálních vad jsou tak šílený, že se bojíme to jen zkusit a pak řešit opět potrat nebo v horším případě postižení, kor když já díky krvácení v těhu amnio naprosto odmítám☹
Dr. mi dnes teda řekla, že abych měla ev. klid stran těch vad, které u nás hrozí jak díky té trombofilii tak těm genet. nálezům na embryjkách, že se mám objednat na ten časný screening k dr. Vlašínovi do Brna, že je kapacita v ČR a že by poznal, kdyb nějaký problém byl...
Ještě najít tu víru, že máme vůbec nějakou naději- já ji nějak totálně teď ztratila☹

Taky dofám, že Fialinkauž je šťastná jako bleška s malou v náručí🙂

lulu10
26. lis 2010

@tonytony chapem tvoje pocity z vianoc, som na tom presne tak isto, minuly silvester som prelezala v nemocnicnici, kyret som mala presne 31.12. a 1.1. ma prepustili domov takze tiez to mam spojene so zlou spomienkou ☹ a tiez sa nijako zvlast na vianoce netesim, a k tym vadam na embryjkách-ved PGD by vadu odhlalilo ci nie? vlozia len zdrave emryjo nie?

kaciatko81
26. lis 2010

@lulu10 @tonytony my sme mali teraz na vianoce mat babo 😒

zrnik1
26. lis 2010

no, ja sa ozyvam po veeelmi dlhom case a viem, ze ma nepoznate...alebo mozno ano. Mat babo je taky velky boj, ale potom ta radost stoji zato. Viem o com hovorim, bojovali sme skoro 4 roky. Matejko ma už 16 mesiacov. Je nádherný....chcel by sestričku...hihi
všetky vás zdravím
zulok, lenka...

berule
26. lis 2010

@nektarine Mě už je dneska naštěstí dobře, takže to nebyla střevní chřipka, ale přejezení se na zvěřinových hodech a zapití vídeňskou kávou 😀
@tonytony Musíš myslet pozitivně, budu ti držet palce, dr. Vlašín je fakt kapacita, příští týden k němu taky jdu na screening.
Tak jsem dnes byla na hematologii a další krevní výsledky jsou v pořádku, jen mám furt málo železa a i v zásobárně je to slabé 😒 takže budu brát železo i po porodu. Ale musím za týden znovu na kontrolu, asi proto, že jsem začátečník v píchání 😀

madormi
26. lis 2010

tonytony, nedepkuj, já chápu, že vánoce budou smutné ale mysli na dcerku, už kvůli ní se musíte přemoci a užít si je co nejlépe to půjde a s vidinou otěhu po novém roce, vždyť tento rok byl na nic tak příští bude lepší, tak je lepší otěhu až příští přeci 😉 jinak já jedu na hematologii do Brna napsala sjem email primáři popsala mu co a jak a on že mě chce vidět ještě než otěhotním, aby věděl co a jak a pak jsme to začli včas a správně řešit tak jsem zvědavá co mi poví, ale mám radost, že se něco děje

slavkav
26. lis 2010

@tonytony ja ta tiez chapem. nam sa nedarilo otehu 3roky. nieco vyslo aj u mm, ja mam endometriozu. pocas tych 2r som bala 2x zamlknuty potrat. takze tento treti pokus som uz ani nechcela verit a zo zaciatku som len cakala - co sa bude diat ... je to taky nas zazrak. dufam, ze skonci dobre. ja som uz mala za sebou krvne testy na laparoskopiu a brala som akurat atb na preliecenie bakterii ... a zrazu mi meskali ... spravim test a hned //.
prajem aj tebe takyto zazrak. 😉

tonytony
26. lis 2010

Holky díky, tady vím, že to chápete, že procházíte taky trápením a mnohdy horším... Jen je těžké žít tady, kde kolem mě jsou lidi, co otěhulí ani neví jak a já jsem ta "divná", co na tom jako řeší a proč už nejsem těhu, přece se nám to jednou podařilo, tak na co ještě čekáme, už nemáme moc času= jsem stará- to slyším furt, pak zase opaky, že máme jedno dítě, no tak se svět nezboří, když už další nebude atd... a mě to fakt nepřidává, nemám fakt na lidi moc náladu, fakt dokáží být ukrutní☹ A to nai neví o IVF, to si vůbec neumím představit...

madormi
26. lis 2010

@tonytony kašli na všechny ať se chytráci starají o sobe :-/ my vyhlásili loni že chcem mimi a teď se všichni co neví co nás potkalo ptají jestli už :-/

nektarine
26. lis 2010

@tonytony to znám, takový lidi jsou všude. A třeba to ani nemusí myslet zle. Jen neví, co prožíváš... No, držím ti palce a hlavu vzhůru.

A mm už dneska dokázal sedět 🙂 Doktoři mu řekli, že až bude schopnej samostatně pohybu(s berlema), tak ho pustí. Tak se bude teď snažit, do vánoc snad bude doma.

bettynka222
26. lis 2010

@nektarine je to hrozne ☹ som sa bala, ze bude mat depku. musis ho nejak roptylit. urcite sa streusje, ci sa da este dokopy a ako sa o teba a babatko postara...musis mu byt teraz oporou.
a neboj, skola pocka. studujes externe ci denne? vybav si individualny kvoli tehu (teda ak studujes denne)
@kaciatko81 😉
@fialinka myslime na teba a na karolinkuuuuuuuuuu 😵

lenka_66
26. lis 2010

@cukor ty uz nevies co od nudy ? 😀
@bettynka222 a nemalo ny nyt vsetko v poraidku ?
@nektarine neboj mm bude ok , on musi teraz zabojovat koli tej faulke .a tisko ale velmi tesim ze sa zadarilo 😵
@nikinka1981 ja som tak bola.vsetko ok aj pocas tehu aj teraz 😉
@zrnik zlatusik matejko

bettynka222
26. lis 2010

@lenka_66 aaale raz si tu pisala ako ste boli na poradni, pamatas? a potom si tu dlho nebola, tak sa pytam teraz 😀
@zrnik1 ahoooooooj, malinky je ok? operaciu uz mal? som rada ze si napisala, sme tu na teba velmi mysleli
@nektarine jeeej, tak uz ho snad coskoro pustia - to je super 😵

lenka_66
26. lis 2010

@bettynka222 hmm neviem co myslis na poardne on nechodi.mozno co sme sli do nemocnice na objednany prijem a nebolo miesto.

nikinka1981
26. lis 2010

@lenka_66 si rodila sekciou?

zulok
27. lis 2010

@nektarine jejda, drzte sa, vsetko dobre dopadne
@cukor esteze ste vporiadku
@tonytony je mi luto, ze to tak dopadlo :( ale miminko si isto k vam cestu najde

@zrnik1 jeeeeeeeej, ahoooj mamulka, pozdravujem Matejka, dufam, ze je uz vsetko dobre a drzim palce na sestricku, alebo teda na niekoho na divosenie 🙂

cukor
27. lis 2010

@zrnik1 ..ahoj...často som na teba aj maleho myslela......takze ste asi uspešne ten boj vyhrali......vela zdravia vám prajem,fakt je to najdôležitejsie v živote a verím,ze matej bude v poriadku a bude vám s riškom robit len radost.

lenka_66
27. lis 2010

@lenka_66 ano. a to kazdy vravel ze budem normalne.hematologicka dokonca neodporucala sekciu len v nutnom pripade.malemu sa von nechcelo (uz bolo po terminesice len 3 dni ), ja mam este aj problem s crevami a dr.mala o tyzden cestovat na dovcu tak ma rezla .

lenka_66
27. lis 2010

@nikinka1981 prispevok vysie bol pre teba 😀

nektarine
27. lis 2010

Já jsem včera večer začla špinit, tmavý výtok. a břicho mě bolelo. Mamka mě odtáhla do nemocnice skoro násilím, ale jsem ráda 🙂 Před chvílí jsem se vrátila, doktor říkal, že v děloze žádná krev nikde není, ani sraženina, že to vypadá dobře. A drobečkovi už bije srdíčko 🙂 tak jsem se mu tam rozbrečela a když jsem mu pak řekla, co všechno předcházelo, než jsem tam přišla tak říkal, že to je dobře, lepší přijít zbytečně než přijít pozdě. Teď už nešpiním a jsem i víc v klidu... Tak mám ležet a kdyby se mi cokoliv nezdálo, tak mám hned přijít. Ach jo. Tak teď už to bude snad opravdu dobrý. Akorát do Brna za mm teda nepojedu asi ani zítra.
@bettynka222 mám dálkové, tak jsem dneska ani nejela.

a děkuju Vám holky za podporu, moc mi pomáháte 😲

berule
27. lis 2010

@nektarine To je moc dobře, žes jela k doktorovi, aspoň jsi klidnější 🙂 a hlavně víš, že je všechno v pořádku, tak pěkně odpočívej 🙂

janulka002
29. lis 2010

mě v pátek jiný doktor na kontrolnim echu místo clexanu, který už si přes týden píchám fraxiparin forte, ale to že ho nemají ani v hlavní nemocniční lékárně ho nezajímá..za chvíli jedu k doktorce a snad ho vymění nebo já si večer nebudu mít co píchnout :( achjo

zulok
29. lis 2010

@nektarine to je dobre, ze uz nespinis... tak dufam, ze ta uz nic nebude plasit ... a manzelik bude isto radsej, ked budete s drobatkom oddychovat doma..

@janulka002 a u vas sa neda objednat?? mne sa casto stavalo, ze nemali clexane.. ale objednali mi ho a na dalsi den som ho mala.. 😒

erika12345
29. lis 2010

@nektarine som rada, ze ste v poriadku, dobre, ze ta tam mama dotiahla. S mm ti moc drzim palce, verim, ze to spolu zvladnete, aj ked to bude teraz pre vas oboch tazke, musite byt obaja silni.
@tonytony to ti verim, ze ti reci ludi ublizuju, my sme s mm 3 roky a nik okrem blizkej rodiny a potratoch nevie a stale riesia, preco to odkladame, na co cakame, ci nechceme deti.... Nemienim nikomu predsa vysvetlovat, ze mam v nebi anjelikov a nie je take jednoduche mat dieta. Vykasli sa na nich, nevedia, cim si si musela prejst...Hlavne to nevzdavajte, verim, ze ti, kt. po babatku tuzia, sa ho predsa len dockaju, aj ked to trva a je to tazke. Z celeho srdca ti to prajem.

buburka
29. lis 2010

@nektarine - drz sa a nic sa neboj. Ja som tiez tak spinila, aj krvacala a babo bolo vzdy v poriadku. Mozno je to aj tym pichanim a + sa rozsiruje maternica, prekrvuje krcok, praskaju male cievky a kym sa to tam vsetko prisposoby a kym sa nevytvori placenta a dietatko nebude aspon kusok chranene tak musis byt max v klude. Mne presne tiez nikto navedel povedat preco to spinenie, kedze na Usg bolo vsetko ok. Hlavne ze je babo tam kde ma a ze sa drzi 😉 Lez a oddychuj. Drzim vam obom palce!

tonytony
29. lis 2010

@erika12345 Díky🙂 Koukám, že čekáš miminko v květnu a že už jsi v 15.tt- tak ať je vše v pořádku🙂 Já jsem měla mít mimi taky v květnu, kdyby se to povedlo- k našemu výročí svatby to dokonce vycházelo☹ Tak to svoj květňátko pěkně opatruj🙂

erika12345
29. lis 2010

@tonytony Dakujem. 😉 Snazim sa ho opatrovat, ale musi bojovat same za seba, ja ho len povzbudzujem. 😉 Mrzi ma, ze vam to nevyslo, ale ako som pisala, verim, ze sa na vas stastie usmeje a dockate sa.. 😉

nektarine
29. lis 2010

@buburka @erika12345 @zulok díky 🙂

Dneska jsem byla na kontrole na gyn., mimko je v pořádku, tluče mu srdíčko. Má 9mm! 🙂 Pro jistotu mi doktorka předepsala ještě utrogestan ale říkala, že to vypadá moc pěkně a za 3 týdny kontrola. To nevím, jak vydržím, 3 týdny! Když i tyhle 2 pro mě byly tak dlouhý, ale budu se snažit... co mi taky zbývá, že... Mám radost, že jsme o.k. a jsme 6+6tt

buburka
29. lis 2010

@nektarine 6+6 a 9mm? To je super 🙂 Len tak dalej!!!!!!

berule
29. lis 2010

@nektarine to je super, že je všechno v pořádku 😀 , já jsem dnes taky byla v poradně a nahlásila to moje jedno zašpinění, doktor mě prohlédl a řekl, že je všechno v pořádku, na utz zkontroloval srdíčko a už máme i pohyby 😵