Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

stastickooo
2. čer 2011

@monitas84 ahoj, aj ja si pichám clexanne 0,2 som v 24 tt. berieš aj nejaké vitamíny - femibion? ja asi od cca 18 tt pichám injekcie. najskôr mi ich pichávali kade tade, ale teraz už sama. mám tam po vpichu takú maličkú modrinku asi priemer 0,5-1cm. pichám si to do stehna. a ty? držím palčeky. už sa ti to kráti 🙂

nektarine
2. čer 2011

@kaciatko81 pamatáme 😉 to je bezva, ať se ti daří...

bettynka222
2. čer 2011

@kaciatko81 jeeej ahoj, tesime sa 😵 takze nakoniec to vyslo aj bez ivf?
ano s tym krikom mas pravdu - a neoberas on len babatko, ale aj seba...raz som citala co pisala jedna baba o svojom porode: "najprv osm kricala a kricala...dr na mna pozrela,a le nic nehovorila. vtedy mi doslo,z e by som mala prestat kricat a zacat tlacit"... 😀
@matelko1 ahoooj, ale coby, matko bude mat zajtra este len 11 mesiacov 😉
jaaaj moja, mas to tazke. ale uz sa aj pekne pohraju spolu dvojicky, ze? ale teda ja som s jednym spokojna (chapes ako to myslim). mas moj obdiv. si sikovna ako to krasne zvladas uplne sama. neviem si to predstavit 😝

nektarine
2. čer 2011

@erika12345 to jo, taky bych ráda rodila tak v 38tt, snad to příjde samo dřív, no uvidíme. Musím čekat.

velvet26
2. čer 2011

@bettynka222
@matelko1 dakujem baby, ano uz mame malinku 3 tyzdne na svete.. 😵 😵 😵 😵 hrozne sme stastni, byt maminkou je krasny pocit, malicka je zlate babo, chuti jej papat, dnes sme boli na klbikoch, vsetko je ok, ma nozicky v poriadku aj ked nam preventivne odporucili balenie nasiroko...vy ste baby balili? moc ma nelaka ta predstava davat jej na pampersku este latkovou plienku a tie nohavicky, ona rada s nozickami kope vymysla...tak neviem, ci sa jej to bude pacit.. 😕

cukor
2. čer 2011

@monitas84 ...uz je to pekný tyzden....drzím palce.... ;

cukor
2. čer 2011

@velvet26 ...tak ja som nebalila....v nemocnici mi povedali,ze netreba ale ortoped,ze treba.no my sme nebalili z toho dôvodu ,ze peťka mala koliku a bolo jej lepsie ak si mohla kopkat nohami a uvolnovat prdiky.takze sme nebalili a na kontrole po 3 mesiacoch bolo vsetko v poriadku.

cukor
2. čer 2011

@bettynka222 ...ahoj betty.....aj my zajtra oslavujeme....5 mesiacov.....ako sa máš s matkom.aký je uz velký?

velvet26
2. čer 2011

@cukor diky moja za odpoved, no nasa tiez po papani kope, prdka tak veru mam obavy, ci nebude potom este viac nervozna...no uvidime, skusim a podla jej reakcii sa uvidi.. 🙂 a co vam pomahalo na koliku? aj si jej davala dajake kvapky na to? ja mam infacol co nam odporucili aj v porodnici, som jej zatial dala len dvakrat po jednej kvapke, ked bola dost nervozna...

cukor
2. čer 2011

no my sme mali dost silnu koliku skoro 4 mesiace.skusali sme sab simplex,potom espumisan a k tomu potom biogaia kvapky ale velmi nepomahalo.....aj tak sme stále skoncili pri rektalnej rurke.ta zabrala na 100%.museli sme to proste prezit ale niekedy to bolo hrozné...... 😀 😀 😀

matelko1
2. čer 2011

@velvet26 ano ja som poctivo balila na siroko 3 mes.ano je to krasny pocit byt maminkou,sme stastne,ze sa nam to podarilo,ze... 🙂

matelko1
2. čer 2011

@bettynka222 dakujem 🙂 tak snazim sa,som sama,ale myslim,ze dobre robim,....zatial sa nevedia este spolu vyhrat,robia si zle....aj pokricim na nich,ale musim ved by mi po hlave skakli,keby,ze nenakricim.potom mi to pride luto,ale ja ich strasne lubkam... 🙂

matelko1
2. čer 2011

@cukor dakujem,aj tvoja emka je zlata a peknucka,sibalka malicka,to uz 5 mes.bozinku ako to leti....

bettynka222
2. čer 2011

@velvet26 tak ja som tiez balila-nebalila 😀 bol totiz jul/august, vonku 38 stupnov v tieni...takze som ziadne balenie ansiroko neriskovala. balila som trosku v septembri, ale to sa zas malemu nepacilo, lebo vtedy uz velmi kopkal. tak som mu to davala len na noc. ked sa zobudil raz za noc na kojenie, tak som o pamatam si prebalila a uz znova postolky nedavala. a ako pise @cukor, v torch mesiacoch na kontrole bolo vsetko ok. vies prirodzene sa klbiky vyvinu do tych troch mesiacov. ak by bol nejaky vaznejsi problem, povedlai by ti to uz v nemocnici (vyklbeniny) a poslali by ta ortopedovi skor. a aj ten by ti to zdoraznoval, pripadne dal tie remence 😝

@cukor no nejaky velmi velky nie je - je to stale babatko. ked ho porovnam s niektorymi rovesnikmi tak je to este take dietatko...mnohi su pri nom obri 😀
jeeej, tak aj vy ste tretieho? a ako petka, uz nema tu koliku? inak aj ja osm parkrat pouzila rektalnu rurku. inak ked mal maly tri tyzdne koliku, lebo som jedla activiu, tak som mu cvicila s nozickami a on sa to naucil a potom vzdy ked chcel ist tlacit, tak z celej sily si pritahoval kolienka k brusku. keby si ho videla aky bol zlaty 😵 vzdycky trhol nozickami dohora...on bude asi atlet 😀
@matelko1 no tak na nasho krik neplati. pri nonono sa bud na mna otoci s usmevom, alebo sa smeje. a ked teda skusim zvysit hlas, tak chyta zachvaty smiechu...ale pochybujem ze to robi neschval..on si len truhlik mysli, ze menim hlas, aby som ho rozosmiala 😀

bettynka222
2. čer 2011

@velvet26 tak ja som tiez balila-nebalila 😀 bol totiz jul/august, vonku 38 stupnov v tieni...takze som ziadne balenie ansiroko neriskovala. balila som trosku v septembri, ale to sa zas malemu nepacilo, lebo vtedy uz velmi kopkal. tak som mu to davala len na noc. ked sa zobudil raz za noc na kojenie, tak som o pamatam si prebalila a uz znova postolky nedavala. a ako pise @cukor, v torch mesiacoch na kontrole bolo vsetko ok. vies prirodzene sa klbiky vyvinu do tych troch mesiacov. ak by bol nejaky vaznejsi problem, povedlai by ti to uz v nemocnici (vyklbeniny) a poslali by ta ortopedovi skor. a aj ten by ti to zdoraznoval, pripadne dal tie remence 😝
@cukor no nejaky velmi velky nie je - je to stale babatko. ked ho porovnam s niektorymi rovesnikmi tak je to este take dietatko...mnohi su pri nom obri 😀
jeeej, tak aj vy ste tretieho? a ako petka, uz nema tu koliku? inak aj ja osm parkrat pouzila rektalnu rurku. inak ked mal maly tri tyzdne koliku, lebo som jedla activiu, tak som mu cvicila s nozickami a on sa to naucil a potom vzdy ked chcel ist tlacit, tak z celej sily si pritahoval kolienka k brusku. keby si ho videla aky bol zlaty 😵 vzdycky trhol nozickami dohora...on bude asi atlet 😀
@matelko1 no tak na nasho krik neplati. pri nonono sa bud na mna otoci s usmevom, alebo sa smeje. a ked teda skusim zvysit hlas, tak chyta zachvaty smiechu...ale pochybujem ze to robi neschval..on si len truhlik mysli, ze menim hlas, aby som ho rozosmiala 😀

chomik
2. čer 2011

@katrenka111 Momentálne som v 24 tt, fraxiparine picham asi od 8tt...

gombicka
2. čer 2011

@chomik aj mne predpisali fraxiparine..mozem sa spytat, aky mas ty problem?mohla si predtym otehotniet?

tonytony
3. čer 2011

Ahoj holky, můžu se zeptat, když jste píchali v rámci IVF a zjistily těhu, za jak dlouho jste pak šly na kontrolu krve na hematologii? Já si píchám od ET Clexane a teď jsem dle testu i krve těhu a dnes 5+1 a na hematologii by mi stačilo jít až za 2 týdny, kdy budu nějak 7+0( do té doby mám doma zásobu injekcí, tak bych nemusela dřív), myslíte, že to je ok, není to pozdě? Nmeůže se něco stát nebo by mě měli raději zkontrolovat dřív?

kaciatko81
3. čer 2011

@cukor @bettynka222 @nektarine dakujem kocky 🙂 vyslo nam to ivf vlastne na prvy krat, co bolo super, mala som aj ohss, ale zvladli sme. buduci tyzden mam krv na vyvojove vady, tak snad bude vsetko ok.
cukor, petka aka uz je velka kocka 😵 verim, ze si stastna 🙂
nektarine, tebe ako sa to uz krati 🙂
@tonytony ja som bola na krv niekedy zaciatkom 7tt a gratulujem 😉
kocky, obcas sa mi po fraxiparine spravi cerveny flak-vecer sa pichnem a na druhy den je tam, nesvrbi, len sa vyskiera 😀 ale len na niektorych miestach. je to ta alergicka reakcia? tie co ste menili fraxik za clexane, aky je medzitym rozdiel? myslim skor pocitovy, ci to viac boli, stipe...

tonytony
3. čer 2011

@kaciatko81 No, mně se taky někdy udělá po Clexane vyloženě červený flek, mám břicho puntíkatý🙂 a díky za info... Takže se nemusím bát do té doby píchat?

matelko1
3. čer 2011

@bettynka222 to iste je aj u nas,ked zvysim hlas,tak obidvaja sa smeju,myslia si ktovie co.....ale nerada kricim...
lenze chlapci su betari,mozno sa tazsie vychovavaju ako dievcatka,ktovie....ale bude nieco na tom.kamoska ma dceru a je taka kludna,take by som zase nechcela mat deti.....
a chystate sa niekam na dovolenku....my do chorvatska v auguste a som zvedava ako to zvladnu hlavne tu cestu,ideme az dole Omisska riviera....

kaciatko81
3. čer 2011

@tonytony len toto je flak vacsi ako dvojeurovka, nieje to "puntik"... ja som mala na zaciatku svrbenie, ale dr, ze pokial to nie je vyslovene alergicka reakcia, ze sa nic nedeje... vcera som si to dala viac do boku a zatial sa zda, ze ok... ja myslim, ze nie... ja som vlastne pockala na bublinku a ked bola na utz bublinka, tak som isla a dovtedy samozrejme pichala...

petronela82
3. čer 2011

@kaciatko81 - ahojky, co ty tady? já ani nevěděla že taky řešíš, ty zatracený mutace ☹

cukor
3. čer 2011

@kaciatko81 ....mne po fraxiparine sa tiez robil flak a po čase zacal aj svrbiet....a potom mi vymenili za clexan a ten bol v pohode.

lume
3. čer 2011

@kaciatko81 Aj mne niektore vpichy po fraxiparine scerveneju. Vcera som ho mala ako dve 2-eurovky dokopy ale vecer sa zacal stracat. Navyse ma to aj dost svrbelo. U mna je to tak, ze sa to pichne a scervena to a zacne svrbiet priblizne o 24 hod neskor, ale nie kazdy raz. Uvidim ako to budem dalej znasat, ked to nebude dobre, tak poprosim o predpisanie Clexanu.

lume
3. čer 2011

@tonytony Ja som bola v 6tt u hematologicku, ale to uz som nemala injekcie, takze som sa s navstevou poponahlala. Tiez som po IVF.

tonytony
3. čer 2011

@kaciatko81 díky🙂

tonytony
3. čer 2011

@lume díky...

chomik
3. čer 2011

@gombicka Ja som otehotnela bez problémov - hneď v druhom cykle snaženia a je to moje prvé tehotenstvo...ale pár mesiacov predtým sestra potratila a následne jej robili vyšetrenia aj na zrážanlivosť a zistili jej mutáciu...keď som to spomenula môjmu gynekológovi, tak mi hneď preventívne nasadil fraxiparine a poslal ma na hematológiu...nebola som tým nadšená, že si mám pichať injekcie, keď mi vlastne ešte nič nebolo zistené, ale doktor na tom trval...no a vyšetrenia na hematológií potvrdili viaceré mutácie aj u mňa a hematológ mi kázal pichať až do skončenia 6nedelia 😒 ale už som si zvykla, hlavne aby maličké bolo v poriadku 🙂

kaciatko81
3. čer 2011

@petronela82 no ja tiez takto 😀
@cukor @lume dakujem, najblizsie sa na to opytam 🙂