Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

slavkav
23. bře 2011

@erika12345 aj pri prvom som to mala takto zariadene. ale neboj, ty si sikulka, zvladnes to 😉

erika12345
23. bře 2011

@slavkav no uvidime, chvilu bude so mnou mm, potom moja mamina..Len to budu mozno take 2tt...Ale urcite je 1 dietatko menej narocne ako 2., ty to mas tazsie.

fiallinka
23. bře 2011

@lume to záleží taky na názoru hematologa a na tvé anamnéze, na druhu mutací... - já jsem poprvé heparin neměla vůbec, ivf proběhlo bez problémů, těhotenství ok, podělalo se to až na konci. Podruhé jsem měla pro jistotu heparin už při stimulaci,a taky vše ok, žádný rozdíl. Je ale pravda, že ta stimulace je hormonální smršť a může to mít souvislost s trombózama...

berule
23. bře 2011

@katkaajurko Ahojky, já mám D-Dimery 0,33 a u toho mám napsané jak by to mělo být a je tam 0-0,5, fbg nemůžu nikde najít, tak mi ho asi nekontrolují. A ty D Dim. mám vyšší než jindy.

lume
23. bře 2011

@fiallinka Mne gynekolog odporucil zacat s heparinom asi dnom embryo transferu aleboo den potom. Takze sa to asi nejako utrasie.

cukor
23. bře 2011

@erika12345 ..ty uz uvazuješ o druhom dietatku?no ked sa ti narodí prvé daj vediet ako si na tom.myslím,ze sa do druhého tehotenstva tak skoro hrnut nebudes? 😉

katkaajurko
23. bře 2011

@berule lenze tvoj labak pouziva iny stroj s hodnotami - kedze moj to neuvadza v desatinnych ale tisickach.... ono nad normu to mam - aj som mala na zaciatku tehu okolo 600 ale ze to je normalne v tehotenstve..teraz uz je to zvysene ale stale nie na injekcie..fakt neviem viac-od coho zavisi kedy sa ako rozhodnu...ci sme pokusne kraliky alebo co

berule
23. bře 2011

@carina30 To mě moc mrzí, přeji tobě a tvé rodině upřímnou soustrast a spoustu sil.

berule
23. bře 2011

@katkaajurko je to možné, že je to v jiných jednotkách. Ale je pravda, že záleží na dr. jak se rozhodne. Nj, my jsme malí páni. Ještě jak píšou holky, tak taky čekám na výsledky 1 hod. Uvidíš, třeba ti dr. vysvětlí, proč nepotřebuješ injekce.

katkaajurko
23. bře 2011

@berule dufam,ze vedia co robia a nic mi nezanedbaju 😔

erika12345
23. bře 2011

@cukor nie, zle si ma pochopila, ja som si uz predtym hovorila, ze ked sa mi podari mat konecne babatko, tak budem stastna ako blcha a nebudem sa branit dalsiemu, lebo viem, kolko usilia ma to stalo, nebolo to take jednoduche a odvtedy, co sme sa rozhodli mat babo ubehli uz viac nez 3 roky...Mne to pripadalo vecnost...Ale teraz, ked je to take realnejsie a ak to vyjde, tak ozaj budem mamina, tak si uvedomujem, ze si chcem toto babatko poriadne uzit a az potom mat druhe.. A navyse, ja si tehu vobec neuzivam, je to pre mna jeden velky stres, do nejakeho 17tt som ani neverila, ze to vyjde, teraz sa tiez strasne bojim, potrebujem na chvilu mat nervy v klude a nemysliet na tehotenstvo, tak si dam urcite pauzu a budem si uzivat maleho. 😉

cecil36
23. bře 2011

Ahojte baby, chcela som sa spytat, ci ste niektora pri MTHFR brali anopyrin pred ivf. Prave som zacala so stimulkou clostilom a neviem ci nasadit ten anopyrin 😠

fiallinka
23. bře 2011

@cecil36 u nás v CARu dávají anopyrin při ivf úplně všem, preventivně, podle nějakých studíí to může mít pozitivní vliv na uchycení embrya, takže si tíím asi neuškodíš 🙂

cecil36
23. bře 2011

@fiallinka dakujem, takze si ho brala aj pred OPU? Tak snad sa to moze kombinovat s clostilom 😠

cukor
23. bře 2011

@cecil36 ...ano ...aj mne ho davali pred ivf 😉
@erika12345 ...ja viem...aj pre mna bolo tehu skoro celé o strese či to konečne vyjde.mne to trvalo 6 rokov kym sa nam podarila petulka.

bettynka222
23. bře 2011

@erika12345 jeeej aj ja som chcela lukaska. ale ked som lezala opat raz v nemocke s diagnozou hroziaci potrat, tak som mm povedala,z e chcem chlapceka a ze ked toto vsetko prezije, ze sa bude volat po nom 😵 a ten sa uz potom nedal presvedcit na lukaska 😀
aj pre mna bolo tehu obrovsky stres - navyse ked mi nechceli dat injekcie a vsetky naokolo pichali aj pri lepsich vysledkoch ako som mala ja. ale akonahle bolo po porode, na vsetko som zabudla. dokonca som chcela ist rodit znova a znova, take to bolo nadherneeeeee 😵 ale mm ma pri myslienkach na durhe dieta rychlo schladil - vraj ho moje tehu poriadne vystresovalo 😒
@katkaajurko tak snad nic nepodcenia. uz si tam volala? na kedy ta objednali? nestalo sa nahodou nieco, co mohlo ovplyvnit tie Dcka? nejaky vonkajsi faktor? nepribrala si nejak vela? pijes vodu? voovcie, zelenina? hybes sa dostatocne? cvicis? alebo nic z toho? pytam sa preto, ci to mozes skusit nejak ovplyvnit kym pojdes na kontrolu...ajked samozrejme moze to byt len tou blbou mutaciou.... 😖

bettynka222
23. bře 2011

@erika12345 no a to spinenie o ktorom hovoris - ja som krvacala mesiac vkuse, nic som nedokazala jest - 3 tt osm bola na infuzkach. do 4 mesiaca som vkuse len spala. no teda vobec netusim co by bolo s malym, keby som teraz otehotnela. ja som bola zatial tehu 3x a zakazdym to bol v zaciatkoch des 😝
@slavkav no teda, dobre to mas zariadene 😀 a budu ti takto pomahat aj nadalej, ci je tato pomoc casovo obmedzena? ma zaujima ake to bude bez nich - starat sa o dve deticky. sestricka neziarli?

katkaajurko
23. bře 2011

@bettynka222 volala-v pondelok idem na kontrolu. bola som predtym asi dva tyzdne chora (dva tyzdne pred odberom,zapalene dutiny a aj crevne tazkosti) nepribrala som vela, vodu pijem myslim akurat-vela cikaaaaam , ovocie ano-ale zelenina trochu menej-ako som mala tie crevne tazkosti-ale uz nabieham opat (nemohla som nafukovacie) no s hybanim to je u mna horsie - kedze mi tvrdne brusko mam prikazany klud..takze len po byte a raz za tri dni prechadzka asi na hodinku,hodinku a pol vonku.... viac mam zakazane....ked oni tvrdia vsetci (genetik,hematologovia-ze ta mutiacia to vobec neovplyvnuje... ) uvidim v pondelok-idem obrnena a nenecham sa odbit-aj tak gyndos chce tie vysledky skor-takze tym budem operovat - a plus tam mam na inom oddeleni znamu-takze ak by to natahovali- tak cez nu to posurim.... ale vraj to zatial nie su kriticke hodnoty... genetik dnes povedal-ze to zodpoveda stavu v tehotenstve..... 😕

lia
23. bře 2011

ahojte,

po 100 rokoch som tu 😀 zbadala som tu teraz na stene
@bettynka222 😉
ako sa mate?kto uz caka druhe??
my mame kiahne a strasny ekzem,akurat sme dostali od koznej,som na nerv,ani to neviem vyslovit ☹

bettynka222
23. bře 2011

@lia jeee jahoooooooooooj 🙂 no ze si sa aj ukazala 😵
jaaaaaj chudiatko, a odkial to ma?

lia
23. bře 2011

@bettynka222 nooo,hanba mi,ale nic uz nestiham
vobec netusim betty.a vy ako sa mavate?

bettynka222
23. bře 2011

@katkaajurko tak jasne ze ten obmedzeny pohyb moze sposobit horsiu zrazanlivost. ajked dr tvrdia ze skor uplna imobilizacia - pri zlomenej nohe...ale predsa len tehotenstvo je iny stav, ze....magnezium beries? krcok je ok?

bettynka222
23. bře 2011

@lia no my super 😵 iba maly ma chudiatko nadchu - je ot al emoja chyba 😝 boli sme u kamosa co mal taku nadchu....tak a teraz "za odmenu" sa moc nevyspime 😀

fiallinka
23. bře 2011

@cecil36 jo, ale asi jen kvůli blbé anamnéze z minula...

katkaajurko
23. bře 2011

@bettynka222 magnezko ano a krcok je v norme vraj...no ... dnes 3,6mm... mohlo by to byt aj lepsie ale nie je to zle...

cukor
23. bře 2011

@katkaajurko ...hodinová prechádzka je dost vela ak sa ti skracuje krcok.ja som posledné dva mesiace len prelezala lebo sa mi skracoval a to mi lekár fakt prízvukoval,ze ziadne zbytočné chodenie.musíš to vydrzat a šetrit sa.a magnezko som brala 3x2tb.

katkaajurko
23. bře 2011

@cukor no ale to je len ze do obchodu ked si potrebujem ist nieco kupit a tak..a to sa nazbiera-ked ratam ze aj po obchode chodim,a nezakazal mi doktor...krcok je v norme na dany tyzden vraj

ja beriem ciste magnezko 5x denne...co je cisty horcik 1250mg..predpokladam,ze si brala len magnezium laktat...tam je toho horcika malicko

slavkav
23. bře 2011

@bettynka222 no to je ta nevyhoda, ze je casovo obmedzena 😀 ale vazne ... este na take 2t bude a potom sa uvidi ... potom uz budem bacovat asi sama. potom napisem. ale ja mam velky rozdiel vekovy - ona uz je dost samostatna.
mala - no kedze tu stale niekto je, kto sa jej moze venovat, tak neziarli. ona by praveze najradsej pomahala az prilis - takze ked maly podrastie - bude to lepsie - lepsie sa bude moct zapojit.

joda
24. bře 2011

dakujem baby ya gratulacie az teray lebo nestiham erika no boli sme tam 3tt mala sa narodila sekciou v 38 tt lebo bola kp koncom panvovym.vayila 3650 a merala 52cm.drzim va palceky nech vam to vsetkym mamickam dobre dopadne.mz uy mame 2 mesiaciky.vetri a koliky su uz miernejsie takze dufam ye to bude len a len dobre drzte sa pa pa.

mirip
24. bře 2011

@lia ahoj po 200rokoch, naposledy som ťa videla v missedkách my druhé nečakáme my už máme 😀 😀 😀