Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

stephanie
21. únor 2011

@carina30 ...to určitě není možné...Toto je obrovská hodnota...Určitě není na testu ani čárečka??? To hcg se nemohlo přeci nikde vypařit...Pro klid si zavolej zítra doktorovi, přeji hodně štěstí a neboj, určitě to dobře dopadne

carina30
21. únor 2011

@stephanie
je tam len jedna ciara,,ta kontrolna,,nechapem to ani ja,,Zajtra mam ist na ultrazvuk,strasne sa bojim co mi povedia,,co ked je to mimo maternice,mozno aj preto mi moc neukazalo?

stephanie
22. únor 2011

@carina30 ...držím palce a dej pak hned vědět, jak dopadl ultrazvuk...ale ta hodnota byla opravdu vysoká ...hcg se ukazuje i u mimoděložního ...

slivocka
22. únor 2011

Ahojte baby, chcela by som sa vas opytať ... som v 11tt a mala som zvyšene trombocyty na hodnotu 452, myslim že max ma byť do 440. Včera som bola na hematologii a kazali mi prist na krv až 10.3. a nič k tomu nepovedali. je to v poriadku ? velmi sa bojim 😔

pancuska
22. únor 2011

ahojte.....uz dlho rozmyslam ci vam mozem skocit do debaty 🙂 mne zistil gynekolog MTHFR (C677T) pred pol rokom,ale inak sa snazim otehotniet 2 roky.Manzel je v poriadku a tak viem ze problem som ja,bola som uz aj na hema dokonca aj v BA ale nic mi nedali kvoli tomu ze som este nepotratila,aj ked tu citam ze väcsina s touto mutaciou mala potraty.....dr. na mna skusal clostil a pregnyl 2mesiace no vidim ze je to marne a tak skusam este listovku.Neviem ci sa najde niekto s podobnym pripadom ale budem vdacna za kazdu radu!!!pekny den 🙂

chomik
22. únor 2011

Tak som dnes volala lekarovi, ze ci by ma nevypisal na hematologiu a dostala som vynadano, ze ak mam chut behat po nemocniciach a znovu sa rozkrvavit, tak on mi branit nebude...ze on vie, preco mi nariadil kludovy rezim, ale ak si myslim nieco ine, tak fajn☹ Mam teraz vycitky, ale predpokladam, ze o to mu aj islo...tak neviem, poradnu mam presne o tyzden, zas aj toho hematologa by bolo mat fajn za sebou...alebo radsej este ten tyzden pockat a lezat doma? babo rad☹

slavkav
22. únor 2011

@erika12345 a vsetky dievcata dakujem 😉
vcera sme prisli z porodnice - vsetko je zatial ok, len sa trapime s kojenim .. tak uvidime 🙂 ale inac sa mame dobre.

velvet26
22. únor 2011

@chomik a co ti povedal dr. na to davkovanie, 3 krat denne..ma to tak byt? predsa on nie je hematolog, ani nevie ake mas hodnoty zrazanlivosti a ostatnych parametrov v krvi a vlastne ci aj nejaku mutaciu mas... 😕 a este ti bude nadavat..ja by som na tu hematologiu urcite isla..skus tam zavolat, nech ta objednaju na konkretnu hodinu, aby si nemusela dlho cakat...

slavkav
22. únor 2011

a este k porodu, dobre, ze sme zvolili sekciu, malinky mal 3x obtocenu snuru - aj tak by sa to tak teda skoncilo. takto sa rodilo v klude a bola som aj pri vedomi - velky zazitok 🙂

chomik
22. únor 2011

@velvet26 dr mi ten fraxiparin 3 x denne predpísal, takže sa k tomu ani nevyjadril...hematolog je vzdialeny cca 20 km a aj ked mam k dispozicii auto, tak neviem...skúsim tam zajtra zavolat a podla toho sa asi zariadim

erika12345
22. únor 2011

@slavkav blahozelam k babatku, krasne ste to zvladli, si sikulka, ze si to dokazala. 🙂 Prajem vam len to najlepsie, nech je len dobre. Super, ze si mala sekciu a na ultrazvuku dr. nevidel , ze ma obtocenu snuru? Az ma striaslo...Viem, ze sa to stava, ale aj tak. Som stastna, ze vam to vyslo. 😉

slavkav
22. únor 2011

@erika12345 dakujeme. 😉 tebe tiez drzim silno palce 🙂

erika12345
22. únor 2011

@slavkav dakujem. 😉 budem to potrebovat, bojim sa ako to vsetko dopadne.

stephanie
22. únor 2011

@pancuska ..těžko radit, mám tu samou mutaci, ale prý to má 40 % žen, aniž by o tom věděly a tato mutace by neměla být nějak závažná...ještě možná záleží, jaký máš typ. Já jsem si na hematologii zašla na doporučení gynekologa po druhém potratu. Jak jsem včera psala, od včerejška si píchám ZIBOR a modlím se, ať to klapne 🙂

lume
22. únor 2011

@pancuska Ahoj, mam rovnaku mutaciu homozygot zistenu len nedavno a k tomu mam este dalsie 3. Pozri si moj pripevok myslim na strane 429. Nemozem otehotniet, moje prve IVF skoncilo vo 8.tyzdni umelym prerusenim, lebo embrya sa prestali vyvijat. Az po tomto IVF lekar odporucil vysetrenie na zrazanlivost krvi. Po pozitivnych vysledkoch som objednana ku hematologicke (1.3), tak uvidim, co odporuci odbornik.

fiallinka
22. únor 2011

@carina30 to je fakt divné 🙂, ale prý existujou ženské, kterým se hcg do moči vylučuje hodně pozdě, proto mají negativní testy... takže moc doufám, že je to těhotenství, to číslo je fakt veliké a pomalu už by mělo být něco vidět i na ultrazvuku.
@stephanie skoro každá v této diskuzi píchá obdobný lék, neboj.

cukor
22. únor 2011

@slavkav ...GRATULUJEM......tak tu mame dalsie babo......vela mliecka a neboj to kojenie sa spusti.aj mne to po sekcii trosku trvalo a prsia ma neskutoCne boleli.ale teray nAm to uz ide.

cukor
22. únor 2011

@fiallinka ...ahoj ...ako dlho po sekcii si spinila< lebo ja som uz 7 tyzdnov po sekcii a stale spinim.

fiallinka
22. únor 2011

@cukor cukříku, po prvním císaři osm týdnů 🙂, podruhé asi jen pět. Tož vydrž, pokud je to jen špinění, mělo by to být ok...

@slavkav gratuluju! To je krása, jak to tu má hezké konce 🙂

zulok
22. únor 2011

@slavkav gratulujeeem, uzasne, ze dalsia stastna mamina.. Nech sa pekne dari 😀

@carina30 siilno drzim palce

@chomik na slak trafenie s takym pristup[om, v kazdom pripade trombofilna tehulka by mala byt sledovana na hematologii, ale poznam pripady, kde to riesil aj len gynekolog..ale ved clovek moze konzultovat aj s inymi lekarmi, ide o tvoje zdravie a tvojho mimiska.. Ale ozaj neviem poradit...

pancuska
23. únor 2011

@lume ahoj, som si to prave citala,mame nieco podobne.Ja to mam vraj vrodene a tak musia ist vsetci moji surodenci na hema. Mam FV Lieden-heteroz,MTHFR-homoz,PAI-pozitivitu a ten faktor XIII VAL34-mut.nep,to neviem co znamena....a uzavreli to tym ze ak budem mat uraz,operaciu,imobilitu tak mi musia zabezpecit tromboprofilaxiu.Nesmiem mat hormonalnu liecbu estrogenmi a nie je potrebna tromboprofilaxia pred otehotnenim!Moj gynekolog ma okrem mna este dalsie 2 pacientky s touto trombofiliou,mame presne to iste a len jednej z nas prikazali pichat si Fraksiparyn,ta hned otehotnela a mi dve nie....no uvidim ako to dopadne!uz mam 30 a tak uz by bol najvyzsi cas 🙂 ale som zvedava co ti povedia na hema,no myslim si ze ti urcite nieco daju,lebo si uz mala problem!!pekny den 🙂

pancuska
23. únor 2011

@stephanie ahoj....no ja si myslim ze uz ked ti nieco dali tak to bude dobre,len si davaj na seba pozor,oni ako keby cakali na tie potraty a az potom nieco robia!!Ja uz zacinam skusat vsetko,len sa bojim aby ma neposlali na priechodnost vajecnikou,ci to by nemal byt ten spravny problem?....asi to ma takto byt,potom si budeme tie deticky viac vazit! pekny den 🙂

lume
23. únor 2011

@pancuska Dakujem za odpoved. ked si predstavim, ze som s tymto brala aj antikoncepciu. Som rada, ze sa mam s kym o tom porozpravat. Aj ked mam trochu obavy, lebo predsa len som starsia. No cakanie s otehotnenim sa u nas velmi nevyplatilo. Urcite Ti dam vediet, co mi odporucil hematolog. Idem tam v utorok.

sanday
23. únor 2011

ahojte babulky mate niekto vrodeny trombofilny stav

velvet26
23. únor 2011

@sanday vsetky co sme tu... 😉

sanday
23. únor 2011

@velvet26 ale myslela som kombinovany pod CISLOM D689

pancuska
23. únor 2011

@sanday ahoj,ja mam D688,ale neviem aky je tam rozdiel 🙂

velvet26
23. únor 2011

no to si nenapisala.. 😉
no taku mutaciu ja nemam, ja mam faktor V, no mozno niektore baby budu mat...ono, podstatne je, ze o mutacii vies...a liecba je vlastne skoro pri vsetkych typoch rovnaka a to nizkomolekularny heparin - injekcie.. 🙂

sanday
23. únor 2011

@pancuska pri mojej trombofilie su zle tri mutacie neviem kolko mas ty a si v nejakom centre asistovanej reprodukcie

lume
23. únor 2011

@sanday Ty mas ake mutacie?