Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

hagarka
3. únor 2011

@kapp .....ste strašne zlaté všetky .....mne to dodáva silu.........ja mám manžela, ktorý nie je proti....tiež som mala také zmiešané pocity, ale po tomto nevydarenom tehotenstve som úplne presvedčená, že chcem ísť do toho...akurát tie obavy, aby to zase nedopadlo zle....inak ma nič nezastavííííííííííí 😉 😉 😉

hagarka
3. únor 2011

@berule .....ja viem....len tak mám pocit, že sa ku mne stavajú tak, že už mám dve deti,aj nejaký vek, aj nejakú diagnózu....tak nech dám pokoj a už nevymýšľam............... ☹

berule
3. únor 2011

@kapp já mám právě taky jen 0,2 ml, ale jdu příští týden na hematologii, tak doufám, že kdyby něco, tak mi zvedne dávku. První jsem nevěděla, ale druhá byla zdravá holčička, pže jsem byla na AMC. A po 3 týdnech už nežila. Přesně jak píše hagarka, je dobré vidět, že díky injekcím máš zdravou holčičku, je to moc povzbuzující 🙂

berule
3. únor 2011

@hagarka taky jsem měla takový pocit, ale třeba na hematologii dr. ten se choval úplně opačně, že uděláme první poslední, ten mě tak povzbudil, že jsem odcházela vždycky plná naděje.

hagarka
3. únor 2011

@berule .....keď tá psychika je podla mna dôležitejšia ako čokoľvek iné....ja si myslím, že to že som nejaký homozygot a iná nie jej nezaručuje, že to tehotenstvo bude O.K., akurát, že ja viem, kde by mohol byť ten problém a rieši sa to.....

berule
3. únor 2011

@hagarka přesně tak, hlavně už nic nenechat náhodě 🙂

nektarine
3. únor 2011

Tak kontrola dneska v pořádku, malá má už 16 cm i s nožičkama. 150g. A kontrola až za měsíc, to budeme kontrolovat už i ty placentární toky.
@kapp to já vím, že ty zavařeniny jsou na to dobrý, jenže to já moc nemusím, to mě zas tak moc nešmakuje 😀
@erika12345 no, my jsme koupili starej dům, ale je po komletní rekonstrukci, podlahový topení, nový okna, odpady, kotel, prostě všechno opravený, takže my už rekonstruovat nic nemusíme, což je fajn. Máme klasickej vesnickej domek s uzavřeným dvorkem a stolou a tak... Původně jsme taky chtěli stavět, ale nesehnali jsme takovej pozemek, kterej by přesně odpovídal našim hodně vysokým požadavkům (a to jsme ho hledali skoro 5 let!), a když odpovídal, tak to bylo děsně drahý!...... Snad jsme udělali dobře, to ukáže čas.

zulok
4. únor 2011

@kapp Ahoooooooooooooooj, no koho to tu nevidim, mooc sa tesim, ze si prisla 😀 Babulky uz mas riadne velke. Jeejda, ze Nanuska 11 rokov 😀 No, ti chlapi vzdy tusim potrebuju klud, ci maju 39 ci 31..a to su este len mladici.. No, mozno mileho este ukecas..

@berule tvoj dr. teda vie ako upokojit 😠 S injekciami vsetko pekne zvlaadnes. 😉

tonytony
4. únor 2011

Omlouvám se, že píšu až teď, ale nemám náladu na nic... Nedopadlo to dobře... Nejdřív to vypadalo, že na ET nebude vůbec nic, ale pak dr. navrhl zavést jedno horší embryo, které spíš stejně potratím nebo se neuchytí, ale že to zkusíme, takže ho mám zavedené, ale šance je spíš nula... Kdyby se uchytilo, musím na amniocentézu, prostě vše špatně, takže se sice snažím ležet atd., ale je to spíš marný boj ...Vůbec nevím, co budeme dělat dál, přijde mi, že to je u nás bez šancí...
I přesto Vám moc děkuju za velkou oporu, co jstei mi dávaly...

ratonito
4. únor 2011

@tonytony to je mi moc líto, že z takové hromady zase nic nezbylo. Teď tomu asi ani psychika moc nepřidá.

ratonito
4. únor 2011

@hagarka
@kapp taky jsem někde četla, že to vyšetření stojí okolo 20.000 Kč. A schválně se dívám do mého výpisu z pojišťovny a spočítala jsem tu čásku včetně vyšetření hematologa asi na 8200 Kč.

hagarka
4. únor 2011

@ratonito ...myslím, že to nebude až také drahé......trochu nechápem, ale nechcem sa moc vypytovať......... nakoľko môj lekár nie je cez poisťovňu, a ja som za to vyšetrenie nič neplatila.....tiež si myslím, že to nebude moc nákladné.....ale aj tak ľudský život sa asi na peniaze prerátavať nedá....ale u nás je to proste tak....všetko je o peniazoch

zulok
4. únor 2011

@ratonito mne tie vysetrenia spravili zadarmo v Gyn Five, hradila poistovna,

ratonito
4. únor 2011

@zulok já tím nemyslím, že bych to platila já. Ale kolik stojí to vyšetření. Samozřejmě, že to hradila pojišťovna.

ratonito
4. únor 2011

@hagarka přesně tak. O penězích ale taky o ochotě a o zájmu o pacienta.

cukor
4. únor 2011

@tonytony .....nevzdávaj to.....viem ako sa cítiš,poznám to velmi dobre ale musíš verit.mne vysiel az 12 pokus.je to dost ale stále som verila,ze raz to vyjde a vyslo to.

ratonito
4. únor 2011

@cukor 12 pokus IVF?

cukor
4. únor 2011

@ratonito .....2x ivf,2x et,8xiui 😀

ratonito
4. únor 2011

@cukor tož to je síla. A z které metody se ta nakonec povedlo?

cukor
4. únor 2011

@ratonito iui...a to my povedali,ze to je najmensia sanca.

zulok
4. únor 2011

@ratonito no ono v tom centre si toho clovek plati dost, preto myslim, ze to taka palka zas nebude
daco som nasla http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/c...
inak, ak chces napr. geneticky vysetrit macku, 😀 tam je to okolo 1000,- na jednu chorobu...

ratonito
4. únor 2011

@zulok asi záleží kde ty vyšetření dělají a jaké mají smlouvy s pojišťovnama. Ale dřív mě to nějak nenapadlo to hledat, až dnes, když jste to tu zmiňovaly. Toto jsou ceny toho mého hematologicko-genetického vyšetření.


* SEPARACE SÉRA NEBO PLAZMY : 10.89 Kč
* PCR ANALÝZA LIDSKÉ DNA : 1547.84 Kč
* IZOLACE A UCHOVÁNÍ LIDSKÉ DNA (RNA) : 859.88 Kč
* ELEKTROFORÉZA NUKLEOVÝCH KYSELIN : 586.94 Kč (2.0)
* AMPLIFIKACE METODOU PCR : 698.67 Kč
* AMPLIFIKACE METODOU PCR : 698.67 Kč

* APC REZISTENCE : 240.27 Kč
* PROTEIN C - FUNKČNÍ AKTIVITA : 513.73 Kč
* PROTEIN S - VOLNÝ : 515.76 Kč
* AKTIVOVANÝ PARTIALNÍ TROMBOPLASTINOVÝ TEST (APTT) : 53.75 Kč
* INHIBITOR - ORIENTAČNÍ METODA : 472.43 Kč
* REPTILÁZOVÝ ČAS : 258.85 Kč

* STANOVENÍ ANTI KARDIOLIPIN Ab IgG a IgM ELISA : 860.09 Kč

* OPIS KREVNÍ SKUPINY : 23.57 Kč

* ODBĚR KRVE ZE ŽÍLY U DOSPĚLÉHO NEBO DÍTĚTE NAD 10 LET : 22.66 Kč

* FIBRINOGEN (SÉRIE) : 196.16 Kč
* KREVNÍ OBRAZ S PĚTI POPULAČNÍM DIFERENCIÁLNÍM POČTEM LEUKOCYTŮ : 58.55 Kč
* AKTIVOVANÝ PARTIALNÍ TROMBOPLASTINOVÝ TEST (APTT) : 69.87 Kč
* SEPARACE SÉRA NEBO PLAZMY : 14.16 Kč
* PROTROMBINOVÝ TEST : 75.33 Kč
* ANTITROMBIN III, CHROMOGENNÍ METODOU (SÉRIE) : 163.40 Kč

* KONTROLNÍ VYŠETŘENÍ KLINICKÝM HEMATOLOGEM : 161.71 Kč

tonytony
4. únor 2011

@cukor Máš můj obdiv, klaním se a upřímně☹ V kolika letech jste začali bojovat s IVF a IUI?

pallacinka
4. únor 2011

Ahojte, prepacte, ze skacem do reci, prave mi prisli vysledky a hoci hematolog vravi, ze to je v pohode, mne sa to velmi nezda, tak potrebujem iba ukludnit 🙂
Fibrinogen mam 5.01 (ma byt 1.5-4.5) a D-dimery mam 1.320 (ma byt pod 0.5)
Je to podla vas naozaj v poriadku? Viem, ze mierne zvysene hodnoty su v tehu a hlavne na konci normalne, ste na tom podobne? Stale som bez liecby, bolo mi iba povedane, ze v sestonedeli sa heparinu nevyhnem. Dakujem!

velvet26
4. únor 2011

@pallacinka no hodnoty mas o nieco zvysene, neviem preco ti nedal hematolog aspon clexane 0,2 alebo 0,3 fraxiparine, ked ti chce dat injekcie pocas sestonedelia, tak mohol uz aj teraz...uz to asi berie tak, ze kazdu chvilku porodis...
napr.moja hematologicka mi chce zvysit fraxik na 0,4 ked budem mat d-dimery nad 1. teraz mam 0,65, fibrinogen mam 4,8 beriem fraxik 0,3...

velvet26
4. únor 2011

@tonytony musis verit, ako pise cukor..pevne verim, ze embrijko zabojuje a uchyti sa...drzim ti moc palce..

pallacinka
4. únor 2011

@velvet26 Dakujem za odpoved, aj ked si ma nie velmi potesila ☹ Skusim v pondelok zavolat hematologovi, aj ked mi poslal cierne na bielom, ze tie hodnoty su podla neho v poriadku a nie je dovod na liecbu. Keby som tak chcela uz naozaj kazdu chvilu porodit, to by bolo najlepsie riesenie 🙂

cukor
4. únor 2011

@tonytony ..celý náš boj v centre asistovanej reprodukcie trval 6 rokov... chodila som tam ako na klavír a stálo ma to kopu času /aj penazí/ ale nelutujem.......ale mala som aj dva potraty .....a nezufaj,ja mám v marci 40 rokov a ako sa hovorí ...nikdy nie je neskoro..... 😉

fiallinka
4. únor 2011

@pallacinka já nevím, já jsem je měla určitě tak vysoké jako ty, ale do toho jsem píchala fraxiparin - takže jsem je tak vysoké měla i při něm a doktor říkal, že to krásně zabírá...

tonytony
4. únor 2011

@cukor Tím mě dnes uklidňuje celý den manžel, že ještě máme 5 let... Ale...