Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

mirip
15. bře 2011

ahojte dakujem vám všetkým 😉

cukor
16. bře 2011

@lume ...je to bezný postup...su tu také babenky 😉

marulka83
16. bře 2011

@madaimod ja by som tiez ziadala o injekcie a hlavne,ked si zistila pricinu dvoch potratov. Mne, nastastie, uz dali injekcie flexiparin na zaciatku pred krvnymi testami kvoli silnej rodinnej historii. Takze cakam na vysledky. Mozno skus zmenit lekara alebo tlac na toho svojho.

erika12345
16. bře 2011

@lume ja ho beriem stale. 😉

erika12345
16. bře 2011

Dievcata, tie co ste si pichali alebo si pichate dlhsie, netvoria sa pod kozou vam hrcky a modriny? Lebo mne celkom dost, aj sa vzdy snazim po vpichu to miesto trosku pomasirovat, no nepomaha to...

berule
16. bře 2011

@erika12345 Ahojky, mě se už 14 dní vstřebává pěkná hrčka, už naštěstí přestala bolet a zmenšila se, ale ještě je tam trochu cítit. A samozřejmě byla kolem ní pořádná modřina. 😉

erika12345
16. bře 2011

@berule a mas len jednu? Lebo ja ich mam dost vela...

lume
16. bře 2011

@erika12345 Ale citala som, ze v tretom trimestry by sa uz nemal brat, nie?

erika12345
16. bře 2011

@lume tiez som to citala, ale hadam hematolog vie, co robi, ja budem brat anopyrin cely zivot, tak mozno preto ho mam teraz a az asi o par tt ho budem vysadzat, podla toho, co mi povedia na hematologii. Nebezpecne su vacsie davky, ja mam 100mg, co je bezpecne aj pre babatko.

velvet26
16. bře 2011

@chomik no som rada, ze ste v poriadku, urcite aj kontrola dopadne dobre.. 😉 no, na ten vysledok mutacii som aj ja cakala mesiac, tie vysledky trvaju dlhsie, ale kazdopadne, asi myslel ten tvoj hematolog, ze ti ostane ten fraxiparine, kedze ho uz beries..anopyrin by bol podla mna malo..
no ja som bola vcera na poradni, vsetko ok, malinka je uz dlhsie nachystana dole hlavickou, dava uz zabrat veru brusko, mam ho ako balon, pichat sa mi da este stale do brucha, ale dlhsi cas si picham uplne hore az pod prsia, boky si este stale setrim, vsak este par tyzdnov je pred nami, tak nech tam mam miestecko...dnes si pichnem svoju 195 injekciu... 🙂 ide to, sem tam hladam dlhsie miesto ze kam to dam, ale modrinky nastastie nemam...brusinko je peknucke.. 🙂
a to prirovnanie, ze pohladenie letneho vanku...to je ozaj trefne.. 😅
kazdopadne, ozvi sa ako si dopadla na kontrole, co nove..drzim palce.

lume
16. bře 2011

@erika12345 Aj mne predpisala 100 mg, ale neviem, ci ho mam brat cely zivot. Budem sa na to musiet opytat hematologicky. Po konzultacii s gynekologom zacnem aj s heparinom. Buduci tyzden budem mudrejsia.

berule
16. bře 2011

@erika12345 já ji mám poprvé a jednu, ale byla velká. Sestra mi radila, ať si dávám obklady( je sestřička), ale že když se mi to zmenšuje, tak to bude ok.

cukor
16. bře 2011

@erika12345 ....to miesto sa nemá masírovat.asi si trafila žilku
@velvet26 ...pekné číslo....aj týzden uz je pekný.....
baby normálne vám závidím tie brušká... 😉 ale viem si predstavit ako sa uz tešíte na svoje štastíčka 😉

velvet26
16. bře 2011

@cukor smutno ti je za bruskom, ze...aj mne bude...hmmm...ale ten maly zazrak v postielke co mas..to je nadhera, malinka je uplne rozkosna...velmi som ti drzala palce a som rada, ze mate taku krasnu dcerenku. 😵 .ja sa uz taaaak tesim na tu nasu.. 🙂

@erika12345 ako pise cukor, to miesto si nemasiruj, lebo si to len zhorsis a modrinka bude este vacsia, myslim ze aj v pribalovom letaku pisu, ze nemasirovat, len po vpichu chvilku este podrzat riasu...ak sa ti vpich robi tazsie a hned je to bolestive, tak si asi natrafila na zilku, lepsie je nepichat hlbsie ale radsej najst ine miestecko, kde to pojde lahko ako do masla.. 🙂

cukor
16. bře 2011

@velvet26 ...som rada,ze ste v poriadku.je to krásny pocit byt mamou a uplne to otočilo môj život.tak si este užívaj brusko a hlavne klud lebo potom to uz také kludné nebude. 🙂

erika12345
16. bře 2011

@cukor , @velvet26 dakujem vam, ja som si myslela, ze masirovanie je v pohode. 😉
@cukor Petka je nadherna. 😉 Aj ja uz chcem mat pri sebe taketo babatko ..
@berule skusim tie obklady, dakujem. 😉
@lume no ja som ho mala uzivat uz davno pred tehotenstvom, teraz v tehu pokracujem a okrem toho mam fraxik, potom pri konci na chvilu prestanem uzivat anopyrin a po porode opat zacnem..Vsak budes robit to, co ti povie hematolog, mozno ti ten anopyrin inak nebude treba uzivat. Ten heparin ti preco nedava hematolog?
@velvet26 mas super , ze este mozes pichat do bokov, ja som si ich s pichanim tiez setrila na neskor a teraz tam mam strie, tak tam nepicham, zatial stale do briska. Pod prsiami ta to neboli? Super, ze je uz malicka otocena dole hlavickou, o chvilu to zacne, drzim palceky. 😉

nektarine
16. bře 2011

@mirip to je paráda. Hodně štěstí a zdraví oběma 😉 Závidím 🙂

nektarine
16. bře 2011

Včera jsem byla na hematologii a D-dimery mám 1.198. A zase až za měsíc. On mi pořád doktor říká, že mě bude pak zvát už častěji a ale pořád to posouvá a nakonec vždycky až za měsíc. No, uklidnuje mě, že za 2 týdny jdu do poradny a na utz průtoků ale aji tak.
@erika12345 já už chci taky 30tt 🙂

nektarine
16. bře 2011

Jo, a ještě něco vám hoky musím říct! MM si usmyslel, že chce aby se malá jmenovala Bohdana! (on je Bohdan)Nevím, jak mu to mám vymluvit, on to snad myslí vážně. Ach jo. Na jednu stranu si říkám, že je jedno, jakse bude jmenovat, hlavně, když se jí dočkáme a bude zdravá....... ALE.... Bohdana je přece děsný jméno. Všichni jí budou říkat Bondino, Bojdo a takový.....

bettynka222
16. bře 2011

@nektarine ahoj tehulkaaaa 😵 no teda, a ty sa ako volas? povedz ze chces aby sa mala volala po tebe alebo po niekom z rodiny 😀 alebo lepsie by bolo presvedcit ho, ze deti sa nemaju pomenovavat po rodicoch, lebo je v otm zbytocny chaos potom 😉

nektarine
16. bře 2011

@bettynka222 To samé jsme řešili v loni. Když jsme se dozvěděli, že čekáme chlapečka, docela rychle jsme se shodli na jméně Patrik. Ale řešili jsme to celou dobu, a samozřejmě i tenkrát chtěl, aby se jmenoval po něm Bohdan. Byl to boj, ale vymluvila jsme mu to, že jemu by pak všichni říkali starej a tak. Chtěl to sice pořád, ale Patrik se mu líbil taky a tak nějak mi jako nakonec ustoupil. A teď je to stejný, nejprv jsme se dohodli, už jasně, že buď Klárka nebo Klaudinka. A už jsme o tom ani moc nemluvili a najednou si vzpomněl na tohle! Já jsem Radka. A nechci aby malá měla stejný jméno jako já. Ne, že bych s ním nebyla spokojená, ale nějak se mi tonelíbí, aby se děti jmenovali po rodičích. Co pak, kdyby druhé dítě byla taky holčička...To by nakonec stejně byla Bohdana. I když já jsem po otci( on je Radek) a ségra je jakože s mamkou podobná( mamka Marta a ségra Markéta)

lume
16. bře 2011

@erika12345 No mozno mi to nakoniec bude predpisovat hematologicka, ale do spravy pre gynekologa napisala, ze odporuca heparin a povedala, ze to mi moze predpisat aj gynekolog. Zavisi od toho aku maju zavedenu prax v centre. Ale vraj hned ako otehotniem mam sa opat hlasit na hematologii.

berule
17. bře 2011

@nektarine neboj, já chodím na hematologii po 5. týdnech. Taky jdu příští týden na měření průtoků,po tom je člověk přece jen klidnější 😉

erika12345
17. bře 2011

@lume tak to je jasne, mne to tiez predpisuje gyn. na odporucanie hematologa. Ty to budes uzivat uz pred tehu? Drziim palce, nech si co najskor tehulka. 😉
@nektarine no mas to tazke, nejako to mm este vyhovor, tie tvoje vybrate mena sa mi pacia ovela viac. 😉 Ani ja by som nechcela, aby sa dieta volalo po nas a aj by mi vadilo, keby to bolo meno po niekom z blizsej rodiny.. Strasne to bezi, vsak ty uz mas krasny 23tt, o chvilu budes v 30tt 😀 a ja budem mozno akurat vtedy rodit. 😀

cukor
17. bře 2011

@nektarine ...ked ste sa tak rýchlo zhodli na mene Patrik nerozmýslali ste nad menom Patricia? 😉

marulka83
17. bře 2011

zienky,ked si pichate,pouzivate nejaku dezinfekciu pred tym a po?

zulok
17. bře 2011

@nektarine no, nastastie u na neboli ambicie davat ena po rodicoch... ale teda teraz sme sa zhodnut nevedeli..nastastie prisiel s napadom Matusko, on vymyslel meno...Ale teda manzel pokusal do poslednej chvile.. Neviem, ako s menom, este mate vcelku cas, nechaj ho chvilu vychladnut a skus zas znova s tvojim navrhom.. ono jeto ale vcelku fuk, ake meno, no treba sa s tym vzit, inak to drobec pociti...

erika12345
17. bře 2011

@marulka83 ja pouzivam.

cukor
17. bře 2011

@marulka83 ....pred pichnutím som používala špiritus .....je to najlacnejší dez. prostriedok.

velvet26
17. bře 2011

@marulka83 hematologicka mi ako dezinfekciu dava na predpis spiritus cum benzino...ma 96 percent alkoholu, sila...ale podla mna aj s alpou alebo niecim podobnym si to mozes dezinfikovat..

@erika12345 no pod prsiami sa mi da, ako konci brusko, sem tam je to citlivejsie ale da sa tam aj natrafit na super miesta, kde to ide ozaj ako do masla...a veru leti to, v nedelu zacinam 34 tt. dnes som si bola zajednat uz pediatricku, super dr..dohodli sme sa, ze ked ma prepustia z porodnice jej budem volat na mobil a ona pride pozriet malinku k nam domov, nebudem musiet ist na polikliniku, lebo tu u nas sa chodi hned na druhy den po prepusteni z porodnice s babatkom na kontrolu, co by sice problem nebol lebo budem u rodicov po porode, min. 2 tt. ,mamina mi pomoze ale predsa len lepsie ked dr. pride domov...volakedy to tak bolo, mama hovorila, ze dr. pekne prisla aj pomahala kupat babo..sranda.. 🙂

@erika12345