Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

madormi
25. pro 2010

@cukor koukám že si slovenka, nemáš prosím přehled kolik stojí zdravotní pojištění na slovensku? my žijem v SI, tak mám vše v čr ale od ledna si ho budu muset platit sama a nevím jestli platit v čr nebo se přehlásit do Sk pže jemožné že se přesunem dál na slovensko tak to už bych do čr k mudr nejezdila

nektarine
26. pro 2010

@bettynka222 ty čípky se jmenují Torecan, a dala jsem si ho zatím 2x a jsem po tom úplně oblblá, chce se mi spát a moc nevnímám a tak, jak opilá. Tak dneska jsem vynechala a zatím dobrý, ale ten první den, co jsem si ho dala, mi stejně bylo zle, nezvracela jsem, ale zle mi bylo. Takže to taky znáš? Měla jsi to taky tak?

nektarine
26. pro 2010

@cukor jéé, drž se, za chvíli máte maličkou u sebe. 😵

cukor
26. pro 2010

@nektarine .....držime sa ale uz nejako nevladzem....... 😠

bettynka222
26. pro 2010

@nektarine no ano, ja osm prvy trimester 6 hodin denne spala 😅 nevladala som jest a tak mi nic ine neostavalo - len dobijat energiu spankom. co bolo ale nakoniec dobre, lebo v tej nemocke by som ten mesiac neprezila.... 😝

zusika
27. pro 2010

@bettynka222 -ahoj... veru,leti to sialene rychlo.....
Vies co, vobec nemam strach.... malicke obavy s bliziacim sa datumom su, ale verim si....a mam dobreho lekara aj k porodu takze co viac mozem chciet.... A predpokladame ze to bude sekcia,lekar nechce nechat nic na nahodu....ale uvidime este ako sa to cele vyvinie....ak budu obaja hlavickou tak neviem.... ale preferujem sekciu....
A vy ako? Kedy si prestala s injekciami? po sestonedeli alebo este pichate? ja uz odratavam kazde balenie....fakt ma to uz nebavi a aj nohy uz mam "prepichane" cele....

Dievcata,aj Vam ostatnym zelam vela stastia v tehu..... treba mysliet pozitivne!!

bettynka222
27. pro 2010

@zusika ja som nepichala, brala som vitamíny a každé 3 tt mi kontrolovali krv 🙂
no aj keby boli obe babatka dole hlavičkou, tak stále sa môže niečo pokaslat. kamaratka praxovala na rehabku a chodila tam mamička s jedným dvojciatkom čo sa rodilo ako druhé a museli ho ozivovat. vôbec na tom nebolo dobre ☹

zusika
27. pro 2010

@bettynka222 -ja tiez dufam,ze sa s lekarom nejako dohodneme....stale to mozeme uhrat na trombofiliu....co je pridana hodnota k mojmu rizikovemu tehu...

madormi
27. pro 2010

ahojte holky, tak mě dnes můj gynekolok napsal miniheparin ale jen dvě injekce do středy toho 0,2 ml a ve středu mi domluvil rendez- vous s primářškou hemky a domluvíme se co dál, on to s ní konzultoval a ona mu říkala ať mi to teda napíše a ve středu ať přijdu. Jinak bral mi krev na hcg výsledek bude zítra odpo a a udělal mi utz i přesto že jsem jen 4tt+o nebo max 4tt +1dle ms a i přesto byla vidět bublinka o velikosti 3mm

fiallinka
27. pro 2010

@zusika jé, tobě ty týdny skáčou... myslím, že tě vezmou téměř jistě císařem, i kdyby byly děti hlavičkama dolů.. pro jistotu... když to navíc budeš preferovat a prosazovat.... já jsem původně chtěla rodit i dvojky normálně, ale teď podruhé pro mne ta jistota byla důležitější...

@cukor a co ty, jak s porodem - plánujou ti taky toho císaře?

zusika
27. pro 2010

@fiallinka - leti to strasne rychlo,veru....a po Novom roku sa to rozbehne tak,ze sa ani nenazdam a budem mat v naruci babatka....

veru,veru...@cukor - co nevidiet to pride aj na teba...ako sa citis?

nektarine
27. pro 2010

@madormi no, tak zatím se to ubírá asi dobrým směrem, ne? Ve středu se nenechej odbít a věřím, že to bude dobrý 😉 A 3mm je bezva, to jsem měla taky, a byla jsem asi 4+3 nebo tak nějak, nevím přesně, ale 4+ něco.

cukor
27. pro 2010

@fiallinka
@zusika
........mna čaká spinal,v štvrtok idem k primárovi čo mi bude robit spinal,tak uvidíme čo mi povie.ale cítim sa ako velryba,ja som uz pribrala 16 kg a to teraz v decembri sa na mna akosi lepí.

madormi
27. pro 2010

@nektarine no já byla překvapena, pže před utz říkal, že tam ještě asi nic vidět nebude a minule viděl až o 12 dní později. tak snad to bude dobrá a ve středu uvidím no co mi řekne, ale dnes jsem si píchla první injekci a je to v pohodě, mám pár kilo navíc tak mám slušnou řasu 🙂

nektarine
27. pro 2010

@madormi to mě říkala moje gyn. taky, že to je ještě asi brzo, a nebylo... No s tím pícháním, já taky nemám problém. Břicho mi dost zůstalo po porodu(i přez to, že mám o 5kg míň, než před prvním těhu), takže kam tu jehlu strčit zatím mám 😀 "řasu" udělat není problém 🙂

madormi
27. pro 2010

@nektarine no já za rok a půl mám desetz kilo na hoře ☹ šlo to nenápadně. dvě kilča na dovči, 2 kilča první těhu,2 kilča další dovča a 2 kilča další těhu no a lítá to 🙂

zusika
27. pro 2010

@cukor - o tej velrybe mi nieco hovor.... :D ja mam tiez uz poriadne brusko....ale pribrala som len nejakych 9kg....takze babatka spotrebuju zrejme uplne vsetko co zjem..... ale to ze som 3v1 je fakt citit,hlavne na krizoch.... Drzim teda palce....sekcia bude zrejme planovana,nie?
ja mam poradnu 5.1. a niekedy potom utz. - mozno potom uz aj ja budem mudrejsia ohladne porodu....

@nektarine - ono sa ti teraz zda, ze mas kam pichnut do bruska....ale ked sa zacnes zagulatovat, nebude to take lahke.... mna napr. po vpichoch brusko strasne svrbelo,vydrzali sme to asi 2 mesiace a potom sme pichali uz len do stehien....tie mam teraz sice uz tiez strasne unavene po ihlach....sem-tam modrinka.... uz nech je potom,ale verim, ze to cele ma vyznam....

bettynka222
27. pro 2010

@zusika no a po minulych skusenostiach pocas tehu...uz by osm na tvojom mieste neriskovala. ale hlavne porod dvojiciek je dooost rizikovy.... 😒
jaaaj, ale tesis sa dvojnasobnej radosti, ze? maminka pride pomahat?
@madormi jeeej gratulujem k bublinke a k heparinu 😉
@nektarine jeeej, ty uz zacinas treti trimester za chvilku 😵
@cukor uz sa ti to bliiiizi 🙂

erika12345
28. pro 2010

@nektarine To uz ste krasne velki, blahozelam. 😉 jeeeeeee, ty uz budes mat velky ulltrazvuk? Sranda, lebo ja ho mam tiez presne 13.1. 😀 Nemas to este skoro? Lebo u nas to byva v tom 20-22tt. A este ti je stale zle?
@madormi ja som si pichala od 4+2, pred tehu som mala hodnoty v norme.

katkaajurko
28. pro 2010

ahojte-mne prisli vysledky z hematologie - a vsetko mam v norme , pekne hodnoty 🙂 takze podla nich nie je zaidny dovod pichat injekcie zatial 🙂 klop klop klop a dalsia kontrola po 20 tt

madormi
28. pro 2010

@erika12345 mě ty injekce gyndař dal, píchal jsem si včera a píchnu si dnes a zítra ráno jdu na hematologii a uvidíme, ale to píchání je v pohodě, tak bych radši pro klid, aby mi to nechali 🙂

nektarine
28. pro 2010

@zusika já teď píchám do stehen manželovi, je po úrazu, tak má fraxiparine, a ten to chce do stehen, a říká, že ho to nebolí, to budu mít asi větší strach do stehen pak... uvidíme. I teď mě to svědí, asi jak se to hojí ty vpichy, ale dá se to vydržet zatím 🙂
@bettynka222 to s tím třetím trimestrem nebylo asi na mě, že ? 😀 Spíš na Eriku, že? Ne, že bych se mi to nelíbilo, ale zatím ještě ne...
@erika12345 jo, to budu mít ten placenej v 13tt, za 1400,- ten kombinovaný PAP test. Ve 20tt se chodí na kardio, že? A zle mi je pořád.

velvet26
28. pro 2010

baby, mam otazocku, ked si pichat fraxiparine, ten vzduch co je v ihle si tam ponechavate?
v letaku pisu, ze ho tam treba nechat, no zistila som, ze ked ho tam necham, tak ma vpichy svrbia niekedy aj dva dni a mam tam hrbol z toho, tak si ho odtial vytlacam a potom je to v pohode, nic nesvrbi a ziadna hrcka sa nerobi...tak neviem, ale vraj v clexane injekciach vzduch ani nie je, co som si pisala s nejakou kockou, podla mna nejaky vyznam nema...vy ste na tom ako?

nektarine
28. pro 2010

@velvet26 já mám clexane a tam taky bývá vzduch. Ale nic nevytláčím, sundám krytku a rovnou zapíchnu do špeku, vytlačím a víc nad tím nepřemýšlím 😉

nektarine
28. pro 2010

holky, já jsem koukala, že už bych si měla koupit femibion 400. V balení je 30tablet a 30 tobolek za 500,-Kč. Jak to berete? Stačí to brát na střídačku, nebo se fakt musí tableta i tobolka v jeden den? To bude zas peněz...... A vím, že minule mi doktor přímo říkal, ať vitamíny neberu, jen pak někdy myslím kolem 32tt, že se dotváří nějaké orgány, ale jinak, ať nic neberu. Jak jste na tom vy?

bettynka222
28. pro 2010

@nektarine aaale coby, myslela som druhy trimester 😅 prepaaaaaac. ale je to dobry pocit ajtak, nie? prvy trimester je taky dost rizikovy...ajked u nikeoho aj ten treti ☹ inak ten utz som v 12 tt mala aj ja - u jedneho super odbornika. ale zda sa mi ze ten tvoj je nejak drahy, mna stal tusim trosku menej...
a ten femibion 400 som brala aj ja. berie sa vitmain aj tobolka naraz - su tam DHA kyseliny na vyvoj mozgu 😉 ale ktovie, vsetky tieto volnopredajne vitaminy su v provm rade len dobry marketingovy tah...ale snad aj pomahaju 😀
@katkaajurko kati a tie vitaminky teda beries, ze? a hybes sa dost? tekutiny pijes?

katkaajurko
28. pro 2010

@bettynka222 vitaminy beriem presne podla prikazu lekara-ale nehybem sa vela-lebo ja som PN koli dlhodobemu spineniu a mam prikazany kludovy rezim... ale tak po byte sa hybem ..pijem dost

nektarine
28. pro 2010

@bettynka222 no přesně jak píšeš, je sice fakt, že po 12tt je ta nejrizikovější doba za námi, ale... Pořád se může stát tisíc věcí... Snad ne a bude všechno v pohodě. No, dělají to u nás ve Znojemské nemocnici, pak určitě v Brně, ale to jsem nezjišťovala. Takže holt vypláznu 1400 🙂 Hlavně, aby bylo všechno v pořádku, už se na to těším, ale mám i strach.

bettynka222
28. pro 2010

@katkaajurko ja som mala tiez kludovy rezim - dokonca ceveny rezimv nemocke cele tri tt 😝 kvoli krvacani. ale od 10 tt ma uz hnali na prechadzky. moc som teda nevladala, ale v polke 4 mesiaca som sa uz "rozbehla" 😀
@nektarine tentokrt uz bude vsetko ako ma byt - teda v poriadku 😵 vtedy o trombo nevedeli. uz sa to nesmie stat a ani nestane 😉

katkaajurko
28. pro 2010

@bettynka222 ale ja beham po byte..aj som piekla,varim... a uz aj na prechadzky chodim ale len par dni-doteraz som nemala ani vychadzky povolene..a keby dosla kontrola zo socialky-tak to by bol pruser