Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

tonytony
1. kvě 2011

@luly3 Jenže poku to je angína, tak to bez atb nedáme☹ Ta krátkodobá na 3 ndy by ale snad vadit nemusela, ne? To bych je dobrala cca týden před OPU a pokud by pomohla, tak by to nemusel být problém, ne? Ach jo, pořád se mi musí něco srát☹

alusik13
1. kvě 2011

@pancuska ahoj,(gynex) to neviem či je voľno predajný,ja som ho objednavala cez net a prišiel mi do 2 pracovných dní.Píšu o ňom samé chvály a tak som ho vyskúšala 🙂 a je to naozaj tak.Spolu to všetky zvládneme 😉

alusik13
1. kvě 2011

@velvet26 držím palčeky a rýchly pôrod, ďakujem za rady.

nektarine
1. kvě 2011

@pancuska držím pěsti, ať jsi co nejdřív v pořádku a mimčo určitě bude. 😉

velvet26
1. kvě 2011

@pancuska a kedy si bola na tej laparke, ktory den? ja viem, musi to byt tazke, ze by sa nieco take stalo, s tym clovek nerata, podstatne je, aby si bola co najskor v poriadku, ci fyzicky ale aj psychicky a babatko do bruska urcite coskoro zavita...urcite ano...budem ti drzat palceky. 😉

velvet26
1. kvě 2011

@tonytony velmi ti drzim palce, aby sa vam to tentokrat podarilo a dotiahli ste to do uspesneho konca...prajem hlavne vela, vela zdravia a stastia.. 😵 😵

velvet26
1. kvě 2011

@alusik13 dakujem moc... 😵 😵 a nemas za co ty dakovat, rada pomozem s radami, s osobnou skusenostou...drzim palceky, nech sa v lete zadari. 😉

tonytony
1. kvě 2011

@velvet26 Děkuju moc, už by to fakt bylo potřeba...

pancuska
1. kvě 2011

@alusik13 ja som o tom este nepocula,ale omrknem si to! a dakujem 🙂

pancuska
1. kvě 2011

@nektarine dakujem za podporu,to zena tusim najviac potrebuje 🙂

pancuska
1. kvě 2011

@velvet26 dneska to je 4 den co som po laparke.....uz ani neviem ako chuti milovanie 😉 zacala som pit na zaludok caj stomaran a zabera lebo ten zaludok ma boli najviac,zajtra idem ku gyn na ko a vybrat stychy....a si predstav ze fraxiparin mi pichli len den pred operaciou a potom uz nic,asi nebolo treba.....

bettynka222
1. kvě 2011

@pancuska to mi je velmi luto ☹ dufala som ze to bude spontanny potrat...je to skoda, ale zase mas este jeden vajecnik, tak musis verit, ze coskoro cez neho poputuje embrijko 😵 teraz hlavne odpocivaj, jedz ovocie a zeleninu aby si bola zdrava a priprvena na babatko. ale do snazilkovania sa pustaj az ked sa z tohto vsetkeho trosku spamatas - ked bude v hlave vsetko v poriakdu, cyklus pekne nabehne ako ma, babatko hne pride 🙂 neboj, varga je velmi starostlivy, on na teba dohliadne 😉 robili ti aj preplach toho druheho vajecnika?

pancuska
2. kvě 2011

@bettynka222 k druhemu vajeciku mi osobne nic nehovorili,ale som sa pytala ze ci potrebujem ist este na priechodnost a povedal ze nie je traba!a tym ich odbornym nazvom sa ja vobec nerozumiem.dneska idem k vargovi tak hadam mi povie vsetko okolo toho co tam mam napisane!veru je pravda ze sa musim spamätat a hlavne prestat sa bat a mysliet na somariny.....

cukor
2. kvě 2011

@pancuska ..........gynex..........www.energy.sk.............. 😉

chomik
2. kvě 2011

@velvet26 pozerám, že pre Teba sa to pomaly končí ale niečo ešte úžasnejšie sa čoskoro začne, tak držím prsty, budem na vás obe myslieť 😉 ja som asi pred týždňom začala cítiť maličké kopkať, zajtra mám poradňu, tak sa teším, že bábo aj uvidím, možno sa dozvieme aj to, či to bude prvorodený alebo prvorodená 🙂

chomik
2. kvě 2011

Ahojte, mám otázku na žienky, ktoré kedykoľvek brali fraxiparine - mali ste niekedy naň svrbivú reakciu? Mne sa to stalo asi 2-3 krát, svrbenie netrvalo dlho ale bolo dosť intenzívne, tak som si začala injekcie pichať na iné miesto (tesne pod prsia) a načas to pomohlo, ale včera to začalo zas...nemáte niektorá s tým skúsenosť?

pancuska
2. kvě 2011

@cukor zlata si 😉

velvet26
2. kvě 2011

@chomik dakujem moc, veru aj mne to pride take cele neskutocne ze o chvilu budem mama.. 😵 😵 tak ma to dojima, uz nech je porod za nami...a to je super, ze uz malinke ta okopkava, to su tak krasne pocity citit, ako si ten cloviecik vo vnutri zije.. 🙂
a svrbiva reakcia jasne, sem tam byva, zistila som , ze ked si dlhsie dezinfikujem miesto po vpichu, vtedy ju mavam tak to bude asi tym a mozno aj nie, ale kazdopadne,ked je to len z casu na cas, o nic nejde..

cukor
2. kvě 2011

@chomik ...ano...aj ja som mala takú reakciu a potom mi injekcie vymenili za clexan a s ním to bolo v pohode az do konca //.

tonytony
2. kvě 2011

Ahoj holky, moc díky za rady a podporu přes víkend- dle krve v Caru dnes mám dál pokračovat v dávkách Menopuru jako dosud... No a ptala jsem se na ta ATB u mě a manžela( včera jsme si nasadili ta 3 denní) a prý lépe teď než pak po ET, tak mě trošku uklidnila, že jsme udělali dobře a nasadili si je zavčasu- manžel je dnes o 90% už lepší a já se taky cítím o trošku přece jen líp, valíme do sebe i zázvor atd., tak snad to nějak dáme... Jen teda počítám s tím, že spermio bude průšvih, jen snad ne tak moc, aby tam nenašli vůbec nic a na oplodnění vajíček☹

Ještě se chci zeptat, nevíte, jak to je, kdyby si ev. manžel chtěl nechat zamrazit spermijky pro další IVF v době, dky bude prostě 100% fit a zdravej??? Dělá se to taky tak? Neměl by to být snad problém, když i dárcovské se normálně mrazí pro případ potřeby? Kvalita asi nijak neklesá, ne?
Kdybychom to tušili, že se na nás chystá angína, tak jsme si to nechali takhle udělat, minule mu to vyšlo bez nemoci hezky... No, jo, jenže to nás nenapadlo a teď už je pozdě☹

Já se fakt tak bojím, jak tohle dopadne- jak mi sedne tenhle upravený protokol- jestli se vůbec něco utvoří, což zjistím přibližně nejdřív teď v pátek na další kontrole už s UZ a taky na ten manželův spermiogram po téhle hnusné angíně s ATB☹ Budou to ještě nervy pěkný☹

fiallinka
2. kvě 2011

@tonytony jj, jde to normálně, my jsme taky mrazili, Ejviska taky...

tonytony
2. kvě 2011

@fiallinka Díky, vůbec mě to nenapadlo a jak by se to teď hodilo☹

fiallinka
3. kvě 2011

@tonytony to se ale stejně používá, jen když je spermiogram hodně špatný, nebo když partner nemůže dojet - přece jen čerstvé jsou asi lepší 🙂

velvet26
3. kvě 2011

baby, mam otazku co ste rodili... rodili ste prirodzene s epiduralom, ci bez? ja moc epidural nechcem...a ako ste to vyriesli s poslednou injekciou pred porodom, lebo mam si pichnut 12 hod. pred porodom ak budem rodit bez epiduralu alebo 24 hod. ak s nim a fakt netusim, ze kedy to na mna dojde...vyvolavali vam porod kvoli tomu? alebo ste mali cisarsky? diky

cukor
3. kvě 2011

@velvet26 ..ja som mala cisarsky takze ti neporadím. ☹

erika12345
3. kvě 2011

@velvet26 ja som este nerodila, ale tiez sa chystam rodit bez epiduralu...Ja som si myslela, ze epi kvoli fraxiku nemozem, tak som sa na to uz ani neinformovala.. Ak sa mala nevypyta na svet sama, tak kedy mas prist do nemocky? Lebo mne sa vobec nevyjadril ziaden dr. k tomu, ze by som s trombofiliou nemala prenasat. Tebe o tom dr. nieco hovorili?
@tonytony ahoj, kedy idete do toho? Aky vam dali termin?
Ozaj, chcela som sa vas spytat, ci ste poculi nieco o tom, ze magnezko zlepsuje prietoky. Je to pravda? Zatial ich mam v norme, ale uz je to par dni, co neuzivam anopyrin, tak sa bojim, ci sa to nezhorsi a najblizsie budem na ultrazvuku az o tyzden, tak sondujem, ci aj magnezko zabera, lebo toho beriem dost vysoku davku kvoli nocnym krcom do noh.

zulok
3. kvě 2011

@velvet26 , @erika12345 ja som rodila bez epiduralu, ale zas som mala skvele porody, cize tazko povedat... pocas prveho som mala velke bolesti tak 2 hodky, pri druhom 20 min??
u prveho na hematologii epiduralku neodporucili.. mala som vysoky fbg.. tusim nema byt nad 7.. pri druhom mi v porodnici povedali, ze moze byt aj epiduralka , ale medzi injekciou a epiduralkou musi byt isty casovy rozostup..12 hodin...
v kazdom pripade by mi ani pti prvom ani pri druhom porode nestihli pichnut...
pichnutie injekcie a porod som neriesila.. ono aj ten ckexane 0.4 je vcelku mala davka, ze by sa nemalo nic stat..
s trombofiliou by sa prenasat nemalo. treba to pripomenut v poradni v porodnici, co sa chodi.. tak keby sa nic nechystalo, caka ta vyvolavanie..blizsie poradit neviem, lebo moji drobci sli na svet o dost skor..
drzim palceeeeeeeeeeeeee

@erika12345 aj ja som pocula o tom magnezku... a aj o kakau 😀 take to prave, nie granko...

bettynka222
3. kvě 2011

@pancuska ako si pochodila u vargu? co ti odporucil? a co povedal k vajecniku? priechodnost uz netreba asi overovat ked bola laparka, ze? tam to zvyknu kuknut naraz vsetko.
ale je dobre ze to nakoniec stihli a nestalo sa nic vazne - mimomaternicove je velmi nebezpecne. som ta nechcela vtedy strasit. aj doktori asi dufali ze to nebude tak..vies zbytocne otvarat brusnu dutinu, ajked laparoskopicky, tiez nie je moc dobre. ale verim ze ta tvoj dr povzbudil a coskoro sa pustis do babatka 😵 drzim palce 😉
@tonytony a neda sa IVFko este posunut? ja chapem ze do toho chces strasne ist co najskor...ale urcite vies, ze "trpezlivost ruze prinasa". chapem, ze je to velmi tazke na psychiku...ale radsej neskor a v klude ako rychlo a s problemami, hmmm?
@velvet26 @erika12345 jaaaj coskoro budete maminky 😵 urcie sa velmi tesite 🙂 inak ja som epi mala, ale pichli mi je dooost neskoro, takze zabrala tak na sitie - a to bolo dobre 😀

bettynka222
3. kvě 2011

@zulok co si pocula o magnekzu a kakau? ze sa pred porodom nemaju? magnezko tlmi kontrakcie, cize od 36 tt by sa vobec brat nemalo, aby neoddalovalo porod...
ako sa inak mas maminka? chlapcekovia posluchaju? my mame zas 40,8 horucky 😖

velvet26
3. kvě 2011

@zulok dakujem moc za odpoved, to si mala ozaj skvele porody... 😉 bodaj by som mala aj ja taky rychly...moj porodnik vie o trombofilii ze si picham, tak v piatok idem na poradnu, porozpravam sa s nim co a ako...