Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

pancuska
15. črc 2011

@nektarine velka gratulacia!!!! a taktiez prajem vela vela zdravicka a pekne si to uzivaj!!!! 😉

zulok
15. črc 2011

@nektarine gratulujeeeeem , nechs te stale tak stastni a zdravucki a len to najlepsie prajem 😀

katrenka111
16. črc 2011

Baby vy pichate do bruska??? alebo može sa aj do ruky, hmmm????

miumia
16. črc 2011

@katrenka111 je to asi jedno ale radsej zacni bruskom aby si mala ruky volne ked uz bude brusko vacsie a nebudes vediet chytit kozu.. Aspon ja volim tento postup 🙂

katrenka111
17. črc 2011

Ahojte. Baby dnes rano som zacala trosku spiniť, take slabunke, bledunko hnede..... je to normalne???
mam strach že sa niečo deje..... alebo sa len babo uhniezduje a maternica sa rozťahuje????
Zajtra idem k lekárovi, ale bojim sa.... ☹

lume
17. črc 2011

@katrenka111 Moze to byt, ze sa uhniezduje, ak Ti to do zajtra neprejde, chod k lekarovi.

fiallinka
18. črc 2011

@lala123 nevím, ale naprostá většina léků neškodí v úplném začátku těhu, do zjištění těhotenství...

kaciatko81
18. črc 2011

@katrenka111 do bruska, teraz uz trosku viac do bokov, ale snazim sa to vydrzat co najdlhsie. zajtra idem na hematolku a vo stvrtok na poradnu, tak uvidime co povedia.

eviq
18. črc 2011

@katrenka111 ahoj, tak nakoniec si tehu? 🙂 blahozelam! a co si pichas? od kedy ti to nasadili? ja picham do bruska, tak v okoli pupku cca 6-7 cm od neho. drzim palce, nech to spinenie prestane, daj vediet, ako si dopalda.

nektarine
18. črc 2011

moc vám všem holky děkuju, v albu mám fotky, můžete kouknout. Jak se z toho trochu vzpamatujem, a budu mít víc času, napíšu. Malá nám celou noc většinou prořve. A málo přibírá, i když mám mlíka dost, nechce se jí z prsu tahat. Dneska jdeme k doktorce, tak uvidíme, co nám na to řekne. Z porodnice nás pustili v sobotu. A mám šíleně bolavý bradavky, uplně krvavý 😢

Ale Klaudinka je nádherná a ještě pořád chvílema nemůžu uvěřit, že se nám to povedlo... Děkuju Vám, co jste mě celou dobu podporovaly a utěšovaly, moc mi to pomáhalo! 😲

lume
18. črc 2011

@nektarine 😀 Tesim sa.

meiki
18. črc 2011

@nektarine mala je nadherna, jeste jednou moc gratuluji, zrovna kdyste jeste byli ve spitale, jsem tam absolvovala druhou kontrolu na hematologii a mylsela jsem na vas, jestli je vse ok a jste obe vporadku
na bolave bradavky hodne pomaha bepanten a klidne muzes temer hned kojit, vubec nic se nestane, kdyz se dostane male do pusnky, nemusis nijak omyvat bradavky a tak

cukor
18. črc 2011

@nektarine ...krasna je..obe ste krásne .....tak vela stastia a nevzdávaj to s tým kojením.je to krásny pocit ked sa ti prisaje.

katrenka111
18. črc 2011

@eviq
@kaciatko81
@lume Ahojteee.... tak ja som dnes bola na hemoske, do 15.augusta mam nasadený Clexan 0,2 ale potom asi 0,4 zacneme, mam si pichat do bokov....dala mi kyselinu listovu 20mg, lebo mam aj malo hemoglobinu a gynekolog nám dal duphaston a už nam bije aj srdiecko 😉 a aj fotku mame....zatial mame 3mm 😀 doki nakazal kludový režim, žiadne namahanie, len oddychovanie a klud....
len som dnes taka smutna zo vsetkeho stale mi je do placu, jedine moje želanie je nech je vse ok a nech je babo zdravucke....

kaciatko81
18. črc 2011

@katrenka111 preco potom vyssiu davku? super, ze si tak dobre dopadla, a ze aj srdiecko bije 😵 je to krasne vsak? len pekne oddychuj a neplac, verim, ze bude vsetko v poriadku. ten zaciatok je najhorsi, ale bude to dobre, musis tomu malinkemu verit 🙂

katrenka111
18. črc 2011

@kaciatko81 No podla nej je to na vyssiu davku,lenže ked som bola minulý týžden u inej hematologicky tak mi dala 0,2ky a tie som zacala pichat tak to nechcela už meniť...
No to hej , teraz robim všetko preto aby bolo vše OK, už aj mäsko som dnes 1x papala, co som nejedavala a bývalo mi z neho zle....ale som si povedala že ved babo to predsa potreuje...takže pokrok u mna....
Len neviem ten Duphaston možem?? ved to je hormonalne nie???

hhranolka
18. črc 2011

@nektarine gratulace!!!!! Klaudinka je krááásná!

jinak holky, jak vám je? me je strasne zle,.... sice nezvracim,.. ale na zvraceni mi je, toci se mi hlava, chvili naval horka, pak se mi zimou stavi chlupy na ruce....jo a co me udivuje,.. mam neustale prujem,.. co se deje, vzdyt v tehotenstvi ma byt zacpa!!! 😅 tak jsem dnes vyrazila k lekari a dal mi torrecan,.... tak uvidime, tak budu bojovat 😝

katrenka111
18. črc 2011

@hhranolka Ahooj, ja mam preeesne take iste príznaky, až na tie hnačky..... stale mi je nevolno ale tiež nervaciam....proste je mi na grc ale nejde to zo mna von.....

kaciatko81
18. črc 2011

@katrenka111 duphaston je progesteron, budes ho mat pravdepodobne do cca 12tt, to je v podstate aby sa babenko lepsie drzalo. ja som takto brala utrogestan-principialne je to to iste.
@hhranolka vydrrrrrz, ja som vracala do 15tt, ale torecan ucinkuje 😉

katrenka111
18. črc 2011

@kaciatko81 a možem to brať aj pri trombofilii???no zatial asi tie 2 týždne a potom sa uvidí.....

kaciatko81
18. črc 2011

@nektarine malinka je nadherna 😵 este raz gratulujem 🙂
@katrenka111 vela kociek to tu bralo... ved aj ja mam trombofiliu... vysadzovala som to postupne od 10tt. progesteron je hormon, ktory je prirodzene produkovany zltym telieskom, oni ti ho len dodavaju, aby ho bolo naozaj dost. priblizne v 12tt nahradza zlte teliesko placenta 🙂

hhranolka
18. črc 2011

@katrenka111 sice ti to nepreju, ale jsem rada, ze v tom nejsem sama 😲

katrenka111
18. črc 2011

@kaciatko81 oki, takže možem si ho vkude nasadiť...snad pomože 😉

kaciatko81
18. črc 2011

@katrenka111 keby si ho nemohla, tak ti ho nedaju 😉 ake mas mutacie?
@hhranolka na mne sa mm smial, ze som bola spokojna, ked mi bolo zle 😀 mala som pocit, ze sa ma babo dobre 😀

hhranolka
18. črc 2011

@kaciatko81 pry se rika, ze kdyz ti je v tehotenstvi soufl, ze to bude holka 😉

mirka200
18. črc 2011

ahojte,je tu niekto kto bral alebo berie anopyrin 100mg v tehotenstve?

mima9
18. črc 2011

Ahojte kocky, neviem ci si ma pamatate,snad betynka222,s nou som komunikovala,tak po siesty krat som tehotna,4 tyzden a prva injekcia fraxiparinu zamnou, vobec ma to nebolelo, trosku pocitujem to miesto,ale nic hrozne, mimochodom babatko opat splodene z jedneho milovania pocas plodnych dni, takze verim, ze tentokrat to vyjde a tolko tuzobne ocakavane mimco bude o 9 mesiacov s nami 🙂 Prajem vam vsetkym vela zdravicka a stasticka 🙂

hhranolka
18. črc 2011

@mima9 ahoj tak přeju štěstí.....at to tentokrat vyjde....kdy je pro tebe kritické období, v kterem tydnu to vždy nedopadlo?

mima9
18. črc 2011

@hhranolka dakujem za povzbudenie 🙂 bohuzial vzdy v inom tt, 14tt,8tt,9tt,5tt,6tt, myslim, ze je to individualne kedy sa vytvori zrazenina a ucpe cievu. Drzim ti palce k uspesnemu tehotenstvu🙂, viera v dobry koniec je najdolezitejsia 🙂

bettynka222
18. črc 2011

@mima9 ahooooooj 🙂 jasné že pamätám 🙂 gratulujem 😵 a držím palce, nech to tentokrát vyjde - pri toľkých potratoch su injekcie na mieste...