Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
20. dub 2011

@velvet26 ...ja som si nepichala ani do konca šestonedelia.....mne sa po 4 tyzdnoch dostala krv do normalu.
@pancuska ....žihlavový čaj je na prečistenie krvi,no a skus pit alchemilku......na posilnenie maternice.

pancuska
20. dub 2011

@lume ano otehotnela som prirodzenou cestou,nemala som ani stimulacne tabletky ale zasa bolo to az na 22dc no myslim ze tie stimulacne tabletky maju ucinok aj na dalsi mesiac......drzim ti palce!!!

berule
20. dub 2011

Ahojky, v pátek jsem byla na hematologii a krev mám dál v pořádku, takže celé těhu píchám jen 0,2 Fragmin. Doktor chtěl vědět kde budu rodit, že musím mít plánovaný porod s poslední injekcí 12 hod před porodem a píchat si budu asi jen 14 dní po porodu. Což je super 🙂 Tak jsem to dnes řešila v poradně a prý je jedno, kde budu rodit, pže jako 3. rodičce mi asi těžko naplánují porod dopředu a že přenášet asi nebudu. Pak mě dr. prohlídl a řekl, že mám CS 2 a napůl cesty do pánve. Tak přemýšlím, jestli se mám nervovat nebo mám být v klidu 😉

pancuska
20. dub 2011

@velvet26 ja byvam asi 7km od piestan no pojdem skusit vybrat ten recept 😉 vies este ze mam takeho dobreho muza co ma vo vsetkom podporuje,lebo inak by som uz vsetko davno vzdala! inak mi vela takych skusenych z rodiny povedalo ze mozem mat aj nizko maternicu a tak mi poradili taky domaci recept ved co ma nezabije to ma posilni 😉
a este stastie ze tie pancuchy nemusis nosit,len pre pripad potreby lebo uz som ich videla a v lete ich nosit to nie je boh vie co......a chvala panu bohu ze to mas vsetko dobre.....uz sa tesim s tebou na malinku 😉 potom dufam ze das aspon foto..... 🙂

velvet26
20. dub 2011

@berule no to je super, ze ti bude stacit po cely cas 0,2..tiez si myslim ze prenasat nebudes, predsa len si uz tretorodicka, to uz pojde podla mna rychlo a nacas... 🙂 mne hematologicka tiez hovorila, ze posledna injekcia ma byt 12 hod. pred porodom, ak by som mala epiduralku tak 24 hod. pred porodom, tak na najblizsej poradni sa o tom musim s porodnikom porozpravat, ako to bude prebiehat, no epidural nechcem..no a mne povedala, ze si budem pichat cele sestonedelie...hmmmm...no podla mna tolko nebudem, vsak krv sa rychlo dostane do normalu po porode, dnes mi to hovorila aj dr. na cievnom odd. ze tie koagulacne parametre sa rychlo normalizuju..
a co to znamena SC2??

velvet26
20. dub 2011

@pancuska to je velmi dobre, ze mas v muzikovi oporu, ze ta chape a robi maximum a podporuje ta... 🙂 urcite vyskusaj aj domace recepty od znamych, preco nie..mozno pomozu prave tie.. 🙂 kazdopadne, ten fraxik bude super, ze budes mat doma nachystany, aj ta dr. na cievnom mi povedala, ze pri mutacii leiden, co mame obidve je dolezity uplny zaciatok tehotenstva, kedy sa formuje placenta, ak nie je podavany fraxik od zaciatku, tak vznikaju mikrotromby, kt. zapricinuju prave to, ze tehotenstvo nepokracuje... 😒
aj ked, toto tvoj pripad teraz nebol, je dobre ze o tej mutacii vies a budes mat liecbu, aby sa ti nic podobne v buducnosti nestalo..a nestane, uvidis.. 😉
jasne, potom fotecky pridam, nechcela som si robit albumik z povercivosti, no potom sem nahodim fotky malinkej...a dakujem si zlata.. 🙂

berule
20. dub 2011

@velvet26 no já taky doufám, že nebudu přenášet, ale pak nechápu jak mi chtějí ten porod plánovat 😲 Ten CS je čípek a právě nevím co to znamená, jestli už se to chystá nebo ne 😅

nektarine
20. dub 2011

čaute kočky, tak cukrovku mám v pořádku, to jsem ráda... No, ale byl to děs. Opravdu jsem neměla nic pít ani jíst až do půl 12! Jen tu srajdu sladkou vypít, to bylo fakt nechutný a nejhorší je, že jsem si nemohla vzít ani žvejku (na to jsem se ptala) takže zůstávala ta hnusná chuť v puse. Ale to je už fuk, je to za náma 🙂

marulka83
21. dub 2011

@velvet26 mne vraveli to iste,ze posledna injekcia 12 hodin pred porodom,aby mohli dat epiduralku..inak by sme mohli vykrvacat? ja strasne teraz krvacam,hoci iba z malej ranky,ale to je normalne pri pichani..MOdriny sa mi stale robia,a to si uz picham dobrych 8 tyzdnov. Je to normalne? injekcie do konca sestonedelia 😉 no som zvedava

pancuska
21. dub 2011

@velvet26 no a teraz ta cakaju este ake vysetrenia? a potom ked porodis este stale musis pichat fraxik?

velvet26
21. dub 2011

@berule ta skratka CS2 nie je nahodou, ze ma cipok 2 cm? lebo moj ma 2 cm, no napisal mi to cele do spravy, nie je tam skratka...ale podla mna to budu asi centimetre, vsak co ine..ja som tiez zvedava, ako to bude s porodom, no nerada by som vyvolavany, radsej nech to pride prirodzene, nech sa malinka vypyta, kedy bude chciet ona...ale vsak uvidime.. 🙂

@marulka83 no asi je vyssie riziko na krvacavost, lebo vsak do tych 12 hod. ma fraxik asi najvacsi ucinok po vpichnuti..
modrinkam sa da vyhnut, treba si dobre zvazit, kam pichnes, ja taaak prezeram kozu, ci neuvidim nejaku cievku a ak ano, alebo ma zaboli na mieste, kam pritlacim ihlu, tak radsej menim miesto...kam si pichas? ja stale do brucha, mam ho uz take napnute, ale da sa mi este ako tak urobit riasa, ale to uz picham ozaj skoro pod prsiami..sem tam do boku...aj ja by som mala pichat do konca sestonedelia...no myslim ze budem menej..uvidime, aky bude krvny vysledok na kontrole po porode..drzim ti palceky. 😉

@pancuska vysetrenia by som uz nemala mat ziadne, uz len poradne u porodnika kazdy tyzden az do porodu, teraz idem v sobotu, pichat by som si mala len pocas sestonedelia, potom uz nie..v beznom zivote som nikdy nemala s trombofiliou problemy, ani som o nej netusila...tak dufam, ze to aj tak ostane...a ty ako sa citis?

berule
21. dub 2011

@nektarine to je dobře, že máš cukr v pořádku. Jen je divné, že každý doktor to dělá jinak, pak se v tom má někdo vyznat 🙂

velvet26
21. dub 2011

@nektarine gratulujem k vysledkom, idu sviatky, mozte si s malinkou dopriat dobroty od vymyslu sveta.. 🙂 a veru s tym pitim a jedenim aj ja do pol dvanastej smadna hladna som bola, ale raz sa to da vydrzat, skor mi vadili tie pichance do prsta.. 😅

pancuska
21. dub 2011

@velvet26 no u mna je to stale rovnako,take menstruacne bolesti a krvacanie dneska to je 4den,maternicu citim az na kolenach a uz som aj vcera rozmyslala ze si dam nejaku tabletku aby ma spon to brucho nebolelo ale vaham ci dat ci nedat 😉

velvet26
21. dub 2011

@pancuska kludne si daj nieco od bolesti, ak je silna, paralen alebo nieco co mozes, vsak aby si netrpela, ked nemusis...ale myslim ze uz sa to bude len a len zlepsovat, uvidis... 🙂

bettynka222
21. dub 2011

@pancuska daj si nejaký silnejší liek od bolesti. dúfam že na zákrok nebudeš musieť ísť 😔 😔

andrea76
21. dub 2011

@denisocka
Ahoj Denisočka
Došla mi už IP, mailovú adresu som ti napísala do IP. Dúfam, že ti došla 🙂
Prajem pekný večer!

pancuska
21. dub 2011

@bettynka222 no musela som ist dneska zasa k dr ale do TN,mala som silne bolesti a zlakla som sa ze mi praskla ta cysta,no tu tam stale mam a stale je rovnako velka,maternicu aj vajecniky mam v normalnom stave,len mi povedali ze to vsetko zrejme sposobuje ta cysta.....dokonca ani HCG mi neklesa tak rychlo akoby malo a to som uz tehotna urcite neni.....ja neviem som uz z toho nestastna,ale asi zrejme v utorok mu urobia laparku.....ach viem ze nie som sama co ma zdravotne problemy ale vela krat si musim polozit otazku co som komu urobila.....?

pancuska
21. dub 2011

@velvet26 isla som pre istotu k dr a tak ma zasa vysetril a mala som na vyber byt bud doma a tabletky alebo nemocnica a infuzie......to HCG mi strasne pomaly klesa,vzdy ked tam pridem rozoberaju ma aj dvaja dr co nevedia preco tam mam cystu a preco mi neklesa HCG tak rychlo akoby malo,lebo tehotna uz nie som......a tak v utorok na lacno a asi sa laparke nevyhnem kvoli tej cyste.....inak mam vsetko tak ako ma byt aj maternicu aj vajecniky ....no budem si musiet davat tabletky lebo inak to nevydrzim!a bola som si vybrat ten fraxi.....a ja som ani nevedela ona mi ho dala na cely mesiac,tak mam do zasoby 😉

bettynka222
21. dub 2011

@pancuska ta cysta je cysta zlteho telieska - vznika bezne v tehu a ak dojde k potratu, chvilku trva kym zmizne. ja som ju mala tiez, a kedze potom bolo aj druhe tehu, tak vznikla aj na druhom vajecniku - a mala som ich veeeeelmi dlho. chvilku vydrz. neunahli sa s tou laparkou...

pancuska
21. dub 2011

@bettynka222 a tiez si ju mala taku velku? dneska mi povedali ze ma 6x4cm......a tiez si mavala take bolesti?

bettynka222
21. dub 2011

@pancuska ano mala - jendu velmi velku, druhu mensiu. pisala si ze si brala aj utrogestan - ten ti to tam zrejme udrziavla, nie?
co sa tyka bolesti - u mna sa hnali s kyretazou, takze bolo rychlo po bolesitach. ale len na chvilku, lkedze tam bolo druhe tehu a hcg najprv prestalo klesat a potom zrazu stupalo, tak m anapichavali injekciami na stiahnutie maternice. do dvoch tt mi spustili potrat zase a vtedy teda prisli riadne bolesti. krvacala osm cely dalsi mesiac.
a tiez mali podozrenie n amimomaternicove....ale teda neviem ako to je u teba., mozno si rovnaky pripad kao ja, mozno nie. a maternicu mas nozmalne uplne zmensenu?

pancuska
21. dub 2011

@bettynka222 dneska mi napisal maternica normalnej velkosti,sliznica nizka 3-2mm,bez znamok gravidity,prave ovarium normalnej velkosti a struktury,lave normlanej velkosti a struktury,na oavriu nasada tumorozny utvar velmi nepravidelnej echogenety,nepravidelny tvar,priemer cca5x5,6cm s minimom volnej tekutiny HCG 380.....vraj ak by som este bola tehu tak laparkou to neuvidia lebo to HCG musi byt vyse 1000 aby to videli......no a teraz ked som bola dr mi daval duphaston a agolutin ale ake su to horminy ani len netusim!!

bettynka222
21. dub 2011

@pancuska oba tie lieky maju za ucel okrem ineho udrzanie tehotesnstva. mala som 5 cm cystu a mensiu 3 cm. tiez mi najprv hcg klesalo, potom pomalsie. pocuj ale keby to bolo mimotarnicove, tak ajtak by nebola sliznica vyssia? mas doma alchemilkovy caj? alebo malinikovy? to spusta kontrakcie, mohlo by ti to pomoct. ajked ja som sa tym nalievala a nepomohlo - to zrejme kvoli tomu druhemu tehu.
pytala si sa co konkretne ti chcu pri tej laparke spravit? vsetko si s nimi dopredu prekonzultuj, nech ti nevezmu vajecnk. teda pri laparke by asi hned zbadali ci je zvacseny...ale radsej sa na vsetko poriadne povypytuj....

andrea76
22. dub 2011

Ahojte 🙂
Keď malé vtáčiky vyletia z hniezd ako každú jar, slniečko a teplé dni nám prinesú ako krásny dar! Príjemné prežitie veľkonočných sviatkov Vám želám !!!

velvet26
22. dub 2011

@pancuska jaaaj moja, to ma mrzi, ze mas taketo problemy, to hcg je stale vysoke asi z tej cysty ako ti aj pisala bettynka, kazdopadne prekonzultuj vsetko s dr..ohladne tej laparky, aby sa naozaj nestalo, ze ti zoberu vajecnik, to nedopust v ziadnom pripade...inak, moja kolegyna tiez mala cystu na vajecniku velku asi ako ty, tusim aj vacsia bola, pichli jej vyvolavacku, za dva tyzdne dostala menzes, dost silny a bolestivy, ale po menzesi isla na kontrolu a po cyste nebolo ani stopy...tak ci by ti nieco taketo nezabralo skus sa na to opytat..drzim ti mooooc palceky 🙂

denisocka
23. dub 2011

Nie je to klam, ani čary
sú tu krásne sviatky jari.
Naplň sa láskou, pokojom
každučké srdce, každý dom!
Buďte verní starým zvykom
nech šibe len korbáčikom.
By jemný dotyk korbáča
Vám líce slzou nezmáčal.
Kto rozum má - pochopí
slabúčko vodou pokropí.
Pre všetkých dobrých šibačov
chystajte misu koláčov.
Ešte vínko nie však moc
tak veselú Veľkú noc!

Treba dodať: "Pokoj s Vami"
nie je to len o šibaní ...

Požehnané sviatky vam prajem !

velvet26
23. dub 2011

dnes sme mali dalsiu poradnu, vsetko ok, prietoky, placenta, plodova voda, ctg..tak som rada, krcok sa skratil na 1 cm, no je stale zatvoreny, tak to nevyzera, ze by uz malinka chcela ist von, no ved uvidime, dalsia poradna je o tyzden, bol so mnou aj manzelik, sedel sice vonku, no pocul zvuk srdiecka malickej po prvykrat, tak sa mu to velmi pacilo...no k porodu ist nechce.. 😀

krasne velkonocne sviatky vsetkym zelam... 😉

zulok
23. dub 2011

Krasnu pozehnanu Velku Noc vsetkyyym

@velvet26 supeer, ze vsetko vporiadku a ono porod moze prist aj necakane a rychlo. Nech ti tie posledne dni rychlo prejdu 😉

cukor
23. dub 2011

........aj ja prajem pekne sviatky 🙂