Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

buburka
30. pro 2010

@antoa - To mas super 😀

erika12345
30. pro 2010

@buburka jasne, ze sa spytam, pred 2tt som mala poradnu a este som nic nemala, az teraz posledne dni ma to svrbi. Som myslela, ze alergia by sa prejavila skor, ved si picham od polov. septembra.

buburka
30. pro 2010

@erika12345 - alergia sa nemusi objavit hned, ale casto po opakovanom podavani alergenu....joooj si neviem spomenut kde som ja to citala o tom svrbeni po fraxiku by som ti poslala link 😒
Ale opytaj sa..no a aj kozu mas teraz citlivejsiu a zacina sa napinat...uz bude brusinko len vacsie a vacsie 😉

vered
30. pro 2010

@fiallinka ahoj diky za odpoved...a otehotnela jsi ikdyz jsi si uz pichala clexane??Tim chci rict, jestli v den ET jsi pichala a i dalsich 14 dni a test byl pak pozitivni????

amadores
30. pro 2010

@vered já mám taky LM a v trombocentru mi jasně řekli, že už při stimulaci na IVF musím píchat Clexan od začátku stimulace.anopyrin, který jsem myslela, že bude stačit, je prý v tomhle případě úplně k ničemu.Ten si prý můžou dovolit s MTHFR a jinejma mutacema, ale ne na LM.

vered
30. pro 2010

@amadores Ahoj, ja uz mam za sebou 4 IVF a nikdy jsem clexane nebrala, pry az po ET. Anopyrin na LM vubec nepomuze, jedine injekce.
A podarilo se Ti otehotnet kdyz jsi si pichala...?

amadores
30. pro 2010

@vered právě, to mi původně tvrdili o Anopyrinu v CARu, že bude stačit.Já právě otěhotněla přirozeně,ale nedopadlo to.Možná i kvůli té LM,co mi pak našli.Tak snad už s injekcema bude šance, že by to dopadlo do zdárného konce.

vered
30. pro 2010

Drzim Ti palecky aby to vyslo...ja si zacala pichat kdyz jsem zjistila ze jsem tehu a vsechno bylo cele tehu v poradku!!No a ted resim jestli zacit uz ted.....zitra mam ET.

amadores
30. pro 2010

@vered mě v trombocentru mudra celkově to IVF kvůli LM rozmlouvala, ale to je jiná kapitola...A pokud se prý i tak pro něj rozhodnu, tak hned injekce.Beru ještě Prednison, což se trombofílií moc neslučuje a k tomu ty hormony, tak proto prý hned.
Budu držet palce, ať vám to výjde. 🙂

vered
30. pro 2010

@amadores No vidis, vsude asi jinej nazor....ja ted po OPU beru estrofem a jeste utrogestan, tak mozna proto me tlaci do tech injekci uz ted....protoze po Ket, kdy jsem otehotnela, jsem nebrala zadne hormony a doktor souhlasil s tim ze pichat nemusim.... Prednison jsem nemela nikdy.
Clexane jsem kazdopadne uz dnes koupila a mam ho doma.
Ale stejne si vem holky, co otehotni prirozene a maji LM si zacnou pichat injekce az kdyz maji pozitivni tehu test...a ne hned pri ovulaci...

JINak moc dik, taky doufam ze to vyjde. A vy se ted take snazite??

amadores
31. pro 2010

@vered jenže právě většinou neberou ten Prednison.A když jsem se přesně na tohle ptala mudry, tak mi řekla, že pokud bychom se snažili přirozeně, tak vlastně po celou dobu ten Anopyrin až do zjištění těhu,pak hned přejít na Clexan.Pokud se prý neberou hormony,tak by ten krátký čas mezi ovu a zjištění těhu Anopyrin pokryl.
Já jsem smířená s tím, že začnu píchat od stimulky, nakonec je to fuk, jestli o pár dní dříve nebo později.Stejně tomu pak člověk dlouhé měsíce neuteče... 😉

vered
31. pro 2010

@amadores neutece mas recht, a proto jsem si vcera sla pichnout ve 23 h. Jenomze nam tady zmenili ty injekce a uz nejde odtranit ta bublina, a tak ten vcerejsi dobanec tak strasne bolel, ze si vubec nedovedu predstavit jak to budu delat. Pred 2 lety jsme meli takove drobounke strikacky a ted jsou to takove tluste velike strikacky a ta bublina proste nejde dat pryc, vubec nechapu co je to je za priserny strikacky, ja chci ty stary!!!!!!!!!!!!!!!!! ☹

amadores
31. pro 2010

@vered mám dojem, že výše se něco o bublině psalo...Mě to čeká příští měsíc, tak už se klepu.... ☹

cukor
31. pro 2010

@vered
@amadores ......vôbec sa nemusíte bat tych injekcií.....a tá bublina nevadí,ja si pichám celé tehotenstvo ,teraz viac do bokov a je to v pohode.
@erika12345 ....nech ti to vymenia za clexan......ja som mala z fraxiparinu tiez alergické reakcie.

fiallinka
31. pro 2010

@vered otěhotněla jsem v obou případech a pokaždé dvojčata 🙂

velvet26
31. pro 2010

Babulky, trombosky, veseleho Silvestra a kraaasny Novy rok Vam vsetkym zelam, hlavne nech sa kazdej splni to najvacsie prianie... 😵 😵

fiallinka
31. pro 2010

Taky se přidávám s přáním krásného dalšího roku - ať má všechno jen dobré konce...

cukor
31. pro 2010

babenky moje zlaté......všetkým vám prajem pekného silvestra,do nového roka nech je nás tu stále viac štastných trombošiek,vela,vela zdravia i vaším rodinám a babenkám ktoré čakajú na // hlavne vela trpezlivosti.....a treba verit 😉 ......

otulik
31. pro 2010

ahojte🙂pekneho silvestra prajem vsetkym ...som tu len obcas napisam.-)babenky termin mam 9.1 moze sa prenasat babo?uz sme mysleli ze to bude na vianoce ale malinky sa rozhodol ze nie ....porod mi odporucaju spontanny.

kell
31. pro 2010

Ahoj holky, některé si mě možná pamatujete, některé nejspíš ne. Chtěla jsem se Vás zeptat, jsem ve 27tt a píchám si Clexane 0,4 a hodnoty FBG mám 4,5 a D-dimery 0,31, je to O.k?. Taky bych se vás chtěla zeptat, zda se vám po clkexanu snížily tromocyty. Díky moc za odpopveď.

nektarine
31. pro 2010

Kočky, krásného Silvestra 😉 A přeju do roku 2011, ať nás všechny čekají jen dobré věci 😉

buburka
31. pro 2010

Do Nového roku veľa pohody,
šťastnej nálady,
žiadne nehody,
významné dohody,
humorné príhody
...a ďalšie života výhody.
Verim, ze rok 2011 bude plny radosti a zdravicka pre nas pre vsetky a tiez pre nase deticky 😉

andys004
31. pro 2010

Krásný silvestr do Nového roku jen to nej ,at se vám splní všechna vaše přání a jste stále zdraví 😀 .Mějte se a užijte si to 😉

vered
31. pro 2010

@cukor ja se nebojim, take jsem clexane pichala cely tehu+sestinedeli, ale sla vymacknout ta bublina...bez ni to nebolelo, ted vymacknout nejde( stema novyma injekcema) a boli to jako das!! ☹

vered
31. pro 2010

@fiallinka Aha, dekuju za odpoved fialinko,ael koukala jsem ze nemas dvojcatka ani jedny. Ja jsem take jednou cekala dvojcatka a nejdriv byly videt 2 bublinky , ale pak uz bylo videt jen jedno srdicko ....ktery stejne pak nedopadlo kvuli ML 😢 o ktery jsem jeste nevedela!!!!

vered
31. pro 2010

Jinak holciny Vam preju krasnyho Silvestra a do Noveho roku vsechno nejlepsi!!!!!!! 🙂

lenka_66
1. led 2011

Ahojte babulky Všetko dobré v Novom roku nech je riadne plodný a šťastný 😵

zulok
1. led 2011

krasny novy rok vsetkym, hlavne s drobcekom v naruci. cmuk

velvet26
1. led 2011

@kell podla mna mas hodnoty fibriongenu aj d- dimerov v norme, fibrinogen mas len mierne zvyseny, ale to je nic..norma pre tehu je do 6...ja mam fibrinogen 3,7 a d-dimery 0,7 a mam fraxik 0,3....chodim na hematologiu priamo primarke, tak jej verim, ze netreba este zvysovat davku.

slavkav
2. led 2011

ahojte, prajem vsetko len to najlepsie do noveho roku 2011 🙂

a mam dost surnu a palcivu otazku pre mna: vcera vecer som si pichla inj do ruky - kedze gyndoska mi do brucha zakazala - hore na ramene - a pri pichani som citila, ze nieco som prepichla - vytiahla som ihlu von a hned mi vysla aj krv - ktora mi tiekla po ruke - tak som to utrela, prelepila a hovorila som si, ok - asi som trafila zilu. ja som si tu ruku - teda to miesto vpichu potom nedrzala nejako silno pritlacene - ako sa robi pri odberoch a rano - ked som si sla odlepit rychloobvaz, tak ma sokovalo, ze mi z toho vpichu zacala znova tiect krv. Kym som to mala zalepene - tak netiekla mimovolne, nepretiekol ani rychloobvaz. Myslite - ze mam tu krv velmi zriedenu? naposledy som bola u hemato 16.12 - vtedy bolo vsetko ok - najblizsie mam ist az 2.2. - myslite, ze jej mam zavolat? resp. aj gyndoske - aby skontrolovali malinkeho? som z toho dost v strese. dakujem za vsetky rady.