Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
1. bře 2011

@marulka83 ...neboj,ja tak isto ako cukruska som 2x potratila rovnako v 11tt a ked prisli na trombofiliu,tak som zacala pichat od zaciatku tehu...dokopy to bolo 264 injekcii a zvladli sme to.ja som sa tesila na injekcie,lebo som verila ,ze mi pomôzu.a pomohli.takze neboj sa ich a drzim ti palce.

marulka83
1. bře 2011

@cukor och,panecku,hrozne,ze v 11tt. Neviem si predstavit,ze mi je tak nevolno a tazko doteraz a mam to stratit. Muselo to byt strasne. Ja len dufam,ze v piatok mi daju injekcie ihned,aj bez toho,aby mi robili nejake vysetrenia. Normalne po vasich komentoch sa budem ,naopak, na injekcie tesit. (doteraz sm sa bala).

mirip
1. bře 2011

ahojte mamulky a tehulky a čakatelky, pozerám že pribudlo vela tvárí sem ale aj vela bábatiek 😵

bettynka222
1. bře 2011

@carina30 je skvele ze bojuje - najhorsie je ked sa clovek opusti 😔 nemaju pre vas lekari nejake povzbudive spravy? vecer som na tvoju rodinu velmi myslela. si velmi silna a tvoj manzel tiez. je to strasne 😔
@nektarine aaale len ju nikam nevyhanaj pred termin - teda najneskor v 39 tt, ok? 😉
ja som trpela silnym nechutenstvom, tak som bola schopna zjest len hrozno, zlty melon a kusok masa a lebo cestovin - kazde susto som musela zajedat ovocim. ale kratko pred testami na cukor mi teda uz zacinalo chutit viac - len som to pre zmenu zacala vygrcavat 😀 do testov som sa ale drzala.....ale ked vysli dobre, tak som sa pustila do nutelly naplno,a le najviac v 9 mesiaci 😀
@erika12345 ahooooooooj 🙂 neboj, to uz do porodu vydrzis 😉 ale ten strach dobre poznam 😖 ved si kup ten domaci doppler - ja osm s nim malemu merala tep vzdy ked som dostala strach 😉
a ani ja osm nedodrziavala ziadnu dietu od ovocia - nikto mi to pred odbermi nekazal. ked mas zvyseny cukor, tak sa to prejavi aj keby si bola len na jablkach...nemusis jest cokoladu aby to zistili...
margarita bola na anopyrine - preco by mala byt kvoli tomu sekcia? 😕 sice tyzden prenasala, ale rodila prirodzene 🙂

bettynka222
1. bře 2011

@velvet26 jeeeej, to je dobre ze sa spravne naotcila 🙂 aj krasne pribera 😵 ajekd moj bol v tom case teda o dost vacsi...potom sa mu to v 9 mesiaci zastavilo. asi preto ze mi uz dobre nefungovala placenta 😖
ja si este stale velmi nespajam to mrviace sa babatko z bruska s matkom 😀 a teraz uz vobec nie. je to strasne sidlo...a stale sa len smeje 😵
@slavkav mojaaa, gratulovala som ti vobec? gratulujeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
je to tazke s dvoma detickami ze? ako to zvladas? mala neziarli?
@marulka83 neboj, hepairn mu nic nespravi, skor pomoze 😉

cukor
1. bře 2011

@mirip ...ahoj...jej ty to mas uz za pár......ako sa cítis?
@bettynka222 .....ahoj betty.....manzel skuša uspat našu malú ale nejako sa nedarí..zase bojujeme s krčami,je to na porazenie pozerat sa ako trpí.

mirip
1. bře 2011

@cukor celkom to ujde malá si dáva na čas ale nevadí, uvidíme čo to bude naozaj po termíne Dr mám na telefone ak by náhodou aj ked stále ani náznak že sa ide rodiť, všetko rovnaké a uzavreté akoby nič

mirip
1. bře 2011

@cukor z čoho má malá krče?

bettynka222
1. bře 2011

@cukor ked ju das na brusko, nepomaha? nozicky jej asi pritlacas, ze? tatino mi raz radil ked malinkeho bolelo brusko zatlacat pupcek, masirovat do kruhu, a este mu aj na brusko prilozil gazu a obviazal elastickym obvazom. par noci me tak boli, ale jemu to preslo ked osm zmenila tu stravu - viem ze u vas to je ine, ale skus to s tym obvazom 😉

cukor
1. bře 2011

@mirip ..no máme koliku......

mirip
1. bře 2011

@cukor a čo na to dala lekárka?

cukor
1. bře 2011

@bettynka222 ....no tu koliku musíme pretrpiet...a to doslova

mirip
1. bře 2011

@cukor alebo lepšie povedané čo jej na to dávate?

mirip
1. bře 2011

@cukor alebo máte problémy a nemožeš jej nič dávať?

slavkav
1. bře 2011

@bettynka222 a tusim, ze ano 😉
no zvykame si .. ale mala je cez den v skolke a mam tu svokru - takze stale sa jej v podstate ma kto venovat. a ja ocenujem, ze nemusim varit/prat a pod. .. horsie casy nastanu potom 😀 ale nevadi .. vsak to som vlastne chcela 🙂

bettynka222
1. bře 2011

@cukor musite ☹ ale o chvilku zu bude na dobre a na nejaku koliku si ani nespomenies 🙂 davas jej bio gaiu? tam su tie laktobacily - to mozes uzivat aj ty a pojde jej to v mliecku 😉
@mirip ahoj 🙂
@slavkav ake to je ked ich mas naraz? je sestricka nebezpecna? sme boli minule na navsteve a hostitelka bola stale v strese aby deti malemu neublizili. stale vysvetlovat, sledovat, branit 😅

carina30
1. bře 2011

@nektarine dakujem si mila..moj mamnzel ma 25rokou,perd rokom sme sa vzaly

carina30
1. bře 2011

@pancuska dakujem ti pekne,,

margarita
1. bře 2011

@mirip - ahoj po sto rokoch 😉 zelam krasny, rychly a lahky porod 😵 😵 😵

@carina30 - je mi to velmi velmi luto, vedz, ze aj my sa za vas modlime.

@bettynka222 - nesir tu, prosim, dezinformacie o mne, ok? 😀 Bola som na Anopyrine do 36tt, potom mi prave kvoli porodu kazali prejst posledny mesiac na pichanie Fraxiku, a rodila som prirodzene, ale len den (nie tyzden) po termine 😉 chvalabohu, keby som rodila az o dalsi tyzden, tak by mala mala aspon 5kg 😀
Inak na Tvoju IP sa chystam odpisat, ale akosi mam furt nieco ine na praci, no myslim na to, ver tomu 😔

ja nemam zatial nic nove, cakam stale na vysledky imuna a genetiky, verim, ze najdu nejaku dalsiu pricinu, ktorou mi vedecky 😎 zdovodnia mojho posledneho anjelika. Uz to budu pomaly 3 mesiace 😔

mirip
1. bře 2011

@margarita dakujem aj ked to tak nevypadá zatial ja len dúfam že aj ked mám Dr na telefone ho nebudem misieť otravovať cez víkend a tiež že malá nepríde na termín lebo 9. má svokra narodeniny a takú raodsť jej neurobíme dúfam 😠

nektarine
2. bře 2011

@bettynka222 domaci doppler? Já pořád přemýšlím nad tím angel sounds.

Holky prosím Vás. Mám takovej problém. Včera jsem hodně vařila o běhala po doma a tak, začalo mě pobolívat přicho, myslela jsem, že je to z únavy. Ale v noci když jsem se probrala, tak to bolelo pořád a teď ráno ještě taky. Není to žádná hrozná bolest, ale po levé straně, jako bych cítila stěnu dělohy a tam mě to jakoby škrábe nebo řeže. Moje doktorka dneska neordinuje a zítra mám jít na poradnu. Co myslíte? Mám jet na pohotovost? Když si dobře sednu, jako třeba teď, tak to necítím vůbec. Nebo mám raději vydržet do zítra k mojí Gyn?

nektarine
2. bře 2011

@bettynka222 prosím te, napiš mi ještě něco o tom domácím ultrazvuku. Jak se to používá, prostě jkou s tím máš zkušenost. Jestli se na to dá spolehnout. A já nevím, jestli kdyby se něco dělo, jastli bych to podle toho zjistila... Hledala jsem to na netu a našla jsem tam: •rozsah měření: 50-240 tepů/min Jakej tep je teda ještě normální jakej už ne? Fakt nad tím přemýšlím, protože dneska v noci jsem začala do břicha šťouchat, aby se malá pohla, aby mě kopla, abych věděla, že je ok. a zrovna se jí teda nechtělo, no asi spala, že.... Ale já sem byla nervní, už jsem chtěla budit mm, ale pak mě kopla, tak mě to strašně moc uklidnilo. Kdybych to měla, tak bych ji nemusel furt budit a nebo do ní šťouchat, aby mě kopla, ale poslechla bych si ji normálně, když spí, že...

cukruska1920
2. bře 2011

Ahojte...ze aka stara partia sa tu vcera zisla 🙂 🙂 🙂

cukor
2. bře 2011

@cukruska1920 ...ahoj ...ako dlho po sekcii si krvácala alebo špinila....lebo ja som uz 8 týzdnov a stále trosku špiním.

cukruska1920
2. bře 2011

@cukor presne 9 tyzdnov

cukor
2. bře 2011

@cukruska1920 dik...uvidim ci sa to zastaví 😀

cukruska1920
2. bře 2011

@cukor urcite hej...ja som krvacala asi len tyzden aj nieco a potom som uz len spinila a to dost dlho trvalo

cukor
2. bře 2011

@cukruska1920 ja som po sekcii tiez krvácala slabo a krátko ale to špinenie sa mi zdá dost dlho.ale je tiez slabulinké ale je.

cukruska1920
2. bře 2011

@cukor to prejde... neboj nic... inak som prekvapena ze pri menzese ma vobec neboli brucho ani neviem ze mam a pred tehu som sa zvyjala v krcoch

cukor
2. bře 2011

@cukruska1920 ...a ty uz nekojíš,ze maš menzes?