Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

denisocka
8. únor 2011

@nektarine ahoj,gratulujem k dievčatku,tiež prajem nech to rýchlo zbehne a hlavne bez problemov

ratonito
8. únor 2011

@cukor u nás na ty koliky zabraly ty probiotické kapky jak doporučovala fialinka a taky hodně pomohl polštářek z třešňových pecek na bříško.

fiallinka
8. únor 2011

@skippy7 moc gratuluju, teda jsem hrozně ráda, že se na to přišlo... možná kdby injekcí nebylo, tak by se to stalo dřív... uff...

@buburka většině z nás dávky zvyšovali v 3. trimestru, já jsem měla 0,6 fraxiparine...

@pallacinka hej, to je super studie, škoda, že jsem o ní nevěděla, když jsem měla 1200 d-dimery já, hned bych byla ve větším klidu - ale taky mne ujišťovali, že ok 🙂. A ty už poroď, jo 🙂?

zulok
8. únor 2011

@skippy7 hlavne, ze drobcek zije a ste vporiadku..musel to byt hrozny stres, ale uz je dobre..uzivajte si jeden druheho. cmuk

zulok
8. únor 2011

@denisocka jeejda, to uz aky velkaac 😀 fakt to letii

@pallacinka no ty si sem mala davat skor info, hned by sme lepsie spavali.. a drziim palce na porod, nech ta drobatko dlho nenapina

fiallinka
8. únor 2011

@zulok no fakt, kdybych to četla dřív, tak se netřepu před porodem jak ratlík .-)

slavkav
8. únor 2011

@pallacinka tiez som na tom rovnako - kedze nas maly ma svojimi pohybmi nejako extra nerozmaznava ...

skippy7
8. únor 2011

dakujem vam....

no ja som bola normalka rano na poradni a poobede o 15:30 bol malý už na svete ,šokova terapia 😅 ,mal 1760g a 43cm,no drobček

slavkav
8. únor 2011

@skippy7 krasny vlasaty chlapcek 😵 😵 😵

zulok
8. únor 2011

@skippy7 krasnunky je a on to dobehne.. uvidis kolko dvojtych brad bude mat... vsetko dobre mu zelam, chrustikovi krasnemu...

@fiallinka ako sa ma Jurasek, ako prijal Karolinku.. Matusko Daliborka dost ignoruje.. 😒 ale zas nerobi zle, tak to sa tesiim..

cukor
8. únor 2011

@skippy7 ...ale je zlatučký.......ani naša nebola valibuk a ako píše zuloček uz ma dvojitu bradu a ani krk jej nevidiet.

bettynka222
8. únor 2011

@buburka aj som si to myslela. som ti chcela odporucit cvicenie a celkovo zvyseny pohyb, ale ako som predpokladala, mas zakaz. tak teda kopec tehutin aspon a hyb nohami. urcite to drobcek zvladne 😉
@slavkav fiiiiiha tak teda nviem si predstavit rodit 4 a pol kilaca 😅 vaha bola zrejme indikaciou k sekcii, ze? pocuj a neprenasala si nahodou vtedy? nemohla sa placenta odlucovat kvoli tomu?
ano, pri prirodzenom porode sa zena obava neznameho, bolesti, ale hlavne komplikacii pri porode. sekcia je taka istota. len zas po prirodzenom behas za dve hodky akoby si ani nerodila (az na tie komplikovane porody) a posekcii to je uz vraj horsie. tak ale za dva tyzdne to je uz ok,nie? 🙂
@skippy7 gratulujem 😵 velmi sa tesim ze babatko to prezilo 😔 😵 je mi velmi luto ze to takto muselo dopadnut. budeme verit tomu, ze malinky bude v poriadku (ved vsetko tomu ajtak nasvedcuje 😵) a ze sa to nebude opakovat v dalsom tehu. chodila si na kontroly? asi si potrebovala vyssie davky, nie len 0,4ku. co mas za mutaciu? malinky je v nemocke? kedy vas pustia?
@denisocka grtaulujem k polrociku 😵 vy ste iba o mesiac mladsi? 😕 jaaaaj, nic nieje naplanovane...teda chcea by som snazit uz od leta, ale minule som sa torsku priotravila jedlom, dva dni som nemohla jest a trosku mi to priblizilo moje prve styri mesiace. maleho som nevladala ani zdvihnut. takze babo sa musi odlozit, lebo by ot urcite dobre nedopadlo. a pritom dvaojdnove nejedenie sa neda ani porovnat k mojmu poslednemu tehu . ked som mesiac krvacala a nedokazala nic zjest, bola len na infuzkach...no konec 😀 😝 ale po stvrtom mesiaci to preslo 😀 toto matkovi neurobim ze otehotniem a nebudem sa onho moct 5 mesiacov starat....

bettynka222
8. únor 2011

@zulok neboj matusko si ho oblubi, uvidis. len to chces cas. ale zachvilku sa budu spolu pekne hravat. poznam to z okolia, tak viem o ocm pisem 🙂
@cukor pocuj cukor, tie probiotika mozes davat babatka v tych kvapkach biogaia, alebo ak nechces davat kvapky jej, daj si laktobacily ty a prejde jej to v mliecku 🙂 osm si prave spomenula ze ja som ich brala pocas tehu aj kojenia. snad pomoze 🙂

denisocka
8. únor 2011

@bettynka222 cim si sa otravila?

slavkav
8. únor 2011

@bettynka222 no na uzv mi hovorili, ze vazi 3800g - tyzden predtym 😉 . a placenta sa zacala odlucovat v den TP (teda vysla zo mna krv) - ale to, ze sa naozaj odlucuje, zistili az o 5 dni neskor 😒 a urgent sekcia nasledovala. no uvidim, ze ako dopadneme. vsak ja prezijem aj prirodzeny - len nech je vsetko ok 🙂

skippy7
8. únor 2011

@bettynka222 ja som chodila pravidelne na kontroly,tak som myslela, že to už musí byť ok, lebo vysledky vraj stale boli v poriadku, vraj.....ja mam V.Leiden+MTHFR ,malinky je ešte v nemocke,ja som doma,chodim za nim každy den, no on sa musí hlavne naučiť papať ustami-sať, zatiaľ je slabučky, papá cez hadičku....tak uvidíme, kedy sa dokaže prisať

slavkav
9. únor 2011

@skippy7 uff, no nastastie sa na to prislo 😒 a ty si sa citila uplne ok? no drzim silno palce malinkemu drobcekovi. mam kamaratku, jej sa narodil maly v tusim 29tt - a teraz je z neho uz velky 5 rocny chlap 😉 maju aj web stranku - kde mu podrobne pisala dennik.

dilema
9. únor 2011

@skippy7 jeeeeej skippy, tak vy uz takto 🙂 gratulujem 😉 malinky je aj tak bojovnik velky, tak nech len pekne papa a rastie, uz bude len dobre uvidis 🙂 drzte sa, myslela som na vas 🙂

bettynka222
9. únor 2011

@denisocka pizzou 😀 lebo som nejak nestihala jest rano, potom som isla kamoske, tak som si povedala, ze sa najeme az spolu, ale to som uz bola priserne hladna. a ako som tu mastnu pizzu zjedla ako prve jedlo v ten den o druhej poobede, tak mi doslo zle a dva dni som grcala 😝 😀
@slavkav takze si vlastne prenasala? tak to mohlo byt aj tym a nie tou trombo 🙂 inak si pisala tuism ze mas endometriozu, ze? ta sa zvykne objavit prave po cisarskom 😖 tak ale tretie uz asi neplanujete, tak sa nechaj reznut este raz. co ak bude mat 5 kg nahodou 😀 😅
@skippy7 to je hrozne ze boli vysledky ok a prietoky napriek tomu katastrofalne ☹ neboj malinky zmocnie, ma super miery na to ako skoro sa narodil a ako slabo mu isli ziviny 😔 malinky chudatko. drz sa maminka 😔

slavkav
9. únor 2011

@bettynka222 no ked sa mala narodila, uz som prenasala 5 dni, ale krvacat som zacala presne v den terminu. a hemato a aj gyndoska mi povedali, ze prave tu trombo mi mohla sposobit to odlucovanie. tak neviem ... ale tak teraz pichame, buduci tyzden sekcia - tak snad vsetko dobre dopadne. 🙂
ano, mam aj endo - to fakt??? a ja, ze to je vrodene a uz skor ... lebo ja som napr. mala aj problem, ze po porode som sa poriadne necistila - stale som tam mala nejaku zrazeninu - tak ktovie ci aj to nejako spolu nesuviselo ... no neviem. uvidime, ako to bude teraz. nech to uz ale hlavne je.

fiallinka
9. únor 2011

@skippy7 jé krásný a určitě to rychle dožene, ty malé dítka pak začnou v určitém okamžiku přibírat jak divé..
@cukor: jj, taky má Kája dvě brady, ale už mám pocit, že přibírá trošku míň. A myslela jsem, že máš tu svoji trošku později než 38+1, no prostě dopadly jsme podobně, vynervovaly jsme doktory, ať nás řežou brzo...
@zulok: mně se zdá, že je to čím dál tím lepší... nejdřív se tvářil, že neexistuje, že neví, jak se jmenuje... a teď po dvou měsících už říká, že je "Karolínka moje, mám ji rád", dává jí pusinky, nabízí jí, že se s ním má dívat na Krtka, nebo že si s ním má jít hrát a dává jí hračky. Samozřejmě je při tom dost nebezpečný, dudlík j dává do pusy, když spí 🙂, zakrývá jí hlavu, aby jí nebylo zima, už si na ni i lehl ( i když ne celou vahou), takže musím pořád hodně hlídat. Ale super, on je mezi nima trošku menší rozdíl, tak možná ještě tak nežárlí...

fiallinka
9. únor 2011

@skippy7 ještě mne napadá - mně říkali, že někdy k špatným průtokům může dojít i z důvodu mechanického stlačení pupečníku - je buď přiskříplý nebo je tam uzel... takže ono to možná mohla být i tato příčina, pokud to předtím bylo ok a potom najednou tak špatné...

denisocka
9. únor 2011

@bettynka222 ja sa zlakla,že hubami 😀

katkaajurko
9. únor 2011

baby mam zaludnu otazku- ked je MTHFR a tehotenstvo-nie su problem aj antibiootika? nezhustuju krv? ci to vobec nesuvisi? len ma to tak zaujima...

skippy7
9. únor 2011

Dakujem dievčatá, verím, že už bude dobre 🙂

@fiallinka vraj som mala malú placentu a kratky pupočník...
@dilema napišem ti viac do IP, len nejak nestiham - vybavovačky,odsavačky.... 😀

cukor
9. únor 2011

😉 kuk na moje fotky 😉

pallacinka
9. únor 2011

@zulok @fiallinka Vdaka za podporu, robim co mozem, no na porod to zatial nevyzera. Vcera sme boli na kontrole a velmi ma nepotesila informacia, ze ak budem prenasat, tak porod mi skor ako v 41tt+5 nevyvolaju, a to sa mi zda strasne neskoro, netusim, ako to cakanie dovtedy vydrzim.
Ta studia je naozaj super, prave v nej apeluju, ze hranica 0.5 (alebo 500 v tych druhych jednotkach) by mala byt pocas tehu posunuta. Kolko nervov a strachu nas tehuliek by tym usetrili 🙂 Hovorila som o tom vcera aj so svojou gynekologickou a ta takisto povedala, ze tie hodnoty su na tehu uplne v norme.

@slavkav Uplne chapem tvoj strach, nasa mala tiez nie je hyperaktivna, mam placentu na prednej strane a vtedy tie pohyby nie su az tak citit. Teraz ku koncu ju ale musim pochvalit, vecer sa vzdy rozkopka, ako keby tusila, ze teraz to najviac potrebujem 🙂 Uz vam vsak zostava len par dni, o tyzden o takomto case uz budes najstastnejsia mamicka na svete 🙂

pallacinka
9. únor 2011

@katkaajurko Rada by som pomohla, o suvislosti medzi atb a krvou som este nepocula, no baby tu urcite budu vediet lepsie. Ja mam tiez MTHFR a brala som aj atb na zaciatku tehu a problem nastastie ziadny, tak len tolko 🙂

pallacinka
9. únor 2011

@skippy7 Gratulujem ku krasnemu a statocnemu chlapcekovi, nech je zdravucky a silnie, aby ste sa co najskor mohli tesit z neho doma 🙂

katkaajurko
9. únor 2011