Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukruska1920
18. led 2011

@buburka neboj...aj to pride....sipamatam ako som sa ja cele tehotenstvo bala....co sa tyka tych pohybov...nemusis citit stale...babo tam ma rste dost miesta

berule
18. led 2011

@buburka Ahoj úplně tě chápu, taky jsem nervozní, navíc mi dnes volali z prenatal centra, kde jsem objednaná na utz na vvv, že mám dojít v jiný čas, že mě chce vidět přímo dr. Vlašín, že si to vyžádal. Tak už mi šrotuje v hlavě, proč si mě vyžádal, co se zase děje.No nervy v kýblu.

buburka
18. led 2011

@cukruska1920 no sak...neviem co tym tie zeny myslia, ked hovoria o tom ako si tehulkovanie uzivaju 😔 ja len prezivam od jednej poradne k druhej 🙄

@berule fuha..znie to vazne...ale zas aspon mas istotu , ze ta pozrie skutocne odbornik ako sa patri 😉

cukruska1920
18. led 2011

@buburka asi tak nejak som to prezivala aj ja ale neboj...dobre to dopadne a potom krpec bude skusat tvoju trpezlivost

ratonito
18. led 2011

@lenka2104 ahoj, já mám PAI-1 ale nevím jestli 4G/4G nebo 4G/5G, to ve zprávě nemám. Nicméně mám za sebou zamlklé v 9tt, pak úspěšné těhotenství a pak zamlklé ve 20tt, kde našli v placentě krevní sraženinu. Tu PAI-1 mi zjistili až po tom druhém zamlklém, tak v příštím těhotenství budu píchat.

maova
18. led 2011

@ratonito Ahoooj 😉 To je dobře, že si budeš v příštím těhu píchat a doufám, že to už dobře dopadne 🙂

ratonito
18. led 2011

@maova no ahooooj 🙂 Doufám, že dopadne. Marti, co vůbec tobě našli za mutaci? I když tam ten pes zakopaný není.

maova
18. led 2011

@ratonito já mám jen MTHFR a teď nevím kterou, prostě tu menší. Takže prostě úplně nevýznamnou, kterou má plno lidí, ani o ní neví. Sice pokus s injekcema byl, kdyby náhodou, ale tam to asi fakt nebude ☹

ratonito
18. led 2011

@maova ta moje je prý klinicky taky málo významná ale já doufám, že to přece jen byl ten důvod, ta krevní sraženina, že v tom nebylo ještě něco jiného.

maova
18. led 2011

@ratonito já myslím, že u tebe to tím bude. Přece jenom se našla právě ta krevní sraženina a to mohla ta mutace způsobit. Takže tomu u tebe dost věřím a navíc máš Tomáška i bez injekcí, takže to teď byla jen velká smůla.
U mě nikdy nic takového nenašli, vždycky je všechno v naprostém pořádku, takže jedna velká neznámá.

ratonito
18. led 2011

@maova doufám, že se vám už brzo ozvou, že mají pro vás miminko. Vždycky na vás myslím, když v tv mluví o tom, že někde našli miminko v baby boxu.

maova
18. led 2011

@ratonito snad se ozvou brzy, taky doufám 🙂 To jsi hodná, že na nás myslíš, já na to myslím pořád 🙂

ratonito
18. led 2011

@maova to je jasné, škoda, že to nejde rychleji.

lenka2104
18. led 2011

@ratonito Ďakujem za odpoveď a chcela som to vedieť preto lebo sa snažím otehotniet niekolko rokov a až po niekolkých vyšetreniach mi zistili túto diagnózu a moj gynekológ mi hovoril že by som si mala začat pichat lieky už teraz aby som nahodou nepotratila ale hematologička mi povedala že načo pokial som nepotratila ale ved po nechcem čakat kým sa niečo stane tak teraz neviem že či už si mám dat pichat lieky teraz alebo mám čakať?

bettynka222
18. led 2011

@tonytony na kazdeho funguje nieco ine. vacsina ludi co poznam nevie prestat chvlait zeleninu, aka je zdrava atd...a mne je z nej akurat tak zle 😝 al eteda tekvicu, mrkvu a strukoviny lubim 🙂
@cukor no petka je dost malicka, asi nema tolko sily si vytiahnut viac mliecka a tak dlho nevydrzi.
tu activiu mi uz v porodke zakazovali - asi kvoli tym zivym kulturam...sposobuje krce u babatiek. aj som sa sama potom presvedcila,z e to malemu vadilo. ale brala som laktobacily v tabletkach - aj uz pocas tehu. pomoze to malej rychlejsie zasidlit crevo bakteriami 😉
@cukruska1920 ja som vymyslala, ze o polroka by sme si prestali davat pozor, ale pred par dnami som si pokazila zaludok a hned som si spomenula ako mi bolo prve styri mesiace 😝 o maleho som sa vobec nedokazala starat - nemala som ani silu ho zdvihnut 😖
@buburka ano chod za gyn ked ti to pomoze, povedz jej, ze sa maly menej hybe a bojis sa onho - kvoli tormbo aj kvoli tym protilatkam. ona ho skontorluje a ty budes pokojnejsia 😉 a pripomen jej tie RH testy

bettynka222
18. led 2011

@maova ahoj zlaticko 🙂 inak pokial viem, tak mas aj FXII alebo nejake podobne cislo, nie? ako sa mas? odpis mi na tu staru IP, hmmmmm?

ratonito
19. led 2011

@lenka2104 tak to nevím, mně nikdo nedoporučoval píchat si už teď, i přesto, že jsem potratila 2x. Gynekolog i hematoložka říkali, že od zjištění těhotenství. A člověk přece nikdy neví kdy se to povede. Nedokážu si představit píchat třeba rok i víc a neotěhotnět během té doby.

ratonito
19. led 2011

@lenka2104 a když se snažíte několik roků, tak žádnou příčinu vám nezjistili?

cukruska1920
19. led 2011

@bettynka222 no ved to...ja si tiez neviem predstavit ako by som sa starala napr. o rocne dieta a o babo...to je na maslu 😝 radsej si pockam kym bude mat styri roky a potom skusime druhe

fiallinka
19. led 2011

@no abych pravdu řekla, být tebou si k doktorovi zajdu, pro jistotu - je téměř jisté, že to bude všechno ok, ale ty budeš klidnější. Můžeš jim říct, ať ti změří průtoky u miminka, to uklidní 🙂. Jinak ti můžu říct, že jsem byla fakt posraná až za ušima celý konec těhotenství, a to malá fakt statečně kopala, nestalo se, že by se třeba půl hodiny neozvala... kdybych cítila jakoukoliv pochybnost, tak tam radši letím.

@maova: ahoj, jsem ráda, že tě "vidím" a taky na vás často myslím a těším se, až se dozvím, že máte mimčo 🙂

@o aktivii jsem nikdy neslyšela... tak nevím, rozhodně si myslím, že jeden jogurtík neuškodí, akorát bych to asi nepřeháněla s množstvím...

maova
19. led 2011

@bettynka222 už jsem ti odpověděla, promiň 😅 Tu druhou mutaci, nebo co to je, nějaký ten faktor, to jsem měla tak nějak na hranici a prý to neznamená vůbec nic. Vlastně snad ještě míň než ta MTHFR. Oni mě na hematologii prostě vyřadili, že je všechno ok, takže jsem tam dál chodit neměla.

@fiallinka děkuju, že na nás myslíš 🙂 A jak se máte vy? Co Jurášek, jak se mu líbí malá sestřička? 🙂

fiallinka
19. led 2011

@maova ale jo, začíná to být lepší 🙂, Juráš se s ní už hezky baví 🙂, např. Kájo, co to vymýšlíš, co to tady děláš, Kájo, nebreč, Kájo, neprď 🙂 a tak... a chce se s ní dívat na Krtečka a dávat jí dudlík... akorát je pro ni při všech těch činnostech dost nebezpečný, takže musím hlídat... 🙂

zulok
19. led 2011

@buburka ja som tak letela na pohotovost, ze sa celu noc aj den malo hybal, nepomahal citron ani jablko, po nom vzdy dostal stikutku.. ked som ho stuchla, tak sa len chvilku pomrvil a nic.. nikto mi nevybadal, urobili monitor, vsetko bolo vporiadku a ako som tam dlho cakala, hned sa rozkopal 🙂 potom som sla este na dalsi den na kontrolny monitor a za 2 dni sa maly narodil. to bola ulava, ak sa ti daco nezda, radsej nech vas skontroluju. a ked si slaba, mas dost zeleza???

@maova ahooj, moc drzim palce na skory telefon.. ozaj a neskusila si KOuckeho?? on je dost na trombofil.mutacie a nepodcenuje ani tu najslabsiu..mozno mu skus napisat do poradne, ze co za tym vsetkym mohlo byt..

cukor
19. led 2011

@fiallinka
@zulok

ahojte kolegynky mamičky....tak mi sme uz pekne pribrali...máme 3240g...kojíme,zvykáme si na seba...a uz iba týzden pichám a mam fajront.vy ako v noci spinkáte?lebo my sme hore asi kazdé 2,5 hod.a kedy ste isli von na prvu prechádzku?
@maova .....ahoj.....dufam,ze rok 2011 bude pre teba 🙂

zulok
19. led 2011

@cukor ahooj, no najprv sa budil casto, nevladal veela cuckat, ale teraz sa budi len 2krat za noc.. bude to aj u vas lepsie, este je malinka, no ale teda narastla poriadne, za chvilu bude z nej hrosik 😀
na prechadzku sme sli asi po tyzdni, najprv sme zvykali pri okne..vtedy bolo tak 8 stupnov??

bettynka222
19. led 2011

@maova skus sa ozvat aj inemu hematologovi ako ti radila zulocka 😉 veirm tomu, ze coskoro zazvoni teleon a aj ze ti tim dobrych dr pomoze k donosenemu babatku 😵 dakujem za ip, potom odpisem 😉
@cukruska1920 no ja sa skor bojim toho pobyut v nemocnici - kto by sa staral o malinkeho? a teraz naposledy ked mi bolo tak zle, som ho nemohla ani zdvihnut.
no ale 4 roky je dost dlha doba....aby si potom zase nestresovala ked sa nahodou hned nezadari - toho sa tiez bojim...
@fiallinka no co maminka, oc si myslis o vekovom rozdiele medzi tvojimi detickami? je tak akurat? ci by bol lepsie mensi/vacsi?
@zulok zulocik a tvoji chlapci ako? da sa to zvladnut?

lenka2104
19. led 2011

@ratonito mne zistili,že mám nízke hodnoty ženských hormónov a vyššie mužských hormónov a s toho dovodu bez liekov alebo injekcií by som nedostala prirodzene ani menštruáciu takže mi musia dávať vačšie dávky hormónov ale k tomu sa pridala ešte trombofília a doktor si myslí že aj preto sa to nemusí podariť lebo už pár krát to vyzeralo nádejne ale nič tak že ked ma nadopujú hormónmi aby som otehotnela tak by som si to mala pichať.Ale na toto všetko kým prišli prešli 4 roky ale k tomu sa ešte vždy niečo nájde lebo ja som iba hromada chorob.Ale stále verím tomu,že sa to podarí. 🙂

margarita
19. led 2011

ahojte zname tvare a nove deticky 😉
dllllho som nepisala, ale sledujem vas a drzim palce vsetkym tehulkam a snazilkam 😉

aj ja budem hadam opat snazilka - len co absolvujem nejake endokrino a imuno vysetrenia po 3.potrate (nedavnom) 😔
babulky, co ma poznaju a pamataju - cim dalej, tym viac sa zda, ze MTHFR nebude moja jedina diagnoza.

vsetko dobre 🙂

zulok
20. led 2011

@margarita jejda, je mi to moc luto.. silno drzim palce na vysetrenia a aj na uspesne donosenie drobatka... ☹

@bettynka222 u nas je to uz ovela lepsie...v com vidim problem, ze sa na niektore dolezite miesta neda dostat kocikom 😠

cukor
20. led 2011

@margarita ......verím,ze sa vam podarí este jeden pokladík krásny ako kitty 😉