Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

katkarv
18. dub 2011

@bettynka222 to my mame asi geneticky zakodovane alebo neviem,aj ja som sa narodila predcasne z vahou 2300g a brat 3500g a na cas.Takze aj moje baby boli predcasne a syn na 39tt.Este mi v stredu urobia jeden odber tak uvidim co stoho vzide ale teraz citam na nete ze lupus moze hlavne za potraty v druhom a tretom trimestri.

bettynka222
18. dub 2011

@katkarv no tak ale vidis, babay si rodila predcasne predsa. ci myslis ze tvoris nejake protilatky proti dievcatam? moze toto sposobovat potraty v provm trimestri? alebo co je to za chorobu co posobi iba proti urcitemu pohlaviu?
ale trombofilne mutacie mozu spustit aj predcasny porod - organizmus niektorych zien takto reaguje ked sa plodu nedostavaju ziviny. ine taketo "stastie" nemaju a vplyvom tromboz v pupocniku dochadza k umrtiu plodu 😔

denisocka
18. dub 2011

https://www.modrykonik.sk/forum/tema/sutaz-o-25......

baby ,dakujem za podporu v sutazi ,tie čo ste mi dali hlas . sutaz sice nekonči,ale kto chce,ešte sa može zapojt... alebo kliknut hlas niekomu,kto sa vam paci

denisocka
18. dub 2011

@katkarv kde si bola na hematologii ? jed vidim presov,vzdy si zaspominam na hemomediku

katkarv
19. dub 2011

@denisocka bola som v nemocke u dr. Mertenovej.Neviem aka je odbornicka ale ako clovek je dost odmerana a nic mi riadne nevysvetlila.

denisocka
19. dub 2011

@katkarv jaj,no ja poznam lendve lekarky z hemomediky,každopadne,drzim palce 😉

katkarv
19. dub 2011

@bettynka222 moje baby sa museli narodit predcasne vyvolavackou a druhu cisarskym lebo prietoky boli zle a placenta malicka,mala len 230g a ked som rodila syna mala placenta 680g. to si len ja myslim ze to mame genet.zakodovane,nemam to podlozene.

katkarv
19. dub 2011

@denisocka dakujem.To kde je ta hemomedika?

denisocka
19. dub 2011

@katkarv tu by ti andrejka povedala,nepoznam prešov na ulice,ale je to pred nemocnicou napravo, je tam aj nadjazd sanitiek, je tam asi aj rehabilitacne,alebo čo + labaky Hemomediky http://www.hemomedika.sk/hm_presov.html ja chdim k nej http://www.azet.sk/firma/pobocka/30194/34518/13...

kukucg
19. dub 2011

Ahojte 🙂 Ja sice tuto diagnozu nemam potvrdenu, ale v tehotenstve som mala dost problemy, az po mikroemboliu, musela som ist dokonca aj na CT pluc ako tehotna... kazdy den som si pichala fraxiparin a vysledky som mala aj tak stale horsie a horsie... nakoniec chvalabohu vsetko dobre dopadlo, ale teraz sa zaciname snazilkovat a trochu sa toho celeho bojim..... 😒

katkarv
19. dub 2011

@denisocka nie ,ja som bola inde.

andrea76
19. dub 2011

@denisocka
Neprišla mi IP :((

denisocka
19. dub 2011

@andrea76 ako to ,kokso

velvet26
19. dub 2011

@cukor ved prave, normalne ma dr. s tymi pancuchami zaskocila, ze mi odporuca aby som ich nosila do konca tehu a cele sestonedelie...no fakt si to neviem predstavit, v takom teple si to navliekat.. 😖 este vytiahla nejaku mudru knizku, kde si to overovala, ze ano aj cele sestonedelie...no bohove..zajtra idem na to cievne, ze mi budu robit aj kompletne vysetrenia...tak sa mi nechce, uz som myslela ze budem mat svaty pokoj od doktorov, a ako tehotnej v 9 mesiaci neviem co tak tam chcu skumat, vsak to budem mat urcite uplne ine vysledky ako netehu..no ved uvidime, nech mi daju ten recept na pancuchy a nejako ich do porodu vynosim a potom sa uvidi, ci sa mi bude chciet.. 😅

andrea76
19. dub 2011

@denisocka
Neviem ako je to možné

denisocka
19. dub 2011

@andrea76 došli 2 IP?

bettynka222
19. dub 2011

@katkarv no len slabá vyživovacia schopnosť placenty býva zapríčinená práve trombofíliou. Ale čo znamená ťa mala veľkosť, to netuším. a nemala by náhodou plávanie na konci tehu vážiť kilo? Vieš či aj placenta tvojho syna nebola menšia ako by mala 😕
@velvet26 noooo lenže v sestonedelí dochádza k najväčším hormonálnym zmenám, takže ak ti to dr poradila, asi vie prečo, hm?

velvet26
19. dub 2011

@bettynka222 ja viem, ze v sestonedeli su hormonalne zmeny a moze dojst k tromboze, ved si budem cele sestonedelie pichat fraxiparine, no s tymi pancuchami ma to prekvapilo, lebo doteraz ich nespominala a preto som chcela vediet, ci ich museli baby, co si pichali nosit tiez..

katkarv
19. dub 2011

@bettynka222 a odkial vies kolko ma vazit placenta?Ja som zadala do googla a nasla som ze normalna hmotnost placenty je 500 az 600g

velvet26
19. dub 2011

@katkarv aj ja som citala, ze okolo pol kila ma placenta, tiez som myslela ze je to viacej..tak tvoj maly syncek mal placentu normalnej hmotnosti..

bettynka222
19. dub 2011

@velvet26 aha vidíš, na ten fraxiparin som zabudla 😀 máš pravdu, potom je to asi fakt zbytočné 🙂
@katkarv aha, tak potom píšu hlúposti v knihách o matke a dieťaťi 😝 no ale čo to potom znamená, ked baby mali príliš malé placenty a chlapec nie? A nebolo to preto že boli skôr narodené? Nedorastá placenta potom ešte? Lebo ak totiž predčasné pôrody tvojich dcér nesúviseli s veľkosťou placenty ale len so slabnúcimi ozvami a prietokmi, tak toto rozhodne spôsobuje trombofília :-/ ale stále nechápem prečo pri chlapcovi problém nebol. Akú máš krvnú skupinu?

katkarv
19. dub 2011

@bettynka222 mam 0pozit. u dievcat boli zle prietoky a mala placenta tak radsej vyvolali porod.Syn bol o.k a riadny macko.Ako som ti uz pisala aj ja som predcasne narodena a vaha 2300g a brat je o 6rokov starsi a on bol na cas a 3500g.

pancuska
20. dub 2011

@bettynka222 dakujem,to vies ja nemam este nic taketo nastudovane lebo o mojej tromboske viem len ani nie pol roka....no cakame na svagrove vysledky....a ja som bola vcera na kontrole v nemocnici,inak vcera som mala take riadne menstruacne bolesti a vecer nieco (myslim ze to bol plod) so mna vyliezlo a tak si myslim ze to co si mysleli ze je cysta bol asi plod no som zvedava ci to tam bude aj na dalsom utz,neviem sice ci mam ist k dr alebo sa ta maternica teraz urobi sama,ale myslim ze sa urobi aj sama a nepotrebujem injekciu na stahovanie,to by mi asi uz davne dali!no ale asi budu aj riesit preco sa to takto a inak aj Varga mi povedal ze ja som urcite mala potraty hned zaciatkom ale ani som o tom nevedela,mam leiden heterozigot,MTHFR homozigot a PAI4G/4G.....kazdopadne dakujem za vsetko co mi kto napise!!!neprajem veru nikomu aby mal taketo problemy akymi sme presli my!pekny den a este raz dakujem

pancuska
20. dub 2011

@lume ahoj no oni sa k mojemu potratu zatial nevyjadrili....uvidime co mi povedia o tyzden ked pojdem na kontrolu ale hcg stale klesa.....pytam sa lebo aj mna moj gyn ako sa mi toto stalo ma postrasil ze budem musiet podstupit IVF ale teraz ma este nechaju tak a ked sa to da vsetko vo mne dokopy budeme pokracovat dalej....ja som si pocas tehu stihla pichat fraxiparin len 6krat,ale aj to som uz dost spinila.....ono je to vsetko o psychike a potom nam aj menzes tak reaguje aj ja ked som ho mala dostat tak som ho nedostala ale teraz v poslednej dobe som mala men ako hodinky,no uvidim ako to bude teraz....myslim na teba!!!!

pancuska
20. dub 2011

@cukor dakujem dakujem......!!!! 😉

pancuska
20. dub 2011

@velvet26 vidis mna teraz napadlo ze na hema mi dr predpisala recept na fraxi a ze by sa mi niekedy v buducnosti aj mohol hodit len neviem ci mi ho daju na jeden tyzden stary recept.....? no a vcera som mala hcg vyse 300 takze klesa,dokonca mam zrejme menzes a vcera nieco so mna vyletelo,vyzeralo to ako odumrety plod,vypila som 2 salky zihlavoveho caju a asi ho budem pit dalej nech ma precisti!!!!no a este moja vydrz a po sibacke sup sup.....no ja sa tohoto bojim,lebo som aj po operacii chrbtice ze ako to ja budem zvladat s tym mojim nestastnym chrbatom!!!ale chcem babetko takze budem musiet 😉

lume
20. dub 2011

@pancuska Ale si teda otehotnela prirodzenou cestou? Ja idem zajtra na kontrolu na 3.den cyklu, takze uvidim ako reagujem na hormony.

velvet26
20. dub 2011

@pancuska moja, tak mi je luto, co sa ti stalo, no zas na druhej strane, ako sa hovori, co ta nezabije, to ta posilni, babatka sa urcite dockas, nabuduce to musi vyjst... 😵 ja mam tiez leiden heterozygot a zadarilo sa.. 😉 ten recept to by ti este mali v lekarni vydat, ved tyzden nie je vela, myslim ze aj starsie recepty sa daju vybrat, tak si ho urcite vyber, nech ho mas pekne doma nachystany..ozaj a odkial si, z TT?

ja som bola dnes na tom cievnom pre recept na tie kompresivne pancuchy, super dr. tam je, velmi prijemna, vela mi hovorila aj o trombofilii, co som bola prekvapena ze ake ma vedomosti, ale vsak je dr. tak co sa cudujem, ze.. 😀 robila mi sono zil, vsetko je v uplnom poriadku, nemam ziaden nabeh na trombozu, zily su pekne, ciste, ani ziadne varixy, nic, opuchy, ze mam pekne nohy.. 🙂 takze recept na tie pancuchy mi dala, ale povedala mi ze uz do konca tehotenstva ich nemusim nosit, ze nie je dovod a v sestonedeli, podla potreby, ak by som mala nejake problemy, opuchy, tak vtedy si ich mam dat..ale ze po porode sa vsetky koagulacne faktory dostavaju do normalu, tak mysli ze ziaden problem mat nebudem.. 🙂

andrea76
20. dub 2011

@denisocka
Nedošli mi IP

denisocka
20. dub 2011

@andrea76 adi,pošli mi mail,napíšem ti to pre doktorku do mailu