Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

bettynka222
12. dub 2011

@nektarine kde ti robili ten test? U tvojho gyn? Kedže som chodila na rizikovú ambulanciu do nemocky, poslali ma v nemocke na diabetológiu - tam ajtak vedia najlepšie ako ten test robiť. Priniesla som si vlastnú vodu, šálku, lyžičku,glukózu. No a keď mi to sestra miešala, tak som ju stopla pri dolievaní vody. Síce frflala, ale nakoniec sme sa dohodli 😀

velvet26
12. dub 2011

@pancuska ahoj, tak ako si vcera dopadla? bola si na kontrole u gynekologa aj na hemato..dufam, ze je vsetko v uplnom poriadku..ozvi sa..

andys004
12. dub 2011

@maova kooooooooooonečně k vám dorazilo štěstí mooooooooooooc ti to přeji 😀 😵 pěkně si to užívejte.Tolik ti to přeji až mám z toho husí kůži 😀 nááááááááádhera 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maova
12. dub 2011

Děkujeme moc holky 😵 Strašně moc si to užíváme 😵

nektarine
12. dub 2011

@bettynka222 na diabetologii ve Znojemské nemocnici. A neměla jsem svoje nic. všechno mi dali.
@velvet26 me pak brali kre 3x vždycky po hodnině, takže jsem tam musela sedět.
Ale jo, to vydržím, hlavně ať to je dobrý a co nejrychleji za mnou.... 🙂

nektarine
12. dub 2011

@pancuska taky jsem na tebe včera myslela, doufám, že máš dobré zprávy...

bettynka222
12. dub 2011

@nektarine no ja som si práveže všetko priniesla so sebou, lebo som nechcela nič nemocničné - a asi aj preto to mohlo byť namiešané podľa mojich predstáv 😀 Inak zvláštne že to každá nemocnica robí ináč 😕 Tebe brali krv 3x za tri hodky, mne raz po 2 hodinách a niekto tu písal že raz po troch 😀

erika12345
13. dub 2011

@maova blahozelam k Nelinke, krasa, ze sa na vas konecne usmialo stastie, drzim palce, nech je zdravucka a robi vam len a len radost. 😉
@nektarine Ahoj, ako tehulkujes?Ja uz idem v piatok na MD, rychlo to bezi, ale strach narasta, lebo sa blizi finale a o chvilu (v 36tt ) vysadim anopyrin, tak z toho mam riadne nervy, aby to maly zvladol. Drzim palce na cukrovku, nech ta obide, mna nanestastie neobisla. ☹ Ale zato aspon nemenim vahu, kedze nemozem sladke, aj ked chut mam na vsetko mozne..

velvet26
13. dub 2011

@nektarine az tri krat ti brali krv? mne najprv pred tym ako som to vypila a potom az po tych troch hodinkach...ale da sa to vydrzat..nech to mas rychlo za sebou..

vavenka
13. dub 2011

Servuste,
tak som vam prednedavnom pisala, ze nasa Vanda bude jedinacik, vsak? Prd makovy, sa nam zadarilo 😀 😀 ani neviem ako... No nic, tak uz len nech vsetko dobre bude 🙂
Pozdravujem vas!

erika12345
13. dub 2011

@vavenka ahoj, blahozelam, nadhera. 😉 Drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo, mam velku radost, ze pribudaju dalsie babatka. 😉 A ak sa smiem spytat, preco si si myslela, ze budete mat jedinacika?

mirip
13. dub 2011

😉 @vavenka gratulujem a teším sa s vami, aj vy budete mať super vekový rozdiel my sle si tiež mysleli že bude Bianka sama a prd máme Barbi máme íce menší vekový rozdiel ale priprav sa aj ty je to ohubu ale dá sa to zvládnuť a staršia vobec nežiarli ako si všetci mysleli ešte ani nevníma menšiu ako niekoho na koho má žiarliť a lúbi ju tak sa tešte a ešte raz gratulujem

vavenka
13. dub 2011

Dakujem dievcata, hadam dobre bude, no..
@erika12345 no druhe dieta sme uz jednoducho neplanovali, hlavne polovicka nie 😀

erika12345
13. dub 2011

@vavenka niekedy netreba planovat a brat to, co zivot prinesie. 😉

zulok
13. dub 2011

@maova gratulujem, najkrajsia sprava, aka len moze byt. Tak nech je vam stale tak krasne. Nelinka bude najstastnejie dievcatko, ze ma tak uzasnych rodicov . juchuuuuuuu 😀 😀 😀

@vavenka teeda, to je nieco. Pan Boh to vyriesil za vas.. Aspon sa bude mat Vanduska s kym hrat a nemali ste aspon stres zo snazilkovania, co lepsie.. Drzim palce, nech sa pekne brusku dari..

cukor
13. dub 2011

@vavenka ..blahozelám....super...ja mat tvoje roky tiez by som sa do toho dala.budete mat krásny vianočný darcek.teším sa s tebou....... 😉

velvet26
13. dub 2011

@vavenka gratulujem 🙂 🙂 🙂 aj ked neplanovane o to lepsie,aspon ste sa veru nestresovali, ci to vyjde alebo nie...a tusim tu uz pomalicky zacina dalsie kolo.. 🙂

pancuska
13. dub 2011

@bettynka222 no tak ja som bola v pondelok u vargu a poslal ma do nemocnice stzm ze mam mimomaternicove,ale zistili mi ze uz nemam ziande tehu,lebo hondota hcg mi klesla z 1500 na 690 a o dva dni mi stuplo na 760 a tak teraz nevedia co este aj mi tam objavili cystu,teraz tu trpnem len aby ma pustili domov a bolo vsetko ako predtym,stale krvacam a tak musim zasa cakat do piatku co to hcg urobi a navyse mam zasa problem s krvou....nechce tiect ☹

pancuska
13. dub 2011

@velvet26 ahoj,no som uz od pondelka v nemocnici,potratila som a podla mojho gyn to bolo mimomaternicove,hodnota mi v pondelok klesla z1500 na 690 a dneska som mala zasa 760 tak nechapem,lebo oni sami nevedia ci to vobec niekde mam este a tak musim tu cakat do piatku co urobi to hcg lebo primar mi povedal ze to sa neda len tak operovat aj ked je to laparka ale je to zasah do tela a nie je to sranda,vraj ak to nestupne nad 1000 tak to mimomaternice nezostalo......som strasne nestastna,je mi do placu,mam depku a nudim sa tu ako hovado,navyse mam problem s krvou zasa mi neche tiect.....spolubyvajuca mi pozicala notak tak ti rychlo pisem lebo neviem kedy sa zasa ozvem!drz mi palce!!a opatruj sa!!!uz chceeeem ist domov ☹

pancuska
13. dub 2011

@nektarine ahoj,same zle spravy,uz som pisala aj babam,precitaj si,dufam ze aspon vy sa mi mate dobre.....

band
13. dub 2011

ahoj holky, mohla bych se vás, které už ste s trombofilií rodili zeptat, jak to probíhalo?
Já píchám 0,2 Clexanu a vzhledem k výsledkům krve asi ani zvyšovat nebudu.
Chtěla bcyh se zeptat, jestli se nějak před koncem Clexan přestane píchat nebo jestli se porod vyvolává dřív? nebo jestli se rodí normálně přirozeně a jen se víc krvácí... děkuju

cukor
13. dub 2011

@pancuska .je mi to luto....ale nezufaj......babo bude 😉

velvet26
13. dub 2011

@pancuska to mi je teda velmi luto...ach jaaaj, taketo veci sa stavaju. 😔 😔 .no to je slaba utecha.. 😔 ja len teda dufam, ze ti to hcg poklesne uplne, aby ti nemuseli robit ziaden zakrok a nepotvrdilo sa hlavne to mimomaternicove tehu..budem ti moc drzat palce, nech ta co najskor pustia domov, urcite sa das coskoro dokopy a na druhykrat to uz urcite vyjde...musi, som o tom presvedcena..

cukor
13. dub 2011

@band ...do 17 tt aj ja som mala clexan 0,2 ale ta krv sa bude pravdepodobne zhorsovat,väčšinou to tak býva.ja som rodila sekciou a kedze bola plánovaná pichla som asi 12 hodín pred pôrodom a potom po sekcii mi pichli asi o 4 hodiny a pichat treba približne do konca šestonedelia.a myslím,ze pri prirodzenom pôrode sa viac nekrváca.

velvet26
13. dub 2011

@band aj ja som zacala najprv na nizsej davke na 0.3 od osmeho mesiaca picham 0.4, zatial co mi porodnik hovoril, tak len to ze budem rodit prirodzene..tak myslim, ze to ze si pichas neznamena automaticky cisarsky rez...este sa ho musim tiez popytat na to, ze kedy pichnut naposledy pred porodom, no myslim, ze ked budes rodit prirodzene, tak nevies kedy to na teba pride, tak sa to ani naplanovat nejako neda...jedine pri sekcii tak ako pise cukor..

band
13. dub 2011

@cukor, @velvet děkuju za informace. Tak já se radovala, že když se mi krev zlepšila, tak bude až doporodu 😀 no, ale to se nedá nic dělat - hlavně, že se to hlídá - to je to nejdůležitější...
S tím přirozeným porodem sem si právě říkala, jestli to nevyvolaj třeba v 38 týdnu, aby to bylo naplánované a já si mohla před tím přestat píchat, aby to krvácení nebylo nějak větší.
Jaště bych se chtěla zeptat: pícháte i do stehen? mám pocit, že jsou strašně citlivá, ale to už je teď břicho a zadek taky, takže vymejšlim, kde budu pokračovat 😖

cukor
13. dub 2011

@band ..ty si picháš do zadku?tam sa nesmie.ja som celé tehotenstvo pichala do brucha,na konci viac do bokov a šlo to pekne.a brucho som mala dost velké a aj tak na tych bokoch sa dalo.a tým,ze si picháš viac krvácat nebudeš.

velvet26
13. dub 2011

@band ja si picham stale do brucha, resp. uz do bokov...do zadku som teda nepichala ani do stehien...teraz mam pocit, ze som cela nejaka viac prekrvena ako sa blizi porod, vcera mi trosku krvacal vpich aj predvcerom, no mozno som len narazila na zilku..uvidis, chce to prax, najlepsie je pichat do brucha, resp. bokov...niektore baby si pichali do ramien, resp. niekto im to pichal, lebo same by to nevedeli...

band
13. dub 2011

@cukor, @velvet26 aha - já sem to říkala dokroce a ona říkala, že můžu kamkoliv do svalu, že stejně dojde na to, že budu muset začít i do stehen...moc děkuju za info...sem zvědavá, co mě ještě čeká 🙄

velvet26
13. dub 2011

@band aj mne hovorila hematologicka, ze ked sa mi uz nebude dat pichat do brucha, tak nech skusim stehna...ale ver mi, da sa to zvladnut pichat po cely cas do bruska, resp. ked uz budes mat velky kotlik, tak do bokov...a to mam brusko uz uplne napnute a obvod 112 cm... 😀